Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • škoda že tohle bude v multiplayeru mrtvá hra, možna prvni dny po vydani tam budou lidi ale pak už ne. Budoucnost hraní je totiž v multiplayeru tak k čemu se serou vubec s nejakou kampaní. A prezentaci a marketing maji taky na nulové urovni.
    • to je jednoduche, pokud to bude dobra hra tak ji bude hrat spousta lidi, pokud ne tak ji nebude hrat nikdo
    • ArmA bude v Multiplayeru mrtva hra? Vazne?
      • calwin
        bohužiaľ má pravdu... dnes keď zapnem MP na ARMA 2 tak tam neni takmer nikto... hlavne že na prachsprostom dayz je x tisícov ľudí...
        • Az tak mrtvy se mi to teda nezda...

          http://arma2.swec.se/server/list?country=&filter_dayz=1&mquery=&nquery=&page=1&state_playing=1
          • calwin
            hej... a ukazuješ mi tu servery na wasteland mód čo má od army 2 zasa ďaleko... ale faktom ostáva že normálnu armu ti nikto nehrá a nejakú hrajúcu komunitu by si dnes hladal horko ťažko...
            • Ja fakt nevim co si pod takovou armou 2 predstavujes... pro mne je arma 2 i DayZ.
          • Jojo zlaty wasteland. Velkolepa hra, bohuzel ji jeste hodne lidi neobjevilo..
      • kdo dneska hraje dvojku? slyšel jsem že nikdo (par fanoušku se nepočíta)
        • taky je to 4 roky stará hra.. v A3 je plno hráčů, jediný co mi vadí je že všichni (90%) hrajou COOPy a wasteland mod
  • Hmm ... ciste po zkusenostech se vsemi predchudci ... jde to aspon spustit? A vytuhne to po 10 nebo 30% odehrany hry? Pripadne se 80t tank zasekne o 10cm obrubnik?

    Ne ze by flashpointy a dalsi byly spatny, ale rek bych, ze na nakup jsou jeste tak 2 roky cas. Pak to mozna pujde i hrat.
  • No nevim, predem bych jim nedal asi ani korunu, kdyz vidim jak to dneska delaj. Je jedno jestli je to bohemka, radsi si pockám.
    • Prave proto ze je to Bohemka - bude to jako dycky, mozna za dva az tri roky to bude ve stavu, kdy se to bude dat i hrat. A v ty dobe si to koupis za kilo.
  • Nevím jestli si toho někdo všimnul, nebo jestli to připadá jenom mě, ale není na prvním screenu náhodou dopadení Usama bin Ladina? Ten vrtulník, prostředí....pokud ano tak WOW :)
    • smejki
      jj, pantátu Ládina chytli v Řecku, to je známá věc.
  • Pro porovnání jsem nastavil grafiku v obou armách na vysoké detaily, a mimo pobřeží mi osobně připadá hezčí druhý díl, zatímco trojka tahá trumfy v přímořských scenériích.. o tom žádná ale co do optipalizace, je na tom nová arma neskutečně tragicky.. už druhá mnou testovaná mise - v helikoptéře (SP) je nehratelná (na železe, kde na vyšší detaily jede druhý dil army a třeba takový planetside 2 jako po másle), a můj oblíbený mód wasteland při 50 hráčích na serveru a detailech na nejnižší snesitelné hranici (všechno vyplé/low a 1280x1024), fičí okolo " 10 FPS " . I ty známé chybky u ovládacích prvků (BUGy) z předešlého dílu, které jsou ve trojce opsány z kódu dvojky jako přes kopírák, mě zatím ponechávají ve zklamání s pocitem špatně investovaných peněz. Dokud tu flákotu pánove z bohemky pořadne neodladí, zůstávám u dvojky. *10*
    • Ještě dodám, že využití GPU mě príjde stejně bídné jako u starého enginu kde to tahá výhradně CPU, a větráček u grafiky pomalu nejde slyšet . Bohemka se to "prý" snažila zoptimalizovat roky, ale dodnes se tomu tak nestalo.. doufám že to nebude ten samý případ, poněvač přece jenom nová arma je co-do HW náročnosti trochu jinčí liga.
  • Jinak, ač ignorováno médii, tak skalní komunita má s novou Armou velké problémy. Spousta slibů zůstala nesplněna. Toto fórum to shrnuje velice dobře hlavně na posledních deseti stranách:

    http://forums.bistudio.com/showthread.php?148993-Balancing/page27

    Zatím má nová Arma zaděláno na pořádný průůser u doposud věrné komunity.
    • A jaké nesplněné sliby máš na mysli?
      • Pročti si fórum, ale třeba nosnost vojáků byla jedním z hlavních prvků a teď je pryč.
        • Fórum si čtu pravidelně, proto jsi mě zarazil, protože jsem žádnej porušenej slib nezaznamenal... snad jen nejisota ohledně ToH flight modelu. Weight system implementovanej je... moc vyladěnej není a nikdy se mi nepodařilo se přetížit (jako třeba v ACE2, neslavná kombinace DMR+Javelin), ale to už je snad jen záležitost konfigů. Jaké další "porušené" sliby jsem přehlídl?
          • Jak říkám, pročti ten link, co jsem postoval. Je tam toho hodně a vyvíjí se to. Metalcraze má evidentně hodně co říci.
            • Já A3 nepotřebuju hrát. Vidím to v pohybu, vidím AI. Ve hře bych viděl to samé. Sami vývojáři říkají, že se v AI nic nezměnilo, pouze ořezali množství objektů, které AI skenuje. A2 je prostě zatím mnohem lepší pro mě. O HW nárocích hry nic neříkám. A ano, po 13 letech se sérií opravdu vím o čem mluvím.
            • Do teď byla Alpha ZADARMO, mohl sis jí vyzkoušet. Kdybys zahrál, tak bys věděl, že AI je mnohem lepší, možnosti pohybu mnohem lepší a samotný pohyb plynulejší a méně trhanější než v A2 (konečně se dá ostřelovat) a letadla ještě v Betě nejsou. Ach jo, chvíli jsem si myslel, že víš o čem mluvíš, nebo že sis udělal názor na základně vlastních zkušeností, ale akorát házíš špínu. Ještě řekni, že Arma 3 potřebuje NASA počítač, to je taky oblíbenej (a zoufalej) argument všech nenávistnejch diskuzí (mám 4 roky starej komp kterej ani ve své době nebyl high-end a i přes lepší grafiku me jede trojka líp než dvojka)
            • Jo a taky mi vadí, jak hra hrozně zrychlila a ty animace mi více vyhovují v A2.
            • Nehraju. Když jsem viděl rozbory chování AI a staré známé problémy na fórech, tak jsem se rozhodl, že ještě tak rok, dva počkám. Zůstanu u A2, která už má porod za sebou...
            • At se klidne na letovej model ToH vykaslou (i kdyz hajzlove slibovali) ale pevne doufam ze neco udelaj s letadlama protoze ty jsou skoro nepouzitelny.
            • Pročetl jsem a chápu, že metalcraze štve, že A3 není VBS ani že všechny vychytávky z ACE nejsou v A3 už od základu, ale od toho ty mody jsou. Medic system vyváženej není, ale protože FAKy byly představeny asi předevčírem, předpokládám, že se budou ještě ladit. O ToH FM se mluvilo na E3 a pokud by při létání opravdu ubíral cca 10 FPS, spoustu lidí včetně mě by si ho radši odpustilo. Na mém 4 roky starém železe se A3 hýbe překvapivě dobře, 10 FPS bych ale citelně poznal. Nikde jsem se ale nedočetl o porušených slibech. PS, hraješ A3?
    • To hodně, hodně přeháníš, komunita je ze trojky nadšená a pokrok oproti dvojce je to obrovskej, větší než se čekal. Hrál jsem trojku už pár desítek hodin a nemám důvod si stěžovat, jedinej větší problém vidím v net kódu.
      • Pro mě je důležité, že já a dlouholetí členové komunity s dost velkou znalostí hry a jejích problémů z ní nadšení nejsou. Je pro mě také důležité, že bugy AI, které na trackeru visí 4 roky a mají nejvíce hlasů ze všech nejsou stále ani načnuté, zatímco módy už je dávno opravily...
        • Dlouholetý člen komunity jsem a 90% procent lidí co si na fórech stěžuje jsou nováčci. Na CIT koukám - nejvíc upvotované issues target na 1.63. Při běžným hraní jsem narazil akorát na problémy s netkódem, jinak během SP zatím OK (až na pár bugů po včerejším launchi Bety *3* ). Mody jako ACE jsou výborný, o tom žádná.
          • Jo a těch targetů na CIT se už přesunulo, že už to nejde ani brát vážně. Nekonečné odkládání a nakonec skutek utek, protože priority jsou DayZ a A3.
          • Naopak, stěžují si veteráni (dlouholetí debuggeři z komunity), kteří nešťastně přihlížejí, jak se kdysi simulace mění ve více mainstreamovou záležitost. Doporučuju navštívit fóra.
    • Keyz
      Vypadá, že to nebude takový pokrok jaký se možná čekal.
  • Kdyby to byla skutečná beta, a za normalni cenu a ne jako kickstartr, tak proč ne? Ale obávam se žo oni to mají posunuté a beta je u nich alfa a plná hra je beta.

    jinak ted jsem kouknul cenu na steamu a je to lidovych 25€ a k tomu pristup i do plne verze, to by se i oplatilo.
  • no nevim mam tu hru uz nejakou dobu a porad me udivujou jeji brutalni naroky ackoliv ta hra na to ani zdaleka nevypada BF3 hraju na ultra s 68FPS tady hraju na HIGH a mam tak 35FPS je to nejaky cely divoky
    • rancor1223
      Jak v čem. Částicový efekty má BF3 jednoznačně lepší. Pak samozřejmě mapy jsou detailnější, je tam víc poházenýho bordelu, beden atp. ale to je logický, nemuseli dělat desítky kilometrů map. Arma III má lepší modely postav, techniky, zbraní a těchhle věcí. A detaily na dálku maj líp zvládnutý a scenerie obecně. Ale taky se to všechno projevuje na náročnosti, že?
    • na optimalizaci se moc nekoukalo, to by měli začít pořádně dodělávat až v Beta verzi, jinak srovnání s BF3 rozhodně není na místě už jen rozlohou map nebo počtem objektů na mapě ;)
      • nevím o čem mluvíš, hrál jsem nekolik bet, treba starcraftu, diabla, dawn of war 2, coh 2 a to je prakticky jako hotova hra. pokud neni optimalizovana beta, nebude ani plná hra
        • walltar
          Já sem třeba hrál betu Guild Wars 2 a tam byl dost propastný rozdíl od začátku do konce bety co se fps týče. Když začínala sem měl kolem 25-30FPS a ke konci kolem 120FPS

          Ono je to jak u které bety ...
        • http://25.media.tumblr.com/tumblr_llh9ju35Lh1qf10xso1_400.jpg
    • walltar
      Tak mě arma připadá celkem o dost lepší, než BF3 jak po stránce grafické, tak po stránce grafiky ... s FPS taky nemám problém, na high kolem 70FPS. Doufám, že ale ještě trošku zaoptimalizují ... rád bych tam těch 60FPS na ultru viděl.
    • Ta hra totiz vypada lip nez BF3.
      • Sice nejsem fanda BF3, ale ten je graficky přecijen úplně jiná liga než Arma
        • Ale ten prostor, počasí (čas), fyzika ....
          • Třeba takový War Thunder má mnohem větší mapy, lepší grafiku, propracovanější fyziku a všechno a borcům se to podařilo udělat tak, že i na mojí 5 let staré šunce to valím skoro na plné detaily
            • Veskoslav
              Prosím ne. Když už chceš něco takové "tvrdit", tak to tvrď někde, kde k těmto hrám nemají lidé přístup a nemůžou srovnávat.....
            • LOL ted jsi me fakt pobavil :D
      • zalezi na co koukate
  • Musím uznat, že tech 10 lidi, co na tom pracuji, tak to celkem zvladaji. Skoda, ze 90% týmu bylo preveleno na DayZ, mohla to bejt super hra.
    • naopak, vyvoj DayZ je dost vlaznej - prakticky co za celou dobu spachali je upravena mapa a par assetu - od D.H. uslysis jen proc nejde to a to a zbytek je o tom jak se bavi u Prison Architect, KSP a SS 13 *13*
  • ok tak ja ji zitra smazu ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit