Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PreidaQ
    No podle mě ho překonává freewarovka Simutrans, která je mu hodně podobná, ale přesto se podle mě hraje o dost pohodlněji.

    Jinak já bych si přál nejvíc pokračování Railroad Tycoon 2, který u mě dokonale skloubil zábavu, náročnost, hezkou i funkční grafiku i atmosféru. Ale rozhodně jakýkoliv pokus ty staré klasické tycoony překonat se cení, jednou se to povést musí!
    • KrPa
      vzdyt je to kopie TT, vicemene trochu upravena, navic ji zacal delat az po vydani TT, takze inspicace je temer jista
      • PreidaQ
        Ano, samozřejmě máš pravdu, je to kopie TT a já netvrdím nic jiného. Jenom se mi Simutrans vždy hrálo o dost pohodlněji než TT a prostě si kacířsky myslím, že to je trochu lepší hra.
        • Já to zase nikdy pořádně nerozehrál. Oproti TT to bylo strašně nepřehledné a neintuitivní + ani grafika nebyla moc hezká.
          • Tu grafiku u SimuTrans beru zpět, už jsem to pár let neviděl a tenkrát to fakt nevypadalo moc dobře. Docela na tom mákli.
          • PreidaQ
            No u mě je to dáno právě tím, že jsem TT zpětně poznal až po Simutrans a na některé věci v TT mi poté chyběly (interaktivní tahání tratí, více druhů továren, více dopravních prostředků, a z poslední doby i např. energie z elektráren vracející ze zpátky do továren).
            • Tak zkus openTT. Tratě lze taky stavět taháním, což v základu nešlo. Lze stáhnout hromada modulů krom grafiky (32bit nebo komplet CZ sety) i více továren, zboží a vagonů.
              Záleží kdy jsi hrál simutrans. Ten se totiž také stále vyvíjí jako OTTD, takže srovnávat současný ST s původním TT z 90' není úplně fér, OTTD se za ty roky hodně vyvinul - v základu to není tak poznat, ale je to v detailech co lze nastavit a upravit v jádru hry. Největší úpravou prošlo směrování dopravních prostředků, které nemá konkurecni nebo hromadné vylepšování/výměna vozidel či upgrade kolejí. Bez toho už bych se asi k původnímu TT nedokázal vrátit. Vylepšit desítky vlaků nebo aut naráz bylo šílené.
  • v tych rokoch tycoon hry leteli, boli cool, kazdy to chcel hrat. Otazka je, ci dnes by sa vyvoj podobnej, skor rovnakej hry, vratil, ci je este dostatok hracov co by si takyto titul kupili dajme tomu za 20eur. Asi nie, staci ci pozriet ako su na tom dnesne tycoony, po par mesiacoch su vo vyperadajich za par eur. Potom dnesny typ hraca je uplne iny, vladne co najvacsia jednoduchost, ked som lama siahnem po mikrotransakci.
    To iste je napriklad fallout, ja sa este dnes obcas odbavujem pri F1/F2 a ked niekomu z mladsich rocnikov vysvetlujem v com je to tak genialne, tak na mna cumi ci mi nedrbe, a ked mu ukazem grafiku v akej dobe ta hra bola, tak mam dojem ze chce volat sanitku nech si ma odvezu.
    • este by som doplnil, rozdiel v dnesnom hracovi a vtedajsom je, ze vtedy sme s dokazali v piplat hodiny, dokazali sme tvorit hodiny jedno mesto (sim city), tahat zeleznice po celej krajine (TT), rozmyslat ako co najlepsie usporiadat ambulancie (theme hospital), jednoducho hodiny sme stravili aby sme z niecoho maleho vytvorili nieco velke a funkcne. Dnesny hraci toto nehladaju, potrbuju jednoduchost a linearnost, vo vacsine hry, ktore zavadzaju rozhodovanim a uvazovanim su okamzite posuvane na druhu kolaj. Vtedy sme sa dostavali na vrchol skrz svoj skill v hre, dnes sa dostavau hraci na vrchol skrz peniaze a platby v hre.
      • Paulcz
        To jsou kecy jak od retardovanýho důchodce v tramvaji. Tyto hry se stále hrají a mají velké komunity a vzhledem k větší rozšířenosti počítačů budou i logicky ty komunity větší než před 20 lety. To, že to není pro všechny je jasný. Je to asi samé jako chtít, aby všichni poslouchali vážnou hudbu. A nový hráči kupujou Factorio, Rimworld nebo hrajou Dwarf Fortress stejně jako jsme my kdysi nainstalovali první Transport Tycoon. A tyto hry jsou asi milionkrát komplexnější.

        A jestli si myslíš, že dřív byli hráči nějak "lepší" tak to těžko. Většina stejně tupě smažila Dooma místo toho, aby stavěli koleje. Akorát herní mainstream byl někde jinde. Dnes jsou hry jako TT spíše doménou malých nezávislých studií a nebo komunit, které tvoří obsah pro sebe - OpenTTD, OpenXCom, mody starých her atd.
        • Obavam se,zenaklady na vyvoj her rostourychleji nez pocet hracu. A toobecne a vcetne mainstreamu. O to horsi je situace u okrajovych zanru, ktere dráv byly mainstreamove. Nejde o hodnoceni, jestli driv bylá hraci lepsi nebo horsi, ale proste o fakt, ze mainstreamu se zmenily preference a tomu odpovida mainstreamova nabidka her. Par hracu DF na tom nic nezmeni. Az jich bude deset milionu a budou ochotni utracet nekolikrat rocne 70 € za nove hry, pak to hne trhem a ten se teto poptavce prizpusobi.
          • Otázka je, kam ty náklady putují. Pokud se musí živit moloch typu EA, tak je jasné že vývojář a grafik stojí jen zlomek celých nákladů. Nicméně zase začínají vznikat one-man nebo mini studia, která ale pěkně zaplňují mezeru v těch žánrech, které nejsou zajímavé pro velká studia, protože u nich je daleko větší produktivita práce na člověka. Navíc možnosti už jsou někde jinde a kolikrát člověk ani nepozná, že to celé spáchal jen jeden člověk nebo malá skupinka lidí.
        • KrPa
          Ma ale pravdu, dnes nezacne zadna firma vyvijet hry, pokud na ne nenalaka aspon 1M + vice hracu, tedy aspon ty AAA firmy, ty fakt na hrace miri jen oslnivou grafikou a jednoduchosti. Jim jde o prachy. Co se tyce techto her, spise bych hledal nejake mensi indie studia, kde jim dostacuje herni komunita i jen 50 000 hracu.

          Zajmem vsech hernich firem je vydelavat penize, ne uspokojovat HC hrace!
          • Tak nějak začal i Kerbal Space Program. To taky není masovka. Většina mainstream hráčů by nepostavila ani raketu která by měla fyzický předpoklad letět vzhůru(ačkoliv je na začátku kariery tak málo dílů, že by to na několikátý pokus typu pokus/omil snad dali), natož aby si udržela stabilní orbitu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit