Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra je to fajn o tom žádná, ale s tím množstvím bugů co tam je a některými perky, co jsou strašně nevyvážené, bych řekl, že to mohli přece jenom trochu dotáhnout před vydáním. Jednotky co se zaseknou na místě, reloadnutí hry na ironman (protože jste ztratili možnost ovládat vlastního vojáka) což působí přeskočení kola Adventů. Moje zatím nejoblíbenější chyba/bug/whatever byla, když si hráčem ovládaný voják při overwatch roztřílel podlahu pod nohama a přestože, že zapadl do budovy za zeď, advent co procnul ten overwatch se otočil a napálil do ubohého vojáka s bonusem za odhalený cíl zatím co padal. Naštěstí to voják přežil a dostal schopnost zabíjet myšlenkou xD

    Ostatně, podívejte se sami: https://www.youtube.com/watch?v=75QV1ONqqOc
    17:09
  • Je to zábavné ale opět je další díl zjednodušený (jako u jiných sérií). Již nebuduji základu jako v EW, prachy se také získávají jinak atd. Alespoň je to pořád podobně obtížné na střední.

    Opět tam řada věci trčí skrze objekty a to bych ještě chápal u prvního dílu ale vykašlat se na to u druhého dílu? Špatná práce u 3D hry, kde na to člověk kouká a je to velice vidět. Dokonce to snad udělali schválně. Viz ten velkej robot kterého někdo narval do interiéru a když se postaví, tak má hlavu skrze interiér *15*

    Opět hrajeme za modelky a modely (co naděláme, jedou to tak od prvního dílu). % na zásah jsou na blízko vtipná (viz ten obrázek co zde někdo dal, ale opět to tak jedou od prvního dílu)
    S většinou recenze souhlasím. 8/10 ( -1 za to zjednodušení a opakované chyby. Čekal byl od druhého dílu hry zlepšení, rozšíření ale zde to tomu tak není. I výzkum je dost omezen.).
    Do toho velká náročnost na HW, při nastavení na max (které toho moc nepřinese) a někomu divočí FPS...Uvidíme jak se tomu budou věnovat, na fóru nepíší...
  • Snad více než mega prodaných kopií na odcházející generaci vývojáře donutí udělat GOTY edici na současnou generaci. Zahrál bych si to, ale hraní na PC už pro mě není :)
  • všem fanouškům se moc moc omlouvám, ale jelikož jsem také fanoušek opravdové strategie a mam rád i staré ufo a Xcom 2 jsem za víkend dohrál do konce tak mohu s čistým svědomím říct že xcom 2 je TOTÁLNÍ HERNÍ ODPAD !!! je to trapné několikahodinové depresivní demo které se strategií nemá nic společného protože pořád musíte pospíchat *11* *11* *11*
    • U teba je otazne ci je to hrou, ja s tym problem nemam a vacsina recenzentov tiez nie. Prosim doporuc aspon 3 tahove strategie za poslednych 5 rokov, ktore nepovazujes za odpad :) Okrem xcomu nemam co hrat.
      • děkuji, Váš dotaz ledacos vysvětluje, už chápu komu se Xcom 2 líbí, a to lidem kteří neznají jiné tahové strategie, v takovém případě je pak možné mylně pokládat Xcom 2 za strategii *1* nedokážu Vám zde vypsat seznam her ale za mě je rozhodně lepší cokoli ze série Total War a nebo Xcom 1 EU *3*
        • pozeram, ze elitarstvo fungujee este stale v hlave zakomplexovanych uboziakov .. xcom 2 je predovsetkym HRA... ulohou hier je bavit... a tato hra si nasla svoje publikum ludi, ktori niesu zabedneni natolko, aby onanovali nad tym, ze len oni su jedini s tym spravnym vkusom a len oni vedia, co je najlepsia strategia... pravy hrac hrava HRY, nehrava zanre... ak ma raz hra zaujme, tak je jedno ci to je strategia, plosinovka, fps alebo hocico ine... a na zaver len dodam, ze nikto nikoho nenuti hrat a fakt mi je divne, preco ludia chodia na stranky hier, ktore sa im nepacia alebo ktore ich nebavia a vypisuju tu taketo komenty, kde sa navysuju nad ostatnymi hracmi.. zrejme ti v zivote chyba nieco ine... napriklad ja nemam rad Call of Duty, ale nebudem teraz behat po diskusiach a vypisovat, ze to je sracka, pretoze to je uplne jedno ludom, ktori tu hru maju radi
        • to jste ale neodpověděl na dotaz. Měl jste vyjmenovat aspoň 3 tahové strategie, které nepovažujete za odpad. Vyjmenoval jste akurát XCOM EU (Total War je takový hybrid).

          Jinak já vlastnost "pořád musíte pospíchat" nepovažuji za negativní vlastnost. Náhodou je to příjemná změna, která osvěžila hratelnost strategií.

          Vámi zmíněná série Total War je sice fajn, ale výzva je tam téměř nulová. (Už dávno nejsem žádný noob a) pravidelně se mi stávalo, že moji armádu prostě nikdo nedokázal porazit.
          Chápu, že máte jiné prefence a asi vás neomrzel pocit "absolutní moci, kde vás nikdo nedokáže ohrozit", ale já stres a uspěchanost XCOM 2 vítám jako příjemnou změnu.
  • Jo, tohle je taky k smíchu. Dokázal bych si to představit kdyby se ve hře která je na kola kde se dva souppeři pravidelně střídají počítala vzdálenost, kterou postava urazila a tím se simulovala rychlost a tím pádem obtížnost zásahu. Jenže nic takovýho tu není a tak je to víceméně k smíchu. Mohl bych se dál balamutit tím, že voják je nezkušený a je na hranici paniky nebo zhroucení či návalu adrenalinu a tak prostě trefit vážně nemusí (sám jsem tohle zažil).
    • Nejde o simulator ale tahovou strategii, hru. Hru treba jako sachy, jen jinak nacancanou. Trefi - netrefi .. strategie je o planovani, ne o tom jestli .. se vanzne trefit nemusi. Kdyz si strelce dobre postavim, tak se trefi, coz je soucast planu. v XCOM2 je snad vsechno RNG .. hacking? To bida bid, v kontextu dnesnich moznosti. AWG centrum? RNG Mapy RNG nepratele najaky spriptovany RNG. Najdi trojku, blow cover, kill them all, najdi trojku blow cover kill them .. super gameplay
      • Můžeš ten tvůj koment prosím přeformulovat? Ani nevím, jestli mi nadáváš nebo dáváš za pravdu či něco mezi tím. Součást taktické strategie (chceš-li) není o tom správně postavit paňáca aby trefil, ale postavit ho tam, kde bude mít nejlepší krytí a zároveň nejlepší šanci na zásah nepřítele. Z X1 jsem byl natolik frustrovanej že jsem to prostě neustál. Sám jsem si udělal převodní tabulku kde bylo 0-80% - haha ani nezkoušej střílet, 80-95% lotérie, přinejhorším bude supressnutý, 95+ - ha 50/50, to by sakra mohlo vyjít!
        • Kazdopadne nenadavam. Mel jsem pocit, ze ti prijde % uspesnosti, tak jak je ve hre zabudovany, jako dobra herni mechanika v tahove strategii. Podle mne tomu tak neni. Neni mozne aby se strelec v dobre pozici netrefil. Dobra pozice muze znamenat uhel, kryti, jiny faktory jako nevim de/buffs atd nicmene to vse je soucasti dobreho planu, tedy srdcem dobre strategie. V XCOM2 je obtiznost v tom jak se vyvarovat nahode. A jeste je to stereotypni.
          • Mozno keby tam vobec tu sancu v % nedavali, bolo by to zabavnejsie. Nemal by si ziadnu napovedu a hlavne by ta nemalo co sklamat ;)
            Mimochodom % znamenaju pravdepodobnost zasahu, takze 99% ma sancu, ze sa zo 100 vystrelov jedna netrafi a pri kazdom vystrele sa to moze opakovat, zaklady matematiky a nahody. Tiez sa v realu niekto netrafi loptou do branky aj ked je to podla ostatnych 100% sanca.
    • To mělo být k tomu obrázku z 9GAGu.
  • Paradni hra.. zadnou strategii jsem nehral ani nepamatuju a u teto jsem se kralovsky bavil. Uz se tesim na pokracovani.. nechci prozrazovat, ale podle toho zaveru to vypada na dalsi dil pod vodou? :)
    • Co budeme robit pod vodou? Ziadne domy na obsadenie, ziadne vybuchujuce auta a po vzoru TFTD ziadne terorizacie na lodiach. Skor tipujem na dokoncovaciu pribehovu misiu v oznamenom DLC, ako som uz pisal nizsie.
  • Pred tym, nez zacnete kritizovat xcom2 si hru zahrajte a precitajte manual.
    Vyhneme sa zbytocnym komentarom o trapnych animaciach, ktore idu vypnut, alebo nutnosti pri nejakej akcii kliknut na ikonu napr overwatch a trapne potvrdit inou ikonou, staci na danu akciu dvojklik a hla, potvrdzovat nic netreba a fungovalo to uz v jednicke.

    Neskutocne kolko ludi kritizuje nieco, co hra ma, len su zdochnuty si to precitat..
    • Coffin.Corner
      A úplně nejlepší a nejrychlejší je zmáčknout klávesu... ;)
      • No dovol? Pouzivat u hry dve ruky je pre niekoho neskutocne namahave :D a to plytvanie casu nez pohnes rukou.
    • Tak klikas 2x tak jako tak ne?:)
      • Ano, ale netreba pri tom pohnut mysou a usetris cas, ako tu niektory pisu, keby som to na inej diskusii neprecital ako negativum hry, tak to tu nepisem :D
  • Lidi proberte se! Nikdo vam nebrani si zahrat stare x-com. Ja uz bych to dnes hrat nechtel i kdyz z toho midi teamu me leze mraz po zadech. Bylo to ve vysledku dost zdlouhave a nekdy otravne. A hlavne co me stvalo nejvic byl zbytecne velky team. Jako 16 vojaku nebo kolik to bylo je moc.


    Ps:Me se na jvice libil x.com apocalypse.
    • Paulcz
      Jo některé mise byli velmi zdlouhavé, hlavně honit posledního zbývajícího ufona po rozlehlé základně nebo na parníku v Terror from the Deep, jenže ty staré hry jsou atmosférou a propracovaností úplně někde jinde, než tyhle novodobý pokusy pro kleštěnce. A neduhy starých UFO řeší http://openxcom.org/, jednou za rok se k tomu vždycky vrátím a co se týče tahovek tak to je prostě nářez na rozdíl od těchto "pokračování".. :)
  • je vůbec logické, aby parta 4 borců s jedním commanderem porazila celoplanetární invazi emzáků? To je jako chtít, aby 4 partyzáni svrhli od moci Putina s celým jeho armádním arzenálem. A to nemluvím o technické převazhe *3*
    • hm a v BG2 si sa 5timi (a dalo sa aj na single) pomocnikmi mohol stat bohom a vyvrazdit armadu obrov, temnych elfov, kuotoa, par drakov, dzinov, elder demona.... :)
      • Obávám se, že tyhle paralely z fantasy moc nefungujou...
    • asi tak inteligentni jako kdyz tohle resis u hry, a hry jako je uficko...
    • Magister_Peditum
      Tohle můžeš vytýkat každému rpgčku se skupinou hrdinů. O rpgčkách, kde je jen jeden hrdina, ani nemluvě. *1*
    • Butthurt detected :) samotna invaze emzaku tak jak ji x-com prezentuje je nelogicka asi jako 90% veskerych her a filmu. Zahraj si x-com 1 a uz tady neprud prosimte :p
    • Pokial si xcom2 hral, tak vies, ze sa nejedna o partu 4 vojakov, ale o celoplanetarny odboj, kedy hladas tieto skupiny a ty si len kvapka v mori, kedy sabotujes a zachranujes veci a ludi pre tu svoju odbojovu skupinu a nahodou vlastnis vybavenie, aby da stala tou najdolezitejsou.
    • Tak uplne stejne jako zabiji 3 trhani a jeden čáryfuk 100 tunovyho draka v jeskyni v libovolnem rpg :)
    • asi jako Jagged Alliance 2.
      • v Ja 2 si mohol bojovat na mape až z 32 vojakmi.
        • To ale on neví, nehrál to...
      • Kdeze .. v JA2 byl snad ostrov a lokalni warlord ci co. Arulco? V tom bych vsak chybu nehledal. XCOM2 cili na masy .. Avenger? Jak se jmenujou ty filmy of Marvel kde v tom taky litaj? Ze cili na masy tomu nevycitam, bzynys je byznys, ale ty superlativy jsou bs.
        • ehm...
          http://www.ufopaedia.org/images/4/4e/UP001.gif
  • Fakt dobrá hra. A co mě potěšilo nejvíc? Bude III. díl. Alespoň podle posledních 5 sekund v závěrečném outru. Že by : XCOM 3: Terror from the Deep? *1*
    • Len aby do nebola ta jedna pribehova misia z toho DLC co oznamili :D
      • Nezlobil bych se kdyby to bylo ono, ale podobne jako napr. Trespasser u DAI to vedlo k uvedeni dalsiho dilu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit