Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jumpe. Už ti úplně přeskočilo z té K+M nic proti. Skyrim mozek se pozná hned.
  • Ano, joystick jsem měl též, ale to bylo na ZX spectru potom už jsem ho osobně nepoužíval (ale ten nepočítám jako gamepad). Gamepad se využíval spíš u konzolových zařízení jako byla Sega nebo Gameboy. Gamepad si naopak pamatuju zase s prichodem Playstation, hral jsem tenkrat u bratranka.. ale na PC (jako byla 286, 386 a pozdejsi) se Gamepad rozhodne bezne nepouzival...

    Gamepad se k PC zacal pouzivat v pozdejsi dobe:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Gamepad (vim, ze to neni kvalitni zdroj, ale pro predstavu)

    Pokud by jste napsali, ze hraci pouzivali Gamepad od nejake doby v historii s tim bych souhlasil, ale bezny PC-hrac rozhodne nepouzival Gamepad, kam me pamet saha, pouzival se spis vyjimecne. Gamepad je/byl hlavnim ovladacem pro konzole.
  • Black_Hand
    proc na tohle sakra reaguju [SMAZANO]
  • Givens:
    Bushido Blade 1/2 (v PSX emulaci, na hard), Tekken 3 (v PSX emulaci, arcade na hard), Soul Calibur (v DC emulaci, hardest), DoA2LE (v DC emulaci, hardest), DMC4 (PC port, DmD)

    To vše na klávesnici bez sebemenších potíží. Pro každou z výše jmenovaných si na klávesnici nastavím rozložení, jaké potřebuji.
  • Od pocatku PC hrani u nas, takze zacatek devadesatych let. Se s tim smir.
  • Jump: Jo, jasne. Plosinovky a bojovky maji jednoduche ovladani a je jedno na cem je hrajes. Ten nevim jestli trollujes, jestli jsi proste moc mlady a nevic o cem tu Maros mluvi a nebo proste ty zanry neznas a jen o nich placas nesmysly.

    Ja si koupil gamepad dva roky po prvnim PC, takze 93. S nim joystiq. Je to proste bezna vybava hrace, ktery vi, ze letecke simulatory ani arkady nejdou hrat na sipkach a to same bojovky, at uz typu Mortal Kombat nebo stylu DMC.

    Fajn, nemas gamepad, nikdo te nenuti ho kupovat, ale klavesnice je na psani a proste nektery hry se lip hrajou s gamepadem a plati to uz vic nez dvacet let.
  • michelangelocz
    Tak to jsem docela zvedavej, ale snad to nebude nejak hrozny. Kazdopadne jeste chvili potrva nez se mi druhy Dark Souls dostane do sparu – Amazon me decentne provokuje oddalovanim data doruceni – v tuhle chvili je nejzassim terminem pristi patek. Achjo.
  • Nevie niekto bližšie info, či multiplayer bude fungovať iba cez steam?
    PS:
    "PC & STEAM version will benefit from PC capabilities with increased texture resolution and an enhanced frame rate option."
    steam
  • Primer diabla je logicky ale pouze do doby nez prisel patch 2.0.1 :) Od te doby to je rozhodne zajimavejsi a zpravidla taky vis v cem je problem. Mas malou vydrz a spatne nastavene skilly, ktere ti nepomuzou ve spatne situaci a v Hardcore modu si proste tohle uvedomis vic.

    Navic, kdyz nejedes bezhlave a poznas jak ty rikas mechaniku a vis co ma za vlastnosti a jejich kombinace je smrtici, tak se ji proste muzes vyhnout. Ale jinak mas pravdu (alespon co se tyce D3 pred patchem).
  • Tezkou hru dela to, ze kdyz chcipnes tak jsi proste skoncil a mit pred sebou takove prekazky, ktere jsou vyzvou a opravdu se musis snazit a byt opatrny, aby te nezabili. Takze hry co maji Ironman nebo Hardcore mod jsou svym zpusobem vyzvou a v nekterych pripadech obtiznejsi. Vsude je to ale vzdy o tom, jaka je mechanika ve hre a jak se s ni dokazes obeznamit.

    Nijak nechci schazovat dark souls, ale samotne chcipani vlastne neni nic jineho nez save and load na urcite lokaci, kdyz to vazne zjednodusim a jak tu nekteri zminili, kdyz se naucis, jak se cemu vcas vyhnout, tak vlastne neni tak obtizna, jak si nekteri mysli. Kazdopadne Dark Souls ma potencial a ziskalo si to radu hracu a hlavne, je to hra, ktera se zameri na skupinu hracu a zustava verna. Ne jako v soucasne dobe, kdy se snazi vsichni zalibit Mainstream populaci (zjednodusovani her).

    Priklad Gothicu, ktery kdyz vysel tak jsi mel vyslovene otevreny svet a mohl jsi jit teoreticky kamkoliv, ale zasel jsi do lesa a tam te nejaka potvora proste jednoduse zabila. Ale jakmile jsi vedel, ze mas jit tim a tim smerem a pomalu ziskavat zkusenosti, tak neni problem tou hrou projit. Pokud by dodali do te hry prvek, ze kdyz umres tak koncis, tak by jsi se hodne snazil a dodalo by tomu opravdu tezky prvek.
  • já měl tedy vždycky i před rokem 1990 doma k pc jak joystick tak gamepad ...
  • hm taky to nikde nevidim.. :(
  • maros: ty co jsi prave vyjmenoval, tak zpravidla maji tak jednoduche ovladani, ze je jedno na cem to hrajes (krome RPG, zalezi jak je vytvorene UI).

    A pokud se jedna o diablo, tak to ma specialne udelane ovladani zvlast pro PC a zvlast pro ovladac (tedy konkretne pro konzole). Takze tam se neda srovnavat.

    PS: osobne jsem zvedavej na revoluci v ovladani MOBA hry, kdy se zkousel steam ovladac na Dote 2 (jsem zastance PC platformy a spis mys a klavesnice, ale presto by me zajimalo jak jde toto dobre ovladat)
  • jj od nepameti mel PC hrac doma gamepad.. ty z jake doby jsi prisel? Jsi se narodil pred 5ti lety? Kdy zacali PC hraci pouzivat gamepady, ale ne vsichni a vzdy...
  • kdo hraje plosinovky, bojovky a hcknsl, ten ma doma konzoli a Diablo se mi rozhodne lip hraje na klavesnici nez na gamepadu
  • maros.goc
    DS3 bude na PC bez pochýb, demons souls 2 taktiez, nie je dovod vydavat demons 2 len na ps4 ked im aj PC vyraba slušné peniaze... Japonci zacinaju objavovať PC sice neskoro ale predsa
  • maros.goc
    Plosinovky, bojovky, hack/slash, akcne RPG... To vsetko sa naj hraje na gamepade :-)
  • Jenže je rozdíl mezi ... uměle navyšovanou obtížností tím že nepřátelé dostávají jen bonusy do statistik aby víc vydrželi a dělali větší dmg ... a mezi férovou obtížností, která spočívá spíš v neznalosti/neosahanosti prostředí, kdy je hráč schopen ji regulovat nabývajícími znalostmi pricipů a mechanik. V téhle hře vždycky víte co jste udělali špatně a proč jste umřeli narozdíl třebas od Diabla na Inferno (použiju starý příměr :) ) kde když Vám to vylosuje "špatnou" elitu zabije vás během několika vteřin a nic s tím neuděláte .... Zamykání na místě, plošňák pod nohy, fialový lasery všude okolo + ještě zmražení a nenaděláš nic ...
  • Cely zivot hraji na klavesnici a nic na tom zatim nehodlam menit. A nesnasim,dosliva nesnasim wsad nastaveni her. Hraji jen a pouze na sipkach
  • Já ti nevim, ale já třeba gamepad nemam. Ne, že bych byl křižák Církve svatého WSADu, ale po dvaceti letech strávenejch s klávesnicí hraju s ovladačem všechno jak malomocnej.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit