Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ze začátku mě to bavilo, ale příběh je už po chvíli předvídatelný a boje jsou pořád stejné... volnost žádná, vlastně jen pořád dokola dialog-boj-dialog-boj, kde v dialogu nejde nic ovlivnit a boj je jednoduchý, nezáživný a pořád stejný
    • ono to totiž neni dizajnovany primarne na pc ale na tablety, co jsem četl
      • Keyz
        Za ty prachy tedy drahá hra na tablety :)
  • jak říkám škoda že nei v CZ
    • Ja viem napríklad anglicky veľmi dobre, vpohode sa dorozumiem, filmy keď nemôžem nájsť s dabingom alebo titulkami tak si pozriem aj aglicky, ale hru kde je také kvantum textov a polka hry je o dialógoch si radšej zahrám česky, ako všetky takéto adventúry alebo rpg
    • x_ander
      Ach, zase to žehrání nad angličtinou. Tohle nepochopím. Angličtina je dneska nutnost, ba dokonce i samozřejmost. Píšeš, že ti je 38, ve škole ses učil ještě rusky a tak se nebudeš na "stará kolena" učit anglicky. A proč ne? Tím spíš, že hraní her je jednou z nejzábavnějších forem učení angličtiny.

      Mě je 26, takže anglicky jsem se učil od 6 let, a chápu, že pro mou generaci to je o to jednodušší. Ale právě hry mě naučily anglicky nejvíc - poslední češtinu jsem si do hry stáhnul někdy ve 14 letech. Od té doby jsem ze začátku jel se slovníkem, pak to člověku přejde do krve a nemá co řešit. A myslím, že 38 není věk, kdyby ses to měl učit "na stará kolena". Píšeš, že nějaký základ máš, tak proč si tu angličtinu nezlepšit, a to nejlíp prostřednictvím her? A proč jsi s tím nezačal třeba před deseti lety? Není to o věku, ale jen o tom, jestli člověk chce. A když se ti nechce, no tak pak ti utečou nějaké skvělé hry a při cestování se musíš domlouvat rukama. A stěžovat si na to, že není do takové hry čeština, je pak mimo.

      Nářky na neznalostí angličtiny bych pochopil u starých lidí (řekněme 60+), ale ty máš do starých kolen dost daleko. Např. moje mamka chodí na kurzy angličtiny, a to už má po padesátce. A rozhodně angličtinu nepotřebuje kvůli své práci. Dělá to proto, že se jí angličtina může hodit kdykoliv - na dovolené, na internetu...

      A nikdo samozřejmě netvrdí, že každý musí umět anglicky na takové úrovni, že by mohl přednášet na Cambridge. Do toho mám samozřejmě taky daleko. Ale umět se domluvit v obyčejném hovoru nebo porozumět hře, to takový problém není, když se trochu chce.

      Angličtina dnes zkrátka je samozřejmost, ať si to člověk přiznává nebo ne.
      • proč já dělat do irska zedníka ani skladnika dělat nepojedu.jsem v čechách tak že česky.chceš u nás něco prodávat tak ať je to v češtině.nelíbí? prodávej si to u vás v banánistánu.
        • vlastik.plaminek
          Jenomže ten banánistán plný blbců jsme v tomhle případě my.
          • hele plaminek, klidně si hoř jako ohynek a kecéj si s Jolandou Generátorem náhodných slov,ale neprovokuj
          • když si to necháme líbit
            • 13_11
              Zas to nebanánizujme.
            • vlastik.plaminek
              To není o líbení, ale o ochotě se učit nové věci. Ta tu jaksi schází.
        • x_ander
          Spíš přesně naopak. Chceš si koupit produkt, který je anglicky? Tak buď se anglicky nauč, nebo to nekupuj.

          To je ale bohužel výsledek naší společnosti, která je v tomhle strašně zaprděná. Všechno ať máme nejlíp s dabingem, hlavně žádná angličtina. To je pak srovnání urovně angličtiny Čechů, oproti např. severským zemím, kde dabing neexistuje a všechny filmy jedou v angličtině, naprosto k smíchu.

          A nemusíš jezdit dělat zedníka do irska, aby ses musel učit anglicky. To ti vážně nebylo blbé při svých cestách se domlouvat rukama? To by ti nebylo blbé, kdyby tě někde u nás na ulici zastavil cizinec, ptal se tě na cestu a tys nebyl schopný mu pomoct? A jasně, nebudeš se asi učit anglicky kvůli nějakému cizinci, na kterého narazíš párkrát za život, ale hned by ti to pomohlo třeba u těch her.
          • proč by se mel učit když to nepotrebuje *8* *7*
          • ucho
            mě když se někdo ptá na cestu anglicky, tak mu odpovídám česky :) já mu rozumím, jestli on mně ne, to není můj problém, jsme v česku :D
            • Je to rebel!
            • Black_Hand
              f*ck tourism! nechceme vase penize! tahnete zpatky odkud jste prisli!
            • x_ander
              Tak si rukama, nohama a s úsměvem zahraj Shadowrun returns.
            • já ho tak procestoval a stačilo to.ruce, nohy ,usměv.vic sem nikdy nepotřeboval.a šlo to.
            • x_ander
              Kim: Což zrovna u někoho, kdo tvrdí, že procestoval půlku světa, a přitom neumí anglicky, moc nesedí.
            • paráda, přesně někam jedeš nauč se zaklad nebo si nos slovníček.
      • Zkus říct frantíkovi že angličtina je samozřejmost....
        • ano jsou to nacionalisti a to je dobře.jen tak se zachrání.
          • Robotron3
            Matthew1J: Nacionalismus je politický nástroj. Zvratky si nech na doma.
          • Robotron3
            To byli i fašisti.
            • Matthew1J
              A fašisti byli určitě taky pekaři, truhláři, politici, vojáci, policisté, věřící a nevěřící. Nechápu jak tento demagogický zvratek zvratek mohl dostat plus.
            • fašismus má možná s nacismem podobnou ideologii ale to už jsme jinde
        • x_ander
          To je taky důvod, proč v tomhle ohledu mají frantíky všichni za zdechlé blbce...
          • 13_11
            Nemají.

            A když na to přijde, tak anglicky umí. A jak legračně!
          • oni si hlavně ještě stále myslí, že jsou nějaká velmoc... *7*
            jinak nic proti, je to krásná země, ale Pegouta ani Renaulta bych si nikdy nekoupil
    • Robotron3
      To ještě něco takovýho existuje? Lidi co neuměj anglicky?
      • jo, generace tricatniku
      • to jo, moje generace se začínala učit druhej jazyk v pátý třídě, ale co vím, dneska už se základy učí i na prvním stupni, občas i některý mateřský školky s tím lehce začínaj...

        to už člověk asi musí neumět anglicky ze zásady (asi jako já němčinu :D
        • walltar
          Já už sem angličtinu ve školce absolvoval ... a to je mě 25. A to byla taková menší skolka na malém městě.
          • podle mne by se mozek v mladem veku nemel moc zatežovat
            • Robotron3
              *15*
        • Ano neumím EN .Když já chodil do školy končila ruština(z té jsem chytnul dva roky) a poviný jazyk němčina mě bavil jen po dobu školy.Poté jsem žádný jazyk nepotřeboal krom mateřštiny.Jsem vždy vděčný za práci překladatelů.A hry co mají cz ,maji u mne vždy své místo.Na stará kolena se už nic učit nebudu.En uživatelský pro práci z Pc mne stačí jak doma tak v práci.Pardon že jsem takovej dinosaurus.
          • Neumi rusky, nemecky, anglicky a cesky dle jeho komentaru taky ne. Aspon ze ma ty ruce.
            • Aha, uz to chapu. Ona je to sifra.

              Interpuknce je ocividne rovnez tvuj nepritel.
            • Nerozumim, mohl bys mi to nakreslit?
            • a ty umíš podle toho co čtu, tak asi ne co? *1*
          • Me je teda o neco vic a anglicky umim i kdyz jsme tlapali rusky celou zakladku. Je to prece jenom nejuniverzalnejsi jazyk, a taky jeden z nejjednodussich. Plus cechu je zhruba tolik co obyvatel maleho velkomesta a ubyvaji, cestina uz moc dlouho nevydrzi. A cesky trh je z pohledu z venku vicemene neexistujici.
            • Jenže hodně jazykům chybí háčky, čárky a ř, což ten náš nadřazuje muhehehehe *16*
            • Robotron3
              Asharak: Což se dá říct absolutně uplně o každém jazyku, který existuje.
            • Čeština je pěkný jazyk, jen si musíš všimnout její krásy *2* Sice sem ji ve škole nijak rád neměl, ale tu krásu v ní vidím. Záleží jak moc je člověk omezený jednoduchostí.
            • Robotron3
              Každej rodák si myslí, že ta jeho řeč je krásná a ostatní něco brblaj a blábolej *3*
            • Přežití češtiny je na nás.Pokud budem trpět poangličťování věcí co mají krásné české jméno,je to špatný.Samej shop,store,jména akcí věcí, zboží.Děs.
          • Robotron3
            Starý kolena? Já měl ruštinu poslední rok, a je mi 34 let. Takže tobě bude kolem 35. A to nepotřebuješ angličtinu v práci? Když cestuješ tak ti nevadí, že se nedomluvíš? Je to samo tvoje věc, ale na druhou stranu právě učit se anglicky z her je docela ta zábavnější forma *3*
            • Usmev, ruce, slusnost a taška z Kauflandu, vid? Ty cesky svetaku.
            • Je mě 38. a už mám odcestováno téměř půlku světa a vždy stačil usměv,ruce a slušnost.To byl krásnej čas.Ano hraju hry z lehčí EN a ledasco pochytím,ale na delší rozhovory bohužel nemám.Neva tak tu hru holt oželím.
          • to nic, jen člověka vždycky překvapí, kolik je tu staříků, přece jen to z většiny komentářů zní spíš jako kindergarten :)
      • walltar
        Bohužel ... ale tak doufám, že to vymírající druh.
        • Já spíše doufám, že vymírající druh jsou lidi jako ty a ten exot o řádek výše, prostě ti, kteří neustále musí v diskuzích připomínat svou nadřazenost jen proto, že si o sobě myslí, jak jsou světoví, protože umí anglicky.
          Ano, neznalost cizího jazyka v dnešní době člověka asi značně omezuje, ale nevidím důvod, proč se o takové lidi neustále otírat a navážet se do nich. *11* Třeba zase umí narozdíl od vás skvěle náš mateřký jazyk a to se také cení v době, kdy se převážná část populace dorozumíva slovy jako omg, wtf apod.
          • x_ander
            Na cestách nebo při hraní nelokalizované hry ti ten mateřský jazyk hodně pomůže. A umět angličtinu není nadřazenost, ale standard.
            • Pěkně Saype, už jsem myslel, že si to velké písmeno neopravíš. *2*
            • jo, spokojen
            • XorxoxTalarius
              Jo, holt ja a cestina jsme si nikdy prilis dobre nerozumeli :)
              Ovsem to nemeni nic na tom ze je to pravda a standard (doufam ze jsi spokojen) by mel byt alespon jeden cizi jazyk.
            • A ten trouba pod tebou to pro jistotu bezhlave opise :)
            • x_ander
              Mám. A svou chybu umím přiznat.
            • Mas na mysli standard?
            • XorxoxTalarius
              Jak rikas ... nebylo za prvni republiky standartem pro maturanta umet aspon dva svetove jazyky? :)
          • dobře napsáno
        • jó vy frajeři vás bych chtěl vidět rozumět mým kolegům skladníkům v Manchesteru, není angličtina jako angličtina, na youtube rozumí kdekdo
          • Black_Hand
            manchester je jeste relativne ok. liverpoolsky scouse me bavi vic.
          • Robotron3
            A co to pro nás jako znamená, že se máme učit od skladníků v Manchesteru? *15*
            • Robotron3
              Že to říkáš zrovna ty, který neví co jsou to velká písmena na začátku věty, diakritika a interpunkce.
            • to znamena ze mas zavrit hubu. Asi sis toho nevsim ale ses v Cesku ne v Anglii
        • hehe a pak dojde na pohovor týpek, co má v životopise B2 a zjistíš, že maximálně rozumí psanému textu.
  • moc kratka videorecenze, sux
  • http://www.youtube.com/watch?v=8VYNoF3Vtmc&feature=player_detailpage&t=221
  • AAaa nesnasim tu reklamu na E2, to uz radsi Blaník !
    • mne se moc libi ta holka
      • 13_11
        Shodou bizarních okolností moje známá.

        Šárka Vaculíková, nejen z Rafťáků.
    • Náhodou, tahle reklama je alespoň dobrá v tom, že se člověk dozví, co se inzeruje, než se to po těch 5 vteřínách dá přeskočit.
      U žádné z dalších reklam na tomhle serveru jsem se nedozvěděl, co se v ní prezentuje, protože jsem ji mohl přeskočit dříve, než to vyšlo najevo :-)
  • Keyz
    Nebyl tam zmíněn komický elfí tanec v Seamstresses Union. Kde vedle tancuje na pódiu ženská a ten elf co tancuje vedle má tak debilní tanec nebo co to, že to je prostě něco.
  • to je debata jak u tajtrlíků
    Honosíte se tu věkem pánové (ne kluci), takže si nestěžujte na nedostatek práce, když nejste shcopný zvýšit svou hodnotu na trhu práce a odmítáte se ze zásady učit. Já se učim nepřetržitě od od 2. ročníku střední školy. Dálkově dodělávám VŠ, po večerech čtu knížky v AJ. Jak bude čas pustím se do oprášení NJ a klidně do nového jazyka (klidně do ruštiny).

    Tady to začíná a končí = česká lenost. Kdo na sobě pracuje, práci si najde. A pak tu jsou ti, kteří žádný jazyk vlastně nepotřebují, tak proč by se učili...a není to jenom jazyk. Kurzy na svářečáky, paragraf 50, učit se s linuxem......
    • Jaký paragraf 50? Paragraf čeho? Ty tajtrlíku, když už tu rozdáváš rozumy, o které tu nikdo nestál, tak si dříve zjisti, že to je vyhláška a jde o její §5, 6 atd.
    • opráci se nebojím.téma bylo :škoda že hra není v cz.poučovat nepotřebuji to s i nech pro jiné.
      • Však jo, lidi jako ty vždy pobaví (i když je to spíš tragický). Taky jsem začal tím, že jsem měl puštěný TES III - Morrowind, před klávesnicí slovník a už to jelo. Hry co jsem si vychutnal v CZ byly tak Polda :-)
        • No ja měl Tes.M. v cz .Nevim jak ty hraješ ani mne to nezajimá.Znovu upozorňuji že jsem si jen povzdechl nad tim že tahle hra by mne zajimala v cz.neb jsem Shadovrun četl i hrál JAKO hru na hrdiny.
    • je to hlavně na Kima, co procestoval půl světa.
      Zvláštní, kamarádi taky hodně cestují (na endurech) a bez ruštiny by byli úplně v loji...to by mě zajímalo, jak cestuješ ty? Že by po hotelech?
      • a už necestuji mám jiné koničky a svou rodinu.teď už je to nanich
    • P.S. jak jsou v kurzu poslední dobou tahovky, dostal jsem chuť na "Incubation" ... a možná i Jagged Alliance 2. Škoda, že tyhle dvě hry novodobou konkurenci postrádají. XCOM sice na chvilku zabavil, ale po pár hodinách se už určitý nelogičnosti nedaly přehlížet.
    • Robotron3
      Pokuď mi něco neuniklo, tak si tu nikdo nestěžoval, že nemá práci?
      • já to okolo sebe slýchám pořád, možná je to "nemoc" mého regionu
  • Zajámave co tem dnesnim hracum staci a hodnoti jako dobre. Uz u noveho xcomu bylo divne, ze byl dobre hodnocen, kdyz nesnese srovnani se svym predchudcem. A shadowrun je taky slabota ve srovnani se starsimi tahovkami jako ja2 nebo fallout tactics.
    • chápu, taky jsem od tý hry čekal něco jinýho, ale tohle prostě není žádná tahovka, ale adventura, která je lehce okořeněná RPG prvkama a soubojema...

      mně se třeba líbilo, že v jedný části hry je asi pět různejch způsobů, jak postoupit dál v závislosti na tom, který skilly si člověk zvyšoval... kam se hrabe Deus Ex HR (a jeho styl "nemáš dost vysokej lockpick? tak se za tyhle dveře prostě nedostaneš" ;)
      • no, ale to bylo snad jediny... jak se dostat k ty barmance
        • já myslím Brotherhood a Inner Sanctuary ;)
          • ok, tak dvakrat, ale to inner sanctum bylo spis o mire trpelivosti, nez rozvinutych schopnostech (deckovani mohlo neco ulehcit)
    • naprosto souhlasim, v xcomu byly neuveritelne male mapy, na nich podivne rozhazena mista, kde se dalo kryt, cimz byl postup vlastne urcen dopredu... stacilo se kryt, a postupovat pozvolna dopredu stanvenou cestou, o zadnou strategii ani taktiku neslo... byl jsem tim hrozně zklamany... oproti ja2 nebo treba silent storm to je neskutecne plocha nezajimava hra
  • Trisska
    Já nevim, ale přijde mi to nějaký divný. Tahy nutný i mimo souboje a nemožnost ukládání, csss... A co tam dělaj ti elfi, trpaslíci a trollové, když je to sci-fi? Pěknej gulášek teda, to bich asi nehrála. Bude aspoň čeština?
    • To je asi jako stezovat si u filmu inspirovanyho Novym zakonem, ze tam chodi hipik s mesiasskym komplexem a divnejma recma.
    • Neni sci-fi jako sci-fi.
      Jako žánr to má spoustu subžánrů. Jedním z nich je cyberpunk, což právě Shadowrun je ;)

      A není to žádný nový výmysl .. shadowrun existuje ve formě role play už hodně dlouho. Není to ani první hra z tohohle typu. Myslím, že první shadowrun byl už na super nintendu.

      A co se systému ukládání týče, je to varianta na ironman mode, což bývalo u těhle "oldchool" isometrických rpg celkem běžná věc .. pokud se nemýlim.
      • Jack1947
        Jeste je i F2P Shadowrun Online, namet zajimavej ale proste tak jak se chtelo to nevyslo. (Aspon tahle izometricka RPG se strategickymi prvky tomu vnesla svetlo.) Podobne jako bylo Brink ( na co jsem zapomnel , ja teda hral jen sp ale i tak ...
    • shefield2
      Co tě zajímá čeština, když to stejně hrát nebudeš? *2*
      • Trisska
        Já vim, ale jen tak pro zajímavost. Že třeba aspoň můj kamarád Bob.2 bi moh mít radost. *4*
        • BoB.2
          Zatím nikde nic ale diky a připomenutí. *14*
  • Thorleif_cz
    Pěkné. Děkuji.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit