Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To bylo jasny cele mesice predem, ze to bude repetetivni propadak... Kdyz jsem v diskuzich zminil sve obavy, ze to presne takhle dopadne, zakazdym mne zaplavila vlna zurivych decek ve snaze hru branit, opravdu usmevne :) A opravdu tady videt, jake jsou lidi neskutecne tupe ovce, kdyz podlehaji takle nepodlozenemu hypu a planym slibum.

    Treba hype kolem mnohokrat spominaneho Star Citizenu, tam je to celkem racionalni, Studio (studia) plne stovek nadsenych vyvojaru, ohromnej rozpocet, nezavisly tym, pravidelne, velice podrobne info o tom, jak vyvoj probiha, na cem se dela, co se chysta, s cim jsou a nejsou problemy... Ale co NMS? Par videi, kde bylo videt opravdu, ale opravdu porad to stejne, planeta podezrele podobna te predchozi, par jalovejch hernich mechanik, more sladkej reci o nekonecne hratelnosti a... a nic vic. Presto komercni uspech alespon pri launchi ohromnej, tohle se neda nazvat jinak nez ovce, prominte.
    • Heh, Star Citizen. Tak určitě. Já teda blahopřeju těm, co nesouhlasili s novými ToS a řekli si o refund. Ostatní už svoje peníze neuvidí a je otázka, jestli kdy uvidí hru, kterou zaplatili.
      • Kazdy, kdo hru podporil a ma IQ alespon blizici se opicakovi, pochopitelne rozumi, ze se i to muze stat, ze hra nakonec nedopadne, Crowdfounding je o financovani vyvoje, ne o predobjednavani hry. On te nekdo nuti tu hru kupovat pred vydanim? *7*
      • walltar
        I když si souhlasil, tak máš asi tak stejnou šanci že dostaneš refund... Ono jde spíš o to jak je člověk hlasitý a jak otravuje CS, a vyhrožuje že to požene výš. Protože co se refundů týče, tak na tom jsou jak stará, tak nová ToS stejně... obě říkají že částka, která byla použitá na vývoj hry už je nerefundovatelná.

        Ta změna proběla hlavně proto, protože CIG oznámilo že s verzí 2.0, kterou vypustili na nový rok splnili to co bylo požadováno a tak změnili i tu klauzuli, protože neměla dál význam. Ta klauzule samotná neměla ale na refund žádný vliv... Prakticky hned po vypuštění 2.0 byla jakákoliv žádost o refund, mimo 14 dní co chce EU, automaticky odmítnutá.
  • Podle mě je největší problém této hry to, že se tváří jako masovka, přitom je to spíš taková okrajová záležitost, ne pro každého. Hra má jednoduchý cíl, tím je průzkum. Ten splňuje dobře a světy vypadají mnohdy fantasticky, přestože se některé prvky opakují. Ale zkuste si takovou hru udělat jako malé nezávislé a ne zrovna zkušené studio. Lidé vám utrhají ruce a to doslova. :) Mě osobně hra baví, jsem poměrně časově vytížený, takže si ji vždy na chvíli zapnu, prozkoumám nějakou planetu, parádně si u toho odpočinu od pracovních starostí. Víc od toho nečekám. Optimalizace na PC vskutku nebyla dobrá (experimentální verze by už měla mít většinu chyb napravenou), občas se hra trochu zakouše při načítání povrchu planet, nic co by se nedalo překousnout, jinak mě běží bez problému, což ale s největší pravděpodobností obstaral upgrade grafiky, který už byl potřeba a zrovna jsem na něm nešetřil. Pokud budou vývojáři dále zásobovat hru novými updaty, případně DLC, určitě se hra neztratí. Co se týče kritiky, blbci byly vždy a vždy budou a navíc jich je mnohem víc než těch, s rozumným názorem, respektující názory i těch druhých, takže o kvalitě nadcházející diskuze nebude pochyb. :) Hezký den.
  • Chickaree
    No ty problémy se sekáním jsou docela na kebuli, ale jinak se to hraje docela dobře. *15*

    Jasně, občas vykoukne chybka, jako např. když jsem se dal do opravy cizí ztroskotané lodi. Měla o 4 pole větší prostor a silnější štíty. Po úspěšné opravě jsem si ji chtěl proletět. Hned při startu mě to odpálilo až do vesmíru….. pozpátku. Jen jsem bezmocně koukal, jak se mýtina, kde jsem loď našel, scvrkává a s ní i celé široké okolí, než jsem dostal ovládání zpět pod kontrolu. Katapult trval pár sekund, já se vracel zpátky asi minutu a půl.
    Taky se občas stává, že při pohybu v lodi po planetě, na které už jste strávili nějaký ten čas těžením balvanů např. zlata, si to takhle zamíříte k dalšímu obrovskému balvanu, přistanete poblíž, a když se otočíte, balvan zmizí… ejhle, tady už sem byl *16*
    Co tu někdo popisoval, že musí/nemusí neustále doplňovat zásoby energie, hodně záleží na místě, kde začínáte. Taky sem měl tu „smůlu“, že jsem začal na ledové kouli bez známek života, noční teploty -85°C, takže jsem každou nalezenou flóru s Karbonem doslova drancoval, abych měl ve skafandru na chvíli teplíčko.

    Zajímavá je rozličnost světů. To prostě ani člověka nenapadne, jaké fascinující a debilní věci člověk může potkat klidně i najednou.
    Stalo se mi na jedné nejmenované planetě… Planeta místy pokrytá jakoby stavbami. Vypadalo to zdálky, jako pevnosti. Prostě obdélníkové hradby několik stovek metrů vysokých, ale uprostřed žádný hrad. Tak se mi po troše snažení podařilo na hradbách přistát. Koukám dolů ke středu, co se tam ukrývá. Byla tam celkem tma. Tak jsem tam skočil, říkám si, že když tak vyletím s mým vylepšeným jetpackem ven. Uvnitř mě přivítala silně toxická atmosféra. Energie skafandru začala docela rychle klesat. Po 2. plném dobití koukám, že už mám málo karbonu, na dně po zkoumání nic zajímavého není. Začnu se tedy drápat jetpackem nahoru, ale najednou se zaseknu a nemůžu dál. Uprostřed hradby je převis několik metrů široký a ani můj značně vylepšený jet nemá výdrž ho obletět. No nebudu to natahovat, naštěstí sem měl plazmové koule, tak sem se odtamtud vystřílel skrz hradby ven. Stálo mě to „jen“ 750 Karbonu, 500 Plutonia a 750 Thamia9 (3+2+3 políčka v inventáři).

    Hurá na průzkum… *1*
  • jamar28
    Meditativní procházka, klidné odreagování, relaxace. Tak jsem to chtěl hrát. Ale fakt ne za 60 euro. Až to bude za 15 a opravené, začnu o tom uvažovat.
  • Hra za 15 Euro v ceně šedesáti. Děkuji nechci !!!
    • Tak naštěstí je tohle dočasné problém. Cena určitě klesne (u téhle hry možná docela rychle). A pak si to budeš moct užít za těch 15 euro.
      • jenomze hra ma v teto chvili hodnotu maximalne 5 euro a pochybuji, ze bude nejaky zdarma pridany obsah aby melo smysl ji kupovat.

        kdyby byl multiplayer a hraci mohli tvorit svuj obsah pro ostatni( neco jako v neverwinter nights), pak nemam problem dat 60 euro.

        a rikat ze neco nejde, jsou argumenty z detskych let :)
        • Zrzzek
          Že to má cenu 5 euro? Zase nepřeháněj...
          • 20-30 euro by byla adekvatni cena
    • jako kazdej dil CoD.
      • Nesouhlasím. CoD je oproti tomuhle v pořádku za jakou cenu se prodává. A navíc to samé bys mohl tvrdit i o battlefieldu. *1*
        • Tak hlavně, že u CoD je to v pořádku. :)
          • to jako myslis, ze CoD schytava malo kritiky od hracu i recenzi?
  • Já jsem spokojený. Času moc na hraní nemám a u této hry se perfektně odreaguji. Technický stav su bude zlepšovat s patchema.
  • A už víte že slibovaná DLC zdarma jsou kec?
    • Reálná velikost planet je taky kec, stejně jako to že můžeš potkat ostatní hráče.. a ten slavný střed galaxie? Přehraje se průlet skrz mapu k tomu hraje hudba a hodí vás to do další, jinak vygenerovaný ake v podstatě stejný galaxie, wow *2*
      • Ale prej když proletíte 100 galaxií se základní lodí bez upgradu, přehraje se opravdový konec *1*
      • A k čemu bys tam měl reálnou velikost, když by byla stejně na nic? 99% povrchu stejně proletíš v nejvyšší možné rychlosti, aby ses dostal dál. A jak říkalo už hodně lidí, samotná cesta je vlastně cíl.
        • No proč, ze stejnýho důvodu, jako je tam miliarda planet který nikdy nenavštívim a když už to tam teda nebude, tak se tim asi nechlubim v interview a nedělám z lidí blbce, leda že by Murray nevěděl, jak velký jsou planety
    • A už víš, že placená DLC jsou dnes skoro v každé hře? Ale proč zase z ničeho neudělat skandál. :)
      • Draken69CZ
        Protože měli být zdarma a to, že nebudou oznámili až po vydání?
        • no oni to rekli uplne jinak oni rekli ze dokud jim budget dovoli tak budopu free DLC/updaty vydavat, ale ze nevyyloucili ze kdyz jim dojdou penize ze naky placeny budou
          • Draken69CZ
            To ale začali říkat až teď aby si udělali cestičku k DLC, před vydáním tvrdili že DLC nebudou vše bude zdarma pomocí patchů.
        • A není třeba jedno, jestli to co plánovali vydat zdarma, vyjde pod pojmem "update" a další obsah formou DLC? Jde jen o překrucování slov a pravdy, aby se mohlo zanadávat. Tak to vidím já. Nemám potřebu nadávat na něco, co je mě fuk.
          • Draken69CZ
            On, ale slíbil že vše bude v podobě patche, že za nic se nebude platit protože za hru už jsme zaplatili, skvělé PR před vydáním a ejhle týden po najednou rychle obrátit, ber si to jak chceš mě to nepřijde jako dobrý přístup.
            • V podstatě ano, kdyby si lidé tak hojně nekupovali DLC, nebyl by důvod je vydávat. Pokud je finanční potenciál, byla by hloupost to nevyužít. Zapomínáš, že je to byznys, ne charita.
            • Draken69CZ
              *15* jasně vlastně si za to můžou zákazníci sami, tak doufám že se poučí a tohle bude jejich poslední hra protože si u zákazníků už neškrtnou.
            • No, pokud tak jednoduše člověk skočí na obchodní řeči, asi je něco špatně. Nic jsem o tom nečetl, takže nemůžu hodnotit, narazil jsem akorát na slova ve stylu: rád bych, nemůžu vyloučit a podobně.
  • faitheater
    Za 20 EUR by to byl supr kauf. Ale 60? V zadnem pripade.
    Koupil jsem to na zkousku a po cca 85 minutach jsem pozadal o muj historicky prvni refund na Steamu (doufam, ze i posledni).

    Technicke problemy vem cert, ty se daji vyresit (i kdyz prace s inventarem a to "klikani" je fakt na hlavu)...
    Problem byl, ze za tech 80 minut co jsem to hral, jsem musel asi 300x doplnit life support, 300x doplnit mining beam a predpokladam, ze tankovani lode by bylo velice podobne (povedlo se mi akorat opravit prvni lod a trochu si zalitat ve vesmiru, palivo jsem zatim nedoplnoval).
    Ty survival elementy (v te forme, v jake tam momentalne jsou) jsou spis na obtiz a nepridavaji hre nic navic, krome pocitu otravnosti.

    Az to trochu technicky poladi a cena klesne na trochu lepsi uroven, tak to mozna znovu koupim...
    Sean mluvil neco o patchich, kde by hraci mohli stavet svoje zakladny. To by se mi docela libilo.
    Ale momentalne ta hra nedokaze obhajit cenovku 60 EUR.
    • No imho jsi se trochu unáhlil. ve kře jde skoro všechno upgradovat a hratelnost se postupně mění. Po nějaké době inventář fakt řešit ani nemusíš. V tý hře máš k dispozici 96 slotů (48 u sebe, 48 v lodi) a to je víc než dost na to, aby jsi mohl tahat všeho dostatek.
      Ale jinak souhlasím s tou cenou. Ta je imho hlavní problém hry. Hra jako taková je dobrá v tom co nabízí. problém je jen, že je to teď předražené. Jak cena klesna a dopatchují to, nevidím s nákupem problém.
      Jako lidi nadávají na stereotip... ale buďme trošku objektivní - to je problém skoro všech her. Takže by bylo fajn to hodnocení "dělá se tam stále totéž" hodnotit podle stejných měřítek podle kterých se hodnotí hry jako CoD, Uncharted, Gran Turismo, Destiny, a další "pecky" ve kterých se dělá pořád dokola totéž (jen se tím grindují expy) a nikomu to nevadí. Proč to vadí u této hry? Když koupím Diablo (libovolný díl), do hodiny taky uvidím úplně vše co ta hra nabízí (pak to dělám jen v jiném prostředí a lepší výbavou) a lidi jsou z toho nadšení...
    • No, myslím, že ses za těch 80 minut tak maximálně dostal nad planetu a z dálky mrknul na pár planet ve tvé mateřské soustavě. Vlastně vůbec nechápu, proč si ty a tobě podobní podobnou hru vůbec kupujete, jelikož od začátku bylo jasné, že půjde především o exploraci obrovského vesmíru, poznávání nových živočišných druhů a cestě do středu galaxie. Osobně mám nyní nahráno přes 100 hodin a NMS mě ani po této době nepřestává udivovat a překvapovat. Možná jsi měl smůlu na první planetu, pokud tě to vyplivlo na nějaké nepřátelské toxické pustině, s bouří co minutu a sentinely v agresivním módu (jestli je to ovšem vůbec možné, jde-li o první planetu), pak bych možná pochopil tvojí rozmrzelost, ale to si myslím nebude tvůj případ. Co si tak pamatuji. na první planetě jsem doplnil lifesupport asi tak 10x, jen jsem na ní strávil poněkud delší dobu, než 80 minut. Survival mechanismy mi vůbec nevadí, stačí pár upgradů obleku + dle situace přidat tu toxický, jinde třeba radiační štít a přežít se dá prakticky kdekoli a vůbec nejlepší na tom je, že když se mi to někde extra nelíbí, zaletím si jinam, vždyť přede mnou leží celý vesmír. Takže pro všechny kydače: zpátky k COD a WOW chlapci, tohle není nic pro vás *5*
      • faitheater
        "Vlastně vůbec nechápu, proč si ty a tobě podobní podobnou hru vůbec kupujete,"

        Mam rad space hry (v Elite jsem stravil pres 400 hodin) a tak jsem chtel zjistit, co mi nabidne NMS.
        Vzhledem k velmi malo informacim, ktere HG pousteli do sveta, nebylo tak uplne jasne, co NMS vlastne bude zac.
        Proto jsem tu hru koupil. Snad to jako vysvetleni postaci....

        Vlastne, kdyz se na to tak podivam, tak nejvetsim problemem z mojeho pohledu byla cena. Takze az klesne, tak se k tomu nejspis vratim. A snad me ty survival prvky nebudou za 20 EUR tak moc stvat :-)
      • A co jiného navíc oproti tem prvním 80 minutam jsi behem sveho jednoho sta hodin hrani udelal nebo zazil? Pokud mozno nepouzivej eufemismus "explorace vesmiru" namisto bezcilneho letani od jedne nahodne generovane planety ke druhe, pricemz vsechny se navzajem takrka nelisi.
        Jedna vec je, ze vas subjektivně bavi delat neustale jednu repetitivni cinnost po desitky hodin, aniz tato vede k jakemukoli posunu nebo vysledku, to priznivcum hry nikdo nebere.
        Na druhou stranu z objektivniho hlediska je proceduralne generovane 'nic' ponekud malo (nic totiz muzete nasobit treba trilionkrat a dostanete.. Ano, nic) a to zejmena v konfrontaci s Murrayem puvodne proklamovanou hrou, jak mela dle jeho zbozneho přání vypadat. Vysledek je totiz uplne jiny, nez Murray sliboval, coz znaci, ze hru chtel mit podstatne jinou, lepsi. Nabízí se tedy mimo jine jedno vysvetleni s poměrně vysokou merou pravděpodobnostni hodnoty, a sice ze mohutna apologetika NMS je pouhym sebeklamem, kdy si z nejrůznějších psychologickych pricin (individualnich i skupinovych) nechcete priznat zklamanou duveru vlozenou do tohoto projektu. Je to dost prirozeny jev i ve zcela odlisnych socialnich situacich, takze by to nebylo nic nového.
        • Je to prosté, prvních +-80 minut bylo o průzkumu první planety a opravě lodi. Na planetě bohužel nebylo moc života, spíše to bylo pustina ne nepodobná Marsu. Na začátku jsem přijal Atlasovu cestu, namísto bezcílného objevování vesmíru a získal tak i jakousi příběhovou linku. Časem se krom základních herních principů přidávají další, ať je to obchodování, boj se sentinely, vesmírnou pirátskou havětí, učení se mimozemských jazyků, řešení hádanek u monolitů, kontaktů s ostatními rasami, průzkum vesmírných anomálií a ať se ti to bude líbit nebo ne, je to především o prozkoumávání vesmíru a jak Atlas, tak centrum galaxie jsou neskutečně silné hnací motory. Pokud jde o herní mechanismy, řekněme to otázkou. Co jiného děláš v jakékoli RTS strategii než to samé, co v prvních 20-ti minutách, nebo v jakékoli FPS, v libovolné závodní hře, a nebo ještě hůře, ve sportovní hře od EA, mobilní hříčce jakéhokoli typu od PvZ po Fallout Shelter? Princip všeho je vždy stejný a jasný od samotného počátku, jen se rozvíjejí jednotlivé mechanismy. Jenže NMS má oproti ostatním zvláštní kouzlo nepoznaného a opravdu to nemá nic společného s jakýmsi "syndromem očekávání". Opravdu hodně jsem se těšil např. na Destiny či Division .. u obou jsem pak radostně odpadl cca po 40 hodinách s pocitem totálně ubíjejícího stereotypu, neustále se opakujících lokací a nenaplněných slibů. V NMS je variabilita planet obrovská, někdy se ovšem může stát, že v jedné soustavě narazíš na 3 mrtvé hroudy odlišené snad pouze barvou, JENŽE, tady není problém zvednout kotvu a letět jinam, protože světů jsou tu miliardy a kdyby byl každý z nich rozkvetlou loukou, byla by to pěkná pruda. A někdy se mi i víc líbila agresivní pustá planeta typu Venuše, než životem kypící planeta s modrou trávou a myriádnou dinosauroidních alienů. Dneska už jsou hráči strašlivě rozmazlený a staré dobré Elite, či první Elder Scrolls Arena (mimichodem také náhodně generované) by drtivá většina z nich vypnula po první minutě. Nemám rád koridory, nerad navštěvuji 100 a 1x tu samou lokaci stále dokola (Destiny, Division a tisíce dalších) a nepotřebuju aby mě někdo vedl hrou pomocí špatného příběhu, to si raději pustím film. Jasně i NMS má chyby, často padá, "doskakující grafika" a bla a bla, ale nuda to pro mě osobně není ani omylem *3*
          • dočetl jsem až k " jak Atlas, tak centrum galaxie jsou neskutečně silné hnací motory", pak jsem musel přestat, ono se blbě čte, když se válíte po zemi smíchy *1*
            • Já to dočetl celý a vůbec není to k smíchu, spíš k pláči. *1*
            • kdepak, čtení mi problém nedělá, já se jenom směju tomu, jakou blbost si napsal, střed galaxie ve kterym nic neni neskutečnej hnací motor? to jsi fakt nemyslel vážně, žejo? *1*
            • Aha, tak teď už chápu i to xxx a zzz, promiň. Dyslexie je svinstvo a naprosto chápu, že ty "věci" kterým se říká písmenka ti mohou připadat směšná. Ono se to časem poddá, držím palce *3*
      • WTF vždyť tohle je CoD po lobotomii a to je co říct, ty survival mechaniky jsou k smíchu
        • No ono to hlavně s COD nemá absolutně nic společného *3*
          A za druhé, existuje vůbec něco jako COD po lobotomii? Pong? Had?
    • Nejhorší (tedy nejhorší pro lidi kteří hru nevratili) je, ze během tech 80 minut jsi okusil 100% celkové herní náplně (pokud pominu vesmes zbytečné a z hlediska hratelnosti a hloubky hry nezajímavé upgrady lode/skafandru/pistolky)... To se o jinych hrach survival typu rict neda
  • Akurat tak stiahnut polietat si 2 hodinky a vymazat, beztak za tie dve hodinky prejdete vsetky aspekty hry a potom to je len stereotyp
    • No a ještě požádat o vrácení peněz
  • smajdal
    Hra mě baví, už jsem u ní zkejsnul dost hodin, ale s hodnocením souhlasím. Ta hra je prostě jednooký král slepých.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit