Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mopped
    Je to asi myšleno v nějakém delším časovém úseku. Třeba za týden to klidně tisíc lidí zapnout může, kór když v pondělí udělají nějakou zajímavou aktivitu. Já to taky nehraju deset hodin denně. Zapnu, odehraju dvě, tři hry a jdu dělat něco jiného.
  • Hm, takže místo upozornění na úspěšnou hru to spíš vypadá na zoufalou resuscitaci mrtvého koně. Jen by mě zajímalo, jak redakce ověřovala tvrzení, že hru hrají tisíce lidí.
  • Samozrejme. Karty ti zostanú.
  • Dneska co jsem se tam několikrát večer přihlásil, tak tam jede asi 20 lidí v Coraabii, 6 na universitě. Potkat živého člověka je nemožné. Neustále jedu proti botům. Hraje to pár zarytých hráčů a zbytek se na to vykašlal. Jasně, je sobota večer, možností co dělat je spousta, ale i tak je to tragédie. Dříve tam bývalo aspoň 100 aktivních lidí. Dnes to hraje jen pár fajnšmekrů, kteří jsou skoro neporazitelní a proti botům to není ono. Tak kde je chyba? A vzkaz pro hráče jménem Walker, Coraabia majstr: zřejmě ti počet současných hráčů přijde dostatečný, když si dovoluješ za neškodný dotaz vyhánět ostatní pryč. Jen tak dál, to určitě bude lidi motivovat.
  • Proto taky pořád dělají tvůrci nové a nové kosmetické itemy.
    Takže sice věc koupíš jen jednou, ale za chvíli tu máš zase jiné lákadlo.
  • Heartstone je drahej, že ho nemůžeš hrát často?
    Naopak. Pokud budeš splníš každý den daily quest, tak máš za cca každé dva dny jeden pack na rozbalení zdarma. Čili do toho nemusíš vrazit ani korunu.....
    HS má velmi kvalitní FTP model !
  • Pokud vím, tak Coraabia zajím jede v betě, ale chystá se prý brzy launch ostré verze (hlavně i v AJ).

    Každopádně kde se vzala informace, že jí hrají tisíce lidí.
    To že je večer online 30-50 lidí nepovažuji za tisíce.
    Tisíce účtu možná mají, ale rozhodně ne aktivních.

    Já jsem zvědavý hlavně na nový "RPG" systém. Protože to co tu bylo doted, to byl grind nejhlubších zrna. za který by se nemusely stydět ani korejské MMO. Nápad možná dobrý, ale výsledek hrozný.
    Avšak ocenuji snížení cen balíčků a zvýšení kvality karet. Předtím to bylo opravdu drahá sranda. I tak mi ale dosavadní FTP model nepřijde moc dobrý. Prodej některých karet za triny měl dle mě zůstat.
  • Platící hráč má být zvýhodněn, ale zde je ten rozdíl v hraní pro free a platící celkem dost velký. To je možná i důvod, proč to hraje tak málo lidí oproti dřívějším dobám. Prostě se většinou absolutně nečapají proti určité komunitě silnějších investorů a tak je to odradilo. Kdo platí, dostane se ke kartám, o kterých se free hráči jen zdá. Občas sice autoři uvolní nějakou tu spešl kartu pro obyčejné nakupování, nebo v bazaru půjde leccos sehnat, ale to už budou mít borci deset dalších a lepších karet. Ale není to jen o penězích. Nechci tvrdit, že vyhrává jen ten, kdo si zaplatí. Je potřeba poskládat dobře balík a přemýšlet, o tom žádná. Ale prostě...byť je to krásná a dobrá hra, pocit frustrace u mě nakonec převládl a přestal jsem to, byť jsem do toho nějakou částku investoval, hrát. Ceny navíc nejsou zrovna dvakrát přívětivé. Games.cz se očividně snaží hru propagovat a helpnout jí. Na tom nevidim nic špatnýho. Ale dost možná to bude k ničemu, pokud se autoři hry nezamyslí nad cenou za xoty, či nad celkovou platící koncepcí. Můj názor je, že autoři Coraabie možná měli velké oči co se plateb týče a situaci přecenili. Ten systém je podle mě nešťastný. Lidi do toho nebudou vrážet takové peníze, možná jen pár bláznů. Podle mě je potřeba lidi namlsat dobrou free koncepcí a když uviděj, že je hnedka nezmasí každej investor, tak si rádi časem připatí za nějaké vylepšení. Ale ne naopak.
  • aha tak to mozna jeste zapnu.. jsem to zkousel v pocatcich (hipster) a prestal prave z techto duvodu co jsem uvedl...
  • Mě se na Heartstone líbí, že si tam člověk může bez investování skutečných peněz poměrně často stejně koupit balíček. To u Coraabie nejde, tam ta flustrace z toho, že ti co platí mají výhodu je podle mě velká. Bohužel...
  • I bývalé donate karty jsou dnes k získání z boosteru nebo bazaru - takže nic navíc není :)
  • Keyz
    Právě, že když počítáš i čas tak stejně bude F2P nespravedlivý.
    Jestliže v nějaké hře lze koupit pouze vizuální věci, které jsou napořád. Tak je potřeba přísun hráčů aby byla větší šance pro plátce, kteří si tu koupí. Je věc napořád, tedy to koupí jednou.

    Jestliže časem, hráčů ubude anebo již většina bude dané věci mít, pak je potřeba změnit další věci za peníze a to je problém. Nestačí přidat obsah. Potřebuješ pravidelné platby. A rychlejší expení a další věci jsou již výhody.

    U paušálních plateb tohle není. Přidáš obsah a i když přileze pouze malá skupina, tak platí pravidelně.

    Podle mě je nejvíce spravedlivé revidovat paušální platby. Používal trial verze, bonusy pro platící a pod. Jako to mají velké firmy.
  • Nech si jenom zvuky a pust si svou :) Hudba to co clovek to nazor. Ale jinak dalo by se. Napred v nabidce rozdeleni do skatulek- ambient, psycho, universal, energicka nakopavaci a zasmyckujes si z nabidky co chces nebo shuffle. S tim se da dost pohrat. A hlavne hudba nic nestoji. Je spoustu lidi co to udela jen za jmeno v titulkach, protoze uz ma v supliku a dá nebo ma napad nebo ten svet je inspirativni nebo chce byt soucasti toho a tak. Nemusite platit na drevo nic, treba az se osvedci. A kvalitni kucí. Ono se rekne hudba, jenze to souvisi s tim flow jak o tom mluvil. Proste musi padnout jak hrnec na pr.el+ vymakany uzivatelsky prostredi, kdy si clovek navoli co chce. No a soundtrack ke stahnuti zdarma. Stejne jak jste shaneli obrazky, tak jste mohli projizdet hobby skladatele. To tema zadani je nahodou pro muzikanta uplne super. To je skoro jak delat do blade runner :) No ne? Ja vidim blade runner a ponure se strida s veselym, konci neutralne do smycky s zacatkem neutralne. :))) Hele reknete fuxoftovi at slozi jeden song- on bude rad, pak to napise na blog a mate tu jeho oddanou smecku, ktera ho skoro uctiva v kapse :) Nic konec kafrani, zpatky ke strojum.
  • sirWallace
    Tak jsem vyzkousel.. Nikdy jsem moc na karetni hry nebyl, parkrat jsem hral s kamosema BANG.. Ale je to zajimavy.. to se musi nechat.. chvili vyzkousim a uvidim.. Zatim mi na tom vadi jedina vec a to hudba.. ta je proste hrozna :D Jinak cenim napad a drzim palce, at to lidi hrajou a at na tom neco vydelaji .)
  • jo jasne no. Ti lidi . Kdyz prijde nekdo novej, tak aby nehral s botama, tak idealne v +- tu dobu by melo prijit dalsich 6 hracu, at se mlati mezi sebou. Dokud toto nebude tak boti to je jasny. Svet je velkej, proc ne. Ja se o te hre dozvedel tady, jinde jsem nezaregistroval, nikdo se mi nezminil, zadnej obrazek, fakt nic tak na to si myslim, ze tam nebylo tak malo lidi. Amerika je meka sci-fi fantasy- proc ne. Ja furt s tim kickS. Tam by meli vsechno na taliri kam se maji cpat.
  • jo a ziskat zdarmo brutalni feedback
  • Jo a mozna mne napadlo vzkaz tvurcum. Cely je to o vas. Proste vas svet, vas system. Hra, ktera je vam usita na miru. Poror, aby vam tov necem nepodkopalo nohy. Treba to v necem bude chtit zmenu, ktera hru vic zpristupni at uz v cemkoli. Ted jste poslouchali feedbacky HC ceskych kamaradu, a paranu. Jdete do sveta, tak zkuste se ptat i tech "normalnich" co je potreba, aby vam neutekli k blizardu. Ted jste opak blizardu. Oni udelali vsechno proto, aby se to libilo ostatnim, vy- aby se to libilo vam. Treba je to tak dobre a treba je to skoro dobre a treba to v budoucnu bude chtit par zmen jinym smerem. Pac vy jste v tom svete doma, na to majzla. "Turisti" se ptat :) Blbe se to vysvetluje, ja radsi mluvim. Fakt vam preju, protoze vim kolik let to mastite a citim, ze mate hodne vsazeno, nekteri mozna all in. Ja to psal ny YT. Kickstarter kvuli reklame- udelat nejakej doplnek. Vybrat love, zviditelnit se a jeste hru vylepsit
  • tak vem to tak, ze ted tam prijdou teprve lidi (jinak by to fakt bylo marny) a tak budes casteji hrat se sobe rovnym ao to jde. Taky by me nebavilo furt prohravat. Na druhou stranu chce to taky vedet co clovek potrebuje. Kdyz nekdo vybira blbe... Chce to hned od startu to mit promysleny a pak se da. Pro mne by u teto hry bylo idealni, abych byl konkurenceschopnej a dobre si zaparit pri nakupovani za 200kc mesicne. Proste takova pohodicka. Jinak je jasny, ze jsou plni ocekavani, takze optimismus potreba- nevi se ani ty ani oni. On to rikal, ze cekaji cokoli. Nahodou kdyz blizzard a ti si to 1000x spocitali udelali karetni hru, tak to nemusi byt vubec marny odvetvi. Jestli jim uskodi, ze to jsou sileni psych cyber intelektualove, umelci a dle toho postavili svet, se uvidi. No ale byt nima, tak mne blizzard pekne trapi, protoze proste musi jim byt jasny, ze o spoustu zakazniku uz ted prisli- zamrzi. Oni nejsou v pozici, ze by kvuli nim prichazel blizard o hrace. Cili tu reklamu- to si lidi reknou nevim nevim. Muzou mit nadhernou zivnost, ktera je na leta zaopatri i s vnoucatama a naopak. sam jsem zvedavej. Kazdopadne by si to chtelo koupit aspon v jedne zemi, ktera je tomuto naklonena, poradnou masirku za vydelany prachy. Jak rikal starej nacek Ford: Posledni penny do reklamy (pak ten nas svet podle toho vypada :)
  • Aha, diky. Ale karty zustanou ne? Po vynulovani
  • tonnymontana
    skoda toho placeni ktere me bezpecne odradilo . jo je hezke rict ze hodne karet ziskate i hranim ale melo by se cist i to drobne pismo pod obrazkem tzn kolik hodin hrani u pc zkejsnete aby jste mohli rict super ted mam balik a muzu normalne hrat. U dobre hry si to podle me muzete rict na zacatku kde se merite s lidma (boti patri do prazudne hry) a jediny rozdil je ve stavbe baliku diky ruzne strategii. krasne je to ukazane na magik kartach a turnajich nahodnych balicku atd.. proste to ze muzu mit zakladni balicek pomerne dobre hratelej za penize nebo az prosedim pul roku pred grind nudou pro me neni dobrej koncept maleho projektu ktery podle rozhovoru moc lidi nehraje + jsou vetsinou vsichni z cz/sk a rec o japonskem trhu nebo filmu chce opravdu hodne optimismu v dusi a mir na srdci..:D v rukavu asi bude rozsireni do JAR..kdyz je tam toho tuna:) kdyz bude free verze s kartama co jsou hratelne rad se mrknu na system s obrazky ale do te doby je zajimavejsi magic nebo cokoliv jineho. HS radsi prirovnavat nebudu, hra kde je v reklame jako prednost jednoduchost je spise pro jednodusi vrstvu popripade deti a do toho ja nevidim:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit