Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JohnyTheZik

    Je to celkem paradox, ale HL1 jsem si zahral pulrok zpatky, protoze mi chybela primocara akce, a FEAR jsem si znovu nainstaloval vcera. Netvrdim, ze je pribeh nejak uzasne rozepsanej, a do urcity miry je upozadnenej vybornou akci, ale srovnavat to s HL1, kde se cas od casu objevi G man a tim cely vypraveni pribehu konci, je hodne mimo.

    FEAR sice hraje dost na lekacky a "strasidelny" japan horor pasaze, ale ten pribeh je tam, i diky tomu, dost znat a spolecne s atmosferou je tam vykreslovanej hodne. Porad ma clovek jasnej cil jako vojak jednotky FEAR, snaha dopadnout paxtona fettela a pochopeni jeho motivu je hlavni tah cely hry. Kde FEAR ma spooky mrtvou holcicku a k tomu skvely akcni sekvence, tak HL ma akci a k tomu pribeh vypravenej v prvnich 5 minutach v cabel car.

  • Ilusiveman

    Pro mě teda, Fear 1 byl správně strašidelnej. Hodně dobrá zkušenost.

  • residentevilfans

    Moje nejoblíbenější Fps, stále ho mám nainstalovaný, dokonce běhá ve 4K a vypadá pořád skvěle. Svoje děsivé momenty určitě má. Ale nejvíc se mi líbí hudba, ten klaustrofobický pocit a samozřejmě střílení. To když dáte někomu kopačku a pak ho vystřelíte do stropu brokou, k nezaplacení. 😀 


    Btw nejvíce se mi vryla do paměti scéna ze dvojky, kdy SnakeFistovi vytrhne ten assassin páteř z těla jako Predátor. 😬

  • Phillios191

    FEAR že nebyl děsivý? Ale kde že... to pak tedy nevím co je Outlast a Amnesia, když FEAR nebyl děsivý. Já tam nesnášel ty elektrizující assassiny, ty byly skvělý, celkově design enemáků byl skvělej podle mě + hudba. Hlavně FEAR je jeden z mála hororů, co umí děsit hodně nepředvídavě, nikdy si člověk není jistý, tím co bude následovat a to jsem na té hře miloval a miluji dodnes. Pro mě už jen samotné ozvučení bylo děsivé zcela dostatečně to nepočítám ty skvělé flashbacky, kde se na pár milisekund objeví na obrazovce cosi krvavé, že to ani hráč nestačí zanalyzovat. Hra je plná všelijakých paranormálních jevů, což bylo pro mě silně deprimující tehdy.

    • Vojtzech

      Přiznám se, že na herní horory jsem celkem pos*ra (ač filmový se mnou moc nedělají). Outlast  jsem třeba ani nedohrál. Ale FEAR mi taky nepřišel děsivý. Měl sice dobrý lekačky, ale tím, že jsem měl pořád v ruce slušný arzenál a mohl se bránit, pocit neustálýho strachu se prostě nedostavil. Dohrál jsem to několikrát. Stejně tak mi nevadily Residenty nebo Alien, jak mám kvéra nebojím se :-D


      • Phillios191

        já Outlast vůbec neberu jako horor, to je jen walking simulator, kde se snažíš zdrhnout a ukrýt pod postel jak malé děcko, to mě nebaví a dost mě štve, že tenhle styl se momentálně bere jako mainstream a všichni dělaj další klony. Jinak když se nebojíš s bouchačkou, tak zkus takovej Condemned, tam máš v celé hře celkem možná 3 bouchačky a ještě s pár náboji, jinak jsi na vše sám. Tomu říkám pravej survival horor :)

      • Jack1947

        Outlast tak děsivý nebyl, když si přišel na to že se dali obejiít zlosyni, pak to působilo komicky chovancin na tebe čuměli a nic nedělali. Pár scén tam ale docela hororovejch bylo víceméně i ve druhém dílu. Zajímavé že někomu nevadí horory ale když to má sám hrát už je problém pokud nemáš bouchačku.

        Podle mě všechny horory mají jednu vadu ( myslím chodičky) že se dá na nepřátele nějak vyzrát.

        Nicméně v Outlast byli nejděsivější ty předskriptované scény kdy si musel utíkat, zamykat dveře.

  • residentevilfans

    Monolith by se mohli vysrat už na Pána Prstenů a udělat zase kvalitní FPS. Oživit Blood. Nebo další FEAR, ale nejvíc bych si přál pokračování NOLF. 

    • Jack1947

      Ani jedno nedostaneš ale 😛

  • drasta

    Mne teda jednicka strasidelna neprisla vubec ale ja mam obecne trochu problem se bat u her. Je to ale doted asi nejlepsi strilecka co jsem hral. Demo jsem tenkrat dohral asi 60x a nemohl jsem se dockat plny verze.

    • Já myslím, že většina hororových her funguje na placebo efektu. Marketing říká, že je to staršidelné a že se u too budeš bát. A tak to spustíš a celou dobu jsi preventivně podělaný strachy z toho očekávání "teď se každou chvíli určitě něco strašného stane, když je to přece horor". A to i když se tam vlastně absolutně nic strašidelného neděje :-D

      Ono i ten RE7 se dá dohrát beze strachu, protože je to většinu času walking simulator, kde se nic strašidelného neděje s pár nepřáteli, kteří jsou éně nebezpeční než protivníci z jiných her. Ale když je to přece resident evil, je to horor, tak jsou všichni podělalní vykouknout za každý roh, protože "tam určitě bdue něco hrozného" :-D

  • Inquisitor
    Byla to skvělá střílečka s paranormálním nádechem, ale nijak zvlášť jsem se u toho neděsil. Ale asi záleží v jakym věku to kdo hrál, protože hrát to jako dítě tak nevim 
  • Tak já jsem asi bábovka:) já tu jedničku hrát nemohl, když se mi několikrát nečekaně objevila ta malá holka za zádama apod.. hru jsem vypínal :D Vydržel jsem tak první půlhodinu a po asi dvou pokusech hru hrát, jsem to vzdal a raději si dal něco čistě akčního :)

  • TheGGG

    slušná fps serie, ale na prvním díle mě nejvíc strašily ty otřesně stereotypní lokace... šedá šedá šedá... rozhodně klady: grafika, fyzika, story, postavy, gunplay, desing některých scifi vojáků, atmoška... no ale horové to moc nebylo, jako u všech podobných her je to trošku děsivé tak první půlhodinu... ještě fear 2 byl ale dost slušnej, pak trochu meh, ale jako celek dobrá sérka... BTW: jedna z mála fps kde se dalo kopat... proč toto není i jinde? WTF WTF WTF

    • Jack1947

      Slide a kop to je snad už jen v Modern combat 5 lol, to je mobilní hra 😀😉

      Fear2 a slušnej ? to jsme hráli asi jinou hru ( ps ještě tehdy běhali hry v pirátské verzi v MP ale anio tam nebylo o co stát)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit