Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • davek183

    Už teď vidím že to nebude žádný zázrak, takových ''60 procent'' nanejvýš.. proč?

    1.Většina důležitejch lidí co dělala Half-life 2 před lety z Valve už odešla (scénárista atd.)

    2.Už jenom to že dělají VR hru, pro, kolik, 2 procenta (?) všech hráčů, co mají VR, a to ještě k tomu ne pro všechny headsety

    3.Pokud je to o Alyx tak to absolutně nenavazuje na otevřenej konec epizody 2.. Vypadá to jakoby si tou hrou chtěly spíš jenom přivydělat, když to bude o sexy hrdince

    • 1) Není pravda. Například scénarista, který pracoval na Epizodách pro HL a všech Portalech je stále ve Valve. Nebyl jen jeden scénarista... Vždy jich bylo víc, kromě prvního dílu.


      2) Na jaké headsety to nepůjde? Možná na nějaké no-name, ale drtivou většinu to podporovat bude. Respektive oni to dělají ne na headset, ale na SteamVR. Novináři berou info nevim kde a pak tu tvrdí, že to je třeba Valve index exkluzivita. Což neni. A Oni nedělají hru proto, aby se dobře prodávala, ale aby dala impulz trhu a ukázala, že i velké hry jdou na VR. Je to vzkaz jak pro zákazníky tak pro vývojáře. Já VR klidně pořídím, ale prostě čekám právě na nějaké velké hry, jinak to pro mě nemá smysl. A někdy ty hry udělat musí a Valve je na to ideální. Cílem téhle hry je zvětšit ten trh, nic víc. Valve nechce na hře vydělat.


      3¨) Hloupá úvaha a zas špatné info. Opravdu to neni rejžování peněz a už vůbec ne sexy hrdince. Nejdřív tu píšeš, že to dělají pro malé procento lidí a na druhou stranu píšeš, že to dělají, aby si přivydělali. To si rozporuješ, jak můžou rýžovat peníze na tak malém procentu hráčů, když ta hra je stála jakože FAKT HODNĚ peněz?

       Tohle nikdy nemělo navazovat. Děj se odehrává před HL2... Valve to udělalo mimo jiné proto, že si je vědomo, že VR má málo lidí a na pokračování se čeká. Úplně chápu, že by spadnul internet, kdyby pokračování na které všichni čekáme mohlo hrát necelé procento lidí.... A tak tedy udělali prequel.



      • davek183

        Možná máš pravdu ale já teda jenom říkám že na tyhle věci mám vždycky čuch. Že od prvotních věcí člověk pozná, jestli to celé bude ve výsledku naprosto tragické. Je vidět že i Gabe Newell se trochu změnil.. Před deseti lety dělal na nejlepších hrách historie, a v posledních tak 6 letech dělal co? Absolutně h*vno a jenom hrabal obrovské množství peněz. A k tomu za každou hru co se na Steamu prodá sežere 30 procent, aniž by na tu hru sáhnul prstem - tím taky opravdu přispěl celému hernímu průmyslu jak nejlíp mohl. Možná proto v posledních letech vychází prakticky jen hry co se na první pohled snaží jen ždímat peníze, např. grafikou. Např. Metro Exodus je podle mě za třeba 8 let jediná dobrá FPS hra. A hele, na Steamu zrovna ani nevyšla.

        • Tvůj čuch je špatný. Říct, že gabe dělal h*vno je fakt totálně mimo (an. Valve mezitím, kromě her, posunulo průmyslu jak v oblasti HW a software, takže to jsi dost nefér. Počítejme, že poslední velká hra byla Portal (ve skutečnosti nebyla, ale dobře). Tedy rok 2011, tedy 8 let. Velká hra Valve trvala většinou okolo 4-5 let. Tedy tady má Valve skluz cca 3 roky. Od té doby (kdy ty říkáš, že nic nedělali), zkoumali VR a vlastně se o, 6 let dělal nic a poslední týden dělal na Half-Life.... XD ) snaží o další revoluci. Chtěl bych tě ujistit, že HLVR je součástí toho VR vývoje a byl ve vývoji dlouhou řadu let. Akorát Valve fakt nemá potřebu oznamovat každý prd.

    • SalemCZ

      2. podle Steamu VR má jenom 0,8% a 

      3. co někde uniklo třeba před půlrokem tak se mělo dělat na HL0 takže tohle by mohlo být ono.

  • SalemCZ

    Je zvláštní, že společnost Valve pustila tuto informaci do světa přes účet, který založila teprve letos v červnu a toto je jeho první příspěvek. Účet má jen 50 tisíc sledujících na rozdíl od účtu Steamu, který se chlubí 5,2 miliony sledujících. Ale účet Valve je naštěstí ověřený, takže se nemusíte bát, že by šlo o nějaký podvod.


    Proč by to měli vydávat na Steam učtu, viď to se Steamem má společný jenom majitele, taky nebude CD Project oznamovat hru přes GOG účet.

  • Maxianimal

    Naopak, tohle se čekalo už dlouhou dobu. Kdo je překvapen, tak žil asi v jeskyni.

  • Trochu mě štve, že žádný novinář zatím nenapsal článek správně. Zajímal by mě zdroj, který vám nakukal, že hra je dělaná pro Valve Index, protože to je totálně mimo, lidi se toho chytají a zbytečně to děsí vlastníky jiných VR zařízení... 

  • Butters

    Já chci specialní controller v podobě HEV obleku... jinak na to kašlu 😂😛

  • To opravdu nikdo nechápe proč HL3 nevyšlo a asi nikdy nevyjde ? HL1 byla ve své době naprosto revoluční. HL2 taky. Co by musela přinést HL3, aby to dnes nebyla jen další řadová střílečka ? To je právě ta otázka, protože mě nic opravdu nenapadá. Technologie ve hrách měly v jednu dobu tak šíleně rychlý vývoj, že by mohl nový HL vyjít každý půlrok a byl by zase v něčem "revoluční". Ta doba je ale dávno pryč a jde to vidět na dnešních střílečkách. U ničeho si prostě neřeknete WOW, tohle jsem ještě neviděl.


     Raději žádnou 3, jak další průměrnou srajdu parazitující pouze na jméně...

    • Derp_1337

      Kdy nějaké velké herní korporaci nešlo o to, aby se jejich produkt neprodával jako housky na krámě???

      Děláš z Valve nějaké svaté revolucionáře, ale faktem je, že Valve dost zatuchlo a současnému vedení jde především jenom o rýžování peněz.

      • Bavíme se čistě o Half Life. Peníze jim generuje Steam, na to žádný HL3 nepotřebují. Kdyby jim šlo s HL jenom o peníze, tak tu máme už HL7. Nemyslím si, že by pro ně bylo nějak složité splácat každý rok průměrnou střílečku a naplácnout na ni nálepku HL. Ale očividně to nechtějí. :)  

    • SalemCZ

      Přesně, taky když vezmu tak tohle HL je prostě revoluční tím že je na VR, což prostě mohla být největší revoluce pro Valve, jinak by to byla tuctovka.

    • Dneska to je spíš o indie scéně s nápady, tam je to dost často wow, tohle jsem ještě neviděl, ale bohužel to není zabalené v AAA grafice. Zatímco mainstream se utápí v reskinech kdysi úspěšných her. Během září jsem v rámci volného předplatného zkoušel pár her na Uplay a moc rozdílů tam nebylo krom jiného prostředí. Ono je docela smutné, že došli v reskinech tak daleko, že FC Primal sdílí mapový podklad z jiného FC.

  • Neuvěřitelné se stává skutečností. Po 15 letech je to konečně tu!! 

  • uaxpk

    No, jsem velký fanoušek, ale počkám si co se z toho vyvine. Pevně doufám, že to bude plnohodnotná hra a v tom případě si to VR pořídím. V opačném případě (malá hříčka atd.) na to kašlu.

    • Je to fakt velká VR hra :).

  • SalemCZ

    Doufám že to vydají i na PS5

  • BlackenedHalo

    Mnoho ludi bude zajtra sklamanych, ze to nebude FPS a ze to nebude ako HL2.

    Bodaj by som sa ale mylil. 

    • Butters

      Nebude FPS? A co to bude?

    • SalemCZ

      Tak jelikož je to na VR, tak co jinýho než FPS by to mělo být.

      • Tak takový Moss nebo Astrobot není čistá FPS (pokud to nevnímáš tak, že je to First Person, protože hraješ z prvního pohledu toho člověka co hraje third person hru :-D) a je to hodně funkční koncept (pro lidi s motion sickness možná i praktičtější, než first person hry)

        • Butters

          Nemyslim si že to bude skákačka srovnatelná s výše jmenovanýma...


          Navíc zrovna tohle jsou dvě hry, u kterejch fakt nechápu že jsou VR... celej ten kocept těhle her uplně zabijí potenciál jakej ve VR je. HL půjde naopak a bude ho chtít naplno využít... 

          • Zkoušel jsi Astrobota? Vždyť je to jedna z nej her pro VR a fakt nic nezabíjí. Ten pocit, že jsi v tom světě je tam perfektní a funguje to luxusně. Ten pocit kooperace, kdy jako "first person hráč" pomáháš své "third person postavičce" by mimo VR vůbec nefungoval. (ať už kvůli tomu pocitu, tak že fakt nevím, jak by jsi udělal intuitivní ovládání)

            • Butters

              přiznám se že ne, asi zkusim ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit