Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sledoval jsem Shadowrun od počátku. Vezmu v potaz nízkou cenu, je to příjemná hra. Linearita mi tady moc nevadí, protože zážitek ze hraní vyznívá dobře. Vidím v tom kus Final Fantasy VII, což není špatné. Do hry jsem nevložil tolik očekávání jako např. do Age of Decadence a Wastelandu 2, u nich nebudu tak schovívavý. Koupě jasná.
  • Chutná mainstreamová jednohubka .Chce to znatelně prohloubit RPG elementy a zdokonalit použitý tahový režim posledního Ufa od Firaxisu . Už aby byl remake původního Snes Shadowrunu ...ale komunita vždy vyplodí projekty na stovky kampaní a skutečně dokončí tak dvě tři :/
    • Jo komunita plodi dost, ovšem tak jedna dve věci ze sta za něco stoji..nakonec to dopada tak ze k nejake modifikovatelne hre jsou po letech jedna nebo dve velke modifikace..zbytek je odpad..
  • 5irp373
    Tenhle kousek jsem si koupil hned jak to vyšlo a bavilo mě to. Bohužel ale nemůžu souhlasit s hodnocením. Zaprvé některé věci jsou až okatě dělané pro Tablety (tahle hra měla přeci vyjít hlavně na iOS pokud se nepletu).

    1) Save system je pěkně meh. Proti checkpointům nic nemám, ale mohly by být teda častější a nebo povolit svoje ukládaní.
    2) Charisma a některé další skilly jsou víceméně na nic. Etikety taky vyskočí asi tak 10x za hru. A odpovědi které jsou podmíněné ať skillem nebo etiketou, vám akorát dají nějaký ten nuyen navíc a to je asi tak vše. Možná to spraví komunita, že začlení tyhle věci do svých modulu víc.
    3) Textu je hodně a je to dobře napsané, co mi vadí je, že s větší částí, je absolutně jedno co vyberete. Odpovědi postav se nemění ať už odpovíte s usměvem, nebo agresivně.
    4) Trochu mě mrzelo (jako samuraje), že deckerské schopnosti svých spolubojovníků mužu akorát použit jenom v boji. Mimo boj, nemáte nárok, postavy s vámi jakoby neexistující.
    A pokud už jsem v boji, ne všechno jde hacknout a jsem odkázaný na to, že nějaké NPC dropne klíč ke dveřím.
    5) Omezený inventář. Spíš bych si představoval něco jako v System Shocku/DeusEx, ale to už by asi na Tabletech tolik nefungovalo :).
    Za mě, bych dal o dva/jeden bod méně. Jsem taky velice zvědavý s čím přijde komunita, protože už teď můžete najít na Steam workshopu moduly a dokonce i GM pluginy jako třeba že mrtvoly něco i dropnou :).
    • Taky chtěli původně málo prachů. To by odpovídalo těm tabletům. Bohužel s 1,8M USD si asi nevěděli rady nebo to použili jinak. *9*
    • co je to meh ? koukám na klávesnici, kde by mohl být překlep, ale nic mě nenapadá
      • Odulin
        "Meh" je ang. citoslovce vyjadřující nudu, podprůměrnost apod.
    • co je to meh? slovni internetova zk*rvenina?
  • Líbí se mi grafika a celkové zpracování, které je přeci jen lepší než u tradičních indie her. Ale pronikat do komplexního herního světa a propracovaných pravidel kvůli 10 hodinám hraní mi přijde zbytečné.

    Vysoká hodnocení RPG kolem 10 hodin jsou signálem pro autory - dělejte krátké hry, komunita je chce. Nevím, jak komunita, ale já je rozhodně nechci. Cena produktu není rozhodující, v 90. letech jsem ochotně platil za hry i přes 2.000 Kč. Ale čekal jsem a čekám u RPG herní dobu 40+ hodin.

    Proto pořád vidím naději především ve velkých titulech s velkými producenty (Zaklínač 3, Fallout 4 atd.). Zatím to vypadá, že indie scéna a kicnstartery udělají hezkou hopsačku, logickou hru na mobily atd., ale pořádnou velkou hru od nich čekat nemůžeme.
  • Co mně dost mrzí je jedna drobnost. Když udělali pěkné město kde je sice málo lidí ale jsou tam různé drobnosti a vypadá to věrohodně, tak proč se sakra nemění postava? Dal jsem si borce co má robotické oko a ve hře ho nemá. To samé když jsem si koupil kybervylepšení těla :(
    Mně to připadá, že se s tím tolik nepárali jak by to zasloužilo
    • ty implantáty jsou v tělě, takže moc vidět nejsou. ani kyberoko nemusí být na první pohled jiné než oko.
    • Co bys ty všechno nechtěl za pouhé 2 miliony. *1*
  • Plocha, kratka, linearni. Cekal jsem vic, cekal jsem, ze kdyz se tito vyvojari nemusi ohlizet na masu mainstreamu, tak konecne zase jednou vytvori komplexni herni system. Nestalo se tak, pro me je to zklamani.
  • KronosDeret
    Postrehy ostrileneho runnera: Shadowrun je PnP kolos, plny cisel, rovnic a prirucek, ze kterych si kazdy vybere co se mu do jeho vypraveciho stylu a stylu hrani hodi. Jsou skupiny co hraji jen povrchni GURPs a pouzivaji jen svet, jsou skupiny co 3,5 hodiny travi pocitanim prestrelky a bavi je detailne skladat cybermasakry na koleckach.

    Tahle hra prevzala par uplne zakladnich pravidel, neco si upravila pro sebe, zflikovala par 3D modelu pro postavy, nekdo se zatracene nadrel s backgroundem a "bednama a sudama" a tahne to cele (stejne jako v realu) dobry vypraveni a slovomalba. A po dohrani si runnere otevri editor a koukej uplacat neco vlastniho.

    Pokud slo o to vydat co nejrychleji funknci kostru, na kterou budou vyvojari a komunita nalepovat dalsi kusy "masa" bude vse ok. Pokud je to dost modularni aby to zvladlo treba detailnejsi pravidla, *ware a vybavu, budu jen rad. SR si takovou komunitni retro izo taskarici zaslouzil. Kdybych mel hodnotit jen to co vyslo, bylo by to spis lehke zklamani.
  • Jakožto býválý hráč Shadowrunu jsem poměrně zklamán. Kybernetika ořezaná na drát, bioware chybí úplně, 4 druhy zbraní od každého typu, nulová upravitelnost (Podle pravidel SR se do každé zbraně dá nacpat několik doplňků. I obyčejná pistole pojme 3-4.). Šaman vyvolává elementály místo přírodních duchů, jen pár (7?) totemů na výběr (Kojotí totem dává bonusy? Od kdy?). Mág neumí vyvolat elementála, na výběr jen pár kouzel (Kde je sakra vylepšená neviditelnost a lítání? Aspoň že je ohnivá koule. :) Rigger a jeho sondy... Tam ani nebylo moc co ořezat (Neberu-li v potas Janes Riggers Registry.). Deckera a jeho útočný programy sem si taky představoval úplně jinak. Ale nic, no. Co bych chtěl za dva milony dolarů. Aspoň že se to dopbře hraje. ;)
    • To samé super brokovnice které podle pravidel nejsou tak super. Hlavní první dovednost je skvělá.
      Ale jako za 25M bych čekal více. Hlavní problém vidím v tom, že tam bylo asi moc lidí.
      FLT pár lidí. Grimrock pár lidí atd... A hry jsou skvělé. Jestli zde opravu platili 25 lidi jako tak to by tam mělo být věcí...
      • to je celkem trapny, ze nejlepsi vlastnost zbrani je hned na zacatku, a pak tam neni uz nic moc uzitecnyho a nakonec uz vubec nic (treba dat 10 bodu karmy za mizivy procento na zasah navic, je dost nevyvazeny, kdyz za 1 je ten -AP styl strelby)

        a brokada je tim padem nejlepsi zbran (akorat clovek musi tahat tri najednou, kvuli nabojum *5* )
  • Amim
    No, byl jsem mírně zklamán neb jsem očekával trochu více volnosti a alespoň krapítek otevřeného města, ale i přes to je ShadowRun parádní. Nádherně odvyprávěný příběh (jak já byl rád za popisky situací a charakterů). Soubojový systém mi opravdu vyhovoval. Co mě naopak zklamalo bylo to, že jsem čekal mnohem větší možnosti během konverzací. I během nich jsem totiž cítil, že je vlastně totálně jedno, co komu řeknu (samozřejmě sem tam vyjímky s charismem, int a tak), ale jinak jsem z toho neměl ten správnej pocit. V konečném důsledku jsem si hru užil, i když jsem čekal asi trochu víc.
  • Mam to prakticky dohrane.
    Pribeh ... no tohle uz jsme videli mnohokrat, srovnavat s Planescape? Autor evidentne PT hral strasne davno ze zapomnel jak nadherny a poeticky temny pribeh PT mel, nehlede na jeho originalitu. V Shadowrun Returns je pribeh bohuzel vcelku tuctovy, ac to ze zacatku vypada dobre. Kolikrat jeste budem zachranovat svet misto toho abychom se starali o ...?

    Provedeni je OK, grafika spise brnka na nostalgickou notu fanouska jedinych dobrych Falloutu, hudba to same v blede modrem. Ovladani jednoduche a prehledne.

    Ovsem co je podle me nejvetsim minusem je, ze hra nejde ukladat. Autosave pri vstupu do urovne je malo, zvlast v pozdejsich castech, kdy neni presne jasne kde se objevi nepratele a tudiz nelze dobre taktizovat. A situace, kdy vam tesne pred koncem levelu zjevivsi se nepratele vymlati partu po x desitkach minut pecliveho taktizovani v predchozich soubojich neni vyjmecna a restartovat cely level je opruz.

    Celkove se da rict, ze je to povedena zalezitost. 7/10 - diky stokrat videnemu pribehu oficialni kampane a podelanemu systemu savovani. Uvidim co editor...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit