Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947@tiscali.cz
    Alan Grayson se ptá vykonné vrchní inspektorky z FEDu Elizabeth Coleman, kam zmizelo 9 biliónů $. Coleman odpovídá, že neví. A ani momentálně nic takového nevyšetřují. V jednoduchosti se o to nezajímají.
    http://www.youtube.com/watch?v=nE3BmhhWFFQ
    klapka číslo 2
    Opět Alan Grayson tentokráte smaží samotné velitele FEDu Bena Barnakeho.
    http://www.youtube.com/watch?v=n0NYBTkE1yQ
    klapka č.3
    Dalších 2.3 biliónů $ zmizelo z Pentagonu. Nekonspiruji, při útoku na Pentagon byl zabit tým účetních a vyšetřovatelů. Cynthia McKinney smaží Donalda Rusmfelda ohledně těchto peněz !
    http://www.youtube.com/watch?v=dgY7D0--KbM
    Tohle se stát v Rusku, tak sedí celá vláda ! *15*
    • Keby sa niečo takéto stalo v Rusku. Teda ,že by sa novinár dostal na verejnom fóre k Putinovi/už to je sci-fi/ tak po takejto položenej otázke by mu Putin vynadal a novinár profesne skončil. Inak tí američania musia byť neskutočne neschopný. Za prvé ukradnúť pre seba niake tie miliardy lebo 2,9 biliona je proste len 2,9 miliardy dolárov rozhodne nieje problém v štátnych zakázkach, rozpočte načo by to kradli priamo?, a za druhé oni navyše aby to jednoducho ututlali tak spravia monštruóznu akciu ,ktorá sa rovná použitiu atomky na ľadového medveďa čo sa zatúlal do mesta.... Neskutočný hlupáci.
      Tie videá len ukazujú na slobodu v USA , lebo na takom Slovensku by sa ten týpek s takými otázkami k Ficovi ani nedostal a pokial by sa o to pokúšal na niakej verejnej akcii tak by ho rovno zatkla polícia alebo by dostal od Kalouska rovno facku...
      • Omyl, Jedná se skutečně o 2.5 a 9 biliónů $ . Pro místní jsem už raději přeložil US trilión na u nás užívané bilióny. Krátká US škála vs Evropská dlouhá škála. Hned jsou ty čísla zajímavější viďte? Jo, takže to, co se děje v konresu a senátu, budeme vydávat za všeobecný stav svobody v USA. Bravo *15*
    • No jistě, co mají taky odpovídat, když na ně nějakej pomatenec vytáhne podobnou blbost:D Jestli tohle není konspirace, tak už nic:D Nesmíš hned věřit všemu, co se najde na netu. Ty máš o Rusku asi hodně naivní představy. Tady se snad sešla všechna placená rudá úderka.
      • Co je konspiarce ty jelito? Jednání v US kongresu jsou konspirace Běž se umejt studenou vodou *15*
    • Jack1947
      Diky , kazdopadne mi prijde ze se z nejakeho duvodu. Priklanis na jednu ze stran nic proti. Kazdy necht ma vlastni nazor, jen mne to neprijde taky uplne idealni. ( Navic ted nevim ci si s amiky ci Rusi.)
      • Neboj, v Rusku je taky pořádnej bordel, ale daleko menší než ve Státech. Našince možná sere, že nedošlo k rozkradení Ruska, jako se tomu u nás a k moci se dostali skuteční politici jako Putin a Medveděv. Největší sranda však je, jak našinec žačne vytahovat Putinovo členství v KGB, ale to, že Putin v Rusku nejvíce vadí komunistům raději přehlížejí. *15*
        A ten armádní bordel ve které se ztracelo nejvíce peněz byl šílený. Proto také Putin nechal vyměnit několik významných armádních mozků a celou armádu postihlo zeštíhlení a specializace.
        Proč se všichni ptají, jestli je někdo s USA nebo s Ruskem?
        Jsem s tím, kdo se jeví jako lukrativní obchodní partner, což jak všichni víme, USA momentálně skutečně nejsou. Neříkám, že máme lézt do recta Rusákům, ale musíme koukat po zemích BRICS a SCO ve výše uvedeném zájmu.
        • daleko menší? Ty máš o Rusku informace leda z halo novin. Z ruského rozpočtu se každý rok ztratí 460 miliard. Stačí se podívat na olympiádu v Soči. Tohle se nikde jinde stát nemůže. A Putin skutečný politik?:D Ten záprdek, co si hrae na superhrdinu už si nakradl tolik, že by z toho mohla žít čr celý rok. Rusko že nebylo rozkradený? Dnešní Rusko ovládají oligarchové. Ale máš pravdu, ono toho totiš v Rusku nebylo moc co rozkrást. Rusové byli v 89 vještě větší žebráci, než my.
          • XorxoxTalarius
            Vidis, ztrati se 460 miliard a presto jim klesa verejny dluh :)
            • XorxoxTalarius
              Jelikoz pokud mi nechteji verejne vynadat za fakt ktery nespada do jejich svetonazoru a tim ze sebe udelat blbe, tak mi daji minus (nic jineho mi udelat nemohou)
              Holt pravdolaskari jak vysiti
            • Proč mu dáváte mínusy? Vždyť má pravdu
              Veřejný dluh Ruska : http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?c=rs&v=143
              Veřejný dluh SSA : http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?c=us&v=143
              Zdroj pro IndexMundi CIA FactBook
          • Dnešní Rusko ovládají oligrarchové? Chlapče...tady není co dodávat *15*
  • Me fascinuje jak se tu dokazete hadat o tom co bylo.Ted je dulezite co se deje ted ne?
    americani taky nejsou zadni svatousci hlavne jejich firmy cile obchodovali s hitlerem az do vstupu do valky.Hrozil jim i soud.Jeste me vysvetlete jak chcete zvitezit s armadou ketra nema takove technicke vybaveni v roce 1942?Takze proste nepritele umlatite cepicema jinak to nejde.
    Ja putinovi v soucasne dobe fandim.
    Coh 2 hral jen betu a smazal protoze je to nehorazna blbost oproti zlate coh 1 a modu blitzkrieg.
    Nehlede ze to ma zase miliony dlc balicku
  • Myslim, ze prejav patriotizmu zo strany RU je absolutne ok. Ved napokon, USA to v tomto biznise robia uz desatrocia.... *11*
  • Takže ruské hry teď budou vypadat třeba jako ta chujovina Brestská pevnost, kde na jedné straně stojí dokonalí gerojové, kterým do boje stačí okenní rámy, zatímco na druhé straně budou bestiální Germáni, kteří si netroufnou jít do boje bez hutného lidského štítu z prostých ruských rolníků?
    Můj kamarád z Ruska mi kdysi vyprávěl o tom, jak tam jsou lidi pořád strašně zmanipulovaní bolševickou propagandou a oni prostě nevěří, že Rusáci udělali ve válce cokoliv špatného.
    • Tikov
      Problém je, že "sliční Germáni" skutečně v jedné fázi použili živý štít (nikoliv z rolníků, ale z personálu a osádky posádkové nemocnice). Druhá věc je, že Rudoarmějci zahájili střelbu bez výzvy pro lidi ve štítu. Komisař Fomin se taky Němcům neudal sám, ale byl udán v přestrojení za prostého vojáka a takových drobností je tam více.
      Bojová štokrlata a šílené protiútoky jsou přehnaná filmová licenece, ale publikum si to žádá a stále je to jeden z těch výrazně lepších válečných filmů posledních 20 let.
    • Já mám kamarádů z Ruska několik a nemohu souhlasit.
      Zločiny rudé armády a wehrmachtu + SS za druhé světové války se vůbec nedá srovnávat. Třeba ruských vojáků v zajetí Němci popravili 3.5 milionu. To je víc než Rusové vůbec zajali (nemluvě o tom, že většina ze zajatců se vrátila domů).

      A k té zmínce o bolševické propagandě.. já mám spíš dojem, že Rusko je možná ovlivněné bolševickou propagandou, ale Evropa je silně ovlivněna propagandou ze studené války. V CoH 2 zastřelí důstojník vojáka, za to, že zachránil svého nadřízeného. Střílí kulomety do svých vojáků a vraždí je po desítkách, přes to, že mají Němce na dostřel. V CoD Modern Warfare komunističtí Rusové staví gulagy a vraždí civilní obyvatelstvo kde mohou (následně jsou pak střílení po stovkách několika statečnými Američany zachraňujících svět před komunistickou hrozbou).

      Red Orchestra 2 je třeba Rusy velice oblíbená hra, protože má k Rusům ALESPOŇ neutrální postoj.

      Takže s pánem souhlasím. Rusové jsou naprostí záporáci bez duše skoro v každé hře a to co předvedlo CoH 2 je vrchol.
      • Kamarádi povídali...a zločiny wermachut...začínám se bavit, jen tak DÁL! Já už nic komentovat nebudu, ale člověk se pobaví.
        • respektive jeden menší postřeh. Dneska je strašná moda konspiračních teorií a protiamerických nálad a v kontrastu s tím do nebes opěvovat Rusko a jejich vojenskou a politickou mašinérii.
          • Já teda nevím kde vidíte tu novodobou Ruskou válečnou mašinerii? Ruská armáda má stále problémy sama se sebou, změny tam sice jsou, ale tradičně pomalé. Rusové disponují skutečně kvalitní technikou, to přiznavá i NATO společně s Pentagonem. Ale je jí málo a armádní fondy se navyšují pomalu. Bez nějakých anti-nálad kolik mají vojenských základen po světě Američané a kolik Rusové? A potom se divte nějakým anti-náladám. Dokonce to už vadí samotným Američanům, protože ty náklady jsou prostě obrovské. Mohu Vám postnout nějaké videa z jednání v US kongresu, ale bylo by to hazení hrachu. Já právě na obyčejných Američanech obdivuju to, že nejsou tak zabednění, jako Vy.
            • Jack1947
              Ja si myslim ze cesi jako narod z 90% (na vyjimky) jsou hodne zabedeneni, na ameriku se nemame jak hrabat na ni proste nemame klidne videjka postni , aspon se zas neco dovime.
              Tyhle uvahy atp jsou vubec celkove dobre , zvlaste pro dnesni generaci. Ja treba ani necitim , uz hoodne dlouhou dobu nejaky vztah k cechum jako takovym , patriotismus zde holt neni i kdyz by kdyby jsme v konfliktu byli nahrnuly by se tam "vlastenci" zcela urcite ale tady by uz spise slo o to ze by si chteli "zastrilet" a za valcit. Amerika ale rozhodne vyborna neni. Neomlouval bych nikoho a svaty rozhodne neni zadny rezim a ma sve obeti. Je fakt ze ta masinerie asi mozna nebude ouplne na miste no.
          • Jack1947
            Ale tak konspiracky jsou obcas i sranda. (co bylo kdyby) Naopak vyzdvihovat prave byvale SSSR , a masinerii to docela nechapu a myslim ze nebudu sam. Stejne plati i o Americe tu uz se pak zacina docela dost zajidat.
            • přesně, "samice prasnice divoké" jsou všichni
      • Plusko ode mě, máš naprostou pravdu, a je fajn, že v zemi která je antibolševizmem posedlá, protože se stydí za svou hystorii ještě existují jedinci s nadhledem.
        Ještě pár let oslav osvobození plných jeepů a US vlajek, pár odstraněných nebo na růžovo přetřených památníků a další generace už asi fakt uvěří, že z téhle země vyhnal němce Santa Claus.
        • Tak tak. Nechápu, jak může být národní hrdina a umělec někdo kdo ničí památku vojáků prostředníčky a růžovou barvou.
          Mimochodem jednou někdo přilepil malý papírový bombardér na pomník Američanů (jako protest proti válečné agresi vůči Líbyi). Byl z toho strašný skandál, že to snad není možné, protože na hrob Američanů patří pouze květiny. (S tím, že ty ruské je třeba barvit na růžovo že.)
          • Žiju tak na půl v Bredě- Nizozemí, a tam mají v parku jako památník všem padlým německého Pantera, je v perfektním stavu, musí mít neuvěřitelnou hodnotu, hezky se o něj starají, a to jsou pro ně němci okupanti stejně jako pro nás. Oproti tomu na Opavsku, kde bydlí část mé rodiny bylo ještě před 20 lety mnoho T 34 jako památníky na těžké boje, a přestože v mnoha z nich zemřeli češi- všechny zmizely. Kšeft pro mísní starosty, nebo se jim jen nelíbily ty hvězdy na věžích - nevím, ale je to smutné....
          • Jack1947
            Tim se dostavame ponekud, do jineho dalsiho offtopicu. Problematiky mozna az prilis kontroverzni "moderni tvorby".
        • Jack1947
          Jejiich minus , ze se jim nedostava patricne vzdelanosti o historii . *3*
      • Ještě připomenu citaci z CoH 2
        "To co nás hnalo kupředu byl rozkaz 227!"
        1. V které armádě je dovoleno opustit bojiště bez rozkazu?
        2. Co tedy hnalo Američany u Normandie dopředu? Zachraňovali zem, která ani nebyla jejich, protože to byli stateční hrdinové. Naproti tomu Rusi hnal dopředu při záchraně jejich vlastní země pouze rozkaz 227. Vždyť ti zbabělý komunisté by se na svoji vlast vykašlali nebýt rozkazu 227 ne? A tehdejší vláda byla natolik krutá, že je poslala do boje ve vyhlazovací válce a to ještě bez možnosti odstoupit! Neskutečné.

        Navíc trailer CoH působil dojmem, jakože Company of Heroes bude pojednávat o hrdinech... ale že tam bude popsáno jak spalují vlastní civilisty za živa, střílí do vlastních vojáků kulometem, mají gulagy se 100 miliony obyvatel (což je víc, než polovina tehdejší populace, takže je to velmi logické) a střílí do spojeneckých armád, nebo do bezbranných, hodných a nevinných Němců co šli do Ruska na dovolenou atd. tak jsem si opravdu ztratil veškerou víru v to, že jakákoliv hra západní společnosti někdy vystihne Rusy jako kladné hrdiny, kterými v druhé světové válce rozhodně byli.

        CoD a Battlefield snad ani nestojí za zmínku to už je snad ještě horší.

        A ti z vás co stále věří jací byli Rusi za války zvířata vezte to, že nemáte nejmenší tušení, čím si rudoarmějci prošli. Viděl jsem fotku kde Ruský voják ve Stalingradu v mrazu obětoval svůj kabát aby zahřál dítě mezi troskami domu (který hodní Němci omylem zbombardovali). Ano některé činy rudé armády byly dost hnusné. Ale zkuste se podívat co dělali Němci nebo nedejbože Japonci. Takže až najdete dokumenty o tom, jak Rusi pohřbívali tisíce lidí za živa, pak můžete básnit o tom, jaké čisté zlo rudá armáda představuje. Do té doby jsou pro mě rudoarmějci druhováleční hrdinové, kteří položili životy proto, aby nevděčný národ jako my mohl nadávat jak by to bylo (několik metrů pod zemí) krásné, kdyby zlí komunisté nepřišli.
        • Ne každýmu se chtělo chcípnout za svou zemi. Ale po sedmdesáti letech a od tepla počítače by se mi taky dobře psalo, jak všichni odvážně bránili svoji zemi a jak jsem na svoje předky hrdej. *4*
          • Chtít se jim nemuselo ale Němci měli se Slovanskými národy jasné plány, takže buď buď smrt v boji nebo v koncentráku.
            • Židi v lágru taky byli odsouzení na smrt a stejně se nebouřili. Vždycky v sobě člověk živí naději, že..jeho se to přece nemůže týkat, že umře.
            • Jack1947
              Jo, asi jo nevim , klidne pis dal rad se priucim a rozsirim si svoje vedomosti. Vzdy se rad neco dozvim, je videt ze mozna toho i neco vic vis.
            • Ano, ale pouze s tou částí populace, která byla schopna "poněmčení" zbytek by byl buď vystřílen, nebo přestěhován na Sibiř. V každém případě nic pěkného.
            • Jack1947
              A z cechy tzv "Cukr a bic " ...
          • Jack1947
            Presne no, kdybych mel zapotrebi si neco nalouskat ze "osvedcenejchzdroju" a pak tady machrovat taky bych se citil nesmirne dulezitej a nebyvale silnej.
    • Jack1947
      Prdlajz, tady nechapu proc to sem vubec cpat, tohle byl jeden z mala povedenych filmu a cpat to zrovna sem a poukazovat na to ze by hry nebyli jak tohle, mi prijde prinejmensim zoufale.
    • tvůj Ruskej kámoš asi neví nic o tradičním Ruském nihilismu. A uvědom si, že za II. svět. války mělo Rusko dvě možnosti. Zvítězit za jakoukoliv cenu, nebo být naprosto rozdrceno nacistickým Německem. Coby kdyby Rusko padlo asi docvakne každému...
      • Každýho moralizuješ ale jsi myšlenkami jak z jiného světa. Rusové naopak němce z prvu vítali jako osvoboditele a doufali, že jim opět povolí pravoslavnou míru. Útisk, gulagy, komisaře s policií za zády, to vše znali vesničani mimo velká města. Mnohým se naopak dařilo a nic nebylo černobílé. Ale tvůj výrok je mimo.
        • pokud chcete moralizovat o útisku, gulagu, komisařích a dalších zvěrstvech, tak si počtěte něco od jednoho z mála přeživších. Jmenuje se Aleksandr Solzhenitsyn. Tento Pán Vám pravdivě vysvětlí, kdo to měl všechno na svědomí. Začněte sérií "Souostroví GULAG" a až to zvládnete, tak si dejte knihu "200 let pospolu" Po ní všechny ostatní. Né nadarmo je poslední zmíněná kniha na západě naprosté tabu. Onu pravdu, kterou popsal do posledního puntíku tento velikán světové četby, je třeba takovou wikipedií označena za konspirační teorii. A jaké překvapení pro všechny znalé věci bylo, když se onen Solzhenitsyn vrátil do tolik "nenáviděného" Ruska a vcelku dobře si rozuměl s Putinem. Nechci být nezdvořilý, ale mám pocit, že znalosti Vaše poměrů v Carském, SSSR a novodobém Rusku jsou poněkud povrchního charakteru. Důsledky zná dnes každý, ale na příčiny se raději zapomíná... "Historie jsou kecy" Henry Ford
          • Protože se někteří uprchlí severokerejci nedokáží smířit s životem v jižní korei a páchají sebevraždy, nebo utíkají zpáty znamená, že je severní korea vlastně fajn staž. To je totiž přirozená logická dedukce založená na faktech, že?
            • střevo budíček i tobě. S usa se dá i soulasit, Ale rusko se nezměnilo dodnes. To se prober zas ty.
            • Vy chcete logicky dedukovat? A podle čeho? Podle zkreslených historických záznamů, které znáte? Ale chápu nejlepší by bylo, aby z Ruska byl poslušný poskok jako Německo, které není státem, ale soukromou společností GmbH jak to posal Dr. Schäuble. Už chápete proč je u našich sousedů tolik vojenských instalací, kde Německo nemá žádné pravomoce? Já nejsem nějakej antiamík. Osobně znám tolik Američanů, že jsem neskutečně rád, že tu zemi mohu navštěvovat. Stejně jako je, mě sere to, jak se chová Federální vláda. Spojené státy se díky ní dostávají do solidní mezinárodní izolace a ten bordel co tam za 20 let vytvořila... V ČR se stále žije v dogmatu z dob komunismu, kde je USA stále demokratickou, prosperující a hlavně svobodnou společností a Rusko tím hrůzostrašným molochem. Panáčku budíček, poměry se změnily...
            • Severní Korea není SSSR.
    • Tohle trochu přeháníš. Je to skvělý film a zaslouženě má velmi dobrá hodnocení.
      • Je to dobře natočená naprosto zkreslená blbost a dobře ji hodnotí pouze ti, kteří o WW2 nemají ani páru
        • Zajímavá úvaha která je ale úplně mimo. Tento film hodnotím kladně a o WW2 toho vim velmi mnoho. Takže vymysli raději něco lepšího.
          • Jack1947
            Chlape chtel mit "pozornost" tot asi vse. *15*
  • Krásný příklad by byl z přitomnosti. Ropa se může nakupovat od zdroje pouze v dolarech a v žádné jiné měně a tak má dolar (amerika) navrch, kdyby se ropa prodávala třeba i za zlato či eura, dolar by měl nulovou hodnotu ve světě. Proto si amerika vymyslela avganistan a teď sirii která se postavila na stranu iraku který chtěl prodávát ropu za euro, aby měla nadvladu nad ložiskama ropy a svět ji kupoval za dolar (petrodolar). Rusové zase chrání sirii a irak. V dnešní době vystupuje rusko jako ten dobrý a amerika jako ta špatná, jenže západni propaganda vymyva mozky :).
    • USER47
      Hezky jsi zaexhiboval se znalostma načtenejma z bůhvíjakejch konspiračních webů, ale obávám se, že je to tady trochu offtopic. Jo a ropa se za eura (a jiný měny) pár let už normálně obchoduje na íránský burze.
      • Další znalec... Trans-Afghanistan pipeline - TAPI plně ve vlastnictví US společnosti s názvem UNOCAL. O co jde v Sýrii je známo už dávno, tam si Katar platí miliardy za státní převrat, jež má zajistit nerušený proud Katarského zemního plynu přes Sýrii a Turecko do Evropy.

        To nejsou nějaké konspirace, ale holá fakta. Pokud jsou pro Vás stránky jako Washington Post, Huffington Post, nebo takový Financial Times konspirační weby, tak prosím...
        http://www.ft.com/cms/s/0/86e3f28e-be3a-11e2-bb35-00144feab7de.html#axzz2hFgJJv82
  • Pilgrim66
    Zapaluje granatometem domy? CoH 2 hraju jenom MP, ke kampani jsem se zatim nedostal. To tam fakt je?
    • Tikov
      Ne granatometem, ale plamenometem a tedy ano- je to tam. Likvidace domů by nikomu nevadila, ale autoři to přehnali a nechávají vybíhat hořící obyvatele ven, načež v té samé misi nechávají ještě zapálit pole s vlastními vojáky (aniž by tím byl zasažen nepřítel).
    • XorxoxTalarius
      No udajne neco v tom stylu (nechavas taktiku spalene zeme). Byla to skupinka par rusu co si na to stezovalo, ale jelikoz protiruske je in, tak se to celkem nafouklo
  • Náhodou by to mohlo bejt dobrý. Už se těšim na hry typu Survive The Famine! z Ukrajiny 30. let, Viva la Revolution (fakt bych si chtěl z Aurory vystřelit na Zimní palác, i když se to možná nikdy nestalo) a pro budovatele Gulag Tycoon. Když teda chtěj bejt historicky přesný. Ale vážně, doufam, že Rusové zachovaj aspoň trochu soudnosti a kdo ví, třeba se časem dočkáme kvalitní strategie z první světový, nebo dobrýho RPG, vycházejícího třeba ze Slova o pluku Igorově. I když vzhledem k tomu, že je to dostali befelem o tom dost silně pochybuju.
    • Nebo tankové ostřelování vrchního sovětu, kterej se zabarikádoval v Ruským White Housu *14* Come get some
    • XorxoxTalarius
      Tak ono to znamena ze je vetsi sance ze takova hra vznikne. Jestli tim navic mysleli ze ty vyvojare podpori, tak proc ne. Jelikoz tak muzes udelat hru ktera bude dobra a nemusis se bat ze umres hlady

      Note:
      Tim chci rici ze ta hra bude mit uzkej profil zajemcu, napriklad strategie z prvni svetove atd... tedy by se normalne nezaplatila
  • Jack1947
    Souhlas vice her s bojovniky SSSR , nebo spetsnaz ci NKVVD... ruskeho tematu je pramalo , chtelo by to hezky rychle napravit. *3*
  • mdkGT
    Ja chci nejakou hru s Putinem!!!
    • Wolfenstein 4D a poslední boss bude Putin?
    • ales.smutny
      Už brzy bude bojovat se zombiemi v You Dont Mess With Putin! http://news.yahoo.com/blogs/sideshow/putin-fights-zombies--in-a-video-game--172716137.html
    • Třeba jak jde na výlet a najde sv. grál, cestou zabije 100 rytířů, co říkají Ni, nakope do zatku frantíky a pak pohledem zabije i "krvelačnáho zajíčka". Závěrem by ještě mohl skotičt na Mt.Everest, a s ruskou vlajkou v zadnici rogalem dolítnout k babičce na oběd.

      Zatím se zdá, že rybaření a potápění mu jde :-)
      • Tilwaen
        Proč tento příspěvek nemá tak o +100 víc? *15*
  • Jinak svět a zlí rusové... to co předvedli v Gruzii bylo zvěrstvo. Fakt, že zastavili invazi do Sýrie svět spoustu zvěrtstev ušetří. Každá mince má dvě strany.
    • Zvěrstvo bylo co předvedli v Čečensku. Proti tomu je akce v Gruzii naprosto korektní a je dobře že Saakašvili dostal přes držku.
      • Cílem žádný armády by neměly být civilní objekty a civilisti, pokud chceš dosáhnout politických, nebo vojenských cílů. S Jugoslávií taky nesouhlasim. Přezto že Chorvati přes držku zasloužili.
        • Tak nevím co toho víš o srpnové válce v Gruzii, ale z ruské strany to byla obrovská změna v přístupu k vojenskému plánování. Prakticky všechny napadnuté cíle byly vojenského charakteru a pokud byly nechtěné civilní oběti, bylo to vinou rozmístění samotných gruzínských vojsk v civilní zástavbě.
          Oproti Čečně, kde se uplatňovala taktika: na jednoho skrytého odstřelovače v civilní zástavbě použijeme dělostřeleckou baterii, civilisté, co jsou ve špatném okamžiku na špatném místě, mají prostě smůlu, je to obrovský pokrok.
        • Ok takže začnem rovnou z ostra ok? Dám Vám informace vyhledejte si to už sám. Oficální zpráva EU, kterou psal tým vedený Heidi Tagliavini označil za agresora toho Gruzínského kravatožrouta. Jaká byla náhodička, že se Gruzínci z Tshkinvali stáhli den před útokem Gruzínských ozbrojených složek. Už samotná název operace "Čisté pole" je více než výmluvný. A třešničkou na pověstném dortíku, bylo zahájení palby v čase zahajovacího ceremoniálu OH

          K tomu Čečensku, ano to bylo svinstvo, ale jak chcete postupovat proti řezníkům, kteří se z Čečny stáhli do Sýrie a řežou o 106? Zkuste navštívit web s názvem Kavkaz Center, potom možná změníte názor
          • čerpáš ze zdrojů které nejsou nestranné a nesledují etnickou a historickou podstatu. Dneska se už s nezaujatostí nesetkáš ani na BBC. Všechny informační média někdo vlastní, živí a zajištuje bezpečí. Já soudím z útoků tak, jak byly provedeny ruskou armádou (ne že by gruzijská byla bůh-ví jak svatá). Nežil jsem tam a netroufnu si odsuzovat.

            Ruský útok byl ale přesně takový, jak se to naučili takoví Syřané. Vzali pár elitních brigád, kvalitně vyzbrojených, kteří využili místní pro-ruské polovojenské hordy (kozáci). A to je svinstvo. Stejně jako bombardování měst. Co si na tom mám nastudovat, aby to vypadalo oprávněně? Ta situace se tam asi nevyhrotila z měsíce na měsíc, že jo?

            Ale jinak díky za poučení, jsem již o něco osvícenější.
            • ale chápu, bojovat proti vzniku Islámského chalifátu, který zhusta propagují islamisté z Kavkaz Center je špatná věc, přímo hrdelní zločin *15*
            • A pokud mohu, trošku rozvedu onu Čečnu a zarověň Vám snad docvakne spojení s onou Gruzií. Ona ta tzv. studená válka nikdy neskončila. Jak známo CIA v Afgánu v rámci NSDD 166 financovala vznik Talibánu, Al-Qaedy a také plně financovala příliv wahhábistů ze Saudské Arábie. Celou dobu nejde o nic jiného než vytvoření totálního chaosu na jížní hranici Ruska v rámci nikdy neukojených choutek po Ruském nerostném bohatství. Že nejde o nějaké konspirace, svědčí i kniha Z.Brzezinského - Mezi dvěma věky. Jaké bylo překvapění, když GRU zjistila, že onen Kavkaz Center je financován ze zdrojů napojených na profláklé organizace jako USAID či National Endowment for Democracy. A ještě překvápko čekalo v J.Osetii, kde byl zadržen HUMVEE s komunikačním nádobíčkem co užívá NATO
            • Naopak měl sem možnost v J. Osetii i Gruzii strávit nějaký ten pátek. Kdyby jste zažil jak Gruzínci protestovali proti Saakashvilimu, asi by jste se divil. Nápisy jako fašistické prase byly ještě ty slušnější. Koukám, že jste celou zprávu IIFFMCG dokázal přečíst za 5 minut, vskutku výkon. Tolik k Vašemu osočovaní z nějaké nestrannosti zdrojů.

              Asi Vám nedošlo, že vedení bojových operací v boji proti terrorismu je naprosto odlišné o konvečního vedení boje. Obecně se tomu říká asymetrický konflikt. A neustále se odvolávat na nějaké historické okolnosti, no nedivím se, že lidé v ČR jsou tam, kde jsou...
    • Máte na mysli konflikt Gruzie vs J.Osetie?
      • XorxoxTalarius
        Myslim si ze tu myslel urcite, jen jaksi zapomnel na Jizni Osetii :)
        • To je jako válka Československo vs. Sudety...
          • XorxoxTalarius
            A nebo Jugoslavie a Kosovo ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit