Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cely problem NMS je, ze to malo vyjst ako indie hra za cca 20 euro, nie ako plnohodtnotna hra za 60 euro.
    • a proč? Má to druhý nejlepší start po Fallout 4 na Steamu za poslední roky, za pár dní si to koupilo skoro 800K, samozřejmě nějakých 10K to třeba vrátí, lidi si popláčou na diskuzi a vývojáři zatím budou mít čas a peníze tam narvat další obsah. Ta hra má na Steamu naběhnuto na prodeje, které se budou počítat do milionů třeba právě jako Fallout, čili na slevu je čas, pak to lidi budou brát ještě více.
      • Draken69CZ
        Ano vzhledem k obsahu hry na to budou DLC sypat jak protržený.
    • martinbucek
      cely problem teba a podobnych je, ze by si si to ani za 20e nekupil a hra nestoji 60e
      • ringmancz
        aha a kolik teda stojí? na všech oficiálních distribucích 60 euro
        • Draken69CZ
          Asi tím myslí že 59,99 není 60 *15*
          • martinbucek
            u nas na slovensku su ceny od 48e, sam ju mam za 54 z predobjednavky, takze 60e to nie je, ale vam je to jedno, ved upiratit sa da zadarmo
            • Všude na ofiko kanálech stojí 59,99€, na Kinguinu a jim podobných +/- 50€... ale prostě na Indie hru je to fakt ranec...
            • Draken69CZ
              OK dobře pro vás, ale 54 to už takovej rozdíl není.
  • Draken69CZ
    Kdyby udělali 10 slunečních soustav s 10-15 planetami jako z traileru s nějakým příběhem, přidali více herních mechanik a procedurálně generovaný by byl až end game byl bych raději.
    • Mass Efect 4? :-) Mohli do toho ešte dat nejaký ten Mass Efect príbeh a bola by to špička, no čo už :-)
  • Díky za recenzi. Bohužel souhlasím. Hra je převážně zklamání a technická (ne)optimalizace to ještě dále shazuje. První hra na Steamu, kterou zkusím vrátit..
  • Špatný technický stav v době vydání --> snížení hodnocení. Tak to má být a jsem rád, že můžu napsat, že Slavík opět nezklamal důvěru v něj vloženou.
    • Jack1947
      Spíš se tomu řiká trochu pokrytectví ne? *7*
      • Zrzzek
        Pokrytectví, též licoměrnost či přetvářka. Může se projevovat jako rozpor mezi vědomým chováním osoby a jejím vnitřním přesvědčením.

        Co to má společného se zohledněním technické stránky hry v době vydání při hodnocení?
        • Jack1947
          Že tady se to v potaz bere u AAA se to přejde ale my víme proč *3* ( ne nemá to se žádnou obálkou navíc nic společného lol).
          • Zrzzek
            Proto Fallout 4 dostal "jen" 7/10 a to také kvůli technickým potížím. A třeba Assassins Creed Unity 6/10, také kvůli špatné technické stránce hry.
    • zdeeneek
      Akorát se to netýká her od velkých studií ...
      • Ale jo, Fallout 4 kvůli tomu taky dostal čočku.
        • Ale zaklínač třeba ne.
          • Toho Slavík nerecenzoval.
  • Jedinej problém, kterej se hrou mám je cena 60 euro. Pořád je dokola od fanboys omíláno jak je to Indie hra a ne AAA a nemáme čekat zázrak, OK tak ať tomu dají adekvátní cenu třeba 25-30 euro.
    • Carnage naprostý souhlas.
    • když tříhodinový inside stojí 20 euro, tak proč by tohle nemohlo stát 60 euro? Vysvětlíš mi to?
      • XorxoxTalarius
        Protoze to mas jako kdyz si koupis u Vietnamcu na stanku handheld ktery v sobe ma 9999 her. Kdyz to zapnes, zjistis ze tam je ta sama hra, jen pokazde v jine moifikaci.
        Pripadne jako by jsi sel do kina na film a ten film by se skladal z triceti stejnejch filmu, jen by mel v kazdem petiminutovem shotu hrdina jinak barevne tricko, ale aby jsi si nepripadal ze te okradaji, tak ti slibi ze konec bude naprosta bomba. Jenze to tricate prehrani toho sameho filmu se bude lisit pouze tim ze misto zmeneneho tricka hlavniho hrdiny budou mit vsichni na hlave narozeninovou cepicku.
        • takže mluvíš za všechny, jsem rád, že je tady tolik hlasných troub, který to ani nehráli, kteří dokáži mluvit za všchny hráč NMS i ty spokojené.
          • XorxoxTalarius
            Ja ti neberu ze jsi spokojeny, ja ti jenom rikam ze ta hra ma maximalne tretinovou hodnotu nez za kterou je prodavana.
            • Jen ho nechej. Vsak se chudak nachytal bohuzel. Ta hra i to studio uz je vlastne mrtva. At se lidi podivaji co se deje na youtube mimo CZ. Prodavali i prelepene krabicky kde do posledni chvile prodejce myslel ze to ma podporu vice hracu.
      • 3 hodiny mysl povznášející jedinečné zábavy v krásné grafice za 20€, nebo 50 hodin stereotypní zabugované ubíjející nudy za 60€ ? Volba je na tobě! *3*
        • pro někoho může být povznášejících 10 hodin v NMS, což je trojnásobek než u Inside, čili opravdu chceš mluvit za všechny?
          • mluvit za všechny? ale kdeže, jak jsi na to přišel? Však jsem psal, že volba je na tobě, ale neosočuj pak tedy ostatní, když mají jiný názor
            • ja tady nic nepodsouvám, to psali v recenzi, však si to přečti *1*
            • ale kde že trolle, který si zapomněl změnit nick, už tady podsouváš teze, že je to zabugovaná nuda, takže 1/10 za trolling *15*
  • Pořád jsem si říkal, proč je mi Sean Murray tak iracionálně nesympatickej, už jsem na to kápnul když jsem teď koukal na interview, hrozně mi připomíná spolužáka ze základky ( kdyby zestárnul tak o 25 let ). Spousta z nás určitě znala někoho podobnýho, byl to takový ten týpek, co neustále krmil okolí naprosto neuvěřitelnýma vymyšlenýma historkama, což v kombinaci s ukecaností vedlo k tomu, že nedělal skoro nic jinýho ale byl docela chytrej a uměl se dobře vykrucovat, takže i když mu někdo dokázal že kecá, stejně se z toho většinou nějak vymluvil, Sean nejen že je mu fyzicky podobnej, ale ty grimasy, ten křečovitej úsměv když lže, to je fakt přesný *1*
    • Paulcz
      Jo tyhle lidi pak můžou prodávat energie a nebo dělat Amwayáka :) Každopádně na tom Sean vydělal asi pěknej balík a věřím, že to příště dopiluje a ještě více lidí sedne na lep :)
  • Já jsem si přišel hrát s kamením. 10/10
    • Na Mars. *15*
  • To se mi už dlouho nestalo, abych musel googlit jak se hra vypíná (Quit Game je pod Options) a to že maj tlačítka v menu cooldown snad vymyslel nějakej cvok ne? *1*
    • Jack1947
      Ted jsem to zkusil (patch mně dovolil konečně vyzkoušet) fakt joo.
    • Tilwaen
      Počkej, teď trollíš, ne? *1*
      • walltar
        Ne netrollí... fakt ta hra má exit game v options. A když na něco klikneš, tak to musíš podržet, dokud se ti nenačte takový kolečko. Někdy tedy, půlka tlačítek je klikacích a půlka nečítacích. Už jen z toho ovládání člověk pochybuje o psychickém stavu vývojového týmu.
        • Tilwaen
          Tak tomu k dokonalosti chybí už jen to, aby tě kliknutí na Options/Exit hodilo nejprve do hlavního menu místo rovnou na plochu *1*
          • walltar
            Ta hra nemá hlavní menu... Jakmile to zapneš, tak tě to automaticky hodí do hry bez jakéhokoliv upozornění.
            • Jack1947
              Přinejhorším si zapneš ten auto aim aby ti pomohl -trochu *3*
            • To chce praxi Waltare, nevzdavej to. nakonec budes davat headshoty gamepadem jako by se nechumelilo:)
            • walltar
              Gamepad mám... jen se mě na něm hrozně blbě hraje. Gamepad není prostě nic pro mě.
            • Rozdil je v tom ze UBI ma tisice zamestnancu, a presto vydavaj houvna. Vetsina komplexnejsich her co delalo par lidi ma inventare a vubec UI a dalsi elementy na daleko horsi urovni nez NMS. jinak reseni konzolove krize v ovladani na PC je snadne, koupit si gamepad, ale tomu se nekteri brani jak cert krizi a radsi budou do nekonecna remcat jak to stoji za prd. To ze by se jim to hralo mnohem lip je pro ne urazejici pripominka a do nekonecna budou vztekle dupat do zeme, ze se to proste musi delat lip :)
            • walltar
              No jo, ale když si někdo za hru řekne plnou cenu, tak holt musí čekat, že ho budou kritizovat jako jiné hry za plnou cenu. Stejně jako se kritizuje Ubi za jejich zpackaniny.

              By mě zajímalo jak by byli hráči na konzolích spokojení, kdyby jejich hra měla ovládání optimalizovaný na myš a klávesnici a ovládání pro gamepad by někdo jen tak odfláknul. Myslím, že by se jim to taky moc nelíbilo...

              A ono to není jen to ovládání... imho je prostě škoda prodávat takovou práci. Mě to vadí. Myslím si, že každá platforma zaslouží aby se o ni vývojář zajímal stejně. Ať už je to PC, nebo konzole. Obojí jsou plnohodnotný produkty za plnohodnotnou cenu. Nebo potom ať zůstane u jednoho a dělá to pořádně.
            • No jo, 15 lidi delalo skoro 5 let hru, 15ti hodinovy smeny, a ted se holt jen pokrci rameny a rekne se..je to site horkou jehlou:)

              No a na konzolich maji kruhovy teplomery na pouziti neceho a na PC zase musis odklikat 5x Ano kdyz chces neco udelat..kazdej ma svoje:) Chapes. chci neco vyhodit z invu v nejakym MMO a dvakrat se me nejaka posrana tabulka pta jestli to chci udelat...
            • walltar
              Já z toho nejsem vyplesknutý... jen jsem potvrdil, že tomu tak skutečně je.

              To divný klikání s cooldownem mě na druhé straně dost vadí...

              Každopádně ať to bereš, jak to bereš mít exit game v options je prostě divný... není to něco co by hře nějak ublížilo, ale dál to potvrzuje to jak ten port šitej horkou jehlou. Což je prostě fakt.
            • Jack1947
              Mi příjde že 95% diskuze je tady na blito jak špatný to není a zbytek, ani nevím jestli nějakej zbytek se tu nečím jiným zaobírá *7*
            • nejlepsi mily Waltare je napred se podivat na svou dobre odvedenou praci, a pak zacit prudit druhe:)

              ja jen ze quit v options mi nijak neirituje, tak me prekvapuje jak jste z toho vyplesknuty.
            • walltar
              No jo, nejlepší argument... ono nevadí že někdo něco udělal blbě, podívej na tady toho, jak to udělal ještě hůř. *1*

              To že Japonci neumí dělat porty, neznamená že někdo bude spokojenej s jinou špatně odvedenou prací.
            • Citlivky..hrali jste nekde porty japonskejch her na PC? Tam obvykle quit neni zadnej, vetsinou se to resi alt+F4 :) Me nekdy ta ciste PC cast hracu prijde jak primadony co zijou v kyslikovym stanu:)
  • kulhy_parici_spici
    No jo, já myslím že 5 je prostě akorát na vahách technologický přínos – hype – cena – hratelnost – technický stav. Hodnocení je pro průměrného hráče, kterého to může za 60 EUR zklamat. Každý, kdo to vezme jako herní experiment a relax, si přičte nějaký ten bod – o tom se recenze zmiňuje.
    • Herní experimenty na relax většinou nestojí 60€.
      • kulhy_parici_spici
        To vnímáme stejně, i proto to hodnocení má svojí váhu.
      • Přesně tak.
  • Vesmirne stanice - to je iny masaker *1*
    Priletite na na velku vesmirnu stanicu na ktorej je jedna kancelaria a v nej JEDEN alien!
    Pristanete na planete a vidite taku svietiacu rastlinu. Jeej vsak taku som uz videl inde, len v inej farbe. Toť k*k*t, date scan a ono to je vraj uplne nova rastlinka. Dava ale stale zinok.
    Taka rada ako hrat NMS, mam to z recenzie nejakeho cloveka zo Steamu:
    - vys/rte sa na objavovanie a scanovanie vsetkeho. Zabije vas to aj vas zazitok z hry. Ak nie na piatej tak na 6600cej planete urcite.
    - hrajte rychlo a efektivne
    - co najskor najviac penazi, najviac slotov v inventari a co najvacsia lod.
    Su to mozno primitivne ciele, ale verim tomu, ze 90% hracov co to kupili, nie su typy ktore sa budu romanticky tulat po planetach, fotit zvieratka a rastlinky.
    A jedna vec je uz ista, ostatne aspekty ako boj, prezitie a crafting su v tejto hre totalne plytke a tupe zaroven...
    59,99 *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit