Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Já bych celý problém NMS shrnul takto... https://www.youtube.com/watch?v=JCG9YLeIB98

    Celý hype okolo téhle hry byl prostě špatný... Za celou dobu neukázali nic a jen okecávali jak všichni budou moct všechno.

    On by nikdo od malého indie studia nic moc nečekal, kdyby to malé indie studio informovalo o tom co dělá. S tím jak jeli na vlně hypu, se nemůžou divit, že lidi čekali všechno možný. Další problém byl že ukazovali hromady věcí, který dneska ve hře vůbec nejsou, mluvili o featurách který nikdo ve hře nenajde...

    Hra jako taková je dost podprůměrná. Pár základních survival mechanik, které ale nejsou moc zapracované do hry samotné, náplň je nezajímavá díky tomu že tvůrci zneužili procedurální generování co to jen šlo, strašný ovládání, úplně odfláknutá sekce ve vesmíru, hromady bugů, špatná optimalizace... a ten konec. Ta úžasná cesta do středu galaxie. Když jsem to viděl, co tam hráč po tom úžasným hype najde, tak jsem si řekl, že to vyloženě Sean Murray sere lidem na hlavu. A to celé zabalené do full price AAA 60€..

    Kdyby to byl early access tak neřeknu... ale tohle vydat jako hotovou hru je smutné.
    New disappointment discovered: No Man's Sky.
    • Taronyu
      To video to pekne vystihuje :)
    • ale pořád lepší než Star Citizen, není nějak ticho okolo té hry? *15*
      • Ticho možno je čo sa týka herných webov, ale kto chce si pravidelné info nájde na ofiko stránkach, tých informácii a videí je tam dostatok.
      • walltar
        Ticho není... každý týden teď ukazují na čem pracují. ATV se v poslední době o dost zlepšila. V pátek bude prezentace na Gamnescomu. Teď měli celkem velký a zajímavý článek v německém časopise PC Games.

        O tom co je lepší si bude muset každý udělat názor sám... za mě zatím cokoliv co ukázali je lepší, než stejná věc v NMS. Ale tady bych se až tak nedivil, mají mnohem víc lidí, asi o dost víc peněz a jejich tým je plný lidí co mají kupu her za pasem.
      • Blue.Shark
        Počkej 3 dny na prezentaci na Gamescomu. Tipuju další facku do obličejů notorických pesimistických nechápavců.
        • tipuji odklad *15*
          • Blue.Shark
            Hádám, že taky nikdy nepochopíš, jak může tenhle typ vývoje fungovat a myslíš si, že před dokončením dojdou peníze. *15*
  • zx_spektrum
    Sean Murray se připravuje na převzetí žezla nějvětšího herního bullshitmastera od Petera Molyneuxe?
    • WortexCZ
      ...aha. Tak to ma tak patnact let este co slibovat. Pac v blaboleni dohnat "Petu"... to nezvladne ani leckterej zdejsi "diskuter" *2*
    • cos dokázal ty?
      • zx_spektrum
        Tradiční pseudoargumentace. Z veřejného pohledu světa jsem nikdo. Sean Murray vystupoval veřejně, v televizích a všech možných show a mnohokrát o hře prohlásil spoustu faktů které nejsou pravdivé. Ale pro tebe je to o tom co jsem já dokázal. Víš ty co? Dokázal jsem toho spoustu a jsem celkem spokojen, ale narozdíl od Murraye (nebo Molyneuxe) s tím nelezu do veřejného prostoru. On to udělal, on je tváří hry, on se vystavuje kritice. A ano, on je bullshitter. A ty jsi zase zástupce tzv. Generation Snowflake.
      • Přihlásit se na email ... *6*
  • Tahle hra měla velkej potenciál jen kdyby věděli jak toho využít.Hru zabijí hlavně stereotyp. Spore je mnohem lepší
    • Alebo Subnautica.
    • Zabily to zas konzole. Viděl jsi ten dementní gamepadovej inventář s obřímama ikonanama? Hned se mi vybavil Skyrim, ale tam to aspoň šlo zachránit mody.. o konzolové fyzice, popiskách ovládáni na gamepad a všem mechanikám zjednodušeným zhruba na úroveň chápání Ralfa Wigumma ani nemluvě. Typický konzolový odpad, vyvíjet to primárně na PC, mohlo to být lepší, ale to by nedostali miliony na reklamní hype tlačenku od Sony. Když to srovnám s Elite:Dangerous, který je sice taky stereotypní po čase, ale nepůsobí dojmem hry pro předškolní děti, vesmírné lodě nevypadaj jak hračky z Kinder vejce a vesmír neni růžový, dává NNS knockout jednou ranou.
      *11*
      • ...popiskách ovládání na gamepad, aha *7* a "hrál" si to taky jinde, než na youtube? Fyzika je na běžné úrovní počítačových her, a zbytek je čistě subjektivní, ano modely nemají milióny polygonů, ale za hračky z kinder bych je neoznačil. Konzole nic nezabily, tohle neměl být žádný konkurent elite už jenom tím, že to není kopie reálného vesmíru, mrzí mě absence podpory hotas, ale zas na druhou stranu to není žádný hc vesmírný simulátor a na klávesnici s myší se to hraje opravdu dobře
      • KO je to spíše pro Elite *15* Za pár dní má No Man Sky skoro stejné prodeje jako Elite.
        • uplne ina hra, uplne ina liga. to je jak porovnavat Moneta s patlaninou od decka z pomocnej skoly. kolko ludi to bude hrat za pol roka? po NMS nestekne ani pes.
          • *15* je ironie, že v Elite je zrovna asi 2600 hráčů, tak vypadá mrtvá hra, ano. Jak si bude vést NMS je ve hvězdách, ale pokud to bude jako Elite, tak bude určitě fail *15* *3*
            • A pořád je Elite o 100% lepší hra, je to ironie, jak píšeš
            • Až na to, že Elite nemusí hrát všichni přes steam, kdo chtěl koupil si ji dříve, zvlášť když na steamu se objevila se zpožděním několika měsíců
        • Však Elite nemělo mega hype zaplacený od Sony, navíc je to mnohem komplexnější hra, simulátor, takže složitější a nemířený na konzolové masy které by to stejně nechápaly nebo je to nebavilo. Díky Bohu za to
          • Ceho je elite simulator?
            • Ted nevim jestli jsem se nechal nachytat o trolla nebo si fakt myslis ze v elite funguji souboje podle realne fyziky :D
            • Především létání ve vesmíru a dogfightů, které fungují podle reálné fyziky a ne té pohádkové jako NMS
          • že to ty masy na Stamu nechápou a recenze jsou podobné jako u NMS *15*
            • Haha, recenze na Steamu nadávaj na každou hru, to je asi tak směrodatné jako diskuse tady na games
        • @wazza Predaje malo veľké, ale aj veľký počet refundov.
      • Jj kdyby to bylo primarne na PC tak by vsechny mechaniky bylo o dost komplexnejsi a vsechno by bylo taky mnohem realistictejsi a lepsi a inventar by mel mensi ikony.
        • Jj, nezbývá než počkat na update Elite s obyvatelnýma planetana nebo Star Citizen, ale pro děti tak 6-10 let bude NMS fajn, umim si představit, že v tomhle věku by mě to taky bavilo
  • Tato hra je opravdu hrůza a ještě za ty peníze co se prodává!!!! Chtěl jsem si ji koupit ale raději jsem počkal než vyjde a pak jsem si ji raději stáhnul abych se ujistil, že peníze nehodím do koše. Ještě, že jsem tak udělal! Po dvou hodinách hraní totální stereotyp a nuda!!! Hru jsem smazal a vůbec nemám zájem ji kupovat. Tato hra je za 500 Kč drahá! *10*
    • taky jsem stáhnul.. a taky smazal , nebudu kupovat zajíce v pytli
      • Přesně tak!!! Mají být DEMA abych nemusel stahovat... Je to děs hra! A hlavně to létání v lodi mě fakt odpudilo asi nejvíc! A ti kdo davají zápory tak ti si to koupili a teď neví co s tím a dvojka v čudu!
  • Alex81
    Čuchám, čuchám, pořádný flame.
  • Sean Murray vyjebal se všema :) už to někdo určitě textuje:

    https://www.youtube.com/watch?v=fyEThSM4JnI
    • hraci vyjebali sami ze sebou.. protoze si predstavili a vysnili hru.. jenze tahle je proste jina :) a to sledovani prekrucovani toho co kdo rekl je fakt smesne.. to same se ted delo u BDO
  • maros.goc
    "Z předchozích odstavců se musí zdát, že je záhodno No Man's Sky odstrčit do zapomnění, poplivat a ignorovat. Není tomu tak, jen ji zkrátka nelze doporučit každému."

    môže mi recenzent ozrejmiť, ktorá hra sa dá odporučiť úplne každému?
    • nightborne
      Ještě jsem nepotkal člověka, kterej by nesnášel třeba Limbo =).

      Ale ne, tím bylo, stejně jako na jiných místech textu, řečeno, že pokud hledáš lyrickou, uklidňující procházku, NMS nezklame, ale jestli ti jde spíš o konvenční hratelnost, budeš se krutě nudit =).
    • já bych řekl, že průměrný Čech/Slovák se sandály a igelitkou bude spokojen se Zaklínačem 3. V podstatě červená šipka ke všemu, co musíš dělat, ve hře se objevuje velké množství věcí, které imponují české burany jako pivo, sex, rasismus, sprostá mluva, velké kozy apod.
      • tak to zas brzdi frajere, na sexu, velkejch kozách a pivu neni nic špatnýho! *1*
        • to vis, wazza k nicemu z toho nema pristup, tak si z toho udelal znamku prumernosti :D
          • takový stěr by nefungoval ani na tvého spolužáka ze základky. sry ale to bylo trapné, že se stydím i za tebe *7*
        • na sexu ne, ale ten polygonový se mi hnusí, pivo je přeceňovaný a velké kozy se mi opravdu nelíbí.
          • to s tebou musí být na pařbě fakt prča *7*
            • wazza koukám rozjel naklikávací souboj
            • i sandále bez ponožek je buranství, v této době, kdy je tolik krásných letních mokasín, je opravdu "radost" pozorovat české burany v nejhorší obuvi na světě *3*
            • Zapomněl jsi na ponožky, Aperole.
            • ano, výborné letní, lehké pití, jen mírně alkoholové, ideální na sezení s přáteli. Rozhodně xkrát lepší volba než pivo v nějaké zaplivané pivnici, ale těžko vysvětlovat tohle českému buranovi, ten rád hokej, Zaklínače, pivo a sandále *15*
            • no tim aperolem jsi to zabil gurmane :)
            • pivní pařby mám za sebou, pochopíš, že pivo je pak fajn tak jednou za měsíc, na zbytek je lepší víno, aperol nebo whiskey, když chceš tvrdší.

              Je těžko o takových věcech diskutovat s nerdíky, kteří mají představu, že velké kozy= krásná ženská. Blbost.
    • ravux
      Dark Souls! Protoze kazdou hru muzete doporucit kazdemu, kdyz chcete. To neznamena, ze ho bude bavit. Bohuzel tazatel asi nechape semanticky rozdil.
    • Tohle rozdělení chybí u každé hry od CoD až Po PacMan *3*
  • Morraw
    Měli vlézt rovnou do early access a za dva roky vydat plnohodnotnou hru. Myslím, že i to hodnocení by pak bylo vlídnější.
    Když chce dělat takto nezkušený tým vesmírný sandbox survival, tak očekávání na množství obsahu jsou prostě obrovská a jedna generická superformule, které dokáže jen vygenerovat trilion planet to nezachrání.
    A že tu někdo píše, že za to můžou konzole je blábol. Tohle není o použité technologii, ale o týmu lidí, který hru dělal.
  • Základní pravidlo pro procedurální generování je, že by mělo obsahovat co nejméně procedurálního generování. :-)
  • Tahle hra neni pro kazdeho, ale me vyhovuje. Nenechal jsem se stahnout hype a vlastne jsem to po celou dobu vyvoje tak nejak ignoroval, tim padem nejsem zklamam. Tento zanr mi vyhovuje, v podstate obdoba Subnautiky, to taky neni hra pro masy. Vetsine hracu vadi neexistence mp a lzi kolem toho, chapu to, ale ja stejne k tehle hre pristupoval jako k singlu. Pri 18 bambilionech planet nema mp v posdtate smysl, cestovat spolu, nerealne, staveni zakladen,pvp, dobivani, proc, kdyz za chvili budu uz o 20au jinde a zpet uz se nevrartim.
    Zaverem, za 60€ to vetsine hracum nedoporucim, az bude cena 20€ berte to, za tu cenu je to fajn odreagovacka.
    • Subnautica je presne to, čím by chcelo byť No mans sky. A Subnauticu dostaneš za 11€ a toto za 60€. A to nehovorím o krásnej grafike Subnautice a možnosti stavať si základňu. Proste ak niekto chce takýto žáner, tak Subnautica radšej, ako toto. Aj keď Subnautica mi zase príde ako Take on Mars iba pod vodou. Take on Mars som si neskutočne ale neskutočne užil. Čakám na full release (ak niekedy bude) a potom si to dám znova.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit