Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nemáš na mysli Babiše? Nebo jen další tlučhuba, který to slyšel od nějakých hospodských flákačů a tím prozřel? Takové kydy patří někam na novinky, ne na games.
  • Paulcz
    To je chyba stránek jako G2A, že platby přes internet jsou příliš benevolentní a banky všude cpou nesmyslné a nebezpečné služby jako Facebook platby ? Zrušíš ty stránky a bude se to prodávat jinde nebo jinak. Nekonečný boj.

    Jestli vývojářům něco pomůže tak to je lepší (bezpečnější) systém plateb a prodeje. Takže to je na bedrech vývojářů, bank a služeb jako Steam.
  • Kdybys věděl, kolik platím na daních já, tak by se ti protočily panenky. Ale já to beru tak, že když se mám dobře, tak je OK, abych do společné kasy přisypal víc, než ti, kdo se tak dobře nemají. Na druhou stranu teďka Sobotka přišel s tím návrhem daňové reformy a to teda bych asi radši šel zametat ulice, abych si nepřipadal jako třídní nepřítel.
  • Stát je nejlepší podnik. Můžeš beztrestně krást, plýtvat, vytvářet si zákony šité tobě na míru, dvojí metry, nemáš zodpovědnost jako běžný smrtelník... ideální.
  • Daně obecně jsou naprosto kolosální. Je mi až zle, když si uvědomím, kolik vlastně ze svých penz platím státu. DPH je až neuvěřitelná koncepce. Vemte si, že z každého nákupu, za každého utraceného Eura a Koruny vy zaplatíte státu výpalné. To je až neuvěřitelné!

    ...a pak jdete na úřad a jste tam jen na obtíž. Navíc základní služby, zdravotní péče, údržba silnic atd. jsou placeny z úplně jiných daní.
  • Šmankote nepište o tom. Jestli se Bureš doslechne, že někde jsou lidé ochotni platit daň za služby, tak to okamžitě zavede i u nás a přidá také legendární francouzskou daň z práva na život.
  • ripper
    http://www.polygon.com/2015/2/9/8006693/the-truth-behind-those-mysteriously-cheap-gray-market-game-codes
  • ripper
    Neexistuje způsob jak legálně pořídit Steam klíč jinak, než
    1) z levného regionu, kde to vývojáři dotují (protože lepší málo než nic)
    2) krádeží (kradené kreditky)

    Takže když nakupuješ Steam klíč na tržišti (a nikoliv přímo od vývojáře nebo obchodu typu Humble Store), tak pochází z jednoho ze dvou uvedených zdrojů. V případě 1) dostane vývojář pár drobných, v případě 2) naopak peníze ztratí (protože řešení kradených nákupů stojí hodně času, takže ačkoliv by sis mohl myslet že je na nule, tak ve skutečnosti tratí).

    Více např viz:
    http://www.polygon.com/2015/2/9/8006693/the-truth-behind-those-mysteriously-cheap-gray-market-game-codes

    Byznys G2A a spol je legitmní pouze pokud přeprodáváš fyzická média. Jakmile přeprodáváš kódy, tak legitimní není, protože neexistuje legitimní způsob, jak kódy získat. Buď obcházíš geografické restrikce obchodů a vývojářů, nebo se podílíš na černém trhu. Jedna z mála zbývajících možností je přeprodávat kódy např. z Humble Bundle akcí, což je opět proti pravidlům akce.
  • ripper
    Tak třeba jak to zasáhlo české faktorio:
    https://www.factorio.com/blog/post/fff-171

    Máš spoustu prodejů, peníze z banky dostáváš samozřejmě se zpozděním až několika týdnů, a když už ti je mají poslat, tak ti je nepošlou, protože řeknou, že to bylo nakoupeno na kradené kreditky. Vývojář nedostal ani korunu, ale na světě jsou tisíce klíčů. Většinou už dávno prodané přes G2A, Kinguin a podobné.
  • A podle čeho zaplatí DPH? podle země odkud je vydavatel nebo studio nebo nedejbože zákazník (co když si hru koupí na dovolené zrovna když bude v bezcelní zóně....)? Když jsem si kupoval české AVG na faktuře bylo 13%dph ne 21% protože sídlo mají někde na Kypru jak chytré ;)
  • „Doposud se daň z přidané hodnoty, mezinárodně označovaná jako VAT…“ Aleši, VAT není mezinárodní označení, ale pouze anglická zkratka. Stejně jako MWST v němčině či DPH v češtině.
  • Jasně zlodějský obchod, který sponzoruje Blizzcony a E3 akce...tak určitě. Mě se vždycky líbí jak někdo kdo neumí nakoupit levnou hru hned nadává, že to je zlodějský protože je tak hloupej a neumí si asi zažídit paypal.
  • Veskoslav
    Ano Maxíčku, 5 zakoupených titulů:) + jejich nový měsíční "Humble".
  • Veskoslav
    Jak říkám, pokud tam ta možnost zmizí, zmizí i atraktivita G2A. Rázem se ceny dostanou mírně pod Steam a to už se mi v 80% případů vyplatí koupit krabička. Neříkám, že je to v pořádku, jenom že ta možnost existuje ze strany obchodníka a člověk nemusí měnit IP nebo se vydávat za Nigerijce:)
  • Ale chápu, že dokáže být člověk zmatený, po vykřikování SStbáka, že krácení daní je krádež, opakovaná lež se pro mnohé stane pravdou, asi jako když komunisti zařadili nácky jako "krajní pravici" i když je to krajní levice...no ale to jsou komunisti také a tak nemohli být s náckama ve stejném táboře...a v evropě se to stalo normou, označovat nácky za pravičáky (možná proto nemám rád levičáky, vznikly z nich dvě nejhnusnější ideologie)
  • Aha, takze staly zakaznik g2a.
  • Nijak, veskoslav si to vymyslel
  • Ještě jednou, KRÁCENÍ daní není krádež v jakékoliv formě, proto na to existuje právní klasifikace KRÁCENÍ daně a né krádež daně, už si rozumíme? i státy vědi, že se to právně do krádeže prostě zařadit nedá
  • Samozřejmě jednou věcí je povinnost tyto daně platit... druhou věcí je to, že obchodník sám nabízí postup, jak DPH obejít. V druhém případě to krácení daně není zločin (pro koncového zákazníka).
  • Myslím, že to platí jenom, když si daně krátil nevědomky (např. "já nevěděl, že musím za tohle doplatit daň").
    Když úmyslně obcházíš placení daní nějakým Proxy/VPN, aby jsi nezaplatil VAT, tak už to myslím krádež je, ne?
    (samozřejmě šance, že tě chytí, je minimální)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit