Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "prezentuju svuj nazor" je moje oblibena veta a to zvlast kdyz jde od nekoho kdo hlasa kupu nesmyslu...
  • Whoossain
    No vidíš, takže se ve finále ukázalo, že toho máme dost společnýho, protože mně taky nedochází, co na tom pořád nechápete :-) Rozdíl je jen v tom, že já necítím potřebu někomu jeho názor vyvracet, jenom využívám možnosti vyjádřit svůj postoj. A jestli si to někdo bere osobně nebo se snaží hledat někde nějaký skrytý významy nebo osobní útoky, tak ať. To je jeho boj, ne můj...
  • A o tom tu prave mluvim. To pole reaguje na kazdy tvuj pohyb stejne jako most z mraku reaguje kdyz na nem stojis. Interakce probiha a tecka. To ze se ti to zrovna nehodi do diskuze neznamena ze to neni interakce s prostredim.

    Problem je ze to co muze byt dostatecny u 2D hopsacky uz nebude dostatecny u 3D akce a prostredi ktere je absolutne staticke a kde muzes privolat vytah nebo otevrit dvere a tim to konci proste uz pro 3D akci neni tak atraktivni. Nenadelas nic.

    Proste nejde porovnavat akcni 3rd person akci s 2D akcni hopsackou. Jiny pravidla, uplne rozdilnej gameplay a navic ke kazdymu se hodi neco jinyho. Nedochazi mi co na tom porad nechapete...
  • Whoossain
    Očividně by sis měl nastudovat, co znamená iteraktivita prostředí. To, že vlezeš do textury, která má symbolizovat pole (asi) a ty v ní nejsi vidět, rozhodně interkativitou prostředí není. Stejně tak není interaktivní to, že je někde pojízdná podlaha. Interaktivita je to, že prostředí reaguje na tvoji činnost. Jako že přijdeš ke spínači a jeho použitím si přivoláš výtah (jako v Remember Me). Nebo že se přiblížíš k hlídkovýmu robotu a ten na tvoji přítomnost zareaguje (jako v Remember Me). Nebo přijdeš k NPC a ta na tvoji přítomnost zareaguje (což v Remember Me nebylo a tak to autorovi recenze vadilo, že za to - a za nerozbitný stánky na trhu - hře dal 6/10). Ne, prostředí v Nidhogg není interaktivní o nic víc, než v Pac-Manovi nebo Streetfighterovi...
  • Nn to je proste interaktivni prostredi a porad je interaktivnejsi nez to v remember me... Ale to podstatny je ze o to v tyhle hre vubec nejde. U 3D akce vypada fakt divne kdyz je prostredi uplne staticka nemenna kulisa. U rychly 2D hopsacky kde jde ciste o velmi svizne souboje je to proste uplne neco jinyho a neda se to absolutne srovnavat. Je to jako srovnavat kamion a sportovni auto. U Kamionu asi nebudes kritizovat ze s nakladem jede maximalne stovkou stejne jako u sportovniho auta nebudes pozadovat aby uvezl lodni kontejner na navesu.
  • Tak jsem si to myslel spravne, ze jde o recesi *1* *1* *1*
  • Preed
    Ak nie si schopny pochopit co je to stylizovana retro grafika nidhoggu a ''pseudo'' realisticka takeho AC,ktora je vsak hnusna(v porovnani napr s AC4) tak je zbytocne ti nieco hovorit.Vy mate proste vsetku grafiku na jednom metri,je absolutne jedno ci ta grafika taka ma byt alebo nema alebo ci to ma nieco vyjadrovat alebo nie,proste viac polygonov -> lepsia grafika -> viac bodov recenzii,absolutne nezelazi na tom aka ta hra je,nie je alebo aku tam ta grafika hra ulohu alebo nehra,proste ciernobiely pohlad na svet a uz vobec sa nevyjadrujem k tomu,ze pleties hrusky s jablkami lebo hodnotit spolu recenzie na AC a Nidhogg dava zmysel,fakt,az sa tu raz zrusia cisla pri recenziach tak sa tym urobi velka sluzba ludsvu. Okrem toho ta posledna veta je dost usmevna, neviem ako by si chcel hodnotit hry ako AC a Nidhogg rovnakym metrom,v tvojej logike to znamena asi zvozit Nidhogg pod zem lebo ma taku grafiku ako ma a to je proste stupidne,vid zaciatok tohto postu.
  • Muzes tam probehnout polem do ktereho se schovas takze protivnik vidi jen vrsek tve hlavy a sermujes v podstate naslepo. Je tam level kde jsou mosty z mraky ktere po chvili chvili propadnou kdyz na nich zustanes stat nebo tam jsou pojizdne podlahy apod.
  • zadna hra nestoji a nepada ve snaze o realistickou grafiku. Nebo ja jsem aspon zadnou takovou nehral, kde jako primarni hratelnost mela byt "realna" grafika a vsechny ostatni faktory jsou znaedbatelne. Blockbuster vs konverzacni film je jako FPS vs HC strategie.
  • interaktivni v cem? Jako vice nez v Remember me? Krapet se ztracim ve tvych prispevcich, kdy mam pocit ze jde neustale o recesi a nemyslis nic vazne, na druhou stranu potom napises neco, co normalni clovek jako recesi povazovat nemuze *7*
  • Je zajimavy ze ja jsem si recenzi precetl a dozvedel jsem se o cem ta hra je a na zaklade toho jsem si ji koupil a nezklamal se. A ted kde je chyba?
  • V Nidhogg ale zrovna interaktivni prostredi je :D
  • Whoossain
    Já to tam mám taky stejný, akorát s jedním "s"...
  • Piggsy
    Whoossain - Souhlasím s tvými názory a rád bych si tě přidal na Steam mezi přátele. Jaký máš nick? Já stejný jako tady, Piggsy. Teda jestli máš zájem... *4*
  • Whoossain
    Recenzi jsem si samozřejmě přečetl a nedozvěděl jsem se to. Stejně, jako se náhodný divák nedozví nic o hře z videorecenze. Tedy kromě toho, že její autor zná hodně cizích slov...
  • janchor
    Pokud si přečteš recenzi, dozvíš se ty důvody zcela konkrétně.
  • Ne, naroky by mely byt stejny. Jinak to hodnoceni nema smysl. Tam kde nedovedete zachovat stejne naroky, tam vec popiste, ale nehodnote, ctenar si zhodnoti sam. Grafiku muzete hodnotit ciste z funkcniho hlediska nebo funkcniho a technickeho a vytvarne, ktere je veci vkusu a neda se objektivne posoudit jen vecne popiste, at si ho zhodnoti kazdy sam, nezahrnujte ho do hodnoceni.
  • Whoossain
    Třeba ti filmoví recenzenti dokáží líp napsat, co vlastně na tom filmu hodnotí a proč mu dávají tolik, kolik mu dávají. Já třeba hodně rád čtu recenze Františka Fuky. A to je můj filmovej vkus diametrálně odlišnej od toho jeho. Nicméně v každý tý recenzi vim naprosto přesně z jakýho důvodu se mu něco líbí nebo nelíbí. Uvede konkrétní příklady toho, co je správně nebo špatně. Tady se dozvim, že Nidhogg je dynamická hra. Jiný hry nejsou? To snad ne...
  • Whoossain
    Tak nějak. Jak jsem psal - u Remember Me bylo hře mimo jiný vyčítáno, že prostředí není interaktvní. Tady je interaktivní? Autor namítne, že tady by interaktivita prostředí ničemu nepřispěla. Přispěla by něčemu v Remember Me? Jednalo se v zásadě o arénovou bojovku. Proč by mělo něčemu přispět, že budu v mezičase moct rozbíjet stánky na tržišti? Tady je kladem, že jsou kulisy animovaný. V RM nebyly? Tam se to nedá považovat za klad? A tak by se nechalo pokračovat dál a dál. Mě je celkem šumák, že Hotline má 10 stejně, jako Deus Ex. Mě vadí, že hotline má vyšší hodnocení než jiná hra kvůli tomu, co se u tý jiný hry ani neobtěžoval recenzent zahrnout do hodnocení...
  • janchor
    Co je na tom paradoxního? Je přece zcela přirozený, že na různý věci jsou kladený různý nároky. U popcornovýho sci-fi blockbusteru bude nejspíš záležet na přesvědčivosti triků, u černobílýho konverzačního filmu vůbec. Pokud hra stojí a padá na snaze o realistickou grafiku, je logický, že se bude rozebírat především ta. Pokud hra pracuje s cíleně lo-fi estetikou, bude se řešit, jak jí to jde nebo nejde.

    Zvláštní, že třeba v tom filmovým světě nikoho nemate, když mají filmy za hrst dolarů stejnej úspěch, jako megalomanský produkce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit