Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hmm, ten bosak na konci nejakej divnej, jenom stal a obcas pohl rukou aby se nereklo, asi ho to nebavilo *1*
  • Odulin
    Mám za sebou 17 hodin a mně se hra celkem líbí. Do smrti na ni asi vzpomínat nebudu, ale stráveného času nelituju. Hra sice nemá moc povedený bojový systém, příběh můžou někteří také napadnout kvůli jednoduchosti atdatd. ale já si to prostředí prostě užil. U mě by to bylo pěkných 7/10.

    Btw. Bratr narazil na jednu zajímavost. Negooglil jsem a asi je to známá věc, ale u toho typa ze začátku, kde se dá střílet na střelnici na kokosy, flašky apod. je (možnáuž jen byl) bug. Dalo se tam vydělat hned klidně 20.000. *3*
  • Tak ako fanusik seria Gothic a po novom aj Risen, musism povedat, ze to nieje az take hrozne ako tu poniektory pisete. Suhlasim z recenzentom, ta 7 je adekvatna hre. Vela z vas sa tu stazuje na bugy, ale uprimne, ja som sa pocas hrania hry cca 20-30 hodin, nestretol zo ziadnym zavaznim bugom, ako popravde jedine vyraznajsia vec bola zasakavanie sa nepriatelov ale to sa mi stalo asi tak 3-4 krat a zachranilo mi to krk :). Narozdiel od Skyrimu, tam sa narazil na zavaznejsie bugy ale nic co by ma prinutilo prestat hrat, skor ma Skyrim omrzel preto lebo bol po urcitej dobe hrania nudny a stereotypny. Ale spat k Risen 2. Jedinu chybycku krasy vidiim v tom, ze uz to nemam chut hrat znova ako to bolo pri jednotke. V jednotke to bolo, pridaj sa k inkvizicii a k magom alebo k banditom, potom zdokonaluj sa v jednorucnych alebo obojruznych zbrania alebo strelbou z luku a hned je toho tolko ze si to clovek moze zahrat aj 3-4x ako u Gothic 1 a 2, trojku povazujme za odpad :). A to mi chyba v dvojke, na konci som mal zbrane na blizko a na dialku na 8 a tvrdost na 9 a nikto na mna nemal, na zaciatku som zacal do nepriatela palit puskou a po vacsine sa ku mne ani nedostal, popripade utocil na partaka a ja som ho zatial dokoncil. V dvojke som nepocitoval taky "strach" zo silnejsich protivnikov ako napri v jednotke. Ked to zhrniem, tak dvojka je dobra hra, ale na jednotku a Gothic seriu nema. U mna je to takych 75%.
    • Gothic 1 a 2 jsou skvělé hry, s tím souhlasím, ovšem o Gothic3 bych si dovolil říct, že s CP1.75 je to skvělá hra. Vážně se u toho bavím, kdyby se jim to povedlo vydat tak, jak chtěli, mohlo se jednat o nejvelkolepější WRPG, které kdy bylo vydané. Jediné mínus je k obtížnosti hry. Těžký je to jak sviňa a jestli mě z toho neklepne, tak to snad dohraju.
      Risen 1 byl dobrá hra, ačkoliv při zavření do chrámu Ještěranů to začalo být takové nudné, narozdíl od G1, kde i v orkském chrámu byla hra stále sranda.
      • S cp 1.75 se to ted hodne zvedlo, dokonce i to sekani se hodne zredukovalo.
  • Malý úryvek z videorecenze Skyrimu:
    "A nějaký ten o kámen zaseknutý obr je pořád spíš úsměvná příhoda než nějaká tragédie. Ono vlastně, jak moc budete případné kiksy zneužívat ve svůj prospěch, no to už záleží na Vás a Vašem přístupu k hraní. V teorii to vývojáře samozřejmě nijak neomlouvá, ale v praxi se tím znovu potvrzuje, že jaký si to v Elder scrolls uděláte, takový to tam máte."
    Okamžitě jak jsem viděl v tomhle videu stížnosti na zasekávání potvor, vzpomněl jsem si na výše psaná slova pana Grygara. Proto jsem si recenzi na Skyrim pustil a nedá mi to a musím si veřejně postěžovat. Kdyby se tahle hra jmenovala třeba Hammerfell(provincie jako skyrim, morrowind...), taky by to byla úsměvná příhoda? Mně zrovna tohle ve hrách nikdy nevadilo, jen mě zaujaly dvě stejné situace různě hodnocené stejným autorem. Jisté je, že obě hry jsou dost odlišné, ale nějaká zaseknutá NPC je stejně zaseknutá v Doomovi jako ve Skyrimu.
    Neútočím tu na redaktora nebo redakci, ale vadí mi, že se na mém nejoblíbenějším herním webu autoři uchylují k "fanboyovství" a odvrací tak od profesionality, jíž konkrétně pan Grygar rozhodně oplývá.
    Rozviřte diskusi o Vašem pohledu na věc...
    • Za ten vtípek o zrzavý voodoo panence bych tenhle rozpor odpustil:) *4*
    • Taky jsem si několikrát silně rýpnul směrem desítky Skyrimu (a zejména následného hodnocení LoZ:Skyward Sword), ale myslím si, že by bylo dobré už tento případ nechat spát. Pochybuji, že by redakce Games chtěla otevírat Pandořinu schránku jménem "Zpětné úpravy hodnocení".

      Sám za sebe jsem z pohledu čtenáře se současnými recenzemi velmi spokojen a pokud mohu prosit, nechť je tento styl beze slev zachován i při hodnocení celosvětově očekávaných titulů.
    • janchor
      Zasekávání v Risenu je se Skyrimem nesrovnatelný. A věř, že jsem si na něj vzpomněl taky, respektive na tehdejší přípravu videorecenze, kde se mi sešel zlomek situací, kdy by AI vyváděla tak, jako tady (ale je fakt, že se to natáčelo před patchem, kterej nahodil drakům zpátečku).

      Tu výtku ti neberu, rozhodně se o ní dá diskutovat (osobně jsem v Risenu zažil momenty, který mě inspirovaly k přemýšlení o tom, jak podobný situace řeší Elder Scrolls), ale můj názor nepramení z žádnýho fanouškovství, ale ze zkušenosti, kterou jsem tehdy se Skyrimem měl: šlo skutečně o "úsměvný příhody", kdežto v Risenu jsem to potkával neustále - jinak bych to ve videorecenzi nevypichoval.
      • zas neházej všechny do jednoho pytle, já třeba se skyrimem neměl skoro žádný technický ani herní problémy, draci mi lítali vždy dobře a po 120 hodinach hrani si nemužu stěžovat na nějaký bug. občas se mrtvola zasekla v nějakym šutru a začala sebou cvičit jinak nic co by mi utkvělo v hlavě :)
        • Jsem na tom úplně stejně. Ještě jsem nenarazil na opravdu závažný bug. Skyrim není dokonalá hra, ale mám dost těch pitomých haterů, co ho srovnávají s takovými faily, jako byl např. Gothic 3 bez community patche (s CP to byla naopak hra velmi solidní). G3 po vydání byla hra naprosto nehratelná a to si sakra uvědomte!

          Spousta těhle "hráčů" prostě Skyrim neumí hrát a mají potřebu to všem sdělovat. Našel bych desítky příspěvků, které by mé tvrzení doložily. *3*
  • jinak k recenzi, asi jste zapomeli na gothic 3, risen byl sice hra bez bugu ale vypada to že tady se pirane zase vratili k sve stare tradici zabugovanych her
  • dá se nejak zmenit format toho videa, když si to chci roztahnout na vetsi plochu?
  • Ellendway
    Nějak se mi to celkově nelíbí. Nevypadá to vůbec pěkně, bugů je tam až moc... prostě druhý Skyrim.
    • Skyrim je nejspíše jedno z nejlépe vypadajících RPG všech dob... Jen to chce si postahovat pár modifikací, které jsou volně k dispozici a fungují i na neorig. hře. *3*

      Co se týká bugů, ty bohužel přinesky ve větší míře až patche. Neopatchovaná verze hry je poměrně bezproblémová. Kromě toho novější verze se zdá být už v pořádku + jsou už docela rozsáhlé neofic. patche, které umí řešit řadu problémů.

      Mám pocit, že si Skyrim prostě nehrál, nebo ho spustil na pár minut a pak prostě zavřel a nedal mu šanci. A nebo pokus o trolling. *4*
  • vykopavani pokladu me fakt rozesmalo
    • Taky *1* Cekal jsem ze se v tom bude nejak hrabat rukama a odhrnovat hlinu, a on vytahne rovnou celou bednu *15* Aspon trosku mohl vykopat lenoch
  • Cahir
    Pro mě zklamání. Oproti prvnímu dílu krok zpět snad ve všech ohledech. Nudný a zprasený soubojový systém, který tak maximálně efektně vypadá. Souboje nejsou žádná výzva, je to jen tupá klikačka. Příběh se zpočátku rozjíždí dobře, ale po první kapitole je z toho uzívaná nuda. Co se vedlejších úkolů týče, zajímavých je jen několik, naprostá většina je o sesbírání/zabití něčeho (v drtivé většině případů se cíl úkolů nachází několik metrů od jeho zadavatele - prostě demence). Téměř zmizelo craftování... Herní mechanismy jsou otřesné, což je vzhledem ke zkušenostem studia opravdu překvapení.

    Prostě a jednoduše, každá braková kniha má lepší zápletky a charaktery. Ta snaha o epičnost je k smíchu. Každý Gothic i Risen má důmyslnější design prostředí než tenhle koridor. Není motivace zlepšovat postavu, beztak jste v polovině hry největší masér, není motivace pokračovat v příběhu, není motivace prozkoumávat svět (jdete dlouhým koridorem s několika málo odbočkami, zabijete potvůrky, a tak pořád dokola). Po 25 hodinách jsem s tím sekl.

    Nemám nic proti tomu, když se studio rozhodne dělat věci jinak, vyvíjet se. Ale Piraně to prostě nezvládli. Vzali všechno, co činilo jejich hry jedinečnými, zahodili to a nahradili něčím, co se dá nejlépe popsat jako nezajímavé a průměrné. Hru od totálního průměru zachraňuje líbivá grafika, humor, odlehčenost.
    • presne ako som si myslel už ked som videl prvé zábery..a mne príde aj tá grafika hrozná...už gothic 1 sa mi viac páčil *5*
    • Hlaska "po 25 hodinach jsem s tim sekl" pod masivnim vyctem nedostatku me absolutne rozsekala :D Bud jsi masochista a nebo to s tou tragicnosti trochu prehanis ;)
      • Cahir
        Jsem fanoušek Gothiců i prvního Risenu a dvojka přeci jen něco z nádechu her od Piraní má. Ta hra je průměrná, ale zároveň má takovou tu pohodovou "zhulenou" atmosféru předchozích her (přestože poprvé v historii PB her chybí vodnice!). Člověk prostě hraje a ono to lehce utíká. Jenže zhruba po těch 25 hodinách se to pro mě stalo neúnosným. Ta hra se zacyklí sama v sobě, jakoby se sama kopíruje a už tě absolutně nic nežene vpřed...
        • Odulin
          "zhulenou atmosféru"....hmm tak proto se mi ty hry líbí. *15* Ne vážně, napsal jsi to pěkně. Jsem na 20 hodinách a mám to podobně.
      • Hmm primiň, ale kdybych věděl jak dementní konec má ME, tak si taky nejsem jistej jestli bych ho kdy vůbec hrál (celou dobu jsem se těšil jak to celý dopadne). Jde o to že ten člověk měl Risen asi rád a těch 25 hodin se v něm snažil najít něco dobrýho. Já třeba v Swords of the Star II marně hledám něco dobrýho už 30h a s každým patchem zkouším znovu. A dělám to jenom proto, že SOTS 1 mě prostě bavila a strávil jsem v ní spoustu času.
    • Díky, z tvého komentáře sem se dozvěděl více hodnotných informací než z recenze. Fakt je že sem Risen 2 nechtěl, po recenzi jsem váhal, a teď si mě zase přesvědčil že to co jsem si myslel je pravda. :-)
    • Naprosto přesný popis Mass Effectu..
      • Cahir
        ME má možná tak kontroverzní závěr, ale právě u hraní Risenu jsem si naplno uvědomil, že způsob vyprávění, příběh sám, charaktery a herní mechaniky jsou v ME o několik řádů výše. V rámci svého žánru je prostě ME mnohem smysluplnější a promyšlenější než Risen v tom svém (možná i proto, že Risen ani pořádně neví, co chce být). V poslední době jsem hrál jen samé áčkové hry, takže mě nevalná kvalita kvalita tohoto béčka dost rozsekala. Za mě je to 6/10.

        Mimochodem, doporučuji recenzi z českých fanstránek Risen.cz a to přímo tu od El Kamila. Je hodně podrobná a řekl bych, že hru vystihuje dobře.
  • Mahcake
    Jen chci informovat pro ty méně informované, že vyšel patch s možností uhýbat v soubojích a blokovat některé potvory. Takže koho odradili souboje jako mě, hurá zpátky. *15*
    • BoB.2
      Pozdě už jsem to dohrál.
    • Tak tohle je smutný a rozhodně to v takovej typ vývojářů nevzbuzuje důvěru.
      • BoB.2
        Na Skyrim vychazijou Pathe do teťka.
        • koukam, ze ti dela problem i cestina, neco s tim delej
    • Vrook
      Super! Ten soubojovej systém je pro mě jediný mínus. Jinak příběh, pirátská atmosféra, dabing a moc hezká jungle dělaj tu hru perfektní. Akorát se bojim, že to kvůli zkouškovýmu a D3 nestačim dohrát. *9*
      • Doskakovani objektu, priserne animace, rozhovory jakoby vymyslelo petilete decko, nesympaticky hrdina, ktery je na zacatku asi 5x slabsi nez jeho poskok, naprosta nelogicnost chovani NPCcek (treba: pokusis se ho zabit, coz nejde, a on se nastve ale za chvili uz je zase v pohode) nasel bych furu veci co se mi tam nelibi. Ale zase graficke problemy se daji prekousnout, animacim uz sem se prestal smat a zadne jine RPG ted nevyslo. Pokud opravdu aspon trochu opravili ty souboje, mozna se k tomu casem vratim. Asi jeste pockam na dalsi patch ;-)
        • Jo s tou grafikou souhlasim, ale rozhovory jsou v pohodě. Možná ti to tak, příjde proto, že vychlastaný piráti jsou jak pětiletý děcka, ale v tom případě si spíš zahraj nějakou hru z prostředí sofistikovaný společnosti ve viktoriánský době Spojenýho Království. Navíc ten dabing je fakt dobrej. A ta nelogičnost se dá překousnout, pokud máš dobrou představivost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit