Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nový pořad ČT Soma doma?
  • co je podla Vas lepsie SOMA, ci TALOS PRINCIPLE?
    • GlaDOS
      No já zatím hrál jen Talos a to je naprosto skvělá logická adventura. Doporučuji. Ale v tom to je. Jedna je puzzle adventura a druhá hororovka. Každá je dobrá v něčem jiném, i když sdílejí podobné příběhové motivy.
  • doporučoval bych raději tuto recenzi :
    http://www.polygon.com/2015/9/21/9324177/soma-review-frictional-games-pc-horror-amnesia
  • Veskoslav
    https://www.youtube.com/watch?v=zYP1GcYlsBo

    Kdyby někdo potřeboval vidět rozdíl v nastavení grafiky:)
  • Jack1947
    Supr, i když jestli to bude podobná chodička jako Amnésia tak nic pro mne...

    Prostě je to stále o tom samém, bojím se protože se nemám jak bránit a nevím kdy udeří ale poté si uvědomím že jim musím ut)ct, že není jiná cesta a tím to hasne. Nic mezi tím není.
    • amnesia byla hlavně totální komedie
      https://www.youtube.com/watch?v=EJW-Qtko4YY
      • Jack1947
        Říká se že nevědomost jsou největší muka, no, věřil bych tomu ale když sem před x lety hrál Amnesia:dark descent tak jsem se spíš nemohl pořádně v tom hradu motat... už více mi dala ta Penumbra a to taky nebylo nic moc.

        Nejde jen o to že v těchto hrách je člověk odkázán na to že je beze zbraně zbývá mu jen vzít nohy na ramena. Ano na videu to vypadá pěkně pak je tam hodně hádanek... a tp... nebo se někde seknu jako třeba v v té mašině na prasata. Ted si řeknete že bych potřeboval volnu cestu nebo tak, ale tohle moc za horor nepovažuji. Napíšu že Outlast byl horor ale tady mně zase vytknete že je to předskriptovaná , předvídatelná srajda inu jsem zvědavý na druhý díl...

        Horor byl jakž takž resi než z něho udělali střílečku, Silent hill je velký horor, Dead space ( ten mně vyděsil a druhý díl taktéž). V reálu taky by se neřešily hádanky a bálo by se o život... No offence ale většina jsou walking simulátory po 105áté... když je tu nějaký svěží přístup zase ho pohřbí mraky chyb... pomalu by se to dalo (přehnaně) přirovnat k filmům.

        Jsem zjevně náročný, radši vykonstruovanou lekačku než puzzle sem a tam...
        • Tvrdíš, že puzzle jsou problém a přesto považuješ za super horory Resident Evil a Silent Hill kde puzzle byli na denním pořádku. Co se týče Dead Space tak je to spíš lekačka jako byl Doom 3 a jiný hry tomu podobný.
          • Jack1947
            Hrál jsem jen t nové Silnet hilly tam bylo také puzzle ale byli nejhorší samozřejmně pak demo nějakého toho, S3 -4 to nebylo zlé The room byl hororový. Jak je ve hře puzzle tak jsem na hraný, i když to vidím tak že se trochu odklonilo od toho co by tam mohlo být ... nevím. Dejte mi více her jako je Outlast a budu štastný. ( vím že tady budou hodně lidí proklínat ale mně se to prostě líbí).

            Třeba ta asymtrická MP a už po ní neškytl ani pes... jak tak koukám a docela dlouho.
            • Jasný, byl. Myslel jsem to s propracovanější fyzikou - ty hřebíky/kůly přišpendlí nepřítele ke stěně.
            • hřebíkomet byl už prvnim Quakovi
            • Nebyl první "hřebíkomet/kůlomet" už v Painkiller? Každopádně zbraň a možnost bránit se máš už v Penumbra. Ze začátku jsem se zbavil všech nepřátel v lokaci a pak se vhrnul na hádanky, ale právě to zabilo tu atmosféru. Takže já jsem celkem rád, že se zbraním vyhnuli. Condemned bylo výborný co se týče zbraní obecně, ale zase ses nemohl vyhnout souboji. Líbil se mi Alien, kde sis mohl vybrat jestli budeš bojovat s androidem nebo ho odlákat nebo zdrhnout (v případě Vetřelce samozřejmě neplatí boj).
              Obecně bych přivítal zbraně na obranu v hororech. Přijde mi logické, že když na to přijde, tak se budete bránit. Ale zase když se hodně bojíte, tak přece nebudete útočit. Ten výběr mi u SOMA/Amnesie chybí.
            • Jack1947
              No vidíš a já to beru z pohledu strachu i fps a když se koukneme na novějčí díly tak to už byylo do nebe volající jen tam prostě nechali... Fear jmenovku aspon u dvojky a tímto haslo(3 jka byl polohoror).... první Fear byl tak strašně moc inovační viz Hřebíkomet *14*

              Painkiller měl Kůůlomet , to je trochu něco jiného.
            • @MartyKaz
              já jsem se zase absolutně nebál u F.E.A.R., vůbec jsem nepochopil, co je na té hře strašidelného. Byla to obyčejná střílečka s velmi dobrou A.I. nepřátel a občas se tam proháněla malá holka (Alma). Dobrá hra, ale strašidelná ani náhodou.
            • Jack1947
              Vždyt jo, tím se dostáváme pozvolna k jádru pudla...každý má priority holt někde jinde ale je to mooc dobře proto taky vznikne mnohem více her... a je z čeho vybírat i když no zrovna u hororu to zas až tak neplatí.
            • Já si zrovna nemyslim, že by hra měla být nějak reálná, od toho ten název hra, ale musí u člověka docílit nějakých emocí, v případě hororů by měl být na prvním místě strach, bezmoc. Proto hry jako Resident Evil neberu jako strašidelný hry, protože já se tam opravdu nebojím tý atmosféry - tím nechci říct, že je to špatná hra, to vůbec ne, RE mám rád, ale prostě se u toho nebojím.
            • Jack1947
              To je docela chyba, kdyby to bylo až moc reálné a strašidelné bylo by to už špatné ne?
            • Tak pro mě je to hra ne skutečnost, bojím se opravdu jen u her který mají fakt strašidelnou atmosféru, a to byli první 2 Penumbry a Amnesie.
            • Jack1947
              Tak to si mne nepochopil já nemyslel mít zbran jako opravdu něco čím se budeš bránit ale mít to jako jedinou cestu třeba 2náboje málo nábojů hodně málo, jinak nechápu jak se můžeš přestat bát... vždyt v reálu by ses naopak cítil lépe mít něco po ruce a chtěl by sis to co nejdříve sehnat.

              Vem si takové Zombi hra jako taková je blbost a kdovíco ale je tam nějaké to leknutí, dokonce strach .. o postavu.

              Takhle že by to nebyla možnost ale poslední možná cesta jinak by si samozřejmně mohl projít bez jediného zabití atp...

              Možnost volby... hned jsme někde jinde.
            • Jack1947 - Tak každej to má asi jinak, ale u mě je to tak, že když v hororovce dostanu zbran tak už nemám strach, jediný co se může stát je, že se leknu, to je vše.

              Drizzt - Call of thulu jsem hrál a začátek byl asi nejlepší začátek pro hororovku co jsem kdy viděl, ale do doby než jsem dostal do ruky zbraň, tak se z toho stala podprůměrná stříčla s generujícími se nepříteli.
            • @MartyKaz,
              nejlepší hororová hra, jakou jsem kdy hrál, je nejspíš Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earh
              tak hra má všechno - adventuru, stealth, first-person shooter, a hlavně naprosto špičkovou atmosféru, která kombinuje asi 3 povídky od Lovecrafta (Stín nad Innsmouthem, Stín z času a další)
            • Jack1947
              Vidíš mmně to vyhovuje já se vžiji do té role, nebo Fear to samé - si v kůži toho vojáka ... jistě tam ses mohl bránit(musel), já na druhou stranu to nikomu neberu no ale jenom to není úplný horor natož jeho vrchol.

              Outlast je jen škoda že prostě si to tu atmosféru neudrřelo do konce, i když se hodně snažily í díky hudbě to dělá hodně...

              Amnesia ten problém že prostě jak dojde k záseku de veškerý strach pryč, nestanae beznaděj a vím že to je právě o tom aby ses zdržel s něčím..

              Snad se jednou dočkám Survival hororu kde bude hlavní devízou strach nejen z neznáma ale vůbec ze všeho, a vydrží si to od začátku do konce.

              Upřímně (bez urážky) mně např docela pobaví když někteří lidé nemůžou hrát nebo nevím protože mají strachu plné trenky *1* , když já tam fakt ten horor tolik nevidím.
            • Musíš si uvědomit, že většina těhle her jsou hororové adventury. Adventury mají klíčovou vlastnost a to jsou hádanky, a to se mi na tom líbí a určitě i spostě hráčů. Co se týče Outlastu tak tam je kladenej důraz jenom na tu atmosféru, ale jinak to není ani nějak moc hezky zpracovaný, příběh je mizernej, nedokážu si představit na to nějaký smysluplný pokračování teda.
        • Dead Space 1 je moje srdcovka - totální klaustrofobie, rozpadající se loď, monstra, tma (dvojka byla o něco horší, ale ne o moc, a trojka už nebyla dobrá). Doom 3 byl taky super. Silent Hill 2 paráda kvůli příběhu. Amnesie nebyla uplně špatná, byla hororová, ale byla to hlavně adventura, a taky mi vadilo, že nemůžu s monstry bojovat.

          Jinak nejstrašidelnější horor je korejská hra White Day: A Labyrinth Named School
          http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=492837
          • Naopak to že si nemohl s monstry bojovat považuju vůbec za největší plus Amnesie hned po hudbě a zvuku.
          • a zapomněl jsem na Alan Wake - parádní hra, sice nebyla zas tak moc strašidelná, ale měla geniální příběh jako z pera Stephena Kinga.
            • na alan wake mi neda nezareagovat, ta hra bola podla mna neskutocna nuda, dookola tie iste prostredia, tie iste suboje, ktore boli neskutocne zdlhave..
            • Genialní v čem?
            • Jack1947
              Nejhorší je že ono to že se bojím vždycky opadne, Evil within bylo po delší době něco pěkného... ano i tak si představuji horor... nemusí tam být hned duši. Nevětší nevýhoda těchto her je že se nedá bránit, proč by nemohla být hra kde by jste měli málo hrozně málo nábojů a byly by ste odkázáni na své pěsti nebo předměty Condemned to měl skvěle vyřešené a to ani nebyl velký horor. Navíc to byl survival kdy většinou přímá konfrontace znamenala jistou smrt.

              Alan Wake byl parádní i American Nightmare i když to bylo akční... až až.
          • Jack1947
            Díky za typ ale nevím jestli nejstrašidelnější... Evil within nebylo zlé... prostě hrozně opomíjený žánr ale zbytečné o tom psát...
      • Než tu začneš vypouštět takovýhle krávoviny tak si prvně zjisti o co šlo. To co bylo v tom videu byl mod vytvořený hráči.
        • Ja si s tema monstrama taky solidně utíral zadek, když jsem zjistil , že to jde. Viz muj nazor na hru tady někde v odkazu.
        • Vogon
          On je ale zdejší expert na hraní her přes youtube, takže má určitě pravdu.
          • Amnesii jsem poctivě dohrál
  • PanS
    K tomu, že se Frictional rozhodli dát hráčovi druhou šanci, než vás monstra zabijí - bylo to promyšlené rozhodnutí, četl jsem o tom interview. Frictional poukázali na to, že když dáte do hry instakill, hráči budou cítit v podstatě úlevu, když je něco zabije (Alien: Isolation, The Evil Within). Tohle vlastně dává smysl, protože strach, že vás něco dožene, vyvolává větší hrůzu než načítávací obrazovka.
    • Pravda, upřímně právě tohle mě na Amnesii sralo. Když člověk procházel ty místnosti poprvé a pak ho tam něco začalo honit tak to bylo doopravdy děsivé, ale když mě pak zabili, tak příště už jsem tu místnost procházel s myšlenkami typu: Tak pojď ty hajzle, vím, že tam jsi. A co mi jako uděláš? Zabiješ mě? Naser si mám respawn.
    • Když me v aAlien Isolation zabije Alien jednou ranou tak žádnou ulevu necítím :D
      • Jack1947
        Spadne z tebe to břemeno života , už se nemusíš bát! *4*
        • Aha to jsem nevěděl.
  • Aj vo svete to vyzerá veľmi dobre: http://www.metacritic.com/game/pc/soma
  • Fajn recenze, ale ke koupi hry mě nedonutí. Ještě se mi na HDD práší na Vetřelce v izolaci, kterej je taky překvapivě scifi horor, ale je tak hutnej, že nemam na to nervy ho hrát, takže doba dohrání se odhaduje na léto příštího roku. Takže další "originální scifi horor"...*zív* opravdu *dead space* ale opravdu *zíív - system shock* nepotrebuju.
    • za kazde "ziv" bych ti dal palkou po palici aby ses probudil z tehhle naprosto ubohejch vyrazu
      • *zíív*
        • Jack1947
          *Zzz* je klasika a lepší.
          • *zíív* dává najevo, že při té poslední větě usínám a z posledních sil jmenuji alternativní tituly, které dávají najevo to, že jsem scifi hororem docela přejedenej a že Soma rozhodně neni žádnej originál. Kdyby tam bylo *zzz* tak bych už spal a tim pádem bych nemohl mluvit :D Navic o jejich největším díle tedy Amnesi si též myslím svoje http://games.tiscali.cz/amnesia-the-dark-descent-13306/ctenarske-recenze/s-krizkem-po-funuse-nebo-vyskrab-z-analu-742/
            • Tak samozřejmě Marty, od toho je ten Metacritic. Me třeba náramě bavil Duke Nuke Forever a jaký to mělo recenze. Recenzema se člověk nesmí tak uplně řídit a měl by si názor udělat sám. Recenze je u mě jen takové (ale silné) popoštouchnutí jestli do hry ty peníze dát nebo investovat jinde. Jak te hra potum bude bavit je tvoje vec. Třeba takové Halo3 má všude desítky a přitom je to pro mě totální herní průjem ;)
            • Pardon, měl to být tenhle odkaz - http://www.metacritic.com/game/pc/amnesia-the-dark-descent
            • Když už se tu chceš ohánět čtenářskýma recenzema - http://games.tiscali.cz/amnesia-the-dark-descent-13306/ctenarske-recenze/s-krizkem-po-funuse-nebo-vyskrab-z-analu-742/

              Ono 1000 názorů je daleko objektivnější než názor jednoho. A tahle hra má u hráčů velkej úspěch.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit