Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to že v článku naznačujete, že Diablo (lhostejno které) je snadná hra, není pravda. D3 jsem nehrál, D1 už hrozně dávno. Nejvíc si pamatuju D2 a to rozhodně snadná hra není. Má 3 obtížnosti, každá obtížnost se odemkne po dokončení předchozí obtížnosti. No a projet to do konce na tu nejvyšší obtížnost není vůbec snadné. Stačí si nesprávně vybudovat postavu (špatně umístit skilly, nemít správné vybavení) a zaseknete se na začátku třetí obtížnosti a dál se nehnete. Já jsem Diablo na tu nejvyšší obtížnost nikdy do konce nedohrál.
    • fallanga
      Nezapomeň na hardcore mod. To bylo teprve něco. Ale složitost a obtížnost je něco jiného.
      • Diablo rozhodně složité není (point-and-click hack-and-slash item farming orgy), ale na vyšší obtížnosti obtížné je. Složité hry jsou většinou komplexní strategie jako třeba Civilizace nebo Galactic Civilizations nebo komplexní RPG hry se spoustou pravidel (Baldurs Gate). Tyto hry vyžují od hráče velkou investici času do naučení se jejich pravidlům. Alespoň tak to chápu já :-)
        • fallanga
          No, Civilizace mi nepřišla nikdy moc složitá. Nejlépe bych to objasnil na své oblíbené sérii a to je Heroes of Might and Magic. První díly byly obtížné, ale systém měly velmi jednoduchý, ale poslední 2 díly měly menší obtížnost, ale na druhou stranu, každá jednotka má tolik bonusů, že ta hra se kvůli tomu stává složitou.
        • Nevím sice co je těžké či složité na Civilizaci, ale Bardurs Gate není těžké ani složité, není těžké KOTOR není těžké nic, když se to naučíš, naučís se to většinou za pár desítek minut, složité je občas Dark Sous a to taky jen pár bossů, myslím, že Manus je těžký a složitý - splnujě oba požadavky, to se chtělo učit strategii jeho útoků + použití náhrdelníku proti jeho magii, vše to zkloubit v té jeho proklaté rychlosti - výborný herní zážitek a tvralo mě to dost dlouho a to jsem s nim měl problémy i na základní verzi..
          • asi jsem pomalejší, ale já hry typu Civilizace za pár desítek minut neovládnu. Je tam příliš mnoho různých nastavení a pravidel (jaký společenský řád, co zkoumat, jaké jsou jednotky, jak funguje ekonomika, daně, růst populací ve městech, produkce, typy terénů). Je to určitě mnohem komplexnější než se vybavit lukem/mečem/hůlkou a klikat na kostlivce jako v Diablu. A D&D pravidla jako v Baldur's Gate člověk taky neovládne za odpoledne (vždyť je tam spousty tříd, každá ta třída má unikátní skilly, je tam stovky kouzel atd)
            Dark Souls jsem nehrál, takže nemůžu srovnávat. Avšak jen z toho že je to konzolová hra předpokládám, že ta hra bude víc těžká než složitá
            • Kozy
              BG a ID složitý hry? Možná pro někoho kdo nikdy nehrál D&D a i tak je to snadný.
            • kdysi jsem to hrál a nějak mě to úplně nechytlo a už ani nevím proč, teď si dám jedničku v enhanced verzi, už se těším, jenže totálně mě crashl win 8.1, diagnostika systemu, oprava disku, ta jejich automatika, problém je, že se to ani zapr nemůže bootnout do win, dostanu se jen do řešení problémů. Jak já nesnášim Windowsy...
            • @david. Kovarik
              BG jsem dával jako příklad protože jsou nejznámější. Zkus si zahrát IWD2, tam uvidíš opravdovou složitost a opravdovou obtížnost. Ze série her na Infinity Enginu je to nejtěžší hra. Špatně si vybuduješ partu a po 10-ti hodinách hraní zjistíš, že hra je nedohratelná a budeš muset hrát znovu.
              Pokud jde o Civilizaci, jsem hrál jen 1,2,3. Nejnovější díly neznám.
            • ježíš marja, tak zrovna civilizace je opravdu blbý přiklad, navíc je to v současnosti dosti mizerná série, poslední díl je fail, Baldurs Gate základy se naučíš během minut, pak už je to samozřejmě o řešení statů, kouzel apod. Je to spíše o trpělivosti než o nějaké složitosti a nevím přoč dáváš přiklad Baldury, když Torment je daleko lepší, složitější, propracovanější ve všech směrech. Nikdy sem nechápal ten hype okolo Balduru...
          • fallanga
            Dark Souls bych spíše zařadil do kategorie obtížné, ne složité. Ale to už je slovíčkaření.
            • Jam97
              Dark Souls je jednoduché na pochopení, ale složité na vymástrování !
  • Diablo 2 Blizzardi opatchovávají, balancují a dovádějí k dokonalosti už ... kolik... 13 let? Nenapadá mě důvod, proč dát přednost tomuhle - pokud se tedy bavíme o spritové grafice/akční rpg.
  • Tak pri pohledu na tuhle hruzu si na Diablo 1 opravdu nevzpomenu ani nahodou. Nazvat tu zmet pixelu nadherou, to uz chce opravdu hodne silny matros.
    • vypadá to hodně podobně jako Diablo 1
      http://www.youtube.com/watch?v=Fl5I5CUTqh4
      • *1* *1* *1*
  • Jelikož mám rád Diablo a pixelartu se nebráním (pokud je použitý v přijatelné formě), tak hra mě docela oslovila, i když jde vidět, že jsou autoři teprve na začátku. O něco podobného se snaží autor Hyper Drift Lifter, což doporučuju všem, kterým se líbí tohle.
    • *Hyper Light Drifter
  • Přijde Oculus a tuhle retro módu spláchne na kaliště dějin. *4*
    • jo až na to, že 1/3 potencionálních hráčů to nesnese z důvodů žaludeční nevolnosti.
    • Retro si love
      Retro is life !
    • Kozy
      To si vážně myslíš?
      • Doufám. *4*
    • maros.goc
      uz aby to bolo :)
  • Autor má buď veľmi zlý zrak alebo ešte horší zmysel pre humor. Nevadí mi retro grafika ale pixel art je hnus.
  • maros.goc
    Suhlasim so všetkými prispevkami ktorym sa zda slovo nadherne v nadpise az prilis prehnane

    Pozrel som sa na hru v malom okne, pozrel som sa na to v 1080p na 24palcovom monitore a v kazdom pripade som nezaregistroval co jeakoze na tom nadherne... Prostredia su fadne, postavy sa pohybujú ako keby mali na chrbte kosmodisk a cele to vyzera a posobi proste tak lacne, ten subojovy system je hrozny, vsetko je to nechutne pixelove (ano mozete to schovavat za slovicko art, pre mna je to len nechutný zhluk pixelov )
    • ano pro TEBE je to nechutny zhluk pixelu pro JINEHO nadhera tak se přes to přenes a nebuď jak malej jarin
      • maros.goc
        cize nieco takze ze ja mam rad bazanta na vine no druhemu staci jest h0o0o0o0ovno?
        • ja třeba nemam rad plněnou papryku ale když ji někdo vedle mě jí tak mu taky neřikam že jí hooooOooOvno..... to že mě nechutná je muj problem ne jeho. stejně tak je to TVUJ problem že se ti to nelíbí. třeba to časem pochopíš
        • grow up *7*
  • Vidím že se tady trolluje už i v nadpisech článků.
  • Tak tohle vystihne jenom jedno slovo "LoL" pry Diablo :)))
  • Jack1947
    Nádherné akční RPG ... tedy hmm ehm echm... kuck to mi připadá jako by jste schválně chtěli aby "diskuze" nestála. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit