Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hra je to naprosto priserna a prehypovana
    • ale prosimte
  • Já jsem pořád nepochopil, v čem je toto MMO opravdu originální. Vezmu to popořadě: 1. Lokace - ano, nepamatuju si hru s podobnou lokací. Mě naneštěstí zrovna lokalizování hry do "současného světa" vůbec nenadchlo. 2. Žádné levely - no dobře, také cesta a proč vlastně ne. Ono rozdělování světa podle levelů je docela trapné. Na druhou stranu - jsem snad jediný, koho to levelování opravdu baví? Mě nebaví end game, baví mě hra do end game, baví mě levelovat. 3. Libovolné vytvoření si vlastní classy - jsem asi staromodní, ale to mi nepřijde jako nějaká extra výhoda. Mně pevně dané classy naopak vůbec nevadí - člověk má aspoň motivaci si hru zahrát opakovaně za různé classy. 4. Questy - hru jsem nehrál, nemohu tedy soudit. Ale neříkejte mi, že tam nejsou questy typu zabij 10 krys. *1*

    Prostě a jednoduše, autor recenze mě svým článkem vůbec nepřesvědčil, abych do toho šel. Jo, kdybych si to mohl vyzkoušet v rámci F2P, asi bych neváhal. Ale kupovat něco, na conení ani jednotný názor - ne, děkuji, už jsem se poučil u jiných her.
    • janchor
      Technická: na otázku "v čem je toto MMO opravdu originální" si odpovídáš v podstatě ve všech bodech, které uvádíš.
      • Dobrá, takže jinak: 1. Odstranění levelů - proč ne? Ale proč také ano? Levely nikdy nepatřiliy mezi top toho, co v klasických MMORPG vadilo. Tam byly zcela jiné věci (nutnost grindu, špatně navrženeé skilly, nedostatečný end game content a občas nedomyšlené questy). Vedle toho levely, tuším, nebyly i v dalších MMO. 2. Příběh - recenzent o něm psal jako o zajímavém ač docela béčkovém. Proč ne. Nic proti. Ovšem bral bych vícero příkladů z questů. Jak jsou questy zadávány? Co odměny za questy? Opět chybí odpovědi. 3. Skilly - to je jedna ze zásadních věcí. Autor psal o kombech. Ok. Ale jsou skilly užitečné - jak víme, v mnoha MMO je dost skillů na nic, postrádají hlubší smysl atd. Co zde? Z Conana si pamatuju, že zrovna skilly byly u něj velmi problematické. 4. Jaký je vlastně end game? Co aspoň v čisté teorii (protože k němu recenzent nejspíše nedošel) nabízí? 5. Co nabízí PVP?

        Nabízelo by se více otázek...

        Ať jsem četl, jak jsem četl, cítil jsem Funcom a recenzent mě prostě nepřesvědčil. Příliš mnoho důležitých odpovědí chybí a za tím si prostě stojím.
        • Jenom trosku priblizim to odstraneni levelu. Pokud chces mermomoci nejakou preddefinovanou postavu, kazda frakce jich ma na vyber docela dost (33 celkem cili 11 pro kazdou z nich). Kliknes si na balicek, zobrazi se ti schopnosti ktere na to budes potrebovat a jedes podle nich. Nevyhoda je, ze tyto baliky kombinuji vlastnosti pouze ze 2 stromu dovendosti, zatimco ve svem baliku jsi sice na aktivni skilly tez omezeny na 2 zbrane, ale pasivni muzes pouzivat libovolne. Takze muj blade / elemental ma treba 1 pasiv z fists, druhy z blood magic a treti z shotgun. Navic pokud zacnu nejak moc umirat, prohlednu si skilly a pridam nejaky survival. Dava to tvorbe postavy uplne jiny rozmer, navic pokud chces zkusit jiny herni styl tak nezalozis novou postavu, ale zacnes rozdelovat body jinak. A teoreticky muzes mit vsechny skilly ve hre, takze maximalni "level" v nedohlednu.
        • 1-tady prece nejde o to jestli jsou levely spatne nebo ne. Jde tu o to,ze SW nabizi i neco pro hrace znudene stale stejnymi kopiemi MMORPG her.
          2-beckove? Questy zcela zapadaji do sveta SW a skvele dotvareji atmosferu. Questy v teto hre ziskavas samozrejme i od NPC,ale dobra polovina questu(ne-li vice) je rozhozena po svete. Proste pri prolezani sveta narazis treba na nabourane auto a u nej 5 zombii. V aute najdes laptop s questem. Questy maji nekolik tieru(odpada neustale pobiihani k zadavateli),a po skonceni questu ho vetsinou odevzdas pomoci SMS zpravy. Opet odpada vraceni se na misto zadani.
          3-je zde asi 520 skillu. Tva postava se muze nauzit vsechny,ale pouzvat muzes jen 7 aktivnich a 7 pasivnich. Co ze sebe udelas je na tobe. Ta moznost volby je obrovske plus hry
          4-end game jsou 3 elite dungeony+vsechny dungeony z predcozich lokaci(asi 5) muzes jit na Elite nebo Nightmare obtiznost. Prvni raid bude pridan na konci mesice

          Recenze prece neni o tom,aby odpovidala na vsechny otazky. Nevim kde jste na to prisli. Pokud te hra zaujala.hledej sam
          • Recenze má odpovědět na ty zásadní otázky a na ty neodpověděla. K čemu psát recenze, když si pak mám dohledávat informace sám? Jaký je problém vzít si pár zásadních dat a ty podrobit analýze? Stojím si za tím, že ta recenze je nedostatečná a že jí autor měl napsat mnohem lépe a mnohem více obsáhnout důležitá fakta. Jinak řečeno, co si zde napsal ty a další pisatelé níže, to mělo v recenzi zaznít. Že se to tak nestalo, je jasná chyba a velký nedostatek.
    • Bod 1-3 pokud si za tim stojis,pak tato hra neni pro tebe. Jini jsou naopak nadseni,ze po x letech stale stejnych her je tu konecne neco noveho. A mimochodem-to snad neni v MMORPG zanru originalni? Kolik her bez lvl a class znas?
      bod 4-questy typu zabij 10 krys a hotovo,tak ty tam nejsou. Obcas samozrejme zabijis par monster,ale vzdy to ma nejakou souvislost s celym questem(questy v TS jsou rozdeleny na Tiery). Questy v teto hre jsou vubec neco co nikde jinde neuvidis. Hadanky,lehke i slozite hlavolamy,nutnost prozkoumavat a premyslet,googlovat...to spousta lidi miluje... a sposutu lidi to odradi. Premysleni se dneska nenosi

      Hra ma 24 hodinovy trial,pokud ti nekdo posle pozvanku,lze vyzkouset
      • 24 hodin trial je špatný vtip. 7 denní trial by snad mohl být přijatelný. Když je to tak revoluční, proč se Funcom bojí nechat hru vyzkoušet širší komunitě hráčů? Nebo si snad zase mám kupovat zajíce v pytli? Mám zase vyhodit peníze, jako se tomu stalo u řady her?
        • "Když je to tak revoluční, proč se Funcom bojí nechat hru vyzkoušet širší komunitě hráčů?"
          Protože Funcom strávil tolik času na vývoji hry že už nemají papírky na tahání těch servrů.
        • Tak on to hlavne neni trial. Spatne jsme to napsal. Byly to tzv. Buddy key,ktere dostal kazdy kdo mel predplaceno. A 24 hodin ingame casu je snad pro normalniho cloveka hrajiciho 3 hodinky denne prave tech 7 dni. Pokud u her ale sedis 12 hodin denne,pak ti to bude stacit jen na dva dny:)
          Uz jsem tu nekde psal ze pristi vikend bude zrejme free. Hlidej si to,jestli te to zajima. servery jsou momentalne plne,tak proc by trial delali?
          • Trial, netrial.. výsledek je stejný, ne? 24 hodin na opravdové vyzkoušení hry je pro mě prostě málo. Vím, dost lidí hraje hry velmi povrchně (kor MMO) a 24 hodin jim velmi vyhovuje. Mně prostě ne.
            Se svým internetem budu tahat X GB, abych si zahrál přes jeden ubohý víkend. Jak skvělé! Vůbec nechápu, k čemu dělají free víkendy a proč neudělají prostě klasický model: kdykoli stáhni, kdykoli ozkoušej. *7* *7* *7*
      • Já vim, že je blbé se asi ptát, ale ten 24 hodinový trial běží jak?
        Od poslání pozvánky?
        Od začnutí stahování?
        Od spuštění hry 24 hodin
        nebo se odpočítává jen když hraju?
        Pokud ano, mohl bych poprosit o pozvánku?
        Já moc MMORPG nehraju, ale tohle se mi celkem líbí, bohužel peníze zatím nejsou :/

        kontakt: kuba@barbucha.net
        • Pry je to 24 hodin ingame casu,pocitano od prvniho spusteni. ....ted jsem se dival,ja uz klic bud nemam(2 nebo tri uz jsem poslal),nebo to zrusili. Ale pokud se nepletu tak pristi vikend snad bude free pro vsechny. Pokud te hra zajima,zkus tyden sledovat ofic stranky
          • Děkuji :)
  • lol prej 8
    • taky si myslím že málo
  • Skvela hra, kdyby nekdo shanel CD klic (vcetne 1 predplaceneho mesice) tak muzu zajistit za 800,- Kc
    kontakt: kentino@email.cz
  • ja v te hre musím pochvalit dungeony, ty jsou fajn graficky a je to i výzva na Nightmare. Co me mrzí je nahouby pvp, i když to jsem hrál jen jednou ale mel jsem z toho špatný pocit. Hlavne z te zbytečne obrovske mapy a z toho jak hra sekala i když mam 4GB ram a asi rok a pul starej komp (hraju na low).
    Jinak mam pocit že hra je zatim porad ješte v pre alpha stadiu, pokud se z toho dostane mohla by být fajn ale to pochybuju.
    • 4 GB Ram je v dnesni dobe nic. Ja kdyz mam hru zapnutou (vse max) 1920x1080 bere mi zo neco pres 7 GB ramu ze 16 GB.
      • Nezmysel, dokial su tu prehistoricke konzoly tak na kazdu hru bohato staci aj 3GB RAM. Ja mam uz velmi dlhy cas 4GB a hry sa nahravaju rychlo, ani ziadne nacitavacie lagy pocas hry nepocitujem. Z mojich skusenosti je 4GB RAM dostatocne mnozstvo pre kazdu hru sucasnosti.

        Ono cim mas viac RAM tym viac sa taky Win7 jej snazi vyuzivat, preto ti to ukazuje tolke vyuzitie, a bohvie co mas popritom este pospustane.
        • BF3 + chrome na battlelog bere cca 4,5Gb. Takze na kazdou opravdu ne.
          • Vsichni zapominate na ''malickost'',ze by musel mit Win7/64 aby vice jak 4GB RAM vyuzil.
            A vzhledem k tomu ze mu to na pul roku starem stroji jede jen na low detaily,tak pocitam ze pocitacum prilis nerozumi a koupil si nejakou sunku. Nebo jde o ten notebook.
            • Sorry,pises rok a pul. Jaky je v tom rozdil? A ze to mas na low to pises zcela jasne. Pokud jsi tim myslel ze mas jen pri pvp na low,pak jsi to prilis srozumitelne nenapsal. A delat zavery po jendom vyzkouseni taky neni uplne fajn.
            • prvne bych na tvem miste začal tim že se naučím čist, nikde jsem nepsal ze mam pul roku starej pc a ze mi to jede na low detaily
      • To je sice hezke,ale jestli ma pul roku stary pocitac a hraje na low,tak jsou asi tak 3 moznosti-ma ho zavirovany,jeho graficka karta je hodne,hodne slaba a nebo si vymysli. S RAMkou to nema co delat
        • hele jestli jemu skutečne hra bere 7BG a neni to troll tak asi skutečne je 4GB malo ne? a to bych rekl ze je zla optimalizace
        • A to samozrejme predpokladam ze zbytek pocitace je solidni a ne notebook nebo nejaka sestava z Tesca za 10K *2*
    • Proc alpha stadium? Zaden vyrazne bugy nema. A PvP? Problem je bud v tve graficke karte nebo nekde jindeu tebe. Ja mam 2 roky stary pocitac a 4GB pameti jedu na dx 11 na max detaily. Vypnutou mam jen taselaci(nebo jak se to jmenuje). jedine sekani zazivam v Londyne kdyz je preplneno. A to je skoro porad:(
      • v pvp kde je nejakych 50 lidi na par metrech ctverecnych neni preplneno a jede ti to uplne hladce??
        • Nepocital jsem pocet lidi,ale ano.
          • tak mužes misto trapnejch komentu o tom že nerozumim pc a mam tam viry napsat jakou mas zostavu?
            • no mam neco podobnyho nebo v podstate to same, tak možna ty viry nebo neco co bezi na pozadi
            • Nikde jsem nepsal ze tomu nerozumis. Nauc se cist proboha. Kdyby jsi TY hned do prvniho postu hodil svoji sestavu,nemusel tu byt takovy flame.
              IntelCore I5 2.67 GHz,4GB RAM,ATI 5850 1GB
      • Omluva za preklepy
  • video jsem vypnul hned jak naskocilo logo EA
    • Absolutně s Tebou souhlasím - produkty téhle společnosti už mi nesmí na monitor.
    • To jsi byl rychle hotovej...
    • lpalecnahoru
    • Cahir
      Tak to jsi největší borec, tos to tomu mainstreamu nandal!
      • mlc ovce
        • deridon
          ovce ovce.. sám jsi ovce a ani o tom nevíš, i když si říkáš opak
  • Nejake porovnani s Anarchy Online?
    • kotty
      Tezko srovnavat, obe hry deli 11 let a jsou rozdilneho zanru. I pojetim herniho sveta jsou dost odlisne, zatimco AO je klasicky free roam, kde si muzes volne poletovat (doslova) mezi zonami, tak v TSW je nekolik oddelenych lokaci, vetsinou o dost mensi, nez ty v AO. Mezi lokacemi se cestuje pres Argathu (bajne mesto lezici ve stredu Zeme), ktere v principu pripomina stary dobry grid. *4*
      V systemu skillu je urcita podobnost a to ve volnosti distribuce IP (AP v TSW), nicmene tech skillu je v TSW podstatne min. Combat system je klasicky lock & shoot, s tim rozdilem, ze v TSW se lze uybat utokum. Vetsina mobu v TSW ma taky ruzne specialy, ktere nuti byt stale ve strehu. Pro me nejvetsim minusem je (opet) absence jakehokoliv twinkovani. V TSW nemas ani armor, natoz impy, pouze ruzne doplnky (bracery, trinkety, ringy...). Pro noseni zbrani musis mit urcitou vysi daneho skillu, a nejake veci snad i k temto skillum pridavaji, ale oproti AO je to opravdu dost zjednoduseny. V TSW se ability dely na pasivni a aktivni, pricemz aktvni maji podobnou roli jako special attacky a perk akce dohromady. V hotbaru jich najednou muzes mit max. 7 aktivnich a 7 pasivnich. Jeste bych zminil, ze v TSW jsou skvele namluvene rozhovory, ale bez moznosti volby odpovedi jako tomu bylo napr. v SW: ToR.
  • Tento víkend free na vyzkoušení pro všechny. Jděte do toho.

    http://massively.joystiq.com/2012/07/29/funcom-details-the-secret-worlds-celebration-weekend/
  • Vegen
    Osobně si hodlám dát měsíc pauzu, do patche, který by snad na konci srpna měl přidat raidy a nové lokace :-)
    • Jenom mala oprava-jde o pravidelne mesicni UPDATY,ne patch. Patche vychazeji dle potreby kdykoliv.
      • Jak znám funcom, tak téměř neustále. Nepamatuju si MMO, které by se tak často "updatovalo" jako Age of Conan. *1*
        • Hezky pokus. Ale v porovnani treba se SWTOR nebo i WoW bylo spusteni SW uplny zazrak. Nebudu te o tom presvedcovat,ale zadne vazne problemy pri spusteni nebyly,zadne padani serveru,zadne neustale patche...proste pohoda
          • Shania
            Technicke potize SW nemel, ale 3-6 hodinove fronty navic s obcasnym DC, ktery ji restartoval je daleko horsi jak parhodinovy error 37, a tohle bylo ve vecernich hodinach na vytizenych serverech nekolik tydnu.
            • Pak se omlouvam. V mem podani je SW=Secret World a SWTOR je Star Wars *2*
            • Shania
              SW zkratka poslednich 40 let znamena star wars, tak by jste mohli prestat pouzivat stejnou zkratka u Secret Worldu:) a ano, mluvil jsem o SW TOR, Secret World nemel zadny zavazny problem.
            • ? bavime se o stejne hre? Hraji ji od early acces a o nicem z toho nevim. Krome predem ohlasenych patchu nebyly zadne vypadky. No vlastne si vzpomina na jeden restart serveru,ktery ale zabral asi 3 minuty. Zato SWTOR mel puldeni odstavky pomalu coi druhy den.. *9*
          • To protoze o to nebyl takovy zajem jako o SWTOR nebo o WoW a jeho datadisky =) Kdyby se jim tam pripojovalo tolik lidi jako k mnou zminenym hram pri jejich launchi tak by jim to taky popadalo =)
            • huhi,
              ale je to o počtu lidí. Zkus si k tomu něco zjistit. *3*
            • Tohle vubec neni o poctu lidi
  • Ja moc nerozumiem tomu ako to moze dostat 8/10. Za MMO s mechanikami ake maju vsetky MMO za poslednych 10 rokov. Nastupuje era novych MMO s novsimi technologiami, do toho este stale niekto pcha tieto archaicke... hry.

    Nehral som, videl som len gameplay videa a pripadalo mi to absolutne priserne. Fighting system bol fakt ze trapny. A rozne typi zbrani sa lisili fakt len v tom ako vyzerali.

    A prosim fanboyovci, nevyskakujte. Ja vam to neberem, ak sa vam ta hra paci tak budiz, zabavte sa pri nej. Len mi to pride, dat 8/10 MMOcku co v dnesnej dobe prichadza so zastaralim systemom.

    A tych par "vylepseni" co priniesol, tak jak kazde ine MMO, len aby to nebola 100% kopia 10rokov starych hier, to na tom fakt nic nemeni
    • @laker

      Ja zase nepochopim kdyz lidi ta hra nezajima ze do ni tak stouraj... me teda kdyz hra nezajima tak se o ni ani NEZAJIMAM a ani o ni nepisu.

      To nemas co delat tak stouras co najdes nebo se stouras i nekde jinde ?
    • rozne typy zbrani maju rozne ability, inak suhlas ze hodnotenie je prestrelene, hlavne by som dal body dole za bugy a trebars za celkovu nedokončenosť (napr. by sa tam hodil nejaky group finder, možnost dat link na achivmenty atd.)
      • Hodnocení WoWka je přestřelený, né tohle
      • Vzhledem k tomu jake paskvily na hernich magazinech dostavaji 9-10 bodu,pak tvrdim ze TSW ma hodnoceni tak akorat. A co mas poprad s temi bugy? Uz je to trapne. Zkus neco treba vyjmenovat. ne ze by vubec nebyly,ale nic zasadniho co by nebylo v kazde MMO hre mesic po spusteni
        • tak treba zabugovany chat, bossove, black screeny, nekdy se nova lokace odmitne loadovat atd.
          • Chat byl velky problem. V minulych 14 dnech se mi to ale nestalo ani jednou. podle me uz to opravili. Zbytek neznam
    • Nejlepší jsou "machři", kteří jsou s nějakou hrou hotoví podle dvou game-play videí :) V té hře není skoro NIC, jako v ostatních MMO. Originální skill systém, originální level systém, originální equip systém, originální questový systém, originální příběhový systém... kristepane, tenhle tvůj comment je tak neskutečně mimo, že vlastně ani nevím, proč na něj reaguju. *7*
      • laker je typicky trotl. Hru nehral ale uz je s ni hotovy a vi ze si hodnoceni nezaslouzi. Kazdy kdo mu jeho nepravdy zkusi vyvratit,je podle nej uz predem ''fanboy''

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit