Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zase komixové MMO jako by jich tu nebylo příliš moc. Vyjde někdy MMO s "realistickou" grafikou?
  • Kinet1c
    Hral som to, bol som trpezlivy a potom som sa ktomu nevratil, tak som to odinstaloval. Nevedel som prijat to cele prostredie atmosferu sveta, skratka pre mna aspon teda, neskutocna nuda. A to som nedosiel len na nejaky 25 lvl ci tak nejak, uz nespominam, kedze som na tuto hru uz skoro zabudol, teda ziadny dojem vo mne nenechala. Vypracovana je super a tak, ale celkovo ma nudila.
  • Keyz
    To je divný.

    Dobré věci bylo potřeba sehnat v dugeonech co si pamatuji a rozdíl to byl. I když ne o 10000%. Ale i to málo co to přidalo bylo znát. Hlavně v Ultimě kde každé HP navíc se hodilo. V Lineage 2 to zase velice zvedalo všechno možné.
    Tedy bylo tam obojí. Ale určitě toho bylo méně oproti PvE. To máš pravdu, ale zase bych to neviděl tak propastně.
  • Khanemis
    No a třeba jsou lidi, kteří PVP prostě za zábavu nepovažují. U většiny moderních onlinovek jsou jak PvE servery, tak PvP, takže si každý může užít hru tak, jak chce. V různých typech serverů tedy nevidím problém.

    Já osobně třeba PvP aboslutně nesnáším (a to ne jen proto, že by mi to nešlo, odmítám se ho účastnit celkově, i když mi třeba přeběhne před očima o dost slabší hráč), Neměl jsem ho rád v Ultimě a neměl jsem ho rád ani ve spoustě dalších online her. Naštěstí se tomu již většinou dá vyhnout. Pro mě to není zábava, bojovat s ostatníma. Protože hráči, co se v PvP nejvíc vyžívají jsou většinou blázni, co jenom škodí. A málokdy přitom vnášejí do hry další realismus, spíše naopak. A ve hře, která má být zábavou se opravdu nechci rozčilovat s nějakým tentononcem, který jako jediný smysl své existence vidí otravování ostatních (na to mi stačí si občas přečíst internetové diskuze:D). Někdo třeba nechce být kuchařem a přitom nechce zabíjet ostatní lidi.

    Na druhou stranu uznávám, že samotné zpracování PvP, pro ty, kteří to mají rádi, by mohlo být lepší, jako třeba v té Ultimě. Ale vždycky by měla být možnost volby, jestli to člověk chce absolvovat nebo ne:)
  • Spades
    Tak ho očividně baví expit, ale až doexpí, tak nemá trpělivost na raidování, tak ho to přestane bavit a řekne, že je to sr@čka.

    Na druhou stranu z posledních MMO co sem hrál nemělo ani jedno dobrej endgame :D
  • Spades
    Protože v Sandboxech nemáš takový důraz na PvE jako v Theme Parcích, právě proto, že nemáš důraz na itemy. Když dokážeš získat věci z craftu (což v sandboxu musíš, aby se daly dobře nahradit při ztrátě), tak nemáš žádnou iniciativu chodit dungy a raidy pro loot. Kdyby tam byly trakové raidy jako ve Wildstar, nebo WoW, tak by museli dropovat nehorázné množství lootu, aby se o něj hráči nemuseli starat,

    Holt sandboxy jsou fakt více zaměřeny na RP, craft a takové to "pravé" PvP, kdežto Theme Parky jdou po kompetitivnímu PvP a PvE.

    Přesný opak WIldstaru je třeba EvE Online, ale tam jde krásně vidět, že se tam PvE moc nehodí. Je tam sice v nějakém omezeném slovasmyslu, ale raidy tam fakt nenajdeš.
  • Keyz
    Já mám starou fotku když jsem stál s posledním krumpáčem před dolem. Měl jsme trenky a jeden krumpáč a chtěl jsem si nakopat želeno na brnění... To bylo něco

    Ale jak jsem psal. Pak se ukázalo, že hodně lidí pomůže. Levné brnění a věci jsem následně dostával zadarmo a bylo to dobrý. Pak v klanu ještě lepší. A to jsem se PVP v Ultimě skoro neúčastnit ale byl jsem rád, že je tam otevřené.
    Jak se lide náhled svolávali aby šli vyhnat PK, to bylo dobrý a pořád se prostě něco dělo. Navíc věci měli zcela jiné staty a nehrálo to takovou roli.

    Paradoxně čím více HC to je. Tím je ta komunita lepší i pro nováčky jsou jsem byl já.
  • walltar
    Tak ony nový MMO jsou dobrý ... na měsíc, nebo na dva. Spíš to chce dojmy po půl roce ... a myslím, že už by Drda článek nenapsal. *1*
  • Kozy
    Je vůbec nějaký MMORPG ze kterýho nebyl Drda nadšenej a po půl roce neřikal jak stojí za hØvnØ?
  • walltar
    Jo zamáčkněme slzu a spusťme další MMO odrhovačku. *9*

    Nikdy jsem v MMO nezažil takové vzrušení, jako když mě v Ultimě honilo PK a já zrovna měl v báglu něco důležitýho.

    Nebo když mě v novém carrieru v EvE přepadnul gang 20 hráčů.

    To jsem se potil i na zadku ... dneska je smrt v PvP spíš jen otrava. *9* Sakra kde jsou ty časy? *9*
  • nighters
    Nezapomeňte to pak ohodnotit číslem 7.
  • Keyz
    Jo, škoda. Nehaním to, když to lidí baví.

    Možná by ale opět RP a Sandbox uspěl jako v minulosti. Třeba to někdo pořádně zkusí :)

    Btw proč se tak mnoho lidí váže na vybavení? Sám to píšeš, že by tě ztráta vybavení zasáhla. Lze to udělat tak aby, bylo lehké získat běžné vybavení kde tě to nebude tolik mrzet a to lepší si již pohlídáš v partě. Dnes vybavení hraje zásadní roli. Bohužel. Hrálo tedy i v Lineage ale tam nebylo tak časté, že jsi o něco přišel. Zase když se to někomu stalo a vadilo mu to. Byla sranda to pozorovat. :)

    Je to o nastavení. Momentálně se to dělá jinak... Třeba se to změní :)
  • Keyz
    V Ultimě jsi mohl ztratit skoro vše taky to hrálo hodně lidí. Není to o měření se ale zábavě. Klidně tam někdo dělal kuchaře a bylo mu jedno, že venku běhají vrazi.
    A jak jsem psal. Ten svět je pak zajímavější a ne tak uměle ideální jako na PvE serverech anebo v arenách, kde jsi omezen.
    A paradoxně tam se měříš více než ve volném prostoru. Je to aréna a máš, tak hodnocení atd.. *3*
  • Spades
    Jo to musíš brát tak. Tyhle hry jsou zaměřené na organizované PvP a PvE, než RP a Sandbox hraní. Je to holt Theme Park MMO a musíš ho tak brát. Mě to vyhovuje víc, protože uznávám, že sem totální lama v PvP a nebaví mě, zato PvE zbožňuju. Kdyby mě mohl zabít kdokoliv a kdekoliv a ještě bych měl přijít o gear, tak by mě ta hra prostě nebavila. Nepřipadá mi to fér.

    Na druhou stranu nemáš tady jen PvP v BG a Arénách. Máš daily zóny, ve kterých je world PvP docela aktivní. Nejsou tam krom měst žádní guardi, takže můžes v pohodě PvPčkovat. A pro největší fajnšmekry tam jsou Warplots, což je takové "Udělej si vlastní Alterac Valley" 40vs40, kde si musíš všechny pevnosti, roboty, věžičky a jiné serepetičky postavit sám, a pak bojovat proti pevnosti jiného týmu.
  • flash789
    tak ja chápu ze ukazovani kdo ma většího pindika je v mmo pvp pro spoustu lidi naprosto zasadni, ale ztrata itemu jako byla v lineage na kterej clovek vydelaval peníze pul roku je spis k rozbiti pocitace nez nejaka zabavna hardcore featura, zaplat panbu ze to uz skoro nikde není..
    PS: a to se radsi nezminuju o tom jak potom to pako ce me zabilo, slohlo mi item poskakuje kolem s kralicima ouškama na hlave a pise..lololololol :)
  • Keyz
    Tak když ho ten žánr tak baví... Navíc zde je opravu těžké poznat jak to je, když se hra mění a je to dlouhé jako nudle.
  • Keyz
    Opět PVP na omezeném prostoru a ještě pod kontrolou :(

    Kde jsou ty časy, kde hráč mohl hrát jako vrah a někdo se skutečně mohl bát vyjít sám do vzdálených koutů světa a všichni byli součástí daného světa. Žádné servery bez PVP pro poseroutky.
    Tohle chybí zase mě. Pocit strachu a nutnost vážit si každého kousku vybavení, protože je možné o to během hraní přijít. Pak lidé i více spolupracovali.

    V Ultimě to bylo možné, v korejském Lineage a snad i v dalších méně úspěšných hrách, které bohužel vypadají o dost vizuálně šíleněji než již dostatečně vizuálně šílené Lineage
    To také bylo pro mě jediné MMORPG kde PVP videa vypadali slušně a přehledně.
  • Za těch pár let už jsem si zvykl že bude Drda vždycky novou onlajnovku zbožňovat. Prostě je má rád, všechny. *15*
  • flash789
    presne tohle jsem chtěl podotknout, ale predbehl jsi me *1*
    PS. nic ve zlem, pane Drda:)
  • Už zase zatím dobrý? *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit