Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pete.palis
    Nedávno jsem zkusil jedničku...dostal jsem se na mimozemskou základnu...zvolil jsem špatnou výbavu...pos*al sem save, nebylo návratu...super hra, ale já na to nemám...odinstalace *1*
  • Kamil.Zatlouikal
    "Kandidát na hru roku" a 9/10? Trochu oxymoron.

    Ale jinak chápu, hra je na desítku málo rozpixelovaná.
    • ale huš! jdi s tim nekam.....
    • Proč? Ve výročních anketách normálně najdeš i jinak hodnocené než desítkové hry.
  • ta hra je v pohode, 9 bych asi nedal, ale zily mi to netrha
  • Lukáš by mel zustat u casualnich recenzi/šotu v te televizi kde dela ty porady. Na seriozni gaming nema dostatečnej vhled
    • a kolik že je potřeba toho vhledu? Já tipuji 60 na Mergův nářek :)
    • Kozy
      seriozni gaming *15*
    • Lukášovy recenze čtu už skoro dvacet let, takže o vhledu pomlč, pepíku.
  • Pro případné komentáře o tom, že hra není v češtině (ano BoBe, myslím tebe *1*) https://prekladyher.eu/preklady/x-com-2.122/
  • 9/10 je moc, zas tolik odlisne od prvního dilu to není a stare xcomy jsou porad v mnoha vecech lepsi..takova horsi 8/10 by tomu slušela vic.
    • A stejně to dneska možná hraje 1% tehdejších hráčů.Sám mám dosbox a TFTD doteď v kompu, ale stejně se k tomu vrátím na chvíli tak jednou za rok.
      Ani ty to už beztak nehraješ jak tu skučíš, že to nevypadá jak před 20ti lety :)
    • Jojo a tráva byla zelenější... Hele v čem byly původní XCOM lepší? Sundej ty nostalgický brýle a řekni mi, v čem konkrétně byly lepší. Bezesrandy, fakt mě to zajímá. Byla to jedna z mých prvních her, a i přesto, že jsem jí nezvládl jako 8 letý harant dohrát, strašně mě bavila - tu nostalgii taky mám. Neuměl jsem nic anglicky, ale stejně jsem trávil dlouhý desítky minut nad překladem výsledku pitvy. Ale kruci, když si vzpomenu na ty úmorný mise, kde zůstal jeden ufoun zakotvenej v rohu mapy za stromem a jelikož jsem nechtěl přijít o vojáka, hledal jsem ho klidně i půl hodiny... Pak je tu ten zajímavý fakt, že TFTD je v podstatě 95% kopie prvního dílu. Nezlob se na mne, ale xcom 2 je mnohem vyspělejší, než kdy UFO bylo. Hratelnost je skvělá a ten pocit, když tě od totálního výprasku v misi zachráni ranger v kapuci a jeho bladestorm, a ještě mi to naservírujou s badass animací, tohle původní xcomy prostě neměly.
      • Mnohem vyspělejší. Tak ten se fakt poved. *15*
      • Ja sa na to podujmem:
        - atmosfera, dvojku som ešte nehral, ale jednotka u mna mala atmosferu nalinkovaneho deja, ked sa kontinualne ide z bodu A do B, starý Xcom sa siel z bodu A do bodu B ale medzi tym presiel bodom X, G, H, C... az prišel k B.
        - napetie, spustil som si to po tom čo som dohral f xcom 1, či to je len nostalgia, a bez srandy po tom čom som prekusol grafiku, tj asi 2 hodiny, som ju uplne prestal vnímať a to napetie v TFTD bolo daleko, daleko väčšie ako v novom.. Emzaci boli ovela viac nahodne rozmiestnený, nie že sa generuju po trojiciach čo je facepalm. Naozaj som mal pocit ze tam už sú, lebo tam boli a negenerovali sa mojim pohybom. Ked som odhaloval mapu tak som sa bál kazdho tmaveho rohu, každé druhé otočenie vojaka v mimozemskej lodi bol potenciálny infarkt, čo tam objaví a či sa nanho nevrhne salva, ktorá vo vecsinou prípadoch hned poslal k zemi. Kolko krát som sa vrátil po ranených, hodil ich na rameno odniesol do lode a zachranil im tak zadok. Alebo kolko som mal takých misií, kde som vyslovene šiel po konkretneho emzaka, a jeho omracene krabie telo supol a všetok zbranovy arzenal co som nasiel po ceste supol do lode a rychlo odletel, lebo inak by som nemal šancu niečo realne spravit. Alebo ked som mal posádku kde vecsine jednoducho došla munícia a musel som sa vratit k mrtvým aby som mal cím strielať. Alebo, ked som prišiel na misiu otvoril dvere lode a nejaky curacky magor mi k nohám hned hodil granát do plnej lode, ja ho zdvihol a odhodil preč....
        - možnosti boli ovela vecsie. Nie len ze základni je viac ako ehmm 1 a ze sa daju strategicky rozmiestnovat pre lepsie pokrytie a dolet lodi. Ale aj čo všetko sa s nimi dalo robiť, kolko casu som strávil prerozdelovaním zásob medzi nimi, aby vsade bolo to čo má a chcem aby tam bolo, vybavenie lodí, nákup municie a typi municie, delenie vedcov na rozličné výskumi,
        - a kruci bolo to pred 20 rokmi zaberalo to 2,6MB a lešiu hratelnost

        niektoré veci ma novy Xcom lepsie, o tom ziadna, npr takticke delenia jednotiek sa mi celkom páčia, grafika je povecsinou velmi pekná, ale to neni, rsp by nemalo byt to na čom to stojí a padá. Xcom nie je zlá hra, ale ja sa nedokážem odprostit od skusenosti s povodným Xcomom, ktorý mal ovela lepšiu atmosferu a hutnejšie napetie, ktoré ma velakrát nakrájalo, a (kedze som nevedel ze v misiach sa da savovat aj inak ako len po misii) som ťazko zaplakal smrt kazdeho vyznamneho vojaka. V novom som za celu hru stratil len velmi, velmi málo jednotiek takze ani nebol doovd oplakávať, čo som oplakaval boli najme kiksi ala, len 2 akcie a nemoznost pohybu po strelbe. To ma vytačalo do nepríčetnosti, a zabíjalo to polku atmosfery ked som sa musel s vojakmi hybat vyslovene umelo lebo si to hra tak vyzadovala..
        • Az zahras xcom2, tak sa vrat, dost tebou kritizovanych veci je v Xcom2 vyriesenych a vylepsenych a logickejsich nez predchodca. Mozes nosit ranenych/omracenych. Patroly a rozmiestnenie ufonov je logicke a mas moznost ich odhalit bez toho, aby o tebe vedeli, vybava az na nekonecnu municiu do primarnych zbrani je tiez logicka. Ak by si toto pisal k jednicke, suhlasim, u dvojky ti uz musim oponovat. Hlavne pozitivum u remaku je potreba cizackych mrtvol nie len pre vyzkum, ale aj pre vyrobu veci, takze uz to nieje nekonecny zdroj prijmov ako v predchodcoch.
        • Kdo nezažil napětí terror misí v TFTD, kde člověk se bál otevřít dveře od výsadkové ponorky nepochopí.
      • ano, původní xcomy měly taky chyby, taky si pamatuju na otravné hledání posledního emzáka někde v základně. A je těžké srovnávat něco, co jsem hrál před x lety, protože paměť není spolehlivá. Myslím si asi toto: původní hry se hrály plynuleji, měly lepší ekonomiku a strategickou část (možnost mít víc základen, možnost mít na každé základně kolik letadel jsi chtěl), lepší stavbu základny (nebyli tam žádné otravní advisoři), do misí jsi hned na začátku dostal 8 vojáků. Později (až jsi ho vyzkoumal) jsi do misí mohl brát tank. Zbraně dokázaly destruovat zdi a celé budovy (jistě pamatuješ na celé budoy lehlé popelem), mnohem lepší systém AP (action pointů). Asi by se našlo víc, ale to je to hlavní, na co si vzpomenu.
        • Fakt si neviem predstavit nic pod pojmom "hrali se plynuleji" ;-)
          Ekonomika bola hlavne uplne ina, v novodobych Xcomoch je hlavne zjednodusena vyroba vybavy, to je proste fakt. Ziskavanie vedcov a inzinierov, ci vojakov a ich vyuzivanie alebo stavanie zakladne je ale v XCOM2 zaujimavejsie.
          Destrukcia a celkovo cely engine je v Xcom2 ovela ovela lepsi, a poskytuje viac moznosti.
          AP system je lepsi z hladiska simulovania akcii v realnom case, v taktickom vyziti, to vychadza zhruba rovnako aj s nerealistickym rulesetom noveho Xcomu.
          Narocnost je takisto podobna, na iroman mod je novy Xcom narocnejsi, lebo skuseni vojaci su tazko nahraditelni.
          V porovnani moznosti ich malo stare UFO viac, uz len strelivom, inventarom, mierenim striel, nepriamou strelbou atd. Ale zase nemalo skilly urcujuce specializacie vojakov, hacking, supress fire, individualne upgrady zbrani, melee, nepriatelske posily pocas boja, stare malo omnoho mensie moznosti psi a omnoho mensiu variabilitu nepriatelov, ziadny cover system, obmedzenejsi pohyb v ramci mapy (lezenie po budovach , vnikanie do budov oknami).
          • proskakovani oknem je mozna vizualne efektni, ale nesmyslne. nekdy si to zkus proskocit dvojitym oknem s plastovym ramem, Dopadnes zle. Nikdy jsme nevidel aby nejaka zasahovka proskakovala oknem, je to blbost. navic to v te hre je jen proto aby se zkratila cesta protoze nemas AP body a tah vojaka je prisne rozdelen. Ale jak jsme pochopil hodne lidem se libi jak to je vsechno strasne cool, takze pak povazuji nesmysly za plus.
            • Vobec nejde o graficky efekt ale o moznosti, samozrejme ze vojst oknom do budovy je logicky mozne a aj da to robi. Rovnako je na tom aj otvaranie dveri bez opustenia krytu....v starom to bolo naozaj desne
            • Ano, preskakovanie okien je nezmyselne, rovnako ako v povodom ufe som to okno vystrelom zmenil na dvete :) (joke)

              Proste je to efektne a pridava to moznosti pri rozmiestnovani vojakov, nez aby vsetko obchadzali.
        • No možná by sis to měl znovu zahrát, protože argumentuješ dosti zmateně ;) Na základně jsi mohl mít jen tolik letadel kolik si měl hangárů a těch se tam vlezlo maximálně osm. Stavba základny byla dosti primitivní, žádná vazba na energie a předpřipravené prostory apod. Ekonomika byla taky dost jednoduchá, v podstatě se dalo vyžít jen z lootu. Po zničitelnosti prostředí a obrněných vehiklech se ti v v nových dílech zrovna stýskat nemusí, protože to tam je v míře převeliké...
          V životě bych nevěřil že půjdu proti původním dílům do kterých jsem magor, ale protože je hraju dodnes tak bych nikdy nebyl schopný tvrdit, že strategický management je v původních dílech lepší než v těch nových...
        • No a nový XCOM má zase věci, které nenajdeš ve starých Ufech. Nemluvím o grafice a badass animacích, ty mě taky otravují... Jo a destrukce budov tam mimochodem je.
      • uz jsem se o tom tady z nekym dohadoval nedavno, takze to nebudu zase vypisovat. proste stary xcom mel daleko vic moznosti, ale cloveku kterého zaujme to ze ma někdo kapuci a doprovazi to zloprdelni animce to asi tezko vysvetlim.
        • Bohužel, kriplové v kapucích se díky mnohaleté mediální masáži ze strany Ubisoftu stali vyžadovanou součástí dnešních her mezi mladou generací. Potrvá léta, než se jich zbavíme.

          A slovo "zloprdelní" okamžitě zařazuji do svého slovníku vedle svého oblíbeného (a nutno podotknout původního) slova "půlprdelní". Když anglicismy, tak pořádně!
        • zloprdelní animace :D zabils, a souhlas btw
        • asi tak nějak. Někdo kdo něco píše o "badass animacích" má nejspíš uplně jiné vnímání zábavy ve hrách než já.
          • Ježkovy... Vás to otravuje, mě to pomáíhá se do hry vžít, pro mě to buduje atmosféru. A to považuju za důležitý, když mě hra tak nadchne, že mě nepustí. To je pořád dokola... taky nadávám na nový Heroese. taky jsem trávil stovky hodin v součtu u druhýho a pak třetího dílu. Jednou je to XCOM, podruhý je to nadávání na neizometrickej Fallout. Jinak nevím, jestli jste novej XCOM hráli, ale tu budovu taky můžete rozstřílet. A popravdě zrovna vámi zmiňovaná mechanika na mraky základen a letadel, tak to je přesně ta, co mě srala nejvíc. Osobně jsem měl víc základen jenom kvůli Interceptorům a stejně jsem všude lítal s jednou bojovou jednotkou. Ale co, pro vás tady je DOSBox a Intel Pentium 4. A vytáčivý připojení, tak proč plýtvat data na přiblbý komenty, co? :)
  • Dá se hrát i za někoho jinýho než modelky?
  • Odulin
    Chytlavá moderni(odlehcena) tahovka v pekny grafice s horsi optimalizaci, v atraktivnim "ufo" univerzu a to i vcetne bugu k nemu snad odjakziva patricich. Koupeno.
  • Kupodivu jsem nepotkal jediný zasadní bug, kromě občasného pádu na plochu (i ve finalní misi, ale ta šla nahrát)

    Náhodný důvod proč milovat XCOM2 #59: hláška raketometčíka po odpálení Blaster launcher: "Dodge This"

    Náhodný důvod proč milovat XCOM2 #60: majestání příchod Sectopoda, napochodujíc přímo do vojáka na číhané, savla s Execute a Sectopodův odchod (nebo spíše odlet)
    • takže trapné cutscény a trapné hlášky, které kazí hratelnost? Toto je jedna z nej věcí, co mne iritovaly na xcom 1. Animace: voják proskakuje oknem, voják míří a střílí, voják utíká s puškou, letadlo vzlétá na misi, letadlo odlétá z mise, na základně když se člověk přepíná z laboratoře do dílny, opět pitomé animace. Akorát to zdržuje a brání hrát tu hru. A to nemluvě o debilní kameře, kde z nepochopitelného důvodu šlo rotovat jen do 4 směrů.
      • Staci mod free camera a vela dalsich modov, ktore vracaju hru do logickejsej a hratelnejsej podoby dostupne od prveho dna predaja.
      • Blue.Shark
        Že do toho skáču; cituji: "A ne, nemluvím o rádoby filmových prostřizích, kterým veteráni prvního UFO nikdy nepřijdou na jméno (a tedy ani na skutečnost, že jdou vypnout)". Můžeš slavit.
  • Blue.Shark
    Perfektní recenze, perfektní slovní zásoba. Lukášovy texty je vážně radost číst.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit