Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ringwraith
    Veskoslav -> asi se neshodnem no.
    • Veskoslav
      Tak ono by bylo blbé, kdybychom se vždycky shodli, to bychom neměli o čem diskutovat:-D
      • Ringwraith
        Mechwarrior_bw@tiscali.cz ->
        Sorry, Solitaire a Hledání min nejsou pro mě hry.

        Ani Farmville a podobný blbůstky.

        No, pokud to bereš takhle, tak budiž, v tom případě připustím, že možná máte pravdu.
        • Mechwarrior_bw
          nie skutočne nehovorím o hrách typu solitare a hľadanie mín *7* (každopádne aj to sú hry bez ohľadu na to či ich za hry považuješ). A rozumiem, že sa snažíš zosmiešniť diskusiu... napokon iné ti ani nezostáva.
      • Ringwraith
        njn, vypadalo by to jako ve světě bez anonymity.
  • Dokud nasi politici nas budou okradat o vse co mame...sem rad za kazdou vec co muzu mit co nejlevneji a pokud je tu moznost tu vec mit zadarmo...proc za ni platit ano nekdo me muze soudit ale vazne pokud neco muzete mit zadarmo proc za ni platit ? a usetrene penize dat do neceho jineho treba uz tak predrazneho benzinu a potravin....muzete me soudit ano sem pirat apd.. nepodporim vyvojare apd...ale vazne a TED ZNOVA MUZETE NECO MIT ZADARMO V TEHLE PRASIVE ZEMI PROLEZLE KORUPCI A ZKURVENYMA POLITICKEJMA HOVADAMA CO NAS KAZDEJ DEN OKRADAJ...budete za to platit? ja teda ne alespon ne do te doby nez klesne dph aspon o polovinu abych si taky ze svich tezce vydelanych penez mohl dovolit i neco jineho nez uz tak predrazene jidlo a vodu elektiru a benzin...pak si pujdu koupit pc hru...
    • Takove uvazovani je silne nemoralni a protoze lide takto silne nemoralne uvazuji, mame tu zkorumpovane uredniky i politiky. Uvazuji totiz uplne stejne jako ty, jen maji jine moznosti. Jste nenasytna chamtiva luza, ktera proste kdyz muze, tak krade. A to je hnus.
      • Oni kradou,oni lžou...ukamenujeme je.
        Podívejte, co mě je do toho když někdo přijde o love? V dnešním světě Vás ojedene každej druhej a ani nevíte jak rychle.
        Proč? Vysvětlení je jednoduché...špatně hlídané záda.
        A to samé je s hrama. Autoři her pouze doplácí na svou vlastní blbost tím, že špatně zabezpečují své výrobky. Znají svět, znají metody a i tak si nejsou schopni si ty záda krýt a předchazet tomu, abych jejích dílko nějakej bastard neukradl. Mají možnosti a mají prostředky na výrobu ochraných prvků a i tak, se vždy najde někdo chytřejší než oni, kterej tu ochranu rozlouskne.
        Další věc. Proč se postihuje "pirát" kterej hru stáhl? Protože je to lehká kořist.
        Proč se nepostihují ti, kteří odstanily ochranu hry a dali ji "piratům" ke stažení?Protože tihle lidé jsou chytřejší než oni.
        Tak či onak, je tohle vše lidská blbost ať už se jedná o autory nebo dopadené piráty. Všichni doplací na své chyby.
        A jen tak mimochodem, pane Jejdásku. Morální hlediska vytvářejí lidé a lidé se občas pletou...
        Morálka není žádny kodex toho jak by to mělo být. Pokud někdo něco cití jinak,tak druhý človek defakto nemá právo mu říkat že jedná nemorálně a to jen proto,protože si to ten človek myslí a vnímá to jinak.
        Já zase považuji za nemorální to, že Vy tady moralizujete okolí svým názorem kterej si myslíte že ten jedinej je správnej
    • ...proc za něco platit když to můžu mít zadarmo... - zdráhám se uvěřit tomu, že to myslíš vážně.
      • když koupíš, budeš mít leda dobrej pocit... nic víc *2*
        • Jasně. A když svedeš holku, místo abys jí znásilnil, taky budeš mít jen dobrej pocit... :-)
  • Niekedy dávno keby mi kamarát povedal "počuj Tóno kúpil si nový Portal ?" tak mu poviem že načom frčíš ?
    lenže doba ide ďalej ja som dospel a hola hop 25+krabíc, 70+ Steam, + dačo GoG a podobne hier v mojom inventári. Lenže viac ako 50% stých hier keď zoberiem v úvahu pomer obsah/cena podľa mňa dostáva reálnu hodnotu pri 60-75% zľave, čo je smutné keď zaplatím 40e za hru ktorej reálna/rozumej obsahovo, kvalitatívne a nie kravatácke platy/ hodnota je cca 10-15e. Potom sa nečudujem ľudom ktorý majú smolu a nemajú plat poslanca že si hru za 40e nekúpia.
    Keď to zhrniem každý z nás pirátil / hry, hudbu, filmy / ale časom dospel dobré kúsky začal kupovať a neskôr kupuje už všetko lebo sa na veci pozerá dospelo a vidí za tým aj kus práce nie len 6h+ kampane, a kedže si to uvedomujeme nekupujeme hry za 40e ale na zľavičke za desíka napríklad. / áno treba čakať /
    A potom sú tu samozrejme tí ktorý si nevážia absolútne nič ani v svete reálnom ani digitálnom ale to je už o inom.
    • Co je to realna hodnota a jak se urcuje? Neco jako realna hodnota je iluze. Jedine co zname a umime jakz takz urcit je trzni hodnota a to jeste bez zapocitani cele rady externalit.
  • Pirátství nepodporuju a momentálně si kupuju jen originální hry do sbírky popřípadě občas nějakou novinku ale co pirátsví nahrává je, že hry stojej za prd. Většinou je herní doba krátká, nebo je to zabugovaný a nebo obojí. Nejlepší příklad udám co se mi stalo o víkendu, stáhnul jsem si LA Noire, nainstaloval, spustil, hrál hodinu a moc mě to bavilo. Tak jsem si šel kouit originálku a kompletně smazal stáhnutou verzi z PC.
    Stala se mi nádherná věc, nainstaluju originálku a chci ji spustit a hele nejde, hledám čím to je a nenacházím jelikož stáhnutá mi šla v pohodě. Nakonec zjistím, že je problém v grafice a Rockstar a Nvidia hází chybu na sebe a jako způsob jak to spustit je si koupit druhej monitor (wtf?) Takže mezitím co tyhle dvě strany ví prd tak pan SKIDROW udělal crack, kterej celou chybu opravil a hra jde spustit.
    Dokud tedy budou stáhnuté hry chodit líp než originální tak co můžou výrobci čekat?
    • Podobné věci se mi staly u Assassins Creed II a Brotherhood, GTA IV a ještě u jedné hry (už ani nevím co to bylo). GTA IV originálka se neuvěřitelně sekala (i s nejnovějším patchem a nejnovějšími ovladači G. Karty, kdežto pirátěnka šlapala jak na drátkách na nej detaily. A to samé s Brotherhood a AC II...

      Jak jednou začnou takové problémy u her, tak je to nejistota až do konce...
  • Urug
    Fašouni zasraní
    • Vidláku zasranej!
    • Tak nekraď hry, debi.e!
  • Takže člověk co nekrade je podle vás hlupák že? Ale bavit se to ano, platit to už ne. Jste ubozí ale hlavně že se považujete za hráče. Místo Hráči jste spíš ........ (libovolné sprosté slovo)
    • Veskoslav
      Ne člověk, co ze sebe dělá něco víc je hlupák:) A libovolné sprosté slovo je v tvém případě TECLADO.
      • Kdyby jsi nebyl omezenec tak pochopíš že ze sebe víc nedělám. Jenom nerozumím tomu že se vám zdá normální a mornální obhajovat zlodějinu. Ale blbcem se bavit nedá protože blbec už blbcem zůstane na vždy.
        • Veskoslav
          Ukaž mi příspěvky, kde se schvaluje pirátství.
        • Ringwraith
          A kdo tady obhajuje pirátství?

          Jen nechceme totalitní cenzuru netu.
          • To nechci ani já ale jak se můžete divit že se něco takové děje, když 9/10 pc uživatelů, možná víc krade.
            • Piratstvi na PC platforme se pohybuje nad 90 %.

              Ze to neni kradez podle zakona neznamena, ze to neni kradez. Lez take zustava lzi, i kdyz to neni podle zakona :-).
            • Mechwarrior_bw
              40-50% z hráčov sú piráti ? nehnevaj sa ale si vytrhnutý z reality.. ak by na jednu predanú hru pripadala iba jedna nelegálna kópia tak žiadne problémy s pirátstvom neexistujú a developery sa topia v dolároch.
            • Veskoslav
              Víc než 9/10 je 10/10. A pak se divíš, když se do tebe navážíme, když říkáš, že 90% hráčů pc jsou zloději? Zaprvé to není podl zákona krádež a za druhé, kdyby jsi napsal 40-50 %, tak bych to i uznal, ale takto ze sebe děláš akorát pokrytce a za lži jsi se zařadil k jejdáskovi a spol....
            • Ringwraith
              Hmm, možná by to chtělo lepší metody boje s pirátstvím.

              Třeba se vysrat na pár ruských teenagerů, co zpirátí všechno a zaměřit se na kvalitní servis pro hráče a vytváření kvalitních her a ne jen vyhypovaných CoDkvašek.

              Aj ten přehypovanej Skyrim má aspoň velkej svět, propracovanej lore, propracovaný bugy a další věci, který z něho činí logickou koupi.
  • Veskoslav
    No ono dříve to pirátství mělo něco do sebe. Sehnat hru, koupit ji, koupit další CD, vypálit to (někdy i na speciální CD, která mněla potisknutelnou stranu nosiče), koupit na to obal, stáhnout si obal na CD, vytisknout, dát do krabičky a hurá na poličku. Při každém spuštění to rvát do mechaniky. Jo je už dávno. Teď člověk 2-3krát klikne a šup torrent. Nemlovám pirátství, každý někdy si něco stáhnul, ale bylo to občas taková menší událost, teď je to už všední:)
    • Jelikož níž nejde reagovat tak tady moje nelegální windows.
      http://images.megaupload.cz/Bez_nazvuDkOlF.png
      • 30s s aktivatorem win7 a udelam ti tenhle screen na libovolnem pc :D
      • Ale nechápu, proč se s tím tady vychloubáš. To je čistě tvoje věc, jestli to máš "kradený" (jak říkáš ty) nebo "legální". Nám je to fuk (teda aspoň mě), takže tu nemusíš nic dokazovat. Jen bych ocenil kdybys nezačal nadávat každýmu, kdo si něco stáhl (tvůj příspěvek výše). Ubožáku...
        • Mě to prostě vytáčí, protože kvůli pirátství přicházejí hry dýl po konzolových verzích a mnohdy ani nevyjdou.
          • Ringwraith
            Když můžeš kupovat PC hry, tak si můžeš koupit i konzoli a hry.

            Jo aha, hry na konzolích jsou horší, cry cry grafika, cry cry klávesnice a myš.
            • Ringwraith
              Hmm, máš problém. Existuje jednoduché řešení.
              Ale ty o něj nestojíš, a raději brečíš nad problémem.
            • Hraju od 6 let na pc. O krabičku nestojím. To je asi tak všechno.
      • Úplně stejně vypadalo to moje nelegální než jsem si ho zlegalizoval (tedy přeinstalace a online zakoupení licenčního kódu). *4*
      • Ringwraith
        George King Company?
        Jo, to je ten týpek, co dává na různá fóra své upravené verze Win.
        Jo a použít SLC metodu umí každej.
      • Veskoslav
        Moc to žereš tyhle diskuze;) Dej si kávu, uklidni se a diskutuj dál. Dokazování nemá žádný smysl, když bych byl svině, tak řeknu, že to máš od kamaráda. Tak důsledně to proboha neřeš;)
        • Od kamaráda :D Takže pirát se snaží prosadit že krást je v pořádku a zárověň se snaží dokázat že ten co nekrade vlastně krade, protože nevěří že by někdo mohl za věci i platit.
  • škoda že do diskusí o pirátství píšou z 99% jenom piráti obhajující proč vlastně kradou.
    • takovej clovek je bud jeden z tech bohatejch (nejspis proto ze on nebo jeho rodina nekde nakradla prachy, pochybuju ze vyhral ve sportce) nebo proste blb
    • Porušují vlastnická práva, ale rozhodně nekradou.
    • Hádám, že ty budeš to jedno procento, že? *15*
      • Hádáš správně.
        • Ringwraith
          Klaním se před tebou, ó, rytíři dobra na bílém koni.

          Jsem rád, že jsi přišel mezi nás a ozářil nás všechny svou čistotou, ó, všemocný hrdino.
          • Pak nase zeme nema byt v takovem upadku, kdyz se svin€ verejne vysmivaji poctivym lidem.
        • Veskoslav
          Vsudm miliardu, že máš doma minimálně jednu věc "nelegálně" a pokud ne, tak lžeš:)
          • Smál bych se kdyby to byl on sám, kdo je doma nelegálně. *15* Ilegální přistěhovalec... *15*
            • Veskoslav
              Nejlepší je, když takový člověk má skuteně všechno legálně jako programy, filmy, hudbu, hry a má nelegálně Windows.
  • Můžou pirátství řešit a trestat jak chtěj, ale ono nikdy nezmizí. I kdyby přestal existovat net, tak zas se něco vymyslí (pálená DVD). Pirátství se s námi táhne už roky, vlastně už je to desetiletí, jenže stěžovat si na něj, to začlo teprve teď. Otázkou je proč, až teď a né třeba před 6 lety? V nynější době je krize, kdy lidi zaplatí ty nejdůležitější věci (vysoké a stále rostoucí ceny jsou doslova vražedné), co potřebují a na hry, filmy atd. prostě nezbyde (i já to tak mám) a když to jde stáhnout, tak proč ne, že? Pak tu máme ten šílený vzestup konzolí, přichází nové Wii nebo tak něco, PS Vita, mnoho lidí i upustí od PC a jde na krabičky... Vždy bývala PC hlavní platformou, jenže teď? To je problém. Ale důležitější je spíše první důvod. Ceny věeho možného už jsou tak dost vysoko a lidi mají problém platit 1000 a více kč za jednu hru. A když už, tak stejně koupí 1 až 2 hry a další 3 si stáhnou.
    • Mechwarrior_bw
      uniká ti jeden fakt - náklady na výrobu hier neustále stúpajú, pričom ich ceny neustále klesajú, vyšší počet hráčov nedokáže kompenzovať tieto roztvárajúce sa nožnice. To je dôvod prečo začína byť pirátstvo vážnym problémom a reálne ohrozuje PC ako hernú platformu.
      • Jistě že stoupají když zaměstnávají plno lidí kteří nejsou potřeba a za reklamu dají i polovinu rozpočtu. Když neumí hospodařit tak je to jejich problém a ať si potom nestěžují.
        • Mechwarrior_bw
          určitá ekonomická neefektivita vo firmách existuje ale vždy sa pohybuje iba v niekolkých percentách v závyslosti od firmy. Dnes naopak mnohé herné spoločnosti idú po každom doláre a v momente keď nie sú určitý zamestnanci potrební tak s nimi okamžite rozväzujú pracovný pomer. A tak ako som písal, úloha marketingu sa neustále zvyšuje, pri narastajúcom počte produktov a cenách sa musí logicky investovať viac.
        • Taky pravda... poděl*ný manažeři... Třeba takovej Ubisoft má 1700 vývojářů a 1500 manažerů... vždyť to je skoro poměr 1:1, co tam ti manažeři dělaj? *7*
      • No vidíš, to jsem zapomněl napsat. Díky a máš pravdu. Kdysi vytvořila hru i parta kluků z vysoký školy, jenže teď na jedné hře může pracovat 40 až 80 členný tým, né-li vícečlenný. A náklady opravdu stoupají, většinou se pohybují okolo miliónů až desítek miliónů, nemýlím-li se že? A pořád stoupají, úměrně s pokročilostí HW PC a většího využití HW konzolí. Až přijdou nové konzole a grafika atd. u her se posune na další úroveň, zase to bude chtít pár penízků navíc...
      • náklady na výrobu stúpajú
        vs
        kvalita hier /až na pár/ stále klesá

        hm dačo mi tu nesedí.....
      • Veskoslav
        Stoupají? Jo u CoD určitě, když na reklamu dají tolik, kolik dal Microsoft za vývoj her od roku 1996 do roku 2004. To pak stoupají:-D
        • Mechwarrior_bw
          áno stúpajú a bez marketingu žiaľ dnes nepredáš skoro nič.
          • kvalitni hra se proda "sama"
            • Mechwarrior_bw
              výnimky možno ale všeobecnosti to neplatí *3* 99% hráčov ani netuši aké vynikajúce hry sa objavujú v indie sfére, ktoré mnohdy zábavnosťou a originalitou predbiehajú vyhypované tituly. Ale málokto o nich vie ... ale ako je to možné pokial dobrá hra sa predáva sama ?
    • ucho
      protože dřív to nebylo tak okatě a veřejně, dělo se to víceméně pod povrchem. lidé si tak trochu uvědomovali, že dělají něco, co není úplně v pořádku. dnes to řada lidí považuje za normální věc. teď je toho plný internet a hru si z internetu umí stáhnout i moje babička.
    • Ringwraith
      Nechci ti brát iluze, ale PC nebývala hlavní herní platforma nikdy.

      Ano, u nás v ČR ano, ale celosvětově ne.

      Ale o tomhle diskuze není, tak prosím nezačněme se o tom hádat, já to jen podotýkám.
      • "Nechci ti brát iluze, ale PC nebývala hlavní herní platforma nikdy.

        Ano, u nás v ČR ano, ale celosvětově ne.

        Ale o tomhle diskuze není, tak prosím nezačněme se o tom hádat, já to jen podotýkám."

        Jasně, já to spíše myslel tak, že dřív prostě PC bylo pěkně vidět a bylo jak bych to řekl "uznávané"?. Ale teď je hodně odstrčené novými konzolemi, na kterých se tolik nepirátí. (Protože je to o mnoho složitější)

        BTW: Hádat se o tom nechci, vždyť každej má nějakou srdcovou platformu. Nikdy nechápu, proč se někdo hádá o tom jestli je lepší konzole nebo PC... každýmu vyhovuje něco jiného. *4*
      • Veskoslav
        Nebylo? Proboha to nemyslíš vážně:-D Zjisti si čísla, jak a co vycházelo na pc a konzole měli takokový prodej, že to vypadalo na to, že si vydělají akorát na Vánoční besídku. Stačí léta 1997-1999, ale bacha ať Tě netrefí šlak.
        • Ringwraith
          Nemám zájem se hádat. Zjisti si čísla prodejů třetí, čtvrté a páté a šesté generace konzolí...

          Jo, PC se prodá milionkrát víc, ale ne jako herní platformy.
          • Veskoslav
            Ty jsi jelito proboha:) Jak určíš herní a neherní pc?
            • Mechwarrior_bw
              Ringwraith : v tom si šliapol úplne vedľa, hry a PC boli vždy spojené nádoby, prakticky v každom PC bolo niekoľko štandartných hier ktoré si rád zahral každý užívateľ tejto platformy. V globále jednoducho viac hráčov použilo PC k hraniu hier ako konzolu. Môžeme sa baviť o štruktúre hier alebo celkových ziskoch ale o tom, že PC nikdy nebola hlavná herná platforma nemôže byť ani reč, pretože BOLA.
            • Veskoslav
              A kde máš HL a AoE? A je v Sc obsaže i Sc datadisk nebo jsou to samostatná čísla?:) Ne encháme toho, na tomto se neshodneme:)
            • @Ringwaithův poslední výčet - a kde počítáš s tržbama za MMOčka? *14*
            • Ringwraith
              StarCraft (11 million)
              Diablo II (4 million)
              Diablo II: Lord of Destruction [expansion pack] (1 million; 2 million shipped)
              vs
              Gran Turismo (10.85 million shipped)
              Final Fantasy VII (10 million)
              Gran Turismo 2 (9.37 million shipped)
              Final Fantasy VIII (8.15 million shipped)
              Super Mario 64 (11.62 million)
              atd. Zdroj = wikipedia, která pak uvádí vlastní zdroje.
            • Veskoslav
              Nemůžeš to tvrdit, ani prodeje her třeba v letech 1997-1999 neodpovídají. Nejprodávanější byly Sc, AoE II, Diablo II, NFS a ty jediné byli i na konzole. Konzole mněli i svoje tituly, ale v té době pc bylo skutečně hlavní herní platformou a vývojáři se soustředili primárně na ni.
            • Ringwraith
              Tím jak je používáno.

              Ale já tu celou dobu tvrdím, že konzole vedou celosvětově jako HERNÍ PLATFORMA. H E R N Í.

              H
              E
              R
              N
              Í
              HERNÍ herní HERNÍ herní HERNÍ herní HERNÍ herní HERNÍ
    • Pravda, bohužel nevím proč, ale mám pocit, že poslední dobou se i tady, na games, řeší více pirátství než samotné hry. :(
      • Pravda, toho už mám plné zuby. Je fajn, že se redaktoři snaží nás informovat tak nějak o všem, ale tady je článek o pirátství skoro každý týden. Tenhle týden je to už druhý...

        Stejně, podívej, pořád se o tom píše, ale vyřeší se tím něco?
  • ucho
    jak je to v německu přesně s tím zákonem? oni nemůžou stahovat vůbec nic? nebo nemůžou stahovat to, na co nemají platnou licenci?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit