Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co je špatného na lokalizaci do češtiny? *4*
    • Vsechno!!! Lokalizace do CZ je zlo!
  • počkejte až se za 50-100 let budete muset povinně učit čínsky *2*
    • Keyz
      Děsivá představa
      • smejki
        the horror!
        • The noční 蛾!
      • XorxoxTalarius
        Proc? Cinstina je naprosto v pohode jazyk.
  • moc kratka videorecenze, sux
  • Inquisitor
    A tady si zase někdo dovolil napsat že by rád češtinu. Jaká to hrůza, nekteří jedinci asi z toho dneska ani nebudou spát. Žijte a nechte žít. Nikdo tady nenadával, že to není česky, ale normálně to konstatoval a už se to na něj sesype jak vosy na bonbón.
    • XorxoxTalarius
      Ale aspon neni nuda mezitim co se mi instaluje prostredi :D
      • jojo to je fakt mě zase na druhém pc jede Xcom (v cz) *1*
        • XorxoxTalarius
          Tak to ja mam blby, to by mne neproslo :D Takze pouze fora :)
        • valna většina lidi starsich rocniku (1950-1970) anglicky neumi, a v tehle vekove kategorii jako exot spis pusobi ten kdo umi. Mlady povazujou angličtinu za standard coz není nic překvapivého, když se ji ucej od mala. Strasim lidem sice nic nebrani, se anglicky naucit ale vetsine by to k nicemu uz nebylo, takze se tim nezabyvaj. A mimochodem, jen i*iot jde na herni forum které 95% české populace vůbec nezajima, hlásat jak je dobrej ze umi anglicky:)
          • není to jedno, který cizí jazyk umíš (pro hraní)? Snad každá hra jde dneska nainstalovat v angličtině, němčině, španělštině, ruštině.... předpokládám, že pak i herní texty a všechno je v daném jazyku, nebo se mýlím?
            • Ne není, podle zdejších anglictinaru nemuzes hrat hry když neumis anglicky, tyhle hry si naplno uziji jen oni*2*
          • Jako exot taky pusobis ty. Nez stisknes to kouzelne tlacitko Odeslat, precti si po sobe cos napsal. Predem dekuji.
            • *8*
          • XorxoxTalarius
            Hadam ze jsi chtel reagovat jinam :D
            • ne nechtel, dole je moc prehusteno a nemá vyznam tam cokoliv pridavat:)
  • XorxoxTalarius
    Kdyz uz se tu naclo tema jazykovych dovednosti, tak jsem premyslel co mne donutilo se ucit anglicky (respektive se dosti zlepsit). A byly to prave hry, jelikoz kdyz jsem zacinal hrat, tak se prilis nelokalizovalo. Tudiz jsem byl nucen, ale to neznamena ze si rad neco nezahraji v cestine, prece jenom si u toho vice odpocinu od denodeniho reseni veci v ANJ. Takze lokalizace vzdy vitam, i kvalitni dabing mne potesi.
    A na druhou stranu chapu treba Kim ze se mu uz nechce ucit anglicky, prece jenom clovek prijde z prace, postara se o deti/rodinu. Chvili si odpocine a je cas jit spat. Volny cas se totiz stava velmi cenou komoditou ... a clovek ve volnem case radeji odpociva aby pak mohl nastradanou energii investovat do zabezpeceni rodiny (prace).
    Jiste, urcite je standardem umet aspon jeden cizi jazyk, ale musime chapat ze pokud to neni nutne, tak clovek neinvestuje to nejdrazsi co muze, tedy cas, do neceho co vlastne krome her nevyuzije.
    • já myslel, že volný čas jsme si užili jen jako děti a znova si ho užijem v 60, až půjdem do důchodu :-)
      • 13_11
        MY už ne :-)

        dítě z '86.
      • Trisska
        V 60 do důchodu, fakticky vtipný... *15*
    • Robotron3
      Ale simtě, většina lidí co přijde z práce čučí na seriály a taky jim neni líto času *3* To je spíš takový věčný téma na konverzaci, jak nikdo nemá čas a co všechno musí stíhat, něco jako tlachání o počasí. Pak si sedne ale večer k bedně a už to jede *15*
      • XorxoxTalarius
        Jo to delam taky, ale pro mne je to soucast relaxe. Muj otec treba maluje, jenze to mne treba nebavi a radsi se podivam na serial. Ono se neco ucit neni relaxace, tedy aspon pro mne, jestli ty tak relaxujes, tak bud rad :)
        • Robotron3
          Budu asi za chytrolína, ale když už náhodou relax u tv, tak si stahuju z uloz.to dokumenty, je to relax a ještě se něco dozvim :)
  • to je debata jak u tajtrlíků
    Honosíte se tu věkem pánové (ne kluci), takže si nestěžujte na nedostatek práce, když nejste shcopný zvýšit svou hodnotu na trhu práce a odmítáte se ze zásady učit. Já se učim nepřetržitě od od 2. ročníku střední školy. Dálkově dodělávám VŠ, po večerech čtu knížky v AJ. Jak bude čas pustím se do oprášení NJ a klidně do nového jazyka (klidně do ruštiny).

    Tady to začíná a končí = česká lenost. Kdo na sobě pracuje, práci si najde. A pak tu jsou ti, kteří žádný jazyk vlastně nepotřebují, tak proč by se učili...a není to jenom jazyk. Kurzy na svářečáky, paragraf 50, učit se s linuxem......
    • Jaký paragraf 50? Paragraf čeho? Ty tajtrlíku, když už tu rozdáváš rozumy, o které tu nikdo nestál, tak si dříve zjisti, že to je vyhláška a jde o její §5, 6 atd.
    • opráci se nebojím.téma bylo :škoda že hra není v cz.poučovat nepotřebuji to s i nech pro jiné.
      • Však jo, lidi jako ty vždy pobaví (i když je to spíš tragický). Taky jsem začal tím, že jsem měl puštěný TES III - Morrowind, před klávesnicí slovník a už to jelo. Hry co jsem si vychutnal v CZ byly tak Polda :-)
        • No ja měl Tes.M. v cz .Nevim jak ty hraješ ani mne to nezajimá.Znovu upozorňuji že jsem si jen povzdechl nad tim že tahle hra by mne zajimala v cz.neb jsem Shadovrun četl i hrál JAKO hru na hrdiny.
    • je to hlavně na Kima, co procestoval půl světa.
      Zvláštní, kamarádi taky hodně cestují (na endurech) a bez ruštiny by byli úplně v loji...to by mě zajímalo, jak cestuješ ty? Že by po hotelech?
      • a už necestuji mám jiné koničky a svou rodinu.teď už je to nanich
    • P.S. jak jsou v kurzu poslední dobou tahovky, dostal jsem chuť na "Incubation" ... a možná i Jagged Alliance 2. Škoda, že tyhle dvě hry novodobou konkurenci postrádají. XCOM sice na chvilku zabavil, ale po pár hodinách se už určitý nelogičnosti nedaly přehlížet.
    • Robotron3
      Pokuď mi něco neuniklo, tak si tu nikdo nestěžoval, že nemá práci?
      • já to okolo sebe slýchám pořád, možná je to "nemoc" mého regionu
  • AAaa nesnasim tu reklamu na E2, to uz radsi Blaník !
    • mne se moc libi ta holka
      • 13_11
        Shodou bizarních okolností moje známá.

        Šárka Vaculíková, nejen z Rafťáků.
    • Náhodou, tahle reklama je alespoň dobrá v tom, že se člověk dozví, co se inzeruje, než se to po těch 5 vteřínách dá přeskočit.
      U žádné z dalších reklam na tomhle serveru jsem se nedozvěděl, co se v ní prezentuje, protože jsem ji mohl přeskočit dříve, než to vyšlo najevo :-)
  • ze začátku mě to bavilo, ale příběh je už po chvíli předvídatelný a boje jsou pořád stejné... volnost žádná, vlastně jen pořád dokola dialog-boj-dialog-boj, kde v dialogu nejde nic ovlivnit a boj je jednoduchý, nezáživný a pořád stejný
    • ono to totiž neni dizajnovany primarne na pc ale na tablety, co jsem četl
      • Keyz
        Za ty prachy tedy drahá hra na tablety :)
  • jak říkám škoda že nei v CZ
    • Ja viem napríklad anglicky veľmi dobre, vpohode sa dorozumiem, filmy keď nemôžem nájsť s dabingom alebo titulkami tak si pozriem aj aglicky, ale hru kde je také kvantum textov a polka hry je o dialógoch si radšej zahrám česky, ako všetky takéto adventúry alebo rpg
    • x_ander
      Ach, zase to žehrání nad angličtinou. Tohle nepochopím. Angličtina je dneska nutnost, ba dokonce i samozřejmost. Píšeš, že ti je 38, ve škole ses učil ještě rusky a tak se nebudeš na "stará kolena" učit anglicky. A proč ne? Tím spíš, že hraní her je jednou z nejzábavnějších forem učení angličtiny.

      Mě je 26, takže anglicky jsem se učil od 6 let, a chápu, že pro mou generaci to je o to jednodušší. Ale právě hry mě naučily anglicky nejvíc - poslední češtinu jsem si do hry stáhnul někdy ve 14 letech. Od té doby jsem ze začátku jel se slovníkem, pak to člověku přejde do krve a nemá co řešit. A myslím, že 38 není věk, kdyby ses to měl učit "na stará kolena". Píšeš, že nějaký základ máš, tak proč si tu angličtinu nezlepšit, a to nejlíp prostřednictvím her? A proč jsi s tím nezačal třeba před deseti lety? Není to o věku, ale jen o tom, jestli člověk chce. A když se ti nechce, no tak pak ti utečou nějaké skvělé hry a při cestování se musíš domlouvat rukama. A stěžovat si na to, že není do takové hry čeština, je pak mimo.

      Nářky na neznalostí angličtiny bych pochopil u starých lidí (řekněme 60+), ale ty máš do starých kolen dost daleko. Např. moje mamka chodí na kurzy angličtiny, a to už má po padesátce. A rozhodně angličtinu nepotřebuje kvůli své práci. Dělá to proto, že se jí angličtina může hodit kdykoliv - na dovolené, na internetu...

      A nikdo samozřejmě netvrdí, že každý musí umět anglicky na takové úrovni, že by mohl přednášet na Cambridge. Do toho mám samozřejmě taky daleko. Ale umět se domluvit v obyčejném hovoru nebo porozumět hře, to takový problém není, když se trochu chce.

      Angličtina dnes zkrátka je samozřejmost, ať si to člověk přiznává nebo ne.
      • proč já dělat do irska zedníka ani skladnika dělat nepojedu.jsem v čechách tak že česky.chceš u nás něco prodávat tak ať je to v češtině.nelíbí? prodávej si to u vás v banánistánu.
        • vlastik.plaminek
          Jenomže ten banánistán plný blbců jsme v tomhle případě my.
          • hele plaminek, klidně si hoř jako ohynek a kecéj si s Jolandou Generátorem náhodných slov,ale neprovokuj
          • když si to necháme líbit
            • 13_11
              Zas to nebanánizujme.
            • vlastik.plaminek
              To není o líbení, ale o ochotě se učit nové věci. Ta tu jaksi schází.
        • x_ander
          Spíš přesně naopak. Chceš si koupit produkt, který je anglicky? Tak buď se anglicky nauč, nebo to nekupuj.

          To je ale bohužel výsledek naší společnosti, která je v tomhle strašně zaprděná. Všechno ať máme nejlíp s dabingem, hlavně žádná angličtina. To je pak srovnání urovně angličtiny Čechů, oproti např. severským zemím, kde dabing neexistuje a všechny filmy jedou v angličtině, naprosto k smíchu.

          A nemusíš jezdit dělat zedníka do irska, aby ses musel učit anglicky. To ti vážně nebylo blbé při svých cestách se domlouvat rukama? To by ti nebylo blbé, kdyby tě někde u nás na ulici zastavil cizinec, ptal se tě na cestu a tys nebyl schopný mu pomoct? A jasně, nebudeš se asi učit anglicky kvůli nějakému cizinci, na kterého narazíš párkrát za život, ale hned by ti to pomohlo třeba u těch her.
          • proč by se mel učit když to nepotrebuje *8* *7*
          • ucho
            mě když se někdo ptá na cestu anglicky, tak mu odpovídám česky :) já mu rozumím, jestli on mně ne, to není můj problém, jsme v česku :D
            • Je to rebel!
            • Black_Hand
              f*ck tourism! nechceme vase penize! tahnete zpatky odkud jste prisli!
            • x_ander
              Tak si rukama, nohama a s úsměvem zahraj Shadowrun returns.
            • já ho tak procestoval a stačilo to.ruce, nohy ,usměv.vic sem nikdy nepotřeboval.a šlo to.
            • x_ander
              Kim: Což zrovna u někoho, kdo tvrdí, že procestoval půlku světa, a přitom neumí anglicky, moc nesedí.
            • paráda, přesně někam jedeš nauč se zaklad nebo si nos slovníček.
      • Zkus říct frantíkovi že angličtina je samozřejmost....
        • ano jsou to nacionalisti a to je dobře.jen tak se zachrání.
          • Robotron3
            Matthew1J: Nacionalismus je politický nástroj. Zvratky si nech na doma.
          • Robotron3
            To byli i fašisti.
            • Matthew1J
              A fašisti byli určitě taky pekaři, truhláři, politici, vojáci, policisté, věřící a nevěřící. Nechápu jak tento demagogický zvratek zvratek mohl dostat plus.
            • fašismus má možná s nacismem podobnou ideologii ale to už jsme jinde
        • x_ander
          To je taky důvod, proč v tomhle ohledu mají frantíky všichni za zdechlé blbce...
          • 13_11
            Nemají.

            A když na to přijde, tak anglicky umí. A jak legračně!
          • oni si hlavně ještě stále myslí, že jsou nějaká velmoc... *7*
            jinak nic proti, je to krásná země, ale Pegouta ani Renaulta bych si nikdy nekoupil
    • Robotron3
      To ještě něco takovýho existuje? Lidi co neuměj anglicky?
      • jo, generace tricatniku
      • to jo, moje generace se začínala učit druhej jazyk v pátý třídě, ale co vím, dneska už se základy učí i na prvním stupni, občas i některý mateřský školky s tím lehce začínaj...

        to už člověk asi musí neumět anglicky ze zásady (asi jako já němčinu :D
        • walltar
          Já už sem angličtinu ve školce absolvoval ... a to je mě 25. A to byla taková menší skolka na malém městě.
          • podle mne by se mozek v mladem veku nemel moc zatežovat
            • Robotron3
              *15*
        • Ano neumím EN .Když já chodil do školy končila ruština(z té jsem chytnul dva roky) a poviný jazyk němčina mě bavil jen po dobu školy.Poté jsem žádný jazyk nepotřeboal krom mateřštiny.Jsem vždy vděčný za práci překladatelů.A hry co mají cz ,maji u mne vždy své místo.Na stará kolena se už nic učit nebudu.En uživatelský pro práci z Pc mne stačí jak doma tak v práci.Pardon že jsem takovej dinosaurus.
          • Neumi rusky, nemecky, anglicky a cesky dle jeho komentaru taky ne. Aspon ze ma ty ruce.
            • Aha, uz to chapu. Ona je to sifra.

              Interpuknce je ocividne rovnez tvuj nepritel.
            • Nerozumim, mohl bys mi to nakreslit?
            • a ty umíš podle toho co čtu, tak asi ne co? *1*
          • Me je teda o neco vic a anglicky umim i kdyz jsme tlapali rusky celou zakladku. Je to prece jenom nejuniverzalnejsi jazyk, a taky jeden z nejjednodussich. Plus cechu je zhruba tolik co obyvatel maleho velkomesta a ubyvaji, cestina uz moc dlouho nevydrzi. A cesky trh je z pohledu z venku vicemene neexistujici.
            • Jenže hodně jazykům chybí háčky, čárky a ř, což ten náš nadřazuje muhehehehe *16*
            • Robotron3
              Asharak: Což se dá říct absolutně uplně o každém jazyku, který existuje.
            • Čeština je pěkný jazyk, jen si musíš všimnout její krásy *2* Sice sem ji ve škole nijak rád neměl, ale tu krásu v ní vidím. Záleží jak moc je člověk omezený jednoduchostí.
            • Robotron3
              Každej rodák si myslí, že ta jeho řeč je krásná a ostatní něco brblaj a blábolej *3*
            • Přežití češtiny je na nás.Pokud budem trpět poangličťování věcí co mají krásné české jméno,je to špatný.Samej shop,store,jména akcí věcí, zboží.Děs.
          • Robotron3
            Starý kolena? Já měl ruštinu poslední rok, a je mi 34 let. Takže tobě bude kolem 35. A to nepotřebuješ angličtinu v práci? Když cestuješ tak ti nevadí, že se nedomluvíš? Je to samo tvoje věc, ale na druhou stranu právě učit se anglicky z her je docela ta zábavnější forma *3*
            • Usmev, ruce, slusnost a taška z Kauflandu, vid? Ty cesky svetaku.
            • Je mě 38. a už mám odcestováno téměř půlku světa a vždy stačil usměv,ruce a slušnost.To byl krásnej čas.Ano hraju hry z lehčí EN a ledasco pochytím,ale na delší rozhovory bohužel nemám.Neva tak tu hru holt oželím.
          • to nic, jen člověka vždycky překvapí, kolik je tu staříků, přece jen to z většiny komentářů zní spíš jako kindergarten :)
      • walltar
        Bohužel ... ale tak doufám, že to vymírající druh.
        • Já spíše doufám, že vymírající druh jsou lidi jako ty a ten exot o řádek výše, prostě ti, kteří neustále musí v diskuzích připomínat svou nadřazenost jen proto, že si o sobě myslí, jak jsou světoví, protože umí anglicky.
          Ano, neznalost cizího jazyka v dnešní době člověka asi značně omezuje, ale nevidím důvod, proč se o takové lidi neustále otírat a navážet se do nich. *11* Třeba zase umí narozdíl od vás skvěle náš mateřký jazyk a to se také cení v době, kdy se převážná část populace dorozumíva slovy jako omg, wtf apod.
          • x_ander
            Na cestách nebo při hraní nelokalizované hry ti ten mateřský jazyk hodně pomůže. A umět angličtinu není nadřazenost, ale standard.
            • Pěkně Saype, už jsem myslel, že si to velké písmeno neopravíš. *2*
            • jo, spokojen
            • XorxoxTalarius
              Jo, holt ja a cestina jsme si nikdy prilis dobre nerozumeli :)
              Ovsem to nemeni nic na tom ze je to pravda a standard (doufam ze jsi spokojen) by mel byt alespon jeden cizi jazyk.
            • A ten trouba pod tebou to pro jistotu bezhlave opise :)
            • x_ander
              Mám. A svou chybu umím přiznat.
            • Mas na mysli standard?
            • XorxoxTalarius
              Jak rikas ... nebylo za prvni republiky standartem pro maturanta umet aspon dva svetove jazyky? :)
          • dobře napsáno
        • jó vy frajeři vás bych chtěl vidět rozumět mým kolegům skladníkům v Manchesteru, není angličtina jako angličtina, na youtube rozumí kdekdo
          • Black_Hand
            manchester je jeste relativne ok. liverpoolsky scouse me bavi vic.
          • Robotron3
            A co to pro nás jako znamená, že se máme učit od skladníků v Manchesteru? *15*
            • Robotron3
              Že to říkáš zrovna ty, který neví co jsou to velká písmena na začátku věty, diakritika a interpunkce.
            • to znamena ze mas zavrit hubu. Asi sis toho nevsim ale ses v Cesku ne v Anglii
        • hehe a pak dojde na pohovor týpek, co má v životopise B2 a zjistíš, že maximálně rozumí psanému textu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit