Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S recenzí tak úplně nesouhlasím, původní Torment jsem nehrál (vím, kacířství) a dostal se k tomu až teď, koupil jsem verzi pro Android a pařim to večer na tabletu v posteli nebo i venku na cestách a je to super, už jen proto že hra nemusí být online, dá se vždycky zapauzovat. Z tohoto pohledu jsem rád, že je to co nevíc podobné originálu a taky to určitě není zbytečná hra, své zákazníky si určitě najde
  • Inquisitor
    Sakra a to vyjde zrovna, když jsem se po letech rozhodl Planescape zahrát a jsem v půlce původní verze. To jsem se teda trefil :)
  • x_ander
    To je radost v té diskusi.

    On je imho problém v tom, jak vlastně tyhle remastery/remaky/whatever hodnotit. Je jasné, že se na hru bude dívat jinak fanoušek původní verze, který je logicky rozčarovaný, že za 20 Euro dostal jen lehce přeleštěnou vizuální stránku, a jinak nový hráč, který tu hru nikdy nehrál, ten zase ale může být rozhozený ne úplně aktuálními herními mechanikami.

    A je pak těžký úkol recenzenta v tom nějak balancovat. Na jednu stranu je tu hra, která je legenda a obecně to je devítková až desítková záležitost, na stranu druhou jen těžko by se tady dala zkopírovat dobová recenze, kde by se změnil odstavec o grafice. A pokud by se měl hodnotit jen přínos Enhanced edice který podle všeho není nijak zásadní, tak se průměrnému hodnocení nelze divit.

    Takže bych si tady nevylíval zlost na recenzenta, protože v takovém případě se zavděčit nejde.

    Podle mě by se remaky, remastery a všechny tyhle enhanced edice ani neměly klasicky recenzovat, protože to prostě nejde. Ideání by byl jen rozsáhlejší článek, kde by se shrnula hra co do obsahu (takový výcuc z dobové recenze) a pak se popsaly daná vylepšení, nejlépe se srovnávacími obrázky. Jenže chápu, že pokud na konci není číslo hodnocení, tak by někteří experti redakci zapálili :-D
    • Pro začátek by stačilo, kdyby bylo v recenzi jasně napsáno, co se recenzuje. Můžeš mít špatnou starou hru s dobrým remasterem (HD rozlišení, lepší efekty, vyšší bitrate soundtracku, předělané cutscény apod.), nebo dobrou starou hru se špatným remasterem (i po "vylepšení" padá, mrzne, došlo k necitlivému zásahu do grafického stylu apod.) nebo špatnou starou hru se špatným remasterem a dobrou starou hru s dobrým remasterem. A hodnotit to můžeš z pozice člověka, který zná a hrál původní verzi, nebo z pozice člověka, který starou verzi nehrál, ale má staré hry rád, nebo taky z pozice člověka, který starou verzi nehrál, hraje raději nové hry, ale téhle by třeba měl dát šanci... atd. atd. atd. Pokud recenzent nevyloží karty na stůl, tak se pak tady můžou lidi hádat zbytečně, protože jeden o voze a druhej o koze.
  • Ze prej varovani :D Tak to me pobavilo. A ten popis konceptni vady, ktera samozrejme neni zadnou vadou, me uz uplne odrovnal. Boze boze boze....
  • What! Napriklad za enhanced verziu Diablo 2 LOD by z fleku zaplatili statisice hracov z celeho sveta. Staci im vylepsena grafika a mozno este auto gold pickup a zdielana truhla pre postavy. Na nejaky obsah sa mozu v.... Problem je v tom, ze prave Blizzard sa na to v.....
    • Trojka je s posledními updaty a datadiskem natolik dobrá, že mi dvojka nechybí a obzvlášť až ukončí betu a přidají necromancera, ale mohli by předělat jedničku, ta implemetace do drojky mi přišla dost 'half-assed' a jednička mi přišla nejvíc hororová ze všech dílů i když jsem jí hrál po letech pořád má tu atmosféru
  • A otázka nejdůležitější: Funguje na enhanced edition čeština, vyrobená na staré verze nebo ne?
    Díky.
    • KrPa
      To bohuzel na zadne EE hry s DaD.
    • Myslím, že nefunguje (mělo být tam pár textů nových). NIcméně zde je nějaké dobračisko už domluveno s Beamdogem, že se by mělo češtinu aplikovat v nejbližším patch:
      https://forums.beamdog.com/discussion/63873/planescape-torment
  • flash789
    To je sranda videt modlu vsech crpg hracu jak dostala za pet:) zrejme se k mladym hracum nedostane, kouknou na hodnoceni a nezajem, konec jedny legendy..

    PS: a nebojte, vim ze to nedostalo pet kvuli tomu ze to je blba hra, ale holt to plno lidi vedet ani nebude, pac to nectou..
    • Jen počkej flashi. Uvidíme, jak moc ti bude připadat srandovní až někdo zremasteruje Shadow of the Colossus (a to by moh co?) a Švára mu napálí 4/10, protože mu šipka neukazuje směr k dalšímu Kolosovi a neni tam crafting.
  • I když s hodnocením nesouhlasím, tak ta debata dole mi přijde mimo mísu. Recenzent nedal 5/10 Planescape Torment, ale jeho remasteru z roku 2017. Čili o kvalitě Tormentu jako to hry to nic neříká.

    A pokud jde o srovnání s FF7, obě jsou to špičky svého žánru, obě mají existenciální příběh a obě jsou velmi temné. A obě mají remaster, který nepřinesl nic moc nového. Podle mě mají spíš hodně společného, než že by to byly protipóly.
    • Moment, asi mi neco uniklo, ale on uz vysel novej ff7?
    • Tak ještě pro ty pomalejší. Není to žádný remaster. Je to ta samá hra s možností ji hrát v tzv. "Enhanced" edici s lehkým faceliftem a upraveným UI nebo v originálním pojetí z původního roku vydání.
    • ale on to neni remaster
  • Alex81
    Omlouvám se za OT ale tady to docela žije. Eurogamer už nefinancuje xzone? Zavítal jsem tam po dlouhé době a koukám, že snad v každém článku je "koupit na Alza.cz"
    • Proc to nenapises do bleskovek, tam se resi vsecko.
      • Alex81
        ok
  • Strašně se mi na té nové verzi nelíbí grafika postavy, takové jak kdyby tam nepatřily nebo co :/
    Navíc mě štve že kvůli tomu stáhli z GoGu starou verzi, měl jsem na ni políčeno :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit