Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • sankuri
    Vzhledem ke konecne podurovni vlaken, zakladam nove
    Stoneboy: Mozna jim dovoluje pridavat veci rychle, ale lehce mi to pripomina ten stary vtip o Pentiich, ktere sice vysledek spocitaji rychle ale spatne:-) Tesne pred vanoci jsem vrazil pres 30k do spickove herni sestavy a vysledek jsou 2 fps v kazde trosku vetsi bitce, zatimco treba takovy Crysis 2 mi slape na ultra detaily s dx10 a hd texturama 50+ fps.. Kdyby to delali nejaci zacatecnici v garazi na kolene, nic nepovim, ale BioWare + EA a za ty prachy?

    huhi: ano pravda je to velky nesvar mnoha mmo, ktere ti primo nebo neprimo podsouvaji abys radeji hral solo. Osobne jsem byl kdysi zaryty PvE hrac a pak po vyjiti Warhammer Online se ze me stal zaryty PvP hrac a to z jednoducheho duvodu - pvp bylo zabavne a byla k nemu motivace, 2.5 roku jsem hral s jednou jedinou postavou s max lvl a gearem a nemel jsem potrebu delat alty. Kdyz lidi zacinaji delat alty je spatny endgame
    • Bioware na optimalizaci očividně (dle patch notes) pracuje, nevím, co jiného napsat. Hero engine ještě nikdo takhle masově nenasadil, takže se daly nějaké problémy očekávat. Ale nemusel bys srovnávat výkon ve FPS s výkonem s MMORPG, není to imho úplně korektní.

      A jenom laicky bych řekl, že TOR k výrobě altů přímo motivuje (rozdílné hlavní questy, rozdílná hratelnost různých tříd postav - sám jsem to nezkoušel, ale jako sith sorcerer rozhodně nelítám jako bounty hounter např.)
      • sankuri
        To je jako bych si koupil nove auto s tim ze mi kola dodaji za pul roku, pokud se jim je podari vyrobit. Takove veci ma odhalit beta, ale to by ji nesmeli pustit par dni pred vydanim spis jako promo nez k odhalovani chyb.
        FPS srovnavat muzes snadno, protoze vse vykresluje tvoje pc, jedine co lze zohlednit je latence k serveru tzn lagy, ty ovsem defakto nemaji s plynulosti hry nic spolecneho.
        Pochopil bych kdyby kvalitni engine spatne zvladal vykreslovat masivni bitvy rekneme 100 vs 100, tak by se to dalo omluvit technickymi limity a tim ze to vyvojari nemeli sanci vyzkouset, ale uz 5 vs 5? Nerikej mi ze v BioWare nemeli 10 lidi kteri by pri vyvoji sem tam tu hru taky nezahrali a nezjistili to.

        Ano presne TOR k solovani a delani altu motivuje.
        • Soneboy tim myslel, ze MMO maji vetsi naroky na procesor, musi pocitat vic dat, odesilat je, starat se o chod sitove casti, to v FPS neni, a v MP FPS to je ale ne tak slozity. Jde to videt i na tom, ze i7-920 @ 2,66 ma velkej rozdil v FPS oproti i7-920 @ 4Ghz
          • sankuri
            Nejsem sice programator ale neco malo o tom vim, ano i toto musi procesor vypocitavat, ale v porovnani se zbytkem to tvori sotva jedno procento vypoctu. Podle tve teorie by musely zakonite vsechny mmo stejne ztracet fps umerne s poctem hracu, vzhledem k tomu ze to tak neni, je to spatne optimalizovanym enginem.
            • Ja si osobne myslim ze ten engine je sra.nec, este k tomu spatne opimalizovanej, tkze ho nebudu obhajovat. Jenom rikam ze je vic narocnej na procesor a ty mereni to dokazujou. To se asi snazil Stoneboy rict, proto neni uplne koser to srovnavat treba s nejakou strileckou.
    • S temi alty je to hloupost. Alty si delaji lidi kteri hraji PvE,PvP,soluji,lidi kteri bez skupiny vubec nequestuji. Proste hraci vseho druhu. Stejne tak je z meho pohledu hloupost to o hrach,ktere ti podsouvaji hrat solo. Tzv solo hraci(ve skutecnosti nikdo nehraje jen solo) tu byli vzdycky a vzdycky budou. Hry se prizpusobuji hracum a hraci hram. Je to vzajemne a ty mas vzdy moznost volby. Pokud te bavi PvP ,prosim. Ale neupirej jinym jejich volbu.
      SWTOR se da hrat cely solo,stejne tak jako se da cely projit ve skupine. Zalezi to jen na tobe,na nikom jinem.
      • sankuri
        Tak napriklad vem takovy Lineage 2, kde (v dobe kdy jsem to hral) znacnou cast financi odcerpavaji shoty bez kterych se neda hrat, dochazelo to tak daleko ze aby clovek nebyl ve ztrate, nemohl si vubec dovolit expit s nekym a delit se s nim o dropnute penize.
        Ano ja chapu tu volbu, ale jak rikas hraci se prizpusobuji hram a kdyz je urcita cast hry spatne udelana tak se ji hraci vyhybaji. To je napr. priklad WoWka kde se Blizzard tak rad ohani statistikou ze jen 1% hracu se venuje pvp, no bodejt kdyz WoWko ma jedno z nejhorsich PvP napric mmorpg. A vyvojari misto aby se snazili prijit s fungujicim systemem, jen kopiruji nehlede na to jestli je to dobre nebo spatne.
        • Jimei
          Chci zdroj k tomu že ve wow se věnuje jenom 1% lidí PVP
          • sankuri
            Byla to nejaka oficialni statistika od Blizzu kdyz vysvetlovali proc se tak malo venujou PvP contentu, tak pred pul rokem. Mam dokonce dojem ze to bylo i tady
  • Ellendway
    Nejsem si jistý, zda hodnocení 9 mohu brát za vážné nebo jestli se autor recenze nemá datum stanoveno na 1.4.
    • 9/10 pokud mas rad styl bioware, singl player, story, star wars universe atd. 5/10 pokud ti vadi neresponsivni ovladani, imbalanc v pvp, loadingy 4x po sobe, na nekterych sestavach fps dropy, pristup k fixovani, respektive nefixovani chyb. Vyber si sam, nekde mezi 5 a 9.
      • pvp nieje "imbalanc", pvp vo wowku je nevybalancovane, v SWTOR je proste balancovane na 8v8 respektive kamen papier noznice. Ludia na ofic forach cely cas whinuju ze operative/scoundrel su op a ze ludia chcu nerf (skutocne, kazdy druhy topic je "nerf operatives"). Su krasne videa ako operative pred biochem nerfom dava behom 3s stunu killy. Taktiez sa whinuje ze chcu buff na mercenary/commando lebo aj ked ma dmg dobry tak ma malu surviablitu. Ja ako juggernaut sa operativom/scoundrelom smejem, vacsinou ich ignorujem alebo nudim dokym sa nestelthnu, zato mercenary/commando proste stoji na mieste a nech robim co robim on proste spamuje jeden gombik a ukuse ma jak psa bez toho aby som mohol utiect alebo mu spravit nejaky realny dmg. Kamen papier noznice.

        Ability delay fix je v dalsom patchi, uz je na PTR a funguje to, dalsi...

        Loading 4x po sebe je dost neprijemny, ale staci si podla toho zmanazovat hru a budes to zazivat len dva krat za planetu.

        Enging je vskutku zle optimalizovany a napr pri Ilume kde je 30+ hracov to klesa na 10 fps kazdemu, nezalezi od zostavy, dufam ze to fixnu rovnako ako ability delay.

        A bugov v prvom rade v hre bolo skutocne malo, sam som sa stretol len s jednym alebo dvoma, neviem preco fixovat nieco co nieje rozbyte.
        • Dobre, a akou rečou ste to terazky hovoril?
        • Pvp neni imbalanc, proto ma operativ 60s cd na blind a scoundrel 90s. A to ze op muze stunovat za behu a scoundrel ne je taky ok. Druha vec je, ze treba ve Voidstaru kdyz utocici tym jede v urcitej moment tak muze obrance locknout v spawn zone a nemuzou vubec nic. Dotky preventujou capping, tky docela kravina. Rng system gearovani - taky blbost.
          Low lvl sorcrer ma dmg, low lvl sentinel ma mozna prd.
          Merc/com je s tim onebuttonem trapny, nekterym classam totalne chybi jakakoliv rotace.
          Jestli je na PTR fixly ten lag a nedocasteny casty, dobre pro ne.
          Loading si tezko "zmanazuju" kdyz za nekym jdu nebo se tam proste chci podivat.
          Engine, mluvim o dropech, ktery maji jen nekteri lidi, uz jsem to tu psal vickrat, ja je mam treba na Balmore, dps jdou k nule. Naprosto bez duvodu.
          Bugy - taky nevim proc by fixovali neco co neni rozbity, stacilo by mi kdyby fixli to co je rozbity *15* treba ten error v launcheru, kvuli kterymu se obcas musi kus hry stahovat znova.

          Edit: Pokud ti prijde ze to je ok, samozrejme, gratuluju a tise zavidim. Me ta hra ale zklamala a z vetsi casti hlavne technicky. A nejak se nebudu ostychat to proste rict nahlas. Je to holt muj nazor.
          • lidi vzpamatujte se ta hra teprv zacala jiste ze to nebude bez chyb :) a musim rict ze na tom pracuji opravdu jak vztekli aby to dali dokupy
      • Ellendway
        Osobně si myslím, že celé recenze na MMO(RPG) jsou zbytečné a 'nepravdivé'. Bioware a EA situaci při spouštění nezvládlo a teď trpí plno hráčů. Bohužel to jde vidět i na serverech - z plného serveru je najednou medium.
    • Jo, take jsem si rikal. Ale je to jen dalsi dukaz, ze hodnoceni v magazinech lze pouze ignorovat. Podle hracu to ma na Metacritics 5.9 Opravdu nevim, za co dal autor tech 9. Za kopii WoW z roku 2005 1:1?
      • MrSanta
        To ještě někdo bere vážně hodnocení hráčů na Metacritics?
      • Veskoslav
        Metacritics brát vážně? Spousta lidí tam práskne 1/10 jenom proto, že se jim to líbí;)
        • A? Spousta autoru tam praskne vlastni hre 10/10. A rozhodne budu verit vzorku X desitek lidi, nez takovymto "recenzim", ktere nezmini ani jeden bug ani to, jak s nami Bioware vyjebalo ohledne high res textur.
          • presne tak vzdy uverim radsi 1000 hodnoticich hracu nez zaplacenym recenzim jako jsou treba zde
          • Cahir
            Tak to je mi tě pak líto. Dáváš přednost kvantitě před kvalitou...
      • Ellendway
        Ono je hlavně nesprávné porovnávat tyto dvě hry. Přeci jen Warcraft toho má za sebou docela dost a vývojáři díky bohu už nenaslouchají tolik hráčům jako tehdy. Proč díky bohu? Protože se jim to v určitých bodech opravdu vymstilo.

        Metacritics bych nebral až tak moc vážně. Je tam spousta lidí, co dává 1/10, atd.
    • Veskoslav
      Recenze je subjektivní názor recenzenta, nikoliv objektivní. Stejně jako si klepu na čelo, že někdo dal Skyrimu 10/10, ale respektoval jsem to. Proto je tady diskuze nebo čenářské recenze, kde člověk může napsat svůj názor a ůvod toho, proč by dal méně nebo více nastupnici hodnocení:)
      • Ellendway
        Samozřejmě toto chápu. Jen mi nejde do hlavy, proč po tolika záporech, které autor recenze napsal mohla hra dostat tak vysoké hodnocení. Nechci samozřejmě Aleše urazit.

        Upřímně bych se u recenze zajímal i o to, jak Bioware řeší problémy hráčů, jak rychle odpovídá na problémy ve hře a jak všeobecně komunikuje. Pokud by toto Aleš bral v úvahu (a opravdu se podíval na fóra SWTOR, zkusil si napsat ticket, atd.) musel by hodnocení opravdu upravit.

        Jestli jsem celé hodnocení tedy dobře pochopil jedná se hlavně o úkolovou linii, která byla hodnocená. A ta si 9 zaslouží, protože jsem si nedávno zničil klávesnici od neustálého klikání na mezerník u přeskakování úkolů.
        • ales.smutny
          Já nekoukal na fóra, já podporu aktivně využíval. Nejdelší odpově´d na jeden z asi dvacítky ticketů byl den, většinou do dvou hodin a dvakrát jsem přímo volal na podporu a vždycky jen nejlepší zkušenosti. Fóra prosím neřešit, o tom jsem mluvil jinde, to je tak trocu "nereprezentativní" vzorek...jako všechna fóra :) Viz i podcast v tomhle týdnu.

          A hodnocení? Víc, než u jakékoliv jiné hry tady jde hlavně o text. Je to MMO... Ostatně, zmiňuji se o tom několikrát v textu. Pokrýt universálně všechny aspekty hry pro všechny zájemce nejde, určitě ne jedním, jediným číslem. I proto má ta recenze rozměry čtyřnásobku normální.
        • Proc? Vazne si an to nedokazes odpovedet sam?
          Protoze kdyz te neco bavi,jsi schopen prekousnout i spoustu chyb. Naopak kdyz te neco nebavi,hledas chyby i tam kde nejsou. Je to normalni a lidske
          • Uprimne, tebe opravdu bavi porad dokola, na kazde planete delat ty same quaesty zabij/zabij vic/prines? To musis mit opravdu hodne nizke naroky.
            • Uprimne,tuhle otazku myslis vazne? Pokud ano,tak se divim ze jeste hrajes hry. Ono vlastne hrani her je jen click,click,click,click... a donekonecna click na mys. Jestli te to bavi,pak musis mit hodne nizke naroky *1*
              A ted vazne. Takovy troll jako ty mi ve hre rozhodne chybet nebude. Tesim se az tobe podobni ze hry odejdou. A doufam ze i s for...
        • Veskoslav
          Tak třeba u Zaklínače jedničky bych vyjmenoval 2 stránky negativ, ale přesto bych hře dal 9/10 za to, co mi nabídne. U téhle hry je to i dle mého vysoké hodnocení, slušelo by spíše 7/10-8/10 maximálně, ale u 9/10 bych čekal něco, co mně naprosto ohromí, neodrovná, ale ohromí. Jinak si taktéž myslím, že kdyby se hodnotilo "SP" u TOR, tak si zaslouží 9/10, ale ten zbytek 5/10:)
      • Ale to je prave ta chyba. Recenze v profesionalnim magazinu by vzdy mela byt objektivni. Bohuzel doby objektivnich recenzi jsou davno pryc. Prece nemuzeme hre od EA dat nizke hodnoceni, ze?
        • Veskoslav
          Proboha. Recenze nikdy, opakuji nikdy nebude a nemůže být objektivní. To je to první, co musíš pochopit.
          • Ano? A jaky pak je prosim pekne ucel takove recenze? Aha, zadny.
            • Proč se ptáš, když znáš odpověď - reklama.
            • Cahir
              Objektivní recenzi může napsat jedině Bůh, případně jakási vyšší bytost. Ty, jako člověk, ať už hodnotíš text před sebou nebo pozoruješ hvězdy na nebi, se nikdy nemůžeš dostat mimo svou mysl a mimo tvými smysly zprostředkované obrazy. Můžeš maximálně tak argumentovat ve svůj prospěch, čímž se můžeš objektivitě v přeneseném slova smyslu přiblížit. Pan Smutný v recenzi argumentuje, čož dodává jeho slovům mnohem větší váhu než vašim nicneříkajícím výkřikům.
  • Zayl
    Ale no tak, to je přece jasné 10 z 10ti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit