Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to je ubohost, zábavná hra s koncem starodávné ruské klsiky, že nejdeou do Romea a Juile, děte se bodnout s celým Bioware.
    Ještě nekupuji hry, jako ti šílenci ve frontách - hned, hned, hned. Zlatě je si počkat půl roku a je to pak se vším všudy - na tohle jim zvědavej opravdu nejsem. V postatě všechny koncovky u Bioware jsou příšernost, ale tohle je koruna mamlasů. *6* *6* *6*
    • Cypri
      zase bych to tak nepřeháněl.
      • no vlastně, na druhou stranu, mám i radost - a to z toho, že jsem si to ještě nekoupil *1*
        pro mě už to jsou jen píč*sove, pí*usove a jen p*čusove - jdu to omrknout a koupit si místo toho nějakou jinou hru a nebude to rozhodně od Bioware- vlastně oni už ani žádnou jinou nemaj *15*
        • Veskoslav
          A SW:TOR je od Marťanů, ne?
  • Myslím si, že takový negativní jev jako je nedomyšlený příběh a nelogický konec by se měl promítnout ve finálním hodnocení ...... kdyby to hodnotili jako jednu hru (hru o jednom dílu) tak budiž ale oni tu hodnotí zakončení série ( tzn. hodnotí tu rozuzlení zápletky, logiku děje jakožto celku a měli by hodnotit i dodržení slibů, protože těch bylo v rámci "mediální masáže" strašně moc)
    • Konec neni nelogicky. Je jen podle me trochu odflaknuty. Jedna ze dvou vad na krase ME3, ta druha je 1 tlacitko na vsechno. Ostatni drobne chyby mi nijak nezredukovaly zazitek ze hry. Presto si myslim, ze 9/10 si zaslouzi, protoze tech poslednich par minut by nemelo vyrazne ovlivnit predchozich par dni zabavy.
      + castecny souhlas s JF.
      • Bohužel když se nad tím zamyslíš, tak konec silně nelogický je.
        Respektive celé závěrečné rozuzlení.

        Zaprvé celá finální idea reaperu je debilní. Já osobně měl za to, že jsou to velmi vyspělé stroje, které přežívají a drží se na špici evoluce tak, že vždy po určité době dorazí, sejmou všechny civilizace, aby se nevyvinuli na moc velkou úroveň, seberou nové technologie a organiky zpracují na reapery (třeba se ani bez organických těl nemohou reprodukovat), čímž posílí svojí armádu.
        Avšak věta stvořitele reaperu: "jsme stroje a my vás zničíme, páč by jste jinak vyrobili stroje, které by pak zníčili vás? Wtf? Nelogické."
        Dále pak proč vůdce reaperu, který může ovládat citadelu, nechal proteany přepsat keepery a zabránit jejich příchodu. Či proč je nepřepsal zpět?
        Nelogické je i zničení bran v některých koncích. Pokud by se tak stalo, tak celá spojenecká armáda zůstane uvězněna na zemi, která zničená od reaperů. Co budou jíst když ne všichni jedí lidské jídlo? Jak se dostanou pryč? Navíc to v podstatě zabije celou civilizaci, páč bez bran nemohou cestovat. Tzn jsou stejně všichni v řiti.
        Jak se Normandy dostala pryč i s členy posádky? U mě Vegu sejmul Harbinger v Londýně a najednou je za pár minut v Normandy a letí pryč? WTF? Co bude dělat posádka ztroskotané lodi na nějaké planetě, když je nikdo nevyzvedne, páč nefungují brány? Umřou zřejmě. Proč je mi řečeno, že Shepard umře, i když vlastně neumře. Jak se do citadely kurňa dostal Ilusive man? Kde byl celou hru Harbinger? Nebylo o něm slyšet. Atd.
        • Tohle by mohl byt spoiler i pro ty, co hru dohrali:
          Je videt, ze jsi pozorne neposlouchal, co rikali ve hre. Nebo si to jinak interpretujes.
          1. Catalyst jasne rikal, ze Reaperi jsou jeho reseni chaosu, kdy by organici valcili s mechaniky (proc mu to vadi je celkem jedno, tobe to pripada debilni, nicmene to neni nelogicke). Vem si nepratelstvi Quarianu a Geth, tahlo se 300 let a kdyby Reaperi nebo Shepard nezakrocili, mozna by se tahlo tisice let - chaos. Na druhou stranu bych to radsi videl tak, ze Reaperi utoci proto, ze se organici vyvinuli na pro ne nebezpecnou uroven - tohle by se ale dalo povazovat za nelogicky konec nebo bys musel priznat, ze reaperi jsou lhari (Sov a Harb) nebo nas chteli jen presvedcit at jsme povolnejsi. Kdyz se zpetne zamyslis nad nekterymi rozhovory a udalostmi, dava to smysl.
          2. Catalyst neni vudce reaperu, ale jejich stvoritel, sam reaper neni (no v podstate vudce je). Take rikal, ze ho zapojeni Crucible zmenilo. A neprepsal je zpet proc? Treba nemohl, nebo nechtel, nebo byl sam zvedavy, jak to dopadne. Keeperi uz mohli byt nenavratne upraveni a nebylo mozne to vratit zpet.
          3. Co je na zniceni bran nelogickeho? A co se stane s armadami v Sol systemu jsem prave cekal, ze se dozvim z outra. V kazdem pripade maji FTL funkcni, takze by meli byt schopni se presunout do jineho systemu, jen by presun nebyl okamzity, ale trval by nejakou dobu. Pripadne by se jim to nepodarilo a vsichni umreli hlady. To neni nelogicke, jen to je nezname.
          4. Jsi si jisty, ze Ti Vegu sejmul Harbinger? Neprezil to treba stejne jako Shep? Jen se probral pozdej?
          IM byl ovladan reapery, takze me nejak neprekvapuje, ze se objevil na Citadele. Jen je to velka neznama - melo to byt alespon v outru. No mozna dalsi hra z tohoto univerza to objasni?
          • Já poslouchal pozorně a ani si to špatně neinpretuji. Prostě jen je ten závěr zmatený, občas si protiřečí a místy nedává smysl. A nebo mi to vysvětli,páč já to nechápu.
            1) Pominu-li fakt, že chaos obecně znamená jen uspořádání, které dotyčný pozorovatel nechápe (nevím co nechápu reapeři na válce), tak je trochu hloupé, že nemají rádi chaos při boji quarinů s gethy,ale přitom zníčí civilizaci a přitom tak také vytváří chaos. I Liara v jednom rozhovoru tvrdí, že jim trvalo 200-300 let než kompletně vyhladili všechny proethany. Tzn 300 let chaosu. Navíc jaký je rozdíl mezi bojem Kroganů s Rachni či lidí s Turiany a gethů s organiky? Válka jako válka. I bez syntetiků spolu budou organici válčit. Tak to at rovnou vyhladí kompletně celý život v galaxii. Navíc koho to sere, že po sobě někde v prdeli vesmíru někdo střílí?
            2) jasně že catalyst není reaper ,ale to je přece jedno. Je to entita, která vytvořila reapery, kteří jsou něco co převyšuje technologicky cokoliv co zná celá galaktická civilizace a zřejmě je i ovládá (přece nevytvořím něco co si pak bude dělat věci po svém). Tudíž je to nesmírně mocná entita. A přitom uvažuje jako omezený rasista a ještě nechá proethany, aby si změnili citadelu (jeho tělo v podstatě)??? To je silně divné. Proč teda potřeboval Soveregin, aby Saren něco ručně přepsal, když to ten kdo stvořil Sova mohl udělat sám. Na konci jedničky by tak reapeři vyskákali z prostoru a nemusela být ani dvojka ani trojka :)
            Proč by byl zvědavý jak to dopadne, když byl stejně až do připojení toho velkého dilda přesvědčen, že nás spasí jen destrukce (spása jako prase). A asi bezmocný nebyl, když najednou vytáhnul ze zadnice dvě (tři) kouzelná tlačítka nezměrné síly.....
            3) destrukce bran je nelogická v ohledu na to, že to mělo dopadnout alespoň trochu dobře.
            Pokud zničíme brány, tak je prostě konec. Bez nich jsou do sebe civilizace odříznuté, celá flotila zůstane na zemi (možná i zničené) a dolétnou si leda tak do okolních soustav, kde nejsou obyvatelné planety. Ostatně v jedničce Sov říkal, že se naše civilizace stejně vyvinula díky bránám, což je technologie reaperů. Tzn bez nich je to konec civilizace jak ji známe. A že bychom brány vyrobili? Nikdo přece nevěděl ani po tolika letech jak fungují.
            4) Vega a Garrus se mnou běželi do paprsku. Bum, rána. Shepard se plazí do paprsku, tam chvíli kecá s IM a Andersonem, pak s deus ex machina chlapečkem (tyhle wanna be super entity s neomezenou mocí, co vyřeší vše lusknutím prstu, vážně nesnáším). A najednou tu máme animaci, kdy je Vega na lodi a letí pryč? Jak by to stihnul omg? A navíc kam Normandy letěla? Přeci měli bojovat s reapery a o tom, co se chystá udělat Shepard nikdo nic nevěděl.
            Navíc nejen Vega,ale všichni partáci přece bojovali na zemi. Proč by lezli zpět na Normandy?
            A ten energetický výboj z dilda byl rychlý a rozhodně by nestačili doletět k bráně. Nedává to vůbec smysl. Ušité horkou jehlou a odfláknuté.
            Nechápu, proč to pořád zarputile hájíš. Je to zmatené, odfláknuté a místy to nedává smysl. Ostatně viz tvůj příspěvek. Samá spekulace proč tohle a proč tamto. Kdyby udělali koenc, kde na závěr vše logicky vysvětlí, tak tu nemusíme tohle řešit.
        • Jinak nelogičnost vem čert. Klidně ať reapeři dojedou na to, že se jim pokazí windowsy a zamrznou :)
          Mě ale mrzí nejvíc to, že ten konec odfláknuli.
          Jedna animace pro všechny konce stejná lišící se jen barvičkou?

          Já chci na konci krátké vyprávění. Chci vědět, co se poté stalo s Krogany, Gethy, Asari atd.
          Jak to dopadlo na zemi, co se stalo se Shepardem a hlavně s posádkou Normandy a přáteli.
          A především pak, jak vlastně celá galaxie pokračovala po zvolení konkrétního konce.
    • Kdybych to měl ohodnotit podle předchozího příspěvku tak bych ME3 jako samotné hře těch 9/10 klidně dal ale jako zakončení serie je to maximalně 6,5/10 - protože s originálnějším rozuzlením děje jsem se setkal u Šípkové Růženky na bratrově školní besídce :D
    • Jeee, kdyby se hodnotilo podle slibu, to by to litalo! Myslim ty petajzny a jeste min :)
  • Odulin
    U mě je to teda pěkná pitomina..dělal petici pro "lepší" konec v oblíbené hře. *15*
    • Aspon v Mass Effect 3 mate "nakej" konec. Co sem hral Rage, tam mi prislo, ze snad ani nebyl vubec zadnej konec :)
      • Cypri
        Eště ze jsem to nakonec nekoupil, ja si rikal ze v tom cejtim nejakej podraz. PostApo hry mám rád ale tohle mi nějak nesedlo už od obrázků...
        • Kup to. Hra je to skvela - na par dni. Jen poslednich par minut (konec) je slabsich.
        • Ona to neni spatna hra, jen je tam strasne videt, ze tam melo byt mnohem vic obsahu a ta hra je vlastne nedokoncena. Ale to co tam je (hlavne akce) funguje hodne dobre a je to zabava (hlavne hazeni a sekani hlav bumerangem :)
          • Nekupujto je to blbost (rage)
      • Konec Rage byl v podstate lepsi nez kdyz vezmu konec ME3 jako zaver trilogie.
  • Hej co takhle petici za novej konec posledního Star Treku,aby ta alternativní realita přestala existovat,kdo je pro? *15*
    • Kteryho Star Treku? Enterprise? Alternativni realita byla snad uz za Krika. Copak se da rusit? :)
    • Vsadil bych se že takový petice existujou :-D
  • Jak už někdo psal v komentáři u recenze : Kdyby měli Bioware vymyslet konec pro filmové Star Wars, tak by stisknutím jednoho tlačítka nechali rozplynout sílu a stiskem druhého tlačítka by vyřadili světelné meče
    • Hairy_Ass
      High five! *3*
  • Vcelku je to blbost, co tam vymysleli. Chapu, ze to nekoho rozhodi. Ale konec se mi hodne libil, i kdyz trochu odvaril. Ale trochu take pripomel jednu z predloh pro prichazejiciho Promethea.

    Jedine co mi vadilo, byli ty repetetivni divne mise ze zeme, jejich orezana grafika a hory patosu, ktere se tam dle meho nehodi. Konec byl super. I kdyz trochu nekoherentni. Ale co mel delat? Odmitnout? Vzdyt je to jednoduche - everybody dies...

    A teke mne trochu zarazilo, ze koncem utli pripadne pokracovani - nakonec doslova znicili masseffect (ne hru).
  • To bych necekal, ze u devitkove az desitkove hry budou lidi peticovat za zmenu (nebo pridani) konce (ironie?). K cemu jsou teda recenze? Recenze rika, jak jsou hry skvele, uzasne a jeste lepsi, devet, deset, jen to frkne, a pak se zacnou objevovat zpravy, co je tam vsechno spatne, a co by melo byt lepsi a ze je to nedodelane a ze jsou tam chyby a ze kdo vi co. A porad to samy. U Skyrimu, u Rage, ted u Mass Effectu 3. Pak to vypada, ze ty recenze jsou psane horkou jehlou.
    • Hra je to super, konec nekonec! *3*
  • Musím uznat že celá ME 3 je fantastická až do závěrečného momentu, kdy se máte rozhodnout jak to celé nakonec dopadne. Co je pro mě velké zklamání je, že ať se rozhodneme jakkoli, tak uvidíme stejnou ukázku akorát s jinou barvou paprsku. Další rozdíl je co se v tu chvíli stane s reaperama. A co se stane s posádkou Normandy. Ale co takhle kdyby nám ukázali víc ukázek ze země. Londýn, New York, Tokyo - proč sakra nevidíme proč jsme vlastně bojovali o Zemi? Nějaké oslavy lidí či jak dopadla vesmrná bitva s Reaperama a kolik lodí přežilo. Co se stalo s našima lidma a kam nám zmizela možnost volby? Proč nevidíme pohřeb s čestnou stráží pro Shepparda? Proč vlastně nemáme možnost volby zachránit všechny tak jako jsme to měli v předchozích dílech? Hold Bioware pár věcí nedomyslel do konce.
    • trolo
      Presne tak. Slubali koniec ktory zodpoveda vsetky nase otazky. Uzatvori shepardov pribeh ale kde je kurwa do boha vysvetlenie? Mam este milion dalsich otazok... wtf normandia na akej planete? preco utekala? preco na palube boli moji partaci ktorych som mal pri sebe V LONDYNE a bojovali so mnou dole...ako sa tam dostali???
      Ak vybuchli vsetky mass relay tak podla arrival dlc vybuch mass relay znici cely system takze cela galaxia je dead?
      Moje rozhodnutia nemali ziadny vyznam pretoze nakoniec sa aj tak rozhodnes podla toho co ti to pridrbnute decko da. Aky vyznam malo zachranovat gethov, privolat rachni, flotilu quarianov atd atd.. aky vyznam malo zachranit destiny ascencion(ci ako sa to pise) ked si kurwwa? Ziadne dosledky tvojich rozhodnuti sa v konci nepremietli len si mal na vyber viac moznosti... no to ma potes..

      Aj tak si myslim ze cely ten koniec je sen/indoktrinacia pretoze po tom zasahu lucom harbringera pri behu dole kopcom... po prebudeni je tam vela nesrovnalosti ako napr- kde su partaci? preco za vami niesu mrtvoly. neobmedzene naboje? realy? ako sa dostal anderson na citadelu skor ako ja ked pri behu nebol nikde. ako sa tam dostal TIM. preco po bokoch sa objavuju divne atramentove chapadla a hlas reaperov v pozadi ked hovori TIM. preco je zabitie TIMa a zachrana ardesona renegade cin a preco je znicenie reaperov a anderson v cervenej farbe? preco zomriete v 2 "lepsich" moznostiach synthesis, kontrol ale len pri destroy prezijete a nadychnete sa(pod troskami) no citadela vybuchla takze jedine musite byt v londyne!!! to je dalsie voditko ze to musi byt len sen a nie skutocnost.

      atd atd... tych nesrovnalosti je tam vela ale ked to je naozajstny koniec tak epic fail bioware.. dakujem za nevysvetlenie nicoho a koniec bez zmyslu s milionom dalsich otazok a nesrovnalosti ktory ani nedava zmysel ked si to spojite s pribehom jednotky a dvojky(hovorim stale o tych poslednych 15 minutach po zasiahnuti laser lucom pri behu). vsetko do ten moment je paradna hra a jazda ale vsetko po tom je epic fail
    • Právěže domysleli. Naštvali spoustu lidí a o hře se víc mluví. Pokud by udělali DLC s jiným koncem, tak si ho jistě spousta lidí koupí, protože se jim takhle hra nelíbí. Pokud by bylo DLC zdarma (myslím, že by klidně mohl být správný konec dávno hotový), tak by je ještě za to spousta lidí vynášela do nebes.
      Nynější konec (dle názorů mnohých jen jeden jediný) je nejspíš způsoben indoktrinací.
    • Neco takoveho jsem prave cekal, ze tam bude. Ja si zvolil konec - syntezu. Z lode vybehl Joker a pak EDI, ktera se mu hlavou polozila na rameno. Pak vysli ostatni. Vsichni vypadali spokojene.
      P.S.: muj Shepard prezil (minimalne v jednom z koncu, hral jsem to vicekrat).
      • rancor1223
        Já je zničil. Myšlenka přeměnění celé galaxie na kyborgy se mi nelíbila *1*
        • A pro me byla synteza cilem v podstate uz od prvniho dilu (sice trochu jina, ale tohle je jeste lepsi). Od zacatku jsem se snazil spojit synteticke a organicke formy zivota (alespon v alianci). V ME3 se mi to konecne podarilo. Takze jen za to jsem z ME3 nadseny.
          Znicenim Reaperu znicis Gethy i EDI a to se mi nelibilo. Znicenim syntetiku ses v podstate stal "reaperem" ty :-D.
          • rancor1223
            Tak já to bral tak, že reapery se snažím zničit od prvního dílu a ve třetím na tom nehodlám nic měnit. Gethové jsou sice fajn, ale pořád jsou to "jen" roboti. A EDI jsem si nikdy moc neoblíbil, přeci jen ji stvořil Cerberus... Trochu líto mi bylo jen Jokera, že o EDI přijde, ale někoho jsem holt obětovat musel. Pořád mi to bylo sympatičtější, než z něj udělat robota...
            • rancor1223
              Ani ne *1*
            • Chudak Legion, ten kdyby tohle slysel *3*. No aspon ze EDI je Ti lito. Reaperi take nemeli moc na vyber. Ja kdyz mi Catalyst vysvetlil proc reaperi delaji to co delaji, tak jsem si rikal, ze to jediny rozumny konec.
              A syntezou jsi neudelal z Jokera robota. Zmenily se jak mechanicke tak organicke formy zivota - proste takovy blend. A ne jen vyssi formy zivota, vsechny. Tedy fauna i flora. Rostliny se staly take castecne syntetickymi. To vsechno vidis v sekvenci kde ztroskotali na planete Destiny + z informaci Catalystu. No neni to win-win situace?
    • Domysleli. Shepard v jednom verzi konce nakonec je. Ale musel jsi tusim zachranit collector station ve dvojce a mit importovane savy.
      • On se tam akorát nadechne, ale pak člověk akorát přemíšlí jak se Sheppard z čista jasna objevil z citadeli zpátky na Zemi. Navíc ty jen vidíš kus brnění a známku N7, což tam má každý druhý voják v ukázce jak bojují o Londýn, takže si teoreticky nemůžeš být ani jistý, že to je Sheppard.
        • rancor1223
          A jako bonus celá tahle možnost že Shepy přežije nedává smysl. Ten kluk jasně říká, že pokud se rozhodne zničit Syntetiky, zabije i sám sebe (protože je sám díky Cerberu trochu robot). Tak jak může přežít? A když už, tak jak mu v přežití pomůže síla armády, kterou je jeho přežití ovlivněno? Celý ten konec je špatný hlavně díky tomu, že ho vlastně nemůžeš pořádně ovlivnit a také tomu neskutečnému množství nelogičností a chyb! BW by si měli vzít příklad z epilogu FNV nebo alespoň třetího Deus Exu.
          • Tak zrovna novy Deus ex - dlouho me nic nenastvalo, jako jeho konec. Souboj s bosem a na vyber jeden ze tri tlacitek, a je uplne jedno, co jsem celou hru delal?
  • Já jsem to před rozhodnutím znechuceně vypnul. Prohlídnul jsem si konce na youtube a mě vyhovující konec jsem si vymyslel a přehrál ve fantasii jako u knihy. Obecně happy endy nevyžaduju, ale když tři hry hraju za mnou vytvořenou postavu, se kterou jsem se sžil, tak sakra naštve zjistit, že všechno, co jsem dokázal, bylo k ničemu. Navíc ten jejich konec za sebou nechal takových nezodpovězených otázek...
    • Já se zase těšil jak všechny 3 hry pojedu po dohrání ME 3 jinak... jako renegade zachovám kolektorskou základní zniřím Gethy..... To mě rychle přešlo když sem zjistil že se stejně nic nezmění....
    • Já osobně musím říci že pokud hra nabízí několik možných konců tak osobně vyžaduji i konec který by se dal označit za happy end. To s těmi negativně laděnými konci je už totiž stejně klišovité (rozumějte- v poslední době strašně často používané) jako když by hra nabízela jen ty kladné.. Takže osobně bych byl rád pokud by do hry přidali další, tentokrát kladný konec.
      • Nemůžu nic jiného, než souhlasit.
  • Ja rozjedu petici aby obzivnul Soap a stal se nesmrtelnym zombiem stejne jako cpt. Price a spolecne ruku v ruce nas provazeli dalsimi deseti dily CoD od IW. Verim ze ze zakladnou priznivcu znacky CoD se mi to nakonec podari. *1*
    Je videt ze nekteri lide maji houby starosti kdyz se zabivaji takovymi kravinami. *6*
    • Ringwraith
      Hmm, takže protože se jedná o hru, tak by měli hráči jen svěsit hlavu a odevzdaně přijmout, co na ně "tvůrci hodí"?

      Tento přístup ze srdce nesnáším.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit