Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na co se mam podivat? I v C++ to jde naprogramovat blbe. V C++ i v Jave jde aplikace optimalizovat. V Jave neni problem s vypocetnim vykonem, odmitat javu kvuli vypocenimu vykonu je hloupost. Kdyby to Notch musel delat v C++, asi by to neudelal vubec.
  • Greenlight je celkově fail. Pomáhá tak akorát zoufalcům v diskuzích honit ego. Dobře že ho chce gaben zrušit.
  • Robotron3
    Tak se podivej na Minecraft, jak je šíleně pomalej a potřebuje mnohonásobně silnější železo, než kdyby to bylo napsané od základu v C++.
  • Ano, a pak vetsinu casu stravis takovyma blbostma jako memory managmenement, kdyz to muzes nechat javu resit za sebe...

    Je zpoustu reseni jak se vyhnout garbage kolekci, a nebo jak udelat ze te nijak nezpomali. Jak Towns, tak Minecraft si nevybral ani jeden z nich, a u obou je to zpusobeny tim, ze jejich autori jsou velmi spatni programatori.
  • Blackhande, kolik o tom vis? Precet sis nekde, ze java je pomala? Predpokladam ze ano. Java je o trochu pomalejsi, ale neni to nic dramatickeho. Java si ziskala povest pomaleho jazyka v davne minulosti, kdy se pouzivalo velmi pomale gui swing a nebylobezne pouzivat jit. A tuhle povest si s sebou java nese i kdyz uz davno prekonana. Kupodivu to nikdo nerika o C#, o androidich aplikacich (asi nikdo netusi, ze jsou prakticky napsany v jave), Pythonu (ktery je jeste pomalejsi) a tak dale. Jestli je nejaky java program pomaly, tak chyba je v tom programu, nikoli v jave, v ktere se da programovat pomerne efektivne.
  • Vitekb
    Proč je to na Greenlightu, hrál jsem to zdarma už asi před rokem?
    Je to fakt dobrý, ale myslím, že třeba Defender's Quest nebo Defense Grid jsou lepší.
  • Black_Hand
    kam se hrabe sim city? :D
  • Já to oprášil asi měsíc zpátky, základní tutoriály jsou na youtube i nějaké české (angličtinu zvládám, ale přecejen zrovna u DF jsem dal přednost češtině), pokročilejší jsem pak hledal na wiki (pumpy, větrné mlýny apod.).
    Co jsem hlavně vůbec neznal je ten LazyNewbPack, který je imho hodně dobrý na hraní. Především DwarfTherapist na rozdělování práce, hra je najednou hratelná i nad 50 trpaslíků.
    Momentálně mám pevnost s 200+ trpaslíky, epickou vstupní branou a hodovní halou, vodu pumpuju z podzemního jezírka přes 40 pater a v hodovní hale mám vodopád. Prostě super :-)
  • GlaDOS
    Project Zomboid si kup. Není zase tak drahý a už teď nabízí na svoji cenu slušnou hratelnost. Navíc to docela razantně vylepšují. Nové nasvětlení, nový systém animací, streamování mapy, nový systém řízení NPC, pěstování rostlin,... Bude toho víc, ale já vždycky počkám delší čas a pak jen koukám, jak to vypadá čím dál tím víc lépe.
  • Black_Hand
    tak moznost, ze to neni implementovany efektivne tu porad je, a vubec bych se nedivil, kdyby tomu tak bylo. ale porad mas v jave urcity strop. jsem si celkem jisty, ze ta pamet bude v towns hodne "ziva". a to zrovna jave nedela dobre. v c++ si dokonce muzu udelat vlastni memory manager, kdyz je to moc zive.
  • Taky si myslím, že tvrzení v článku o tom, že za tak špatný výkon může z velké části Java, jsou přinejmenším odvážná (a to Javu obecně nemám moc rád a dalo by se dlouho vykládat o tom, proč není pro nějaké netriviální hry moc vhodná).
  • ucho
    java je děsnej moloch a prostředky žere, ale aby se to v ní nedalo napsat efektivně? to se mi nezdá... já bych si spíš vsadil na špatně napsanej kód...
  • To je Minecraft taky a už dlouho není ani v betě. ;)
  • zkus Gnomorii
  • Tvůrci do hry chystají i cosi jako multiplayer. Tuším, že pravděpodobně pouze v podobě coopu, což je IMHO dobře.
    Každopádně přemýšlím o koupi, když už to s Towns není tak horké, mohl bych se vyřádit tu (vím, jedná se koncepčně naprosto o něco jiného, ale co).
  • Hmm, velká škoda, hra vypadala celkem lákavě, přemýšlel jsem o koupi. *9*
    Tak si holt zůstanu u Dwarf Fortress... Jen si budu muset opět proštudovat nějaké tutoriály, je to nějaký pátek, co jsem hrál naposeldy, jen letmo si pamatuji, jak vykutat jeskyni. *1*
  • Black_Hand
    z toho jsem videl video. ta hra si podle me zaslouzi vetsi propagaci. snazi se byt o dost vic, nez jen cisty survival z hlediska gameplaye, jde taky o ostatni lidi. coz je super.
  • Project Zomboid není tak špatný (Zkoušel jsem pouze očesané demo na hlavních stránkách hry, ale i tak to bylo celkem dobré). *3*
  • Black_Hand
    jj, po tehle hlasce spis cekam novy prace, vyrobky, nepratele atd. nikoli zakladni veci jako treba cast AIcka zabyvajicim se nosenim veci.
  • ucho
    je tam napsáno, že je stále ve vývoji...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit