Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Ta hrůza, která se teď nachází v záhlaví pod tlačítkem "Diskuze" a
    kterou máte hrdě vystavenou na obrázku provázejícím tenhle článek, je
    ukázkovým příkladem degradace funkčního a přehledného designu. Svědčí o
    absolutním nepochopení toho, co potřebujete vědět, když chcete diskuze
    využívat. Koho zajímají "Nejnovější příspěvky" nebo "Nejnovější
    diskuze"
    , když jsou už na první pohled vidět na hlavní stránce u každého
    článku? Nebo bych spíš měl napsat "měly být vidět", protože vidět
    nejsou, neb počítadlo absolutně nefunguje (o tom dále). Člověka zajímá
    ZMĚNA, která nastala od chvíle, kdy stránky navštívil naposledy - kolik
    je nových příspěvků v JEHO rozečtených článcích, kolik reakcí na JEHO
    poznámky, a ne nějaký štrúdl citací, které by si v případě zájmu v
    pohodě prohlédl po <span id="spellcheck_slovo_112" style="color:red">rozkliku</span>
    a které mu jsou většinou lhostejné. V téhle záložce ho čeká jen
    nicneříkající chaos všeobecné aktuální aktivity. Ta zajímá možná tak
    místního <span id="spellcheck_slovo_135" style="color:red">admina</span>. Kdo ví.



    Už zmíněné počítadlo nových příspěvků prostě a jednoduše nepočítá.
    Ignoruje prohlédnuté diskuze, ignoruje čtenářovy vlastní příspěvky. Při
    každé návštěvě si nahodile vybírá nějaké sympatické numero, co čtenáři
    ukáže, aby ho nalákalo k návštěvě, ač ta nic nového nenabízí. Už vůbec
    nemluvím o tom, že by se zdržovalo s přemýšlením, co asi tak návštěvník
    viděl nebo neviděl před datem "Velkého <span id="spellcheck_slovo_196" style="color:red">Redesignu</span> AD 2018". Paráda.

    "Náměty a připomínky" jsou nyní zařazeny pod hlavičku "Fóra"(<span id="spellcheck_slovo_205" style="color:red">WTF</span>?),
    a dokonce rozdrobeny do tří sekcí. Proboha proč, když ve starém systému
    do téhle kategorie přibylo za měsíc ca 10 příspěvků? A ani těch, tehdy
    přehledně seřazených v jednom sloupečku, jste si nebyli schopni dlouhé
    měsíce všimnout, natož na ně reagovat. Zbytečně řešíte formu, a ne
    obsah. A když už to tedy máte vymyšlené takhle špatně, proč jste do nové
    sekce aspoň nepřesunuli staré náměty a připomínky (které v současnosti
    nejsou z vašich stránek dokonce ani dostupné!)? To jsou snad všechny
    problémy vyřešené, že začínáte jakoby s čistým štítem?

    Do detailů, jako že v bleskovkách není zřejmé, na kterou konkrétní
    bleskovku člověk vlastně reaguje, jak to bývalo dřív, že se nové reakce
    na příspěvky nelogicky posunují nad staré, že korektně nefungují odkazy,
    nebo že vaše nabízené formátování je nejspíš jen vtip (Protože hádejte
    co? Nefunguje🙂), se už nechci a ani nemohu pouštět, protože mi váš systém nově nedovolí napsat víc jak 8 odstavců (dříve 10)😀<span id="spellcheck_slovo_361" style="color:red"></span>


    Ad povinná registrace: Z vašeho pohledu byli zřejmě největším problémem <span id="spellcheck_slovo_372" style="color:red">trollující</span>
    "anonymové", z mého pohledu se největším problémem stává místní
    cenzura, jež se začíná blížit trestným výpravám náčelníků obskurních
    polo <span id="spellcheck_slovo_391" style="color:red">blogů</span> vedených z jihoasijské pláže. Chápu, že nadávky, sprosťárny, bezdůvodné útoky a jasný <span id="spellcheck_slovo_404" style="color:red">off</span> <span id="spellcheck_slovo_405" style="color:red">topic</span> si nic jiného než výmaz či <span id="spellcheck_slovo_412" style="color:red">ban</span>
    nezaslouží, ale už jste v redakci většinou dost staří a/nebo zkušení,
    abyste chápali, že redaktor není svatá kráva, a kritické poznámky k jeho
    textu nejsou smrtelnou urážkou. Tohle ale opravdu nevyřeší nějaký <span id="spellcheck_slovo_446" style="color:red">redesign</span>. Pokud se tedy náhodou nebude týkat obsahu lebek odpovědných diskuzních čističů.


    Nakonec píšete, že pro malý vývojový tým <span id="spellcheck_slovo_465" style="color:red">Tiscali</span>
    Media šlo o náročný a dlouhodobý projekt, ale tahle informace, tedy jak
    velký tým a jak dlouho na tom dělal, mě popravdě vůbec nezajímá. Zajímá
    mě, že to udělal fakt blbě. Takže ve finále zbývá otázka, co po nás
    svou žádostí o <span id="spellcheck_slovo_508" style="color:red">feedback</span>
    chcete? Co chcete, abychom jako čtenáři vlastně hodnotili? Design? Ten
    je otázkou subjektivního názoru a váš grafik vám stejně vysvětlí, že
    čtenáři jsou konzervativní blbci. Funkčnost? To je jednoduché - staré
    stránky fungovaly, nové nefungují. Takhle prosté to celé nakonec je.

    • Spades
      <span style="font-size: 14px; background-color: rgb(34, 34, 34);">span id="spellcheck_slovo_465</span>

      <span style="font-size: 14px; background-color: rgb(34, 34, 34);">wtf :D</span>

      • MickeyMutant
        Kdyby někomu nebylo jasné, co všechny tyhle zdánlivě nesmyslně vetřelé řádky vlastně znamenají, tak vězte, že to nejsou chyby v diskuzích, ale moje zakódované klení.
  • Takže tu máme véliký update.  Zjednodušeně jsme změnili něco co funguje na něco co nefunguje. Standardní zlepšovací proces dnešní doby. Takže to vezmeme jako ve škole:


    1. povinná registrace - 5

       Jak už tu bylo řečeno, plodnější diskuze plynula povětšinou od anonymních přispěvatelů.  A tato možnost byla zde IMHO příjemný bonus. Váš argument viz následující bod.

    2. "disklike" - už i Facebook zjistil, že svět se neskládá jen z kytiček a prosté vyjádření nesouhlasu je legitimní příspěvek do diskuze. Nehledě na další jejich možnosti. Co se týče  vašeho důvodu o zneužívání na základě osobních sympatií, či  antipatií, musím vás zklamat. Hlupáci jsou všude, a není jich málo, bohužel. Není řešení umlčet všechny ostatní. Technická identifikace oněch jedinců není tak složitá. A těm lze následně toto právo upřít.

    Tak jsem se teda registroval. Ale minimální délka uživatelského jména je čtyři znaky? Ale no tak, tři jsou málo? Původní "nick" kaput. Povinná položka pohlaví, to si děláte srandu? Datum narození, to jako vážně? GDPR bez explicitního souhlasu? Nehledě na to, že jeho vlastní text má taky mouchy. Teď bych chtěl pokračovat dalším bodem, ale je tu omezený počet odstavců. WTF.  3 - design: za 4. Jak už napsali jiní. Nepřehledné, zbytečně velké. Záhlaví děs. Nový příspěvek, či aktualizace děs na druhou. Tlačítko "reagovat" udělejte linkem, "nahlásit" schovejte někam do záhlaví. Na avatary se vykašlete, nebo je zmenšete. Informaci o aktualizaci příspěvku, dejte jako šedý text s časem pod vlastní příspěvek. Nový příspěvek označte levým pruhem (hranicí/border). Opravdu nemůžu udělat další odstavec???

  • Pulka_lahve
    Docela ironie, že si v podcastech často děláte srandu z early access her, a sami pak vydáte diskusi v early access verzi 😀😉


    Jinak máte chybu ve větě "<span style="background-color: rgb(16, 16, 16);">Potřebovali jsme přepsat systém na pozadí, který diskuze pohání</span>", nedává smysl.

    • Still
      NJ, napsat že muselo přepsat redakční systém, nezní tak cool :)
  • Llour
    "Milé čtenářky a milí čtenáři" je urážlivé označení, které už se v pokrokových liberálních městech na západě nepoužívá. Prosím jindy levicově uvědomělou redakci, aby brala ohled i na transsexuály a jiné genderové a pohlavní menšiny!!!!!
    • Jack1947
      Taky mě to trochu zaskočilo, jestli to bylk nějaký pokus o vtip? ale takhle se běžně nezačíná, mám takový neblahý pocit
  • Líbí se mi tmavé schéma v mobilní verzi.


    Ale velmi se mi nelíbí diskuze pouze pro registrované. 90 % svinčíku tu měly na svědomí známé (a registrované) firmy. Naopak když už se objevil opravdu hodnotný komentář, v nemálo případech to bylo od neregistrovaného. Tyhle komentáře mi budou chybět.

    Mně by se nejvíc líbilo řešení, kdy by šly vlákna sbalovat (jako složky ve stromové struktuře) a registrovaní by si mohli vytvořit blacklist (ne) oblíbených pacientů a měli by od nich pokoj. Vlastně by si mohli zapnout i filtr na neregistrované. 

    Diskuze by nepřišly o hodnotné příspěvky kolemjdoucích, registrovaní by měli klid a jelikož by trolové nebyli vidět, časem by vychcípali. Navíc by i čtenáři, co diskuze čtou, ale nepřispívají měli motivaci se přihlásit. 

    Žluté označení  upraveno je k ničemu. Šedý malý text na konci, informující o tom, kdy došlo k poslední úpravě by byl daleko užitečnější. 

  • CRYPT
    Kdyz to porovnam s jinym games weby, tak toto je proad tragedie... O cenzorovi ani nemluvim
    • Gowron
      když vás začne předhánět poloamatérský Hrej.cz vedený partou středoškolaků, nebo kolik jim vlastně je, víte že je čas se zamyslet
  • Gowron
    Teď jsem si teprve všimnul, že palce nahoru jsou vázané na účet, takže kolik účtů máte založených, tolik plusek si naklikáte. Jste si jistí, že je to moudré řešení? S tím se určitě nebude fixlovat 😬


    to už to radši zrušte úplně, bez palečků se obejdeme, nejsme v mateřské školce

  • Gowron
    mě při náhodném nákliku věku při registraci překvapilo, že to nepovolí registrovat s věkem pod 16 let, osobně jsem doteď netušil, že sem nesmí děti, dokonce jsem měl pocit, že jich sem pár chodí, nemělo by se o tom dát vědět i někde jinde, že sem tedy nesmí?


    jinak nemožnost registrace z jiné země mě nemile překvapila loni na Erasmu, takže pokud se chystáte na delší dobu mimo ČR, udělejte si účet před odjezdem, pak už to nepůjde 😯

    • ucho
      máš trochu pomatenou logiku, když z parametrů registrace usuzuješ, že sem někdo nesmí...
      • Gowron
        tak tedy, nesmí psát do diskusí, číst si je asi smí, to je pravda


        ty jsi o tom věděl, logiko?

  • Pan_Klobouk
    Chybi mi ten prehled/vypis vsech for. Kdyz jsem videl prehledne kde se nejvic diskutuje, kde se nove diskutuje, i kdo reagoval na moje prispevky.


    Ta stranka byla nahrazena necim obrim, kde ale dohromady neni nic k videni. 5x nejnovejsi prispevky (proc?), vedle 5x nejnovejsi diskuse (to ma aspon smysl) a dole pod tim 4x a 4x nejnovejsi aktivita... kterou vzdy a komplet okupuje entita "Jack1947", tudiz taky neprosto zbytecne a k nicemu.

  • dworkin
    Ve staré verzi se design přizpůsoboval požadavku, že nejdůležitější prvek na stránce je vlastní text diskusního příspěvku. Tady oko čtenáře poutají zbytečně velká záhlaví, kde se nic neděje, a obrovská tlačítka. Pro autora evidentně není nejdůležitější čitelnost a přehlednost vlastní diskuse, ale to, aby každý bezpečně věděl, jestli je to NOVÝ PŘÍSPĚVEK, jestli byl UPRAVEN a že na něj jde REAGOVAT. To je pochopitelně blbě a hlavně u kratších příspěvků je to jako pěst na oko. Že je nějaký příspěvek nový je většině lidí jedno. Že byl upraven je jedno prakticky všem. A že na něj jde (a i na všechny ostatní, je to jako záplava pacientů se žloutenkou...) reagovat, ví snad každý, kdo se myší trefí na odkaz, který do diskuse vede.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit