Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Jak to tady čtu, je to jak psal Martin Bach, o důvěře čtenáře k novináři, bohužel tahle důvěra je nalomená už celkovým korupčnim prostředí v ČR, kdy každý očekává, že o čem se mluví v médiích, to přece musí být uplně všude. A veřejnost nesoudí podle presumpce neviny, ale uplně obráceně. Pokud nedokážete, že nepodléháte korupci a klientelismu, tak jste zkorumpovaní až na půdu. A dokažte, že něco neděláte...
    • Já si nemyslím, že je to tak jak píšeš. Obecné pocity z korupčního prostředí na to, jak vnímám výstupy novinářů, nemají u mě vliv. Ten vliv mají osobní zkušenosti. Co se týče her tak např. recenze na hry ze světa Elder scrolls od Janchora jsou pro mně silně tendenční a zavádějící z důvodu jeho silného fanboyovství (nebo jak to nazvat), a proto při rozhodování, zda si hru koupit nebo ne, na jeho názor nehledím, resp. přehlížím jeho jásavé výkřiky. To s korupcí nemá co dělat.
    • ja nemyslím že by tady fungovala nejaka "korupce" prece jen games.cz nikoho nezajima ani to nikdo nečte.
      • Robotron3
        Nepsal jsi včera, nebo předevčírem, že s games končíš a už sem nikdy nepřídeš? Něco takovýho si pamatuju *3*
        • jo ale budu odchazet postupne
          • walltar
            Tak postupuj rychle ... a napiš kam se přesouváš ať vím kam nechodit.
            • To bude problém, cody je paranormálně všudezdejší.
  • problem muze byt ze hry se dneska zjednodušují a pak vyjde hra ktera je sice ok, ale v porovnani s predchudcema je jiná. pak nevite jak to hodnotit. treba ja mel problem naposledy s recenzi na ghost recon (znamka 8). mozna to byla dobra hra ale jina ve srovnani s puvodnim ghost reconem.
    to je muj problem s nekterymi recenzemi tady jinak si nemyslim ze by byli nejak podplaceni nebo co
  • Presne na tohle jsem tady nedavno upozornoval, kdyz jste se ucastnili akce EA a zadal jsem zverejneni vaseho etickeho kodexu. Odvetili jste, ze neni potreba a nechapali to. U nas jsme holt kulturne daleko mene vyspeli.
  • Tak hlavně v české republice neexistují skuteční herní novináři. Jsou to jen šmudlové, co si na to hrají. Nicméně ta propojení mezi pisálci a lidi z PR tu samozřejmě jsou. Chalid Himmat, Farid Starman, a další dnes pracují v PR velkých distributorů a vydavatelů, zatímco dříve seděli třeba v redakci s lidmi ze Score a tak dále.
    Já beru česká herní média proto s velkou rezervou a radši si přečtu pět zahraičních review a nějak si z toho udělám obrázek. Je mi hlavně líto lidí, co neumí jiný jazyk a jsou tak odkázáni na české informační zdroje, co se týká her.
    Další věc je, že dneska každý může mít informace jako Petr Poláček nebo Martin Bach, pokud umí anglicky a je má dobře nastavený RSS Reader - už to nejsou ti "polobozi" z dob Levelu, kdy udělali nejapné video a cítili se jako borci, protože měli přímou lajnu ze Strahova a měli všechno nejdřív a četlo je 50 tisíc lidí měsíčně. Ano, mezi slepými jednooký králem, ale ty doby jsou nenávratně pryč pánové.
    • 13_11
      Cokoliv se dá s čímkoliv porovnávat, proč ne. Otázkou zůstává: jak moc je to smysluplné?

      Když půjdeme úplně do hloubky, tak původní obsah netvoří nikdo: ani hráči ani pisálci/herní novináři. Když půjdeme trochu výš, zjistíme, že všude mají nějakou svou Četku či studnici informací. Výhodou amerických/anglických médií, o níž sám píšeš, je to, že v jejich zemích se tvoří hry, které zajímají nás všechny. Proto mají anglicky píšící média snadnější a rychlejší přístup k informacím, proto jsou světoví oni, a my ne. Ano: věřím, že spoustu informací si novináři zjistí sami, ale vůbec bych neopomíjel fakt, že další spoustu dat mají zaslanou samotnými vývojáři. Nikdo z Ubisoftu nebude posílat exkluzivní informace českému GAMES.cz jako prvnímu – to by byl nesmysl.

      Tomuhle pochopitelně české herní weby nemůžou vůbec konkurovat a nikdy ani moct nebudou. To by musela nastat situace, kdy by se opakoval Karel IV. nebo Rudolf II. Habsburský, aby se svět zas na chvíli spojoval v srdci Evropy. Co ale české herní weby můžou a měly by mimo přetahování zahraničních zpráv, je vlastní vhled a osobitý názor redaktorů, který však mnozí z vás z Objektivní Inkvizice považují za kacířství, které je třeba vymýtit.

      Rovněž by česká herní média neměla zapomínat na to, že jsou česká a že i u nás se dějí věci hodné vaší pozornosti. (Vyjmenuj mi zahraniční weby, kam Dan Vávra pravidelně chodí klábosit a občas i něco utrousí ze zákulisí studia Warhorse? Kde píší reportáže z českých herních akcí? Kde nahlédneš přímo do vývoje hry, poněvadž vývojář Franta bydlí přes ulici a někdo z nás se s ním zná? A tak dále.)

      Proto bych porovnával rozumem a ten mi jasně říká, že v měřítku českých herních webů je GAMES.cz špičkou. Že je Polygon „objektivně“ lepší? Ale koho to zajímá, když si chci jako český hráč česky dobře počíst?
      • Robotron3
        Souhlas, ale tady si také musím rýpnout, že co se týče českých informací, studií a her, tam by se dalo zabrat ještě víc, zvlášť, jak správně poznamenáváš, tohle je přesně ta deviza českého webu, kterou v zahraničí český hráč samo nenajde. Takže i doposud opomíjené hry, které však mají ve světě a i tady velký úspěch, tak o nich víc informovat. Jasně, všem nám/vám přijde vtipný úspěch Traktoru Simulátoru, ale je to něco, z čeho by si dospělé herní médium už nemuselo dělat srandu a i takové hry brát vážně a informovat o nich pořádně. A propo. Bude doufám recenze na Euro Truck Simulátor 2? ;)

        edit: I když Traktor je zrovna německej, že jo, to sem ulít, ale ví se, jak jsem to myslel... :)
    • Já beru všechna česká média s velkou rezervou. Každopádně si myslím, že tu herní novináři jsou a že nejsou o nic horší než kolegové ze zahraničí. Jen prostě ti kolegové mají daleko lepší zázemí a jsou více sledovaní. Ale to není problém novinářů, ale problém toho, že žijeme v pidi zemičce, která skoro nikoho v zahraničí nezajímá. *3*
    • Tak proč sem vůbec dáváš ty svoje rádobykomentáře ty jeden odborníku. Když ti česká scéna není dost dobrá, tak si jdi na IGN a hltej si zaplacené PR články v english, když jsi takový "nejtiv spíkr" . Novináři, které si tu dovoluješ nazvat šmudly, jsou lidi, kteří dělali čtivé články o hrách už v době, kdy ty jsi ještě ani nevěděl co je to exe. Oni dělali a dělají recenze z čistého zájmu a nadšení a dosáhli toho, že je lidi z komunity znají jménem a ví, kam si je zařadit. O tom ty si můžeš nechat jen zdát. Nejdřív něčeho sám dosáhni a pak se po někom voz.
      • Tiež nechápem zmysel toho príspevku. Dvadsať riadkov o tom, že keby boli peniaze, novinársky vizionár, high tech web a bla bla bla tak by....
        • A proto by měli slovenským IP adresám zakázat přístup na český weby, protože tu stejně věčně nic nechápate. *1*
          • Zato ty si pobral vsetku chytrost netu. Take pindy co si tam vyplodil, to sa len tak nevidi.
            • A proto by měli slovenským IP adresám zakázat přístup na český weby, protože tu stejně věčně nic nechápate.
      • Chlapče, my dva máme různá měřítka a nároky, proto se na tebe nezlobím. Pro mě jsou hry zábava a koníček, nikoliv obživa, takže si tam nemusím nic dokazovat. Já jsem čtenář a člověk,co za rád utrácí za hry spousty peněz - a mám právo mít nároky a vyjádřovat se k úrovni médií jak je mi libo.
    • Bohužel naprostý souhlas.
    • Robotron3
      To mi přijde kapánek nespravedlivé. Pokud jsi na česká média nezanevřel, tak bys musel vidět, že právě v posledních letech se úroveň hodně zvedá a vycházejí mnohem častěji než dřív vlastní autorské články. Games, hrej, atd.
      • Úroveň se nezvedá a má to jednoduchý důvod. Prostě nejsou peníze, za které by se to dalo dělat skutečně profi. To, jak funguje např. games.tiscali.cz, to je v podstatě čistý amatérismus a lenost těch lidí z "redakce" jít dělat něco jiného, než co byli léta zvyklý dělat. Přitom by bylo pěkné, aby vzniklo byť jedno jediné profi médium, které by mělo silný kapitál /zaručující nezávislost/, jednoho schopného, osobnostně vyspělého a opravdu chytrého vizionáře, který by to vedl a dával dohromady, špičkový moderní high tech web, s podporou všech možných technologií, včetně mobilních, studia a techniku na natáčení kvalitních videí, redakci mladých lidí, kteří umí psát čtivě ale ještě lépe dělat pořádné videorezenze, protože tam je budoucnost, třístránkové recenze už brzy nikdo číst nebude z assbookové generace, a zkušeného matadora šéfredaktora, který by občas napsal nějakou velmi chytrou úvahu, aniž by musel střílet schválně kontroverzní témata kvůli čtenosti, který by ty mladý kluky uměl vést a motivovat a hlavně by neshnil na nějakých představách, které by ho napadly při dřímání na lavici při přednášce o hovně na FHS. Až někdo dá dohormady pár milionů a bude mít takovou vizi, tak mi dejte vědět, rád budu číst český web o hrách. Případně i platit za nějaký VIP obsah.
        • No nejde nez souhlasit, co se tedy tyce popisu zdejsi urovne. Na druhou tvoje ocekavani co se tyce penez a vybaveni sou ve zdejsich podminkach silne nerealisticky.Kazdej by asi chtel profi web ,krome pozeru co tady budou tvrdit ze by si radsi precetli tisickrat recenzi od bezdomovce nez od profika, ale todle by se nikomu nevyplatilo.Nedokazu si predstavit kdyby ze by se to uzivilo.V zemi kde je hrani jeste porad brane jako okrajovka a navic kde nikdo neplati ani za ty hry:P
        • s tim svym hig tech muzes jit nekam, tisickrat radsi si polechnu amatera angryjoa nez radoby profi higtech ign a podobne
        • Asi se mě budete teď smát nebo mě hned sprdnete, ale taky jsem měl takovou vizi, škoda že ty peníze nejsou :(
          • Každému kto má aspoň aký-taký ekonomický (všeobecný) rozhľad musí byť jasné, že web môže byť len tak veľký a nákladný na výrobu aký veľký je okruh ľudí ktorých jeho obsah vyhľadávajú.
        • rad si delam na hry nazor sam , a herni novinare , at uz ceske nebo zahranicni nepotrebuju protoze at uz je to cech nebo american tak se mu bude libit/vadit neco jineho nez me. A kdyz uz bych na neco mel dat , tak to jsou spis nazory hracu na danou hru , a tam je uplne jedno jestli jsou to cesi nebo cizinci.
          Ale...trosku me stve tohle vyzdvihovani cizich hernich novinaru , protoze dost casto placaj nesmysly jako tady u nas , rekl bych ze ten pomer je 1:1. A klidne muzou mit zabalenej svuj web do zlata a stejne plkaj blbiny.
          nejhorsi je ze valna cast hracu se recenzema ridi a pak vznikaji famy o hrach ktere se nezakladaji na pravde ale kazdy jim veri , pac to rikali ( opsali jeden od druheo)na x webech. A az treba za x let se ukaze ze to nebyla pravda , ale na troubu novinare kterej to vyvolal si uz nikdo nevzpomene.
          Dalsi uzasna vec na herni novinarine je ta ze vyvolavaji hype na urcite hry , papouskuji PR kecy daneho studia a kdyz hra vyjde tak skutek utek a je vse jinak nez se hypovalo.A na tohle jsou experti prave zahranicni weby. Nikoho nenapadne se nad informacema zamyslet a skutecne na nich pracovat. Proste nejake studio reklo , cimz je dany web z obliga ze famy vyvolal on , a je to. Pro priklad , jedna z nejvetsich hernenovinarskych kachen je ze v Oblivionu leveluji krysy , 95% lidi tomu proste veri ..a je toho vic.
        • Robotron3
          To sis ale naší zemičku spletl s nějakým USA. Já myslím, že takové Games je uplně super v těch poměrech, jaké může být a ještě o něco víc a rád si tu čtu články a poslouchám podcast a chodim do diskusí. Chlapci se rozhodně snaží, to přece musí vidět každý. I když si taky kromě toho čtu Polygon, to je jasné :)
          • Games, kde si sefredaktor mysli, ze nepotrebuji eticky kodex, kde redaktori jezdi na spratelene akce velkych konzumnich vydavatelu, to opravdu neni super.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit