Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ještě před chvílí jsem ME sérii miloval, teď ji považuju za téměř ztracený čas. Multiplayer nutný pro nejlepší ending, který je i tak opravdový odpad?
    Bioware mi dokázali, že tu někteří kritici mají pravdu - nemají na to, aby vytvořili něco na úrovni seriózní sci-fi ba co hůř, ani na úrovni kvalitnější space-opery (třeba od Lukjaněnka).
    Opravdu špatné endingy, žádný snesitelný - a ty filmečky na závěr? No to snad ne... tak odfláknuté? Od útoku na cerberus base už bylo VŠECHNO špatně.
    ME 1- nejlepší závěr
    ME 2- nejlepší hratelnost
    ME 3- vrcholí v půlce (invaze Cerberusu na Citadel) a jediné, co má opravdu kvalitní, je získávání war assests, které vám jsou stejně k ničemu, když nehrajete multiplayer. Směšné a lituju cca 130 hodin, které jsem u série strávil.
    • já těch hodin nelituju, protože jsem se skvěle bavil, s kritikou konce ale souhlasím...
      celkově to jednak nezodpoví spousto otázek, nové to otevře a především se mi to zdá fakt odfláknutý...

      osobně to beru tak, že na nic je závěr, tzn. posledních 10 minut .-)
      bitvy v Londýně nejsou vůbec špatný a hned úvodní výsadek je extrémně intenzivní zážitek a to mě bavilo...

      nejvíc mi na konci vadí to, že tam v podstatě není uvěřitelná možnost jak pokračovat (což vylučuje moji chuť pořizovat následně DLC)... štve mě, že tam není možnost hezkýho konce, protože jsem hrál od prvního dílu jako paragon a všechno to šlo nějak do kytek... + mi extrémně vadí, že nevím, co se stalo se zbytkem týmu - já měl na Zemi v akci Garruse (i při posledním útoku na Harbingera, že jo) a nechápu, jaktože pak vylezl z Normandy...

      celkově posledních 10 minut = WTF a aaaach jo...
      • však mě Londýn taky bavil, ale podle mě to nebylo důstojný zakončení série, ba ani jednoho dílu. Ravager a Banshee jsou sice silní, ale není tam žádný boss fight (harvester, který je kilometry od tebe a stačí ho zničit pomocí warpu a podobných schopností je prostě směšný). Nejsilnější momenty hry jako Kalros proti Reaperovi, nebo Kai Leng proti Thaneovi...prostě celá ta hra je super, protkaná skvělými příběhy a graduje při osvobozování Citadel od Cerberusu. Pak už je to buď nedomyšlené, nebo odfláknuté a celá série tím v mých očích utrpěla hrozně moc. Proto ta pachuť a pocit promarněného času. Ztotožňuju se s koncem v petici, ten by to zakončil ideálně - tedy pokud bych nemusel hrát MP, abych ho dosáhl - získal jsem nějakých 7 tisíc bodů, ale kvůli 50 % efektivitě jsem na nejlepší konec nemohl dosáhnout, prostě fraška...
        • A jak je ten konec v petici navržený?
  • Readiness under 1750 = Earth getting destroyed no matter which option you choose
    Readiness 1750 = Choose to control the Reapers and Earth will be destroyed.
    Readiness 1900 = Choose to destroy the Reaper and Earth will be slightly destroyed (people turning into ash and stuff)
    Readiness 2350 = Choose to control the Reapers and Earth will be saved.
    Readiness 2650 = Choose to destroy the Reapers and Earth will be saved.
    Readiness 2800 = A third possibility opens up 'Synthesis' saving all beings, I assume that includes the Reapers
    Readiness 4000 = Destroy Reapers while saving Anderson and Shepard 'lives'
    Readiness 5000 = Destroy Reapers without saving Anderson and Shepard 'lives.

    Takže multiplayer je přece jen potřeba pro ten nejromantičtější konec, protože bez něj je readiness rating 50% *11*
  • God-of-War
    Shepard to přežil... zvolte Destroy Reapers a na konci uvidíte
    • ano prezit muze nicmene je tam spoustu nesmyslu spoustu postav se umi teleportovat ale to sou veci ktere by se mozna dali vysvetlit jenze to nejhorsi na tom je ze se nedozvis co se stalo i kdyz shepard prezije tak nevis co se stalo z posadkou nevis co se stalo z ostatnima rasama je pravda ze clovek z fantazii si treba konec muze domyslet tak jak mu to vyhovuje npr kdyz je znicis tak z reaperu na zemi ziskas techniku aby si vesmirem zas mohl cestovat dejme tomu takovej happy end nicmene nekdo na eurogameru mel naprosto skvelej komentar cela hra konci dovolim si citovat :P Štředozem... Mordor. Frodo vyšlapal na horu osudu a těžce váží zda prsten hodí ho pece. Mezitím se před Černou branou sjela armáda zahrnující dějově velmi důležité postavy... Aragorn, Gandalf, Hobiti... začíná velká mela s přesilou skřetů a tato armáda nemá vlastně šanci. Vše visí na Frodovi. Ten se nakonec odhodlává hází prsten ho ohně a.... ... střih. Titulky. Prsten je zničen. Frodo vyhrál. Děj končí.
  • nechapem co sa komu nepaci an tom konci. je to originalne zakoncenie. snad ste si nemysleli ze takyto vojnovy konflikt skonci tak ze shepard na konci bude chlastat s garretom pifko na plazi v objati ashley a okolo budu behat mali sheparikovia a kricat s lodickou normany dady dady we love you :D iny ako destruktivny koniec som ani necakal a je to celkom logicke zakoncenie - namiesto znicenie vyspelich civilizacii ich odrezali od seba - tym sa zarucilo ze ked jedna civilizacia to prezenie z robotmi - gheti a podobne - tak druha ostane ako tak chranena - pretoze cesta ku dalsej civilizacii je bez relay nemozna-zdlhava. podla mna super koniec.
    • oto nam ale nejde tady nejde o to ze chceme videt jak shepard o par let pozdeji chlasta s garrem nebo jacobem nekde a ama deti s ash tady de o to ze nevime co se stalo chapes s ostatnima rasama atd ani nevime jestly prezil shepard jasne tak si vydech a co mozna byl nekde uveznenej a chcip v troskach atd nam de spis o ty osudy co se stema lidma co prezily stalo atd (joker a spol) aspon muj nazor teda
      • přesně tak,spousta událostí z příběhu zůstalo nevysvětleno,a co v dobu poslední bitvy na zemi dělala posádka Normandie někde ve vesmíru sem taky nepochopil...?pro mě osobně nejde o to kdo přežil a kdo ne ale o to vysvětlení a taky o to jak dopadli ti ostatní(třeba i ty jednotky který bojovali na zemi). Zkrátka spousta věcí zůstala ,,zahalena" a nevysvětlena-takle nemá vypadat konec trilogie jedné z nejlepších her co kdy vůbec vyšly.
      • Ale chceme...nebo alespoň já ano... U jedničky a dvojky jsem strávila kolem dvě stě hodin....takže pardon, ale opravdu bych ráda viděla, co se stalo s mojí posádkou... A pokud osoba, se kterou mám romanci přežila, chci i shot, kde mám malý prcky ... Přece jsem nehrála tolik hodin jenom proto, abych potom někde chcípla v troskách nebo byla indoktrinována!
        Nebo alespoň stejně velkolepý konec jako měla dvojka *9*
  • ten konec mi uplně zkazil dojem ze všech 3 dílů...doufám že aspon vydaj pár přídavků kde se vše řádně vysvětlí :)
  • Taky vám dění kolem konců připomíná dění kolem zakončení seriálu Lost? Ten ukončili taky pěkně dementně.
  • Pro zájemce o leaknutém konci: První napsaný konec hovořil o tom, že Reapeři sklízí organiky díky novému nepříteli, který je ještě strašlivější - Temné enrgii. O tom také pojednává celý Mass Effect 2, jelikož Reaprům docházel čas a tak díky unikátní stavbě lidského těla chtěli postavit Human Reapera, aby předešli rozšíření Temné energie a tím zničení celého vesmíru.

    Konce byly připravené dva:
    A - Reapeři nabídnou Shepardovi možnost, kdy obětuje celé lidstvo, aby zamezil rozšíření Temné energie a zachránil celý vesmír.

    B - Shepard zničí Reapery, ale budoucnost bude nejistá, protože lék na Temnou energii nemusí být nikdy nalezen a vesmír bude jednoho dne zničen.
    • To same v blede modrem. Reaperi jsou tu take ti dobri. Jejich znicenim take zabezpecujes nejistou budoucnost. Narozdil od tohoto byl konflikt anorganiku a organiku centrem deni ve vsech dilech - proc by to tak nemohlo i skoncit, ze? Konec je pribehove OK (ten puvodni by take nebyl spatny). Je jen naprosto odflaknuty a debilne provedeny. Konci ME2 nesaha ani po kotniky (provedenim).
      • Ale moc lidem nedochází, že nový konec naprosto boří všechno z ME2. Proč by kolektoři "sklízeli" lidi, proč by stavěli Human Reapera, proč....
        • Ani ne. Kolektori by nemeli sanci s utokem na vice ras. Proste si vybrali lidi, stejne dobre to mohla byt libovolna jina rasa a zaceli stavet noveho Reapera (ostatne, nebylo to poprve). Treba proto, ze je lidi v galaxii nejvice ze vsech ras? Co je na tom tak nepochopitelneho? Navic by byl human reaper ve sve klasicke podobe skvely zastrasovaci nastroj pro nejpocetnejsi rasu galaxie. Sedi to.
          No nevim, mne to prave docela dava smysl, staci se jen zamyslet.
          • Jeden Human Reaper, která je ve své podobě velice zranitelný x tisíce Reaperů - něco smysl dává, ale stejně mi to postrádá veškerou logičnost.
            Lidstvo je rasa s největším potenciálem, ale nejsilnější galaktickou flotilu ovládají Turiané.
            • Cilem reaperu je zkonvertovat maximum populace. Pocet jedincu jsem psal schvalne - zkonvertovat Zemi da reaperum nejvetsi praci, protoze je tam nejvice lidi - cim mene lidi se bude branit a stat hruzou, tim mene prace. Reaperi zvysoka kaslou na flotilu libovolne rasy - v podstate to naznacuji cele prvni dva dily - mysli si, ze jsou nepremozitelni.
              Reaperi bez N-ceho? Pockat na co?
              Asi v pulce hry se ma flotila uspesne Reaperum branila a vyhravala dulezite bitvy - to je info primo z War Room. Zase tak skvele na tom Reaperi i pres tu jejich aroganci nebyli.
              A mimochodem lidsky reaper byl hotovy mozna z 1/4 - jasne, ze byl zranitelny :-D.
            • Mimo to, jsou Reapeři bez Ništěje doslova nezastavitelní. Jejich flotily decimují veškerý život ve vesmíru a ještě před tím vším byl jejich příchod byl nevyhnutelný - takže proč všechno to, když Reaperům stačilo počkat?
    • I kdyby to byly tyto konce ale bylo by to vyvedeno stejně jako ty aktuální, tak by si lidi stěžovali :) ale zní to zajímavě a možná i více logicky.
  • Veskoslav
    Ale tak co. Ke hře se stejně zase vrátím. Chci zachránit Mirandu, přeříznout Tali, zjistit, jaký má vliv zachráněná stanice Collectorů atd..
    • Takovýhle vliv:
      http://www.ign.com/wikis/mass-effect-3/Endings
    • Jo ta zachráněná základna kolektorů mě taky zajímá...asi u záhadnýho doma nebude rozebranej human reaper ale bude vcelku :D
  • Může mi někdo říct jaký varianty jsou toho konce?? A proč mi ten Catalyst řiká že se musim rozhodnout co udělám?? ale můžu jenom dojít k tomu panelu a pustit ten paprsek, nic jinýho udělat nejde....tak mi to trochu uniká :D
    • jinak ještě musim doplnit že je to super trilogie, ale ten konec mě trošku zaskočil...v průběhu těch 3 dílů je vysvětlení pro kdejakou blbost, ale to podstatný je vlastně nejasný, což mě mírně rozčarovalo..
      • no nevim ja mel teda moznosti 3 a pokud to nebylo tou silou flotil tak mozna reputaci i tak mi na Syntesis a Paragon endingu z Normandy normalne vylezli prezivsi a nekomu se jen otevreli dvere a konec.
        • jo to mě taky vylezly, Joker a Ashley...
          • V případě destroy mně na konci vylezli ven Joker, EDI a Ashley. V případě control se jen otevřely dveře, nevylezl nikdo a hned konec videa. WTF?? Sílu flotily jsem měl téměř na max soudě podle toho spodního military baru (hodnotu si ale přesně nepamatuju, jen vím, že jsem udělal vše, co šlo a war assests jsem měl na všech dostupných systémech na 100%), chyběla mi jen Quarianská flotila, protože jsem upřednostnil Gethy a Tali hupsla ze skály.
    • kdyz mas malo effective military strenght tak mam za to ti da Catalyst jen 2 moznosti control nebo destroy
      • já to udělal uplně všecko co v tý hře šlo udělat, ale mohl jsem jenom control...reapři odletěly kamsi, normandie se vysekala někde kdesi a finiš...ale je fakt že aspon překvápko, tohle sem od Bioware nečekal :D
  • Tak jsem dohrál a já osobně jsem s koncem vcelku spokojený. BioWare vsadil na otevřený konec. Ani jedna z možností neukazuje úplný výsledek, ale jen dává naději na pokračování vyspělého života v galaxii a to, jakým způsobem je toho dosaženo, je ten rozdíl a výchozí bod pro další osud celé galaxie. Bohužel pro některé je až moc nekompletní a cítí se ztraceni a odtrženi od děje.
    Osobně vidím konec tak, že Catalyst, jehož existence je v předchozím ději předznamenána, je AI vyvinuté na maximální dosažitelnou úroveň a hledá další a poslední možnost evoluce - syntézu s organickou formou života. Všechny civilizace organiků v určitém stádiu vývoje vytvoří AI, a protože jsou velmi rozdílní, neschopni plně pochopit jeden druhého (např. syntetici vidí organiky jako chaos), dochází ke konfliktům mezi nimi a vyhlazením všech organiků - na anglických fórech tento stav nazvali singularita syntetiků. AI, které zůstalo samotné v galaxii, tak má neomezené možnosti k růstu a vývoji. Je možné, že takový osud potkal i Catalysta v jiné galaxii, kde tímto způsobem zanikly veškeré organické formy života. Proto Catalyst vytvořil řešení - reapery - kteří pravidelně "sklízejí" pouze nejpokročilejší civilizace a transformují je do dalších reaperů.
    Ale Crucible, vytvořené organiky a spojené s Citadelou, změní Catalysta, rozšíří jeho možnosti a on shledá svoje řešení jako nefunkční. Crucible mu poskytne možnosti najít jiné řešení.
    Shepard pak může vložit svou důvěru v organický život a zničit/deaktivovat reapery a všechny existující AI, tedy i EDI a Gethy. Citadela a mass relays jsou sice zničeny, ale organický život v galaxii zůstane zachován a časem se může opět vyvinout. Historie se může opakovat a vzniknout jiný "Catalyst", nebo mohou dokázat, že tvrzení o eliminaci jedné formy tou druhou a o Syntéze jako nejvyšším stupni vývoje, není pravdivé a mají možnost vyvíjet se dál vlastní cestou ...
    Při zachování reaperů a mass relays je možností ještě více - současné civilizace včetně syntetických forem života mohou pokračovat ve vývoji. Ale jak ukazuje válka mezi gethy a quariany, kde chybělo velmi málo k vyhlazení celé civilizace, tak výsledek takového vývoje je dost nejistý, stejně tak jako role, jakou mohou sehrát reapeři, kontrolovaní lidskou myslí.
    Poslední možnost - Syntéze - (moje volba) odstraňuje hazardy, které plynou z koexistence současných civilizací a reaperů nebo z Catalystovy teorie o singularitě syntetiků, vytvořením nového, lepšího základu, nové formy života. Zároveň ale otevírá spoustu otázek, např. jak by takový život vypadal, jaké by měl možnosti a cíle ...
    Pokračuje scéna s Normandií unikající před energetickou vlnou. Spousta lidí má problém s tím, jak se dostal někdo z posádky na loď a jak stihli uniknout - třeba proto, že aktivace takového monstra, jakým bylo Crucible + Citadela, nebyla tak rychlá (i když to z animace není zřejmé) a byli nějakým způsobem varováni. To by zároveň mohla být odpověď na další otázku, jak by se část flotily (ono z ní stejně moc nezbylo, technologická převaha Reaperů byla daleko nad síly spojených civilizací) mohla dostat alespoň do blízkosti svých domovských světů. Někdo také měl problém s tím, proč má Catalyst podobu chlapce ze začátku. Imho vzpomínka na chlapce, který zemřel po zásahu Reaperem, představuje Shepardovu touhu něčeho dosáhnout, změnit chod událostí a zároveň i určitou bezmoc učinit tak. Catalyst tak může vidět sám sebe - chce najít lepší řešení, ale bez Crucible, díla tisíců civilizací organiků z mnoha předchozích cyklů, toho není schopen. Spousta lidí se také nemůže smířit s tím, že se nedověděli, co se stalo s konkrétními členy posádky, ale to je absolutně nedůležité. O jednoho krogana víc nebo míň je úplně jedno, když se řeší otázka zachování a formy života v celé galaxii. Ale vzhledem k tomu, jak těžké byly poslední boje (reapeři meli u Země velkou část své armády) a že před vstupem Sheparda do transportního paprsku velí spojenci k ústupu, jsou na místě obavy, že to značný počet spolubojovníků nezvládl. Tentokrát byla suicide mission asi opravdu sebevražedná.
    • Máš tam chybu/y
      1. při každém konci se mass relays zničí. Pokaždé ! Nezáleží jako barvu má ten výbuch.
      Proto to fanoušky možná štve. Protože ano chtěli jsme konec trilogie. Ale né takový kde všechna galaxie upadne do doby temna. Takže je jedno jestli nás vymáltí Reapers nebo zemřem hlady a třeba quariani na infekce atd.
      2. Já měl třeba Garruse na poslední misi a stejně vyleze z normandie ? Blbost.
      3. Catalyst - nikdy neměl šanci si vzít podobu, kterou si Shepard pamatoval. Jestli jo, tak to chce vysvětlení namísto dalších otázek.

      Teď asi jen doplňky. Nevím jak ty, ale většina ffandů opravdu se svou crew strávili mraky hodin. Každej čekal na závěr a vhodne rozuzlení. Pravdou je, že konec je stupidní a dává ještě víc a víc otázek. Nehledě na animačku po titulkách.. One more story about Shepard. Dodám, že jestli Shepard přežije nebo ne, mi netrápí. Jako konec to beru. Ale zbytek té omáčky kolem je kde ? Já nechci suchý maso na talíři.

      závěrem: "My" bojujeme o záchranu známe galaxie ve 3 dílech. Bojuje se o přežití a vlastne ve finále to přežití je spíš a trest. Tady se spíš rozhodovalo jestli zemřeš by Reaper nebo hladem či infekcí někdě v jungli .. Btw Normadii by mohla uniknout. Ale tvůj poznatek že utekla celá flotila není na místě. Jak totiž Admirál Hackett řekl - potřebujeme chránit crucible... takže oni se na to vyprdli a skočili do mass relay. Ještě perlička.. Mass relay leží za plutem. a oni během 5 minut to stihli z boje ze Země až tam ? Těžko. takže tvoje vysvětelní pěkné.. ale špatné.
    • Tak souhlasim jak v cem ale nektere dalsi veci me osobne nejdou do hlavy 1)me osobne neni jedno ze je o nejakyho Krogana min kdyz ej to clen posadky na kter mi zalezi stejne tka jako na osobe s kterou sem si utvoril romanci a 2)Proc teda Normandy utika? myslim si ze vsichni clenove posadky by se shodli ze radsi zemrou pri pokusu priletet blize ke Crucible a zjistit jestli je Shepard porad na zivu nez utikat a myslim si ze na to meli dost casu chvili byl se Shepardem ve spojeni i Hackett proc ne teda nekdo z posadky Normandy? v ME2 taky Joker priletel dovnitr do Kolektorske lode jen aby je zachranil i kdyz vedel ze to bylo nebezpecny a podle tve loajalnosti si to ani nemusel prezit proc to tak pdoobne neudelali i tady?Ale jasne chapu ze to treba byl zmatek a Joker zacal utikat tesne po tom co polovinu posadky treba vyzvednul.
      • ja si vysvetlujem osud normandy takto: ked shepard omdlel, a ta plosina ho vyniesla k sefovi reaperov tych par minut co spolu kecali mohlo byt kludne par hodin/dni/tyzdnov/mesiacov? Cize ostatny videli ze shepard sa nehlasi, reaperi utocia, krucifix nerobi nic , flotila je roztrhana na kusy, tak usudili ze shepard je mrtvy nepodarilo sa aktivovat krucifix tak zvolili takticky ustup zo zvyskami flotili do ineho systemu - ale bo proste len utekali kade lahsie od zeme, ked ich zasiahla ta vlna a znicila relay zariadenia. alebo to co sa udialo kludne moze byt v spin-offe - DLC :D
      • Tim ze to chapu myslim to ze nekdo by mi to takhle asi rekl i tak si porad myslim ze ta moznost Normandy dostat se blize tam by byla uplne v pohode mozna.
    • A jinak lidem vadí to, že neví, jak dopadly postavy, se kterými strávili 100+ hodin během trilogie a vybudovali si k nim vztah.
    • Hoď si to do spoileru celé.
      • pokud někdo nechce spoilery a klikne na článek "...konec Mass Effect 3" tak pardon, ale asi nemá v hlavě všechno v pořádku :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit