Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • misho8723
    Jasne, konzoly teraz predávajú, ale táto veta je dosť mimo: "Za situace, kdy se hry na PC vydávají skoro z dobrodiní a nostalgie".. načo by si firmy míňali financie na ďalšiu prácu, ak by im to neprinieslo financie? Myslíte, že manažéri v kravatách by im len tak dovolili vydávať hry na PC, len čisto z dobrej vôle?.. samozrejme, port na PC nestojí až toľko veľa financií, ale zase to nie je ani lacná sranda a napríklad taký Capcom asi ťažko ide nový RE 6 vydať na PC len z dôvodu nostalgie alebo dobrej vôle.. samozrejme, že multiplatformové hry sa lepšie predávajú na konzoliach a to v pomeroch minimálne 5:1 (u väčšiny teda), ale z PC predajov idú tiež veľmi pekné peniažky.. ak sa napríklad predá 5 miliónov kusov hry na konzoliach a milión na PC, je to dosť veľký nepomer, ale aj tak na tom milióne predaných PC kópií dobre zarobia - ide len o to, že manažéri by chceli aby aj PC hráči im dodávali také prachy ako konzoláci - na druhej strane indie titulov sa skoro vždy viac predá na PC ako na konzoliach
    • MrSanta
      Možná v tom roli hraje i zablokování části pracovníků na dané PC optimalizaci místo aby pracovali na jiné hře. To, podle mě, v počítání ekonomů taky hraje roli. Nač nechat 50 lidí pracovat extra půl rok na optimalizaci hry pro platformu, která generuje o dost menší zisky. Výhodnější bude tyto lidi poslat dělat fungl novou hru. Z toho kápne větší peníz. Něco takového se jim asi honí hlavou. Já bych tak asi postupoval taky, být v jejich kůži.
      Co je pro mě (jako firmu) lepší? Aby lidi pracovali za 1 milion na projektu, který vynese třeba 2 miliony, nebo za ty samé peníze dělali na projektu, který vynese 5 milionů? Rozhodování celkem jasné. Čísla uvedena jenom pro názornost.
      Co naděláme, videoherní průmysl je velký byznys a jako takový se chová. Časy experimentálních projektů s nejistým ziskem jsou už dávno pryč. Na toto tu teď máme indie scénu.
      A jak tu už zaznělo - hratelnost především. Jestli má paňák 50k nebo 100k polygonů mi je srdečně jedno. Ale běda jak bude neodladěné UI a ovládání pro myš a klávesnici *2*
      • misho8723
        Samozrejme, že tvoj príspevok je dobrý a inteligentný, lenže ty hovoríš o niečom inom a ja o niečom inom.. mne išlo o to, že hry na PC ešte stále vychádzajú z toho dôvodu, že na tom chcú firmy a vydavatelia zarobiť, nie z nostalgie alebo len tak, ako hladnému psovi. Keby neprichádzali zisky z PC predajov, tak by samozrejme už dávno nevychádzali hry na PC. Distribútor viac-menej rozhoduje o tom, na aké platformy sa vydá hra a žeby oni mysleli na hráčov, a že pár PC hráčom si praje dáku hru, tak to isto nie. Len im vadí, že z PC predajov nejdu také zisky ako z konzolových predajov.
  • Takhle se ten vývoj grafiky moc nepohne, když se stále používá jen DX9 a to nemluvím o ulehčení práce vývojářů pod DX11. Ale co, hlavně když to bude dobrá hra :).
  • DX11 je mizivý rozdíl v e vizuální stránce. Až se experti na slovo vzatí odsud vydají bojovat do pole herních studií, zjistí, že realita je trochu jiná než vyrábět tři hry zároveň (odladěné pro všechno) nebo, nedej bože, vyrobit na PC a portnout na PC (cesta do pekel).

    Pánové, gameplay first! Jestli tam bude další nová okluze, lepší stíny nebo nový shader, sorry, ale mě jde o to, jestli se u toho pobavím. Až se budu chtít juknout na realitu, pustím si HD přenos vesmíru z BBC :)
    • Ne, ale spravne provedeny DX11 da treba 15-25% FPS navic (wow) a treba moje GTX295 ma DX9 vykon jak GTX560-570 a v DX11 jede BF3 na techto kartach o neco lip nez DX10 na te 295tce.
      • Aho, pro pár nových karet. Moje podporuje DX10 a je ráda, neznám moc lidí s podporou DX11, takže, k čemu ti to jinak bude?
        • Me k nicemu, moje karta to neumi, ale rikam ze to neni o tom jak DX9 a 11 vypada ale o tom jak jede, ale Hairy_ass uz to nahore napsal trochu lip.
          • A moje karta to umí a je jí to stejně k ničemu, protože na to nejsou hry...
  • jindra.veliky
    tak oni se uz hry na PC vydavaj jen z nostalgie? *15*
  • Je mi jedno co to podporuje nebo nepodporuje - pokud to bude dobrá hra.
  • Nepředstavitelně ukrutná tragédie intergalaktických rozměrů! *15*
  • Dokud se bude her na konzole prodávat několikanásobně více než na PC, tak bude DX9 prioritou. V tomto se vývojáři chovají zcela racionálně, i když bych jako hráč na PC samozřejmě rád viděl nějaké grafické pokroky.
    • Presne tak, a tohle zdejsi obhajci piratstvi nepochopi :-).
  • Jn, pak ze konzole nebrzd... oh wait! *15*
    • na konzole to nehadzajte, keby autorom zalezalo na kvalitnej hre tak ju spravia na PC a potom na konzole
      • Ja tim myslim to ze kdyby konzole mely novou generaci tak by to proste v tom dx11 udelali. Tahle generace uz presluhuje.
  • Veskoslav
    No jo, konzole jsou příliš zastralé, aby to zvládli a vývojáři příliš líní a málo peněz z toho, aby to udělali pro pc z podporou.
    • Vyvojari lini nejsou, jsou radi ze maji praci, ale nikdo do toho nechce investovat, hadej proc :-).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit