Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • blixa
    Důvěru k autorovi/webu nemůžeš získat hned, ale dlouhodobě, podle toho, jak ti vyhovují jeho články. Na ničem jinym se to založit nedá. A nejde ani tak imo o to, jestli s nima souhlasis nebo ne - ale jestli ti pripadaj dobre vyargumentovany a konzistentni. Jsem taky ctenar nekolika webu a blogu a stane se mi, ze nesouhlasim s tim, co je na nich napsano, ale to beru spis jako klad - pokud je ten danej clanek dobrej, jen si tim vytribim svuj vlastni nazor.

    Ctenari tezko mohou dokazat vinu ucinkujiciho, to mas pravdu. Ale tady nejde ani tak o dukazy, jako o pocity ctenare. A pokud citi, ze s clanky na danym webu neni neco v poradku, nemusi si dokazovat nic a staci ho prestat cist. Zase jedna osobni vec - po aferce s Johnem vim, ze uz nikdy nebudu cist Tyden. Nemam nic proti lidem, ktery ho cist budou, je to jejich vec. Ale z principu a pocitu obrovskyho poruseni nepsanejch pravidel uz tomu casopisu verit nebudu.

    A nakonec k tem kamaradum - podivej se na nase recenze, porovnej je se svejma pocitama z hrani tech her, porovnej je se zahranicnima webama. Pokud budes mit pocit, ze nadrzujeme hram nejaky firmy nebo cloveka kvuli nejakymu kamaradstvi, je to presne ten pocit, kterej by te mel odradit od dalsiho cteni.
  • To bych mohl, ale já radši svojí recenzi pošlu do score a zase dostanu první cenu
  • Málo vtipný jsi chlapče, nechceš sem do diskuze napsat svoji recenzi? Abych vlastně zjistil jak jsou ty hry špatné.
  • Jsem si říkal odkaď znám Geoffa Keighliho. Pak jsem si vzpomněl na jeho interview s AngryJoem a už jsem si vybavil o koho se to jedná. *1*
  • Chápu že vás mrzí co jsem o Vás napsal a proto Vám radím: Chcete li si zase získat moji důvěru zpravedlivě ohodnotěte hry od blizzardu. Poradím Vám např Diablo 3 2/10
    Starcraft 2 1/10 atd.
  • Celý tento článek je jen snahou jistého herního webu začínajícího na G. pošpinit svoji konkurenci, především pak EG kterému se již zmíněný web nemůže vyrovnat.
    Poslední věc co ktomu řeknu je: Pod lampu je největší tma
  • spíš jde o takový trend že mainstrem sra... maji kladne hodnocení a delaji se z nich modly. Ted se desím jak dopadne nový hitman a jakou bude mít recenzi. Podle prezentací to bude tuneloidní sra... s bullet timem a vsadil bych se že to tady dostane 8 nebo i 9.
  • V prvni rade recenze by mela byt jen voditkem, mela by poslouzit k ramcove predstave a ne se stat modlou. Ted jsem byl v kine na Looper s Brucem Willisem, presto ze na film peli chvalu me dvakrat neoslovil. Chyba ovsem byla na moji strane protoze jsem jen kouknul na vyslednou znamku misto abych si take precet doprovodny text. A s hrami to muze byt dost podobne. Me se velmi libila zdejsi recenze na AC3. Porad jsem si nebyl jisty zda do nej jit ale v recenzi jsem nasel dostatek duvodu odlozit koupi na pozdeji. Akcni cena otupi ostre hrany a ve vysledku budu spokojeny nehlede na vyslednou znamku.
  • To je celkem rozšířený omyl. Většina příjmů pro weby a defacto i časopisy jde z reklam (inzerce), placený obsah by ti pokryl jen malou část nákladů nehledě na to, že bys tím skokově přišel o čtenáře (a tím inzerci).
  • Robotron3
    To už tu bylo dávno a jmenovalo se to Bonusweb profi myslim. A bylo to uplně k ničemu, protože jak říkáš, internet je pro čtenáře zadarmo, tak co by za to platili...
  • recenzenty nema kdo zaplatit, protože internet je zadarmo. tohle by se vyresilo kdyby meli stranky o hrach spoplatnený obsah
  • Jaké recenze máš na mysli? Jinak každá, skutečně každá recenze je jen subjektivní útvar, nelze ji psát objektivně. Kolikrát se stane, že by kolegové v redakci dali výsledné hře jiné hodnocení, třeba i o dva řády nižší/vyšší. Od toho jsou pak diskuze u článku, které by si měl autor hlídat a trpělivě odpovídat na dotazy čtenářů nebo konstruktivní kritiku (na urážky nereagovat).
  • Robotron3
    Na hrej jsem měl jen pár recenzí, takže spíš z tý diskuse. Každopádně je dobrý mít tu lidi, který to baví a dělají to rádi i přes finanční nepřízeň :)
  • Tebe já znám z Hrej ;). Teď jen nevím, jestli z diskuzí nebo jako kolegu. A jinak je to pravda, proto taky mám klasiku práci na HPP a psaní článků jako vedlejšák, který poslední rok pěkně zanedbávám, protože na to nemám moc času.
  • Robotron3
    Když jsem kdysi zvažoval, jestli se nevěnovat psaní recenzí profesionálně, tak jsem si spočítal, že abych měl průměrný plat z recenzování, tak bych musel napsat za měsíc 40 recenzí. To rozhodlo, že tudy cesta nevede :)
  • když nejste ovlyvneni tak proč píšete takové recenze?
  • Zase nepanikařte, drtivá většina recenzí je psaná opravdu nezaujatě a za celou dobu mé pisálské "kariéry" se mi nestalo, že bych byl při hodnocení ovlivněn ať už šéfredaktorem nebo nedej bože přímo vydavatelem. Snad jen jednou, a to když mi bylo nabízeno zrecenzovat jeden český titul přímo v sídle firmy, což jsem ale odmítl. Neříkám, že tu nejsou určité inzertní tlaky nebo nezasílání her včas, ale určitě se nedá mluvit o uplácení. Navíc pokud vysloveně nepíšete pro SCORE či jiný známý časopis/web, tak lze brát herní psaní vysloveně jako koníček, protože za těch pár šupů by se člověk neuživil (a to píšu jako inkognito člověk s uzavřenou smlouvou na psaní článků ;)).
  • Já si nemyslím, že je to tak jak píšeš. Obecné pocity z korupčního prostředí na to, jak vnímám výstupy novinářů, nemají u mě vliv. Ten vliv mají osobní zkušenosti. Co se týče her tak např. recenze na hry ze světa Elder scrolls od Janchora jsou pro mně silně tendenční a zavádějící z důvodu jeho silného fanboyovství (nebo jak to nazvat), a proto při rozhodování, zda si hru koupit nebo ne, na jeho názor nehledím, resp. přehlížím jeho jásavé výkřiky. To s korupcí nemá co dělat.
  • ja jsem to nečetl ale dal bych tomu tak 6/10 protože je to moc dlouhy a o ničem. kdyby tam byly fotky japonek z veletrhu mohlo to mít o bod víc
  • Zayl
    Jak můžu mít důvěru v člověka, jehož znám často jen jménem, přinejlepším ještě fotkou? Na čem mám svoji důvěru zakládat? Na recenzích? A co když ten člověk napíše něco, s čím nesouhlasím? Mám se cítit zrazen? Jak má obecenstvo dokazovat vinu účinkujícího, když do zákulisí vidí jednou za uherský rok a to ještě na malý okamžik? A kdo z vás má srdce na to veřejně o kamarádově produktu prohlásit, že stojí za kýbl hoven?

    Nevím, článek mi přišel úvahově dost mělký. Dal bych mu 5/10.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit