Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale on ho nezabalí, protože do něj lije prachy od děcek z Fortnite. Nebo si vážně myslíte, že tam ti vydavatelé a autoři jdou jen pro těch pár procent v zisku?

  • Ne, nenutil. Všichni se tam hrnuli jak můry za světlem z vlastní vůle. A ano, já už tenkrát nechápal, proč je Steam i na fyzických médiích, ale nějak jsem se jej naučil za tu dobu tolerovat. Nadšený z něj nejsem, ale raději si zvolím Steam, než tu parodii od Epicu.

  • Cvicme_v_rytme

    Ten rozdíl zase takový není. Zkus to "své hry, své vlastní hry" změnit na "hry, do kterých vrazili peníze". Epic Store vrazil peníze do exkluzivity (zadarmo to logicky nebylo).

    Jinak osobně mi je daleko milejší časová exkluzivita, která hráči dává stále možnost volby, než to, co dělají jiní ala Origin, kdy prostě člověk jinou volbu nemá. Z tohoto pohledu Epic Store zbytečně démonizuješ.

  • XorxoxTalarius

    No a ted je tedy rozdil v  cem, kdyz mne predtim vydavatele nutili do Steamu a ted mne nuti do Epic Storu?

  • Veskoslav

    Ale to rozhodli vývojáři či vydavatelé, že to vyjde na Steamu snad ne? Mohli si udělat vlastní launcher, ale to se nikomu nechtělo.


    Poslední hra, co ti vnutila Steam byl Orange Box od Valve. Zbytek her, co kdy vyšly na Steamu tak vyšly ne proto, že by je Steam nutil, ale protože se jim nechtělo řešit nic dalšího okolo. Nic víc. Nic míň. Takže to není práce Valve, potažmo Steamu, že všechny hry musely být na Steam...Trochu si to pleteš, protože říkáš, že Steam donutil hráče. Ne, hráče donutili ostatní vydavatelé, co vydávali na Steamu své hry. 

  • XorxoxTalarius

    Ale nutil, kazda nova hra mela nutnost mit Steam. Neexistovala volba si rict ze tu hru nechci mit registrovanou na Steamu

  • Veskoslav

    Nemuseli. Steam nikoho nenutil používat Steam, pokud vím. Jenom to bylo mnohem výhodnější pro ně, využít strukturu, co poskytlo Valve. 

  • Cvicme_v_rytme
    Takový vzorek je zavádějící. Spokojená skupina většinou mlčí. Zato 100 nespokojenců dokáže na internetu a v ulicích udělat solidní poprask.
  • To opravdu hodně malá sociální bublina... 


  • Wolfcastle

    popravdě já bych si nezaložil epic účet ani za tu celou hru zdarma

  • MrDonut

    Dobra jestli to tak je, tak Epic do dvou mesicu ten store zabali a pojede se dal. Bohuzel se obavam ze je to spis zbozne prani Steam fanboyu a jejich narky jsou jen bezvyznamne placnuti do vody.

  • Carnage666

    Na tu dobu si vzpomínám 🙂 chtěl sem mít na Steamu co nejvíc her a hledal na netu vždycky co je Steamworks a co ne, protože druhá větší služba byla GfWL kterou všichni nenáviděli jako teď Epic a vlastně se později objevil i Origin který bojkotuju do dnes. Prostě se nám to hezky opakuje.

  • Carnage666

    Žádná anketa to není a vidim to tady, na Steamu, na jiných webech a na FB stránkách a twitteru tvůrců těch her kterých se to týká. Prostě to tak je, názory že je Epic v pořádku jsou minimální. 🙂

  • XorxoxTalarius

    A nebo si pamatuji kdyz prisel Steam a vsechny hry najednou museli byt na Steamu. Jelikoz to byla forma DRM. Nehlede na fakt ze kazda hra uz pred tim potrebovala pro multak nejakou sluzbu, takze rozdil je nula nula nic, jen tech sluzeb je dnes min. 

  • MrDonut

    "Drtivá většina lidí"  a Vy jste se te drtive vetsiny lidi opravdu ptal jak to maji, ze si dovolite tohle tvrdit? Nic proti, jen by me zajimalo, z jak velkeho vzorku vase anketa vysla :)

  • Carnage666

    Drtivá většina lidí co nechápe hate na Epic má buď konzoli nebo stejně všechno pirátí. Bych chtěl vidět konzolistu co by si kvůli každý svojí ukradený hře z amazonu (to jen taková vsuvka protože konzolisti si myslí že jsou svatí a nepirátí ale koupit placku bez obalu je ok) musel dělat novej ACC, hra od Ubi? nový acc a login, hra od R*? nový ACC a login, hra od EA? opět. Bych chtěl vidět jak dlouho než by někdo prskal. Epic je prostě rakovina... je mi líto jen 4A games protože se na Metru určitě nadřeli a vsadím se že prodeje byli nic moc. 

  • MrDonut

    a kolikrat ti ho uz prolomili?

  • Carnage666

    Neznám takže mě to moc netrápí ale určitě bych nepřešel na Epic za free DLC ani v případě Metra nebo jiný větší značky.

  • Veskoslav

    Vidíš rozdíl? Své hry, své vlastní hry. Nekupují si exkluzivitu. Navíc takový Ubisoft třeba "bojoval" u nákupu Division tím, že dával hry zdarma atd. Ale nezaplatil třetí straně, aby hru vydala u něj. 


    A třeba tímto krokem jsem například nekoupil a nekoupím poslední hry od Bethy. Rušil jsem předobjednávku na Rage 2 například. A nejsem sám. Takže ano, "války" tu možná byly. Ale upřímně, jenom blázen kupoval například Ubisoftí hry na Steamu, když následně pak stejně spouštěl uPlay. EA hry naposledy Titanfall 2 a ten si to zasloužil. S Blizzardem jsem skončil po poslední Blizzconu, co se týče her.


  • Veskoslav

    To, že mi každý týden přijde, že se mi někdo snažil přihlásit na můj Epic účet je paranoia? 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit