Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tady taky maj lidi tu drzost nazývat legální aktivity kradenim, lidi jsou občas dost hloupí *5*
  • Veskoslav
    Pokud tuto možnost nabízí G2A, tak existuje, neporušuji tím nic, je to plně v režii obchodníka, jak a kolik zaplatí daň. Nejsem právnická osoba, abych to musel řešit. Pokud jsi "poctivý" blázen, co jde odvést 21% daň navíc u ceny produktu, tak pro Tebe je tam vždycky volba možnosti si zvolit přesně daný stát. To už je ale tvůj problém, ne můj. Státu odevzdávám na dávky jedné cikánské rodiny měsíčně, bohatě stačí....
  • Nic takového není. V rámci EU jsi povinný platit daň vždy!
    Jedinou vyjímkami jsou věci, které jsou ve veřejném zájmu (školství, zdravotnictví, sociální služby, atd.) a pak když je zboží určeno k exportu mimo EU (v tom případě budeš platit daň dle země příjmu.)
  • To o zlodějském obchodě, z kterého vývojáři nic nemají, jsou nesmysly. Ve hromadné většině případů business G2A je legitimní. Nějak ty klíče vývojáři nakoupit museli.

    A fakt, že se občas objeví nějací podvodníci s nakradenými kreditkami je prostě všeobecný problém všech eshopů.
  • Paulcz
    Tohle není problém té platformy, ale prodejce kódů, tj. vývojářů a systému platebních karet, že nedokáží zabránit, aby jim unikli kódy her přes kradené karty. Už jen potvrzování SMS kódem by pomohlo.
  • Tady to vypadá, jakoby lidi nevěděli, že v ČR a členských státech EU se dávno VAT platí a myslí si, že se bude platit další daň, LOL.
  • Paulcz
    V případě nefunkčního klíče bych normálně nechal stornovat platbu přes Paypal a pokud by to nevyšlo např. z důvodu překročení lhůty přímo přes banku (žádost u visa/mastercard). To trvá trošku déle (asi půl roku), ale peníze se k vám zpátky dostanou.

    Jako důkaz stačí popis toho co se stalo, screenshoty např. o blokaci kódu Steamem a potvrzení koupě u G2A + čestné prohlášení.

    Přes G2A jsem koupil asi 10 her a všechny fungují.
  • Když si ekonomickej nevzdělanec, radši se nevyjadřuj...krácení daně, ať je jakkoliv protiprávní rozhodně není žádná krádež a už vůbec né okrádání spoluobčanů, máš rétoriku SStbáka Babiše a s porozuměním ekonomice a pojmům si na tom stejně
  • Na steamu mám cca 300 her a jen malé procento jsem tam opravdu koupil.
    Vždy se to dá nějak obejít.
  • Pak se diví, že to lidé obchází... A vyřeší to další daní *15*

    To je logika jako 1+1=3
  • jamar28
    Jako že když odmítneš státu dát SVOJE prachy, tak tím ho vlastně okrádáš? lol aha, chudáček stát.
  • A to funguje jak?
  • Veskoslav
    A proč proboha vybíráš tuto sazbu, kdy existuje něco jako EU Business and Vat registered s 0% sazbou.
  • ripper
    Dost mě baví, když někdo nakupuje na zlodějském obchodě a ještě se je snaží přechcat. To už můžeš rovnou pirátit, vývojáři hry z tebe stejně nemají ani korunu, a aspoň nepodporuješ mezinárodní zločinecký byznys (praní peněz z ukradených kreditek).
  • Gordar
    Tak zrovna na G2A se platí VAT už dlouho a ani vybrat zemi mimo EU mi nepomohlo. Nezpracovali mi objednávku a chtěli po mně potvrzení, že sem opravdu mimo EU. Ani VPN nepomohla, zkoumají asi IP adresu i z předchozích návštěv.
  • "Spotřebitele se to týkat nebude, daň bude platit vydavatel" - ovšemže ji bude platit vydavatel, ale ten jistě navýší cenu hry, takže beztak si to zase zaplatíme sami. Fůůj!
  • Veskoslav
    Daň z daně, aby bylo na další daně, protože už teď platím málo daní.....
  • smajdal
    Problém u G2A a podobných stránek je, že mnohdy prodávají kradené klíče - jsou zakoupeny např. kradenou kreditkou - až se na to přijde, banka si vezme zpět peníze, herní vývojář o ně přijde, klíč se deaktivuje a buď si ho koupíš nefunkční, nebo už sis ho koupil a hra se ti znepřístupní až později a teď se u G2A vymáhej zpět svých peněz, když nemáš skoro jak dokázat to, co se ti stalo... Nejeden vývojář se vyslovil, že je mu milejší, když budou lidé jeho hru pirátit, než aby si ji koupili od podezřelých prodejců.
    Legitmní přeprodejci jsou snad jen GreenManGaming a GamesPlanet.
  • Paulcz
    Internetový aféry jsou velká věc..
  • No já nevim. Z pohledu obchodníka se mi to zdá jako velmi výhodný kumšt.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit