Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kinet1c
    Hral som to, bol som trpezlivy a potom som sa ktomu nevratil, tak som to odinstaloval. Nevedel som prijat to cele prostredie atmosferu sveta, skratka pre mna aspon teda, neskutocna nuda. A to som nedosiel len na nejaky 25 lvl ci tak nejak, uz nespominam, kedze som na tuto hru uz skoro zabudol, teda ziadny dojem vo mne nenechala. Vypracovana je super a tak, ale celkovo ma nudila.
  • Kozy
    Je vůbec nějaký MMORPG ze kterýho nebyl Drda nadšenej a po půl roce neřikal jak stojí za hØvnØ?
    • Spades
      Tak ho očividně baví expit, ale až doexpí, tak nemá trpělivost na raidování, tak ho to přestane bavit a řekne, že je to sr@čka.

      Na druhou stranu z posledních MMO co sem hrál nemělo ani jedno dobrej endgame :D
      • Nechapu potrebu lidi hrat jednu hru 5 let. Ja jsem u zadne MMORPG nevydrzel dele jak rok "aktivniho" hrani. Po tom roce me i ty nejlepsi kousky proste nebavi a koncim,nebo se loguji jednou za 14 dni a koukam co je noveho. Ale o hrani uz se mluvit neda.
        • Paulcz
          no pokud by hra byla kvalitní tak tam 5 let vydržíš a nemáš důvod něco měnit.. :)
          • To je ale hloupost. I u sebelepsi hry se dostavi stereotyp. U nekoho pozdeji, i jineho drive.
            S kvalitou hry to nijak nesouvisi.
            • Kvalita hry se stereotypem nijak nesouvisi. Souvisi s tim za jak dlouho. Dostavi se ale vzdy.
              Koneckoncu i ti nejvetsi nerdi co jsou v nejake hre 10 let pak nakonec leavnou a priznavaji,ze hrali jen ze zvyku nebo kvuli lidem.
            • Spades
              Pokud máš hru, kde je tlačítko win, které mačkáš pořád dokola, tak to každého přestane bavit rychleji. Proto kvalita hry s tím souvisí.
              A pokud se nedostaví u většiny hráčů stereotyp dřív, než nový kontent, pak je hra zábavná skoro na pořád.
  • nighters
    Nezapomeňte to pak ohodnotit číslem 7.
  • Keyz
    Opět PVP na omezeném prostoru a ještě pod kontrolou :(

    Kde jsou ty časy, kde hráč mohl hrát jako vrah a někdo se skutečně mohl bát vyjít sám do vzdálených koutů světa a všichni byli součástí daného světa. Žádné servery bez PVP pro poseroutky.
    Tohle chybí zase mě. Pocit strachu a nutnost vážit si každého kousku vybavení, protože je možné o to během hraní přijít. Pak lidé i více spolupracovali.

    V Ultimě to bylo možné, v korejském Lineage a snad i v dalších méně úspěšných hrách, které bohužel vypadají o dost vizuálně šíleněji než již dostatečně vizuálně šílené Lineage
    To také bylo pro mě jediné MMORPG kde PVP videa vypadali slušně a přehledně.
    • walltar
      Jo zamáčkněme slzu a spusťme další MMO odrhovačku. *9*

      Nikdy jsem v MMO nezažil takové vzrušení, jako když mě v Ultimě honilo PK a já zrovna měl v báglu něco důležitýho.

      Nebo když mě v novém carrieru v EvE přepadnul gang 20 hráčů.

      To jsem se potil i na zadku ... dneska je smrt v PvP spíš jen otrava. *9* Sakra kde jsou ty časy? *9*
      • Keyz
        Já mám starou fotku když jsem stál s posledním krumpáčem před dolem. Měl jsme trenky a jeden krumpáč a chtěl jsem si nakopat želeno na brnění... To bylo něco

        Ale jak jsem psal. Pak se ukázalo, že hodně lidí pomůže. Levné brnění a věci jsem následně dostával zadarmo a bylo to dobrý. Pak v klanu ještě lepší. A to jsem se PVP v Ultimě skoro neúčastnit ale byl jsem rád, že je tam otevřené.
        Jak se lide náhled svolávali aby šli vyhnat PK, to bylo dobrý a pořád se prostě něco dělo. Navíc věci měli zcela jiné staty a nehrálo to takovou roli.

        Paradoxně čím více HC to je. Tím je ta komunita lepší i pro nováčky jsou jsem byl já.
        • walltar
          Jo já měl podobnou zkušenost s EvE ... o které hromada lidí říká, že má hrozně hnusnou a toxickou komunitu. Letěl jsem do nějakého zapadlého systému který už nebyl chráněný a sundal mě tam pirát. Po chvíli mě napsal a ptal se mě jestli jsem nováček ... a nakonec mě dal hromadu rad do začátku. Nebo sem si jednou super pokecal s gangem lidí co mě lovil v 0.0 ... ono jenom se člověk nesmí chovat jako i*iot a zjistí, že potká hromady super lidí.

          Kdykoliv mě tam kdokoliv pomohl a lidi co to hráli tak drželi při sobě. Jo byla tam potom taky hromada Scamerů ... ale to už tak nějak k životu patří (zrovna jsem nedávno četl, že někomu vyluxovali z konta 400K v RL) ...

          A nějak se mě zdá, že tohle už se v moderních MMO neděje ... dělají všechno tak aby nebyla nutnost se nějak domlouvat s lidma. Takže je to potom všechno šíleně neosobní a psát si s někým mimo svou guildu vůbec nemá cenu.
          • Je to tak jakmile vzroste počet hráčů přibude zároveň hodně idotů. V EvE mi taky hodně pomáhali a lidi co jsem poznal byli fajn. Proto čím více hc hra je tím se mi zdá komunita slušnější.
    • Spades
      Jo to musíš brát tak. Tyhle hry jsou zaměřené na organizované PvP a PvE, než RP a Sandbox hraní. Je to holt Theme Park MMO a musíš ho tak brát. Mě to vyhovuje víc, protože uznávám, že sem totální lama v PvP a nebaví mě, zato PvE zbožňuju. Kdyby mě mohl zabít kdokoliv a kdekoliv a ještě bych měl přijít o gear, tak by mě ta hra prostě nebavila. Nepřipadá mi to fér.

      Na druhou stranu nemáš tady jen PvP v BG a Arénách. Máš daily zóny, ve kterých je world PvP docela aktivní. Nejsou tam krom měst žádní guardi, takže můžes v pohodě PvPčkovat. A pro největší fajnšmekry tam jsou Warplots, což je takové "Udělej si vlastní Alterac Valley" 40vs40, kde si musíš všechny pevnosti, roboty, věžičky a jiné serepetičky postavit sám, a pak bojovat proti pevnosti jiného týmu.
      • Keyz
        Jo, škoda. Nehaním to, když to lidí baví.

        Možná by ale opět RP a Sandbox uspěl jako v minulosti. Třeba to někdo pořádně zkusí :)

        Btw proč se tak mnoho lidí váže na vybavení? Sám to píšeš, že by tě ztráta vybavení zasáhla. Lze to udělat tak aby, bylo lehké získat běžné vybavení kde tě to nebude tolik mrzet a to lepší si již pohlídáš v partě. Dnes vybavení hraje zásadní roli. Bohužel. Hrálo tedy i v Lineage ale tam nebylo tak časté, že jsi o něco přišel. Zase když se to někomu stalo a vadilo mu to. Byla sranda to pozorovat. :)

        Je to o nastavení. Momentálně se to dělá jinak... Třeba se to změní :)
        • Spades
          Protože v Sandboxech nemáš takový důraz na PvE jako v Theme Parcích, právě proto, že nemáš důraz na itemy. Když dokážeš získat věci z craftu (což v sandboxu musíš, aby se daly dobře nahradit při ztrátě), tak nemáš žádnou iniciativu chodit dungy a raidy pro loot. Kdyby tam byly trakové raidy jako ve Wildstar, nebo WoW, tak by museli dropovat nehorázné množství lootu, aby se o něj hráči nemuseli starat,

          Holt sandboxy jsou fakt více zaměřeny na RP, craft a takové to "pravé" PvP, kdežto Theme Parky jdou po kompetitivnímu PvP a PvE.

          Přesný opak WIldstaru je třeba EvE Online, ale tam jde krásně vidět, že se tam PvE moc nehodí. Je tam sice v nějakém omezeném slovasmyslu, ale raidy tam fakt nenajdeš.
          • Keyz
            To je divný.

            Dobré věci bylo potřeba sehnat v dugeonech co si pamatuji a rozdíl to byl. I když ne o 10000%. Ale i to málo co to přidalo bylo znát. Hlavně v Ultimě kde každé HP navíc se hodilo. V Lineage 2 to zase velice zvedalo všechno možné.
            Tedy bylo tam obojí. Ale určitě toho bylo méně oproti PvE. To máš pravdu, ale zase bych to neviděl tak propastně.
            • Spades
              Jako když musíš progressovat v rámci jednoho contentu z T1 přes T2 do T3 raidů, a nijak se progressu nevyhneš, tak by si těžce nesl ztrátu předmětů. Tohle by prostě v Sandboxech nešlo. Tam to máš spíš tak, že si věci koupíš z craftu a jdeš nějakej dung, něco padne super, ale můžeš klidně rovnou na to nejtěžší, když si koupíš pořádnej equip.

              S tím souvisí taky soulbound. V sandboxech můžeš prodat všecko, jenže v Theme Parku by to zvýhodňovalo lidi co mají hodně peněz a málo skillu v progressu.
    • flash789
      tak ja chápu ze ukazovani kdo ma většího pindika je v mmo pvp pro spoustu lidi naprosto zasadni, ale ztrata itemu jako byla v lineage na kterej clovek vydelaval peníze pul roku je spis k rozbiti pocitace nez nejaka zabavna hardcore featura, zaplat panbu ze to uz skoro nikde není..
      PS: a to se radsi nezminuju o tom jak potom to pako ce me zabilo, slohlo mi item poskakuje kolem s kralicima ouškama na hlave a pise..lololololol :)
      • Keyz
        V Ultimě jsi mohl ztratit skoro vše taky to hrálo hodně lidí. Není to o měření se ale zábavě. Klidně tam někdo dělal kuchaře a bylo mu jedno, že venku běhají vrazi.
        A jak jsem psal. Ten svět je pak zajímavější a ne tak uměle ideální jako na PvE serverech anebo v arenách, kde jsi omezen.
        A paradoxně tam se měříš více než ve volném prostoru. Je to aréna a máš, tak hodnocení atd.. *3*
        • Khanemis
          No a třeba jsou lidi, kteří PVP prostě za zábavu nepovažují. U většiny moderních onlinovek jsou jak PvE servery, tak PvP, takže si každý může užít hru tak, jak chce. V různých typech serverů tedy nevidím problém.

          Já osobně třeba PvP aboslutně nesnáším (a to ne jen proto, že by mi to nešlo, odmítám se ho účastnit celkově, i když mi třeba přeběhne před očima o dost slabší hráč), Neměl jsem ho rád v Ultimě a neměl jsem ho rád ani ve spoustě dalších online her. Naštěstí se tomu již většinou dá vyhnout. Pro mě to není zábava, bojovat s ostatníma. Protože hráči, co se v PvP nejvíc vyžívají jsou většinou blázni, co jenom škodí. A málokdy přitom vnášejí do hry další realismus, spíše naopak. A ve hře, která má být zábavou se opravdu nechci rozčilovat s nějakým tentononcem, který jako jediný smysl své existence vidí otravování ostatních (na to mi stačí si občas přečíst internetové diskuze:D). Někdo třeba nechce být kuchařem a přitom nechce zabíjet ostatní lidi.

          Na druhou stranu uznávám, že samotné zpracování PvP, pro ty, kteří to mají rádi, by mohlo být lepší, jako třeba v té Ultimě. Ale vždycky by měla být možnost volby, jestli to člověk chce absolvovat nebo ne:)
          • Proc pak proboha hrajes MMO? To si di zahra singla, tam te v pomijeni mobu nikdo rusit nebude, a vetsina modernich singlu umoznuje pozvat i nejakyho kamose ...

            MMO vzdy bylo predevsim o hracich, a pvp je toho nedilnou soucasti. To ze 90% vyvojaru pvp udelat neumi na tom nic nemeni. A ano, neumi, protoze kdyz se to udela dobre, tak se ti rozhodne nebude stavat, ze je jen tak z pr…dele nekdo o 20lv vyssi sejme, protoze to pro nej bude mit takovy dusledky v hernim svete, ze si to zatracene rozmysli. To ale nezmanena, ze by to nemelo jit.
          • tak v Ultime celkem fungoval system karmy nekolikrat se mi stalo ze kdyz jsem o sve vybaveni prisel nakonec mi ho nejaky hrac vratil :) ta hra na to jak je stara je asi stale nejpropracovanejsi pamatuji si jak jsem nekolikrat nemel na to zaplatit ve hre najem za dum to byla chvyle kdy jsem chodil na lov hracu o kterych jsem vedel ze vzdy nejake penize maji :) ale zas to clovek nesmel moc prehanet nebo mu pak nikdo neukoval mec :)
            • Khanemis
              S tím máš určitě pravdu, pro hráče co to myslí vážně to funguje fajnově. Ale když chce někdo otravovat, tak to bohužel vždycky jde (pravda, s PvPčkem i mimo něj, v Ultimě byla hromada způsobů jak zneužívat možností hry pro svůj prospěch).

              Rozhodně to je hra s opravdu promakaným systémem, který je stále o několik řádů pokročilejší než současné velké moderní MMORPG (ačkoliv nezávislá scéna má několik titulů, které taky nepostrádají hloubku).
          • walltar
            No právě ... on ty PvP servery dneska vůbec nejsou PvP servery. Když někdo udělá PvE hru, vyváží ji kolem PvE a potom jen povolí hráčům aby se navzájem zabíjeli tak to stojí za nic. Protože do takové hry ani nejde dát full loot ... protože je dělaná kolem nějakého progresování a honění itemů. A itemy na konci jsou tak silné, že ty itemy na začátku jsou totálně k ničemu.

            Hra pro lidi, kteří mají rádi PvP musí být stavěná kolem PvP. Něco jako EvE ... Ta hra je prostě postavená kolem konfliktu hráčů a to za 10 let přineslo tolik obsahu pro lidi, kteří ji hrají, že se každé jiné MMO může jít zahrabat. Ale ta hra má zase prakticky neexistující PVE (nebo teda měla když jsem ji ještě hrával) A já si myslím, že by tam ani PvE nefungovalo ... prostě tam k tomu není důvod.

            Mé osobně baví jak PvE, tak PvP ... ale nikdy mě nebavilo takové slepé honění itemů. Sem snad nikdy v žádném MMO nebyl v dungeonu víc jak 2x potom co jsem ho dodělal. Prostě chození jednoho dungu pořád dokola se mě ze srdce hnusí.
            • V EVE je PvE. Dělají ho Mission Runneři a pokud při tom i kooperují, vydělají rychleji a víc. Například když tu misi jeden projíždí a druhý děla o instanci za ním scavangera, ušetří minimálně polovinu času protože se může scavanger víc specializovat a co pamatuju tak tam byl rozdíl u LVL4 misí fakt 10 ku 20 mil cca.
              A teď si uvědomuji že je tam PvE jak prase a navrch v CooPu. Co třeba červí díry? Hledání datacores atd? Z EVE už jsem vypadl, ale podle mě je toho tam dost.
              Vybere si každý, jen tam ale není prostě to, že když chcípneš, příjdeš o úplný prdlajs jako v dnešních MMO srajdách pro vyměklíky.
              Na druhou stranu, pokud nemáš vyloženě smůlu a zároveň máš pod čepicí dost pistolníků na to aby si nebral svojí nejvymazlenější loď s T3 modulama v ceně několikrát převyšůjící cenu lodi, tak zase o tolik nepřijdeš.
            • flash789
              Aion me bavi vždycky tak mesic dva a pak si musim dat pul roku prestavku. protože to zacne byt nuda a stereotyp k nepreziti. Ale není to spatne vymyslena hra, jen hrozne jednotvarna a v nekterych vecech hodne unavna a dost zamerena na to aby clovek ve hre travil zbytecne moc casu (na kazdem pitomem itemu co jde pouzit cooldown,neustale portovani z mista na místo, unavne preletavani ptakem mezi lokacema, a třeba ta pitomost s téma fortkama to musel vazne vymyslet psychopat). End game dungy jsou celkem povedene, ale rozhodne nic originálního nebo uzasneho. je to slusne mmo. ale myslim ze největší vyziti tam najdou prave hraci co holduji pvp.
            • Pixie
              Tak to bych ti přál někdy zkusit mmo Aion :D Tam se chodí jeden a ten samý dung třeba i 60x ( a to je průměr) než se ti podaří sehnat z bossů celý set equipu. Takové dungy na endu (65.lvl) jsou tak hardcore,že je dávají fakt jen hráči s dobře nafarmeným equipem a sehranou partou lidí ,aby každý věděl co má dělat. Je to ale alespon výzva a na endu hry se dá hrát nekonečně dlouho PVE . U jiných her dojdeš na konec a nic... Ale z toho by jsi asi zešílel jít jeden dung třeba 60x co? *1*
              Já to hraji už pomalu 4.tý rok a stále mě to baví,nic jiného mě jako mmo zatím nechytlo.
            • Dobrej názor Kal. I když mě baví úplně něco jiného. Hrál jsem jediné mmo a to wowko. Bavilo mě, když jsem si na levelu 10 založil guildu, nabral do ní pár lidí, které jsem potkal ve startovní lokaci a spolu s nimi postupně objevoval svět warcraftu, taje pvp, obchodování, profesí ... sbírali jsme návody, expili jsme asi rok, vyráběli jeden pro druhýho speciální věci ... a to mě nejvíc bavilo. Potom přišly na řadu dungeony, a organizace lidí mě tak chytla, že jsme potom organizovali i 25 man raidy :) všechno s tou malou partičkou lidí, se kterými jsme začínali ... když potom někteří přestali hrát, tak jsme guildu předali a přestali my, stará garda, hrát *4* fakt dobrý vzpomínky.
            • Khanemis
              Myslím si, že by šla udělat hra, která by měla dobrý systém PvP a přitom by se jeho odstraněním pro PvE servery nezhroutil celý herní systém. Dokonce i v té Ultimě (ano, opět ji zmiňuji:)) by se dalo podle mě PvP částečně odstranit (a nechat ho třeba jv případech bitev mezi městy) a přitom by se z toho nestalo jen to honění za itemy, protože je to hra, co hodně spoléhá na hráčské profese. A přitom ve své PvP rovině funguje.

              A i když jsem čistě PvE hráč, tak taky nemám rád honbu za novým a novým vybavením a naháněním statů, kde stačí udělat dva levely a člověk musí kompletně vyměnit všechnu výbavu, která se najednou stala bezcennou pro nové oblasti. Já třeba hraju mmočka především (a bude to asi znít divně) pro jejich svět a příběh. Když mají dobrý svět a příběh, tak mě chytnou a baví a rád se jim věnuju do hloubky. Nebaví mě endgame (kde není příběh pro změnu skoro žádný), nesnažím se vylevelovat na maximum za co nejkratší čas...a holt ani to PvP není pro mě. Ale dobrá atmosféra a příběh hry, plus nějaké další možnosti vyžití ve hře (například do hlubky zpracované profese, roleplayingový aspekt, možnost tvorby hudby etc.) mi přijdou v MMO skvělé.
            • walltar
              No já sem ještě v žádném MMO neprogresoval ... Většinou si projdu content co je k mání hned a udělám si questy, ale grindit kvůli tomu abych se vůbec podíval do dungeonu mě ani nenapadne. To mě příjde jako špatný game design. Nebo teda on není špatný ... on je velice dobrý. Pro lidi, kteří dělají tu hru a takhle tam lidi uměle drží aby z nich dostali poplatky, nebo nějaké mikroplatby v obchodě.

              Sice je ve hře contentu asi na měsíc, ale "Hardcore" MMO ho správně natáhnou aby si ho udělal aspoň 20x ... ne tohle od hry vážně nechci. Pokud má hra Content na měsíc, tak já bych ho rád dohrál za měsíc, pokud ho má na půl roku tak si ho klidně zahraju půl roku.

              Ale nakonec si radši dám sandbox a ten content si vytvořím vlastní. A budu ho mít na roky.
            • flash789
              mno jo..kazdej ma rad něco jiného...ovšem se dost často pak stane ze většinou spoustu tech end game dungeonu neuvidíš, pac vyprogresovat ho az na konec zabere v tech tužších mmo klidne i pul roku, takze když tam pujdes 2 x, uvidíš tak maximalne první skupinku mobu..chvilku:)
              jo a při takovem progresovani pve dungu mas taky pvp, s lidma na tsku co tam jsou s tebou, a o hodne realnejsi nez to ve hre..hehe:)
          • flash789
            Presne tak... i když je pravda ze občas (zcela vyjimecne a raritne) se najde pvp hrac co dodrzuje nejaka pravidla a nechova se jako uplny k.kot. MMO kde je pvp zacleneno do pve jsou spise k nasrani nez k zabave, obvzlast když clovek zacina a vi houby co a jak, výsledek je pak dost často takovy ze se na to clovek vykasle, pac proc se prudit zejo.
            • flash789
              tak jasne ze kazdyho tohle asi nebavi, ja jen ze třeba pro me je tohle dalako zajimavejsi nez cely pvp. Ale v dnesnich novějších mmo tohle uz taky moc není, protože jak rikas, málokdo ma cas a chut něco progresovat pul roku, a je to tak nejak vse uzpusobeno aby to slo lip od ruky, a vzasade pak je z toho ten grind. me osobne tahle zkušenost v Age of Conan taky asi stacila, a znova bych do neceho podobného nesel (nejvic casu zabere organizace lidi aby se to dalo vůbec dokupy). kazdopadne an to mam super vzpomínky, mozna lepsi nez z nejake drahe dovolene.)
            • walltar
              Já nikdy v žádným raidu nebyl ... To je něco co šlo v MMO vždycky kolem mě. Já třeba wowko vypnul v prvním týdnu co jsem ho zapnul a už sem se k němu nikdy nedostal a šel sem radši hrát eve ... a tam nic jak raidy nebylo. A v pozdějších MMO mě tenhle content nikdy neoslovil.

              Já ani nevím co bych v takovým raidu dělal ... dělat něco co je furt stejný pořád dokola a pokaždé selhat a tak to zkoušet znova a znova půl roku ... to mě abych pravdu řekl neláká.
            • flash789
              tak zalezi jak které mmo, kupříkladu Age of Conan ma ty pve dungy fakt tezke,a není to o grindu ale o tom jak se sehraje parta lidi a nauci se to, tohle bavi zase me. Ono koordinovat 24 lidi v raidu aby z toho něco bylo jak fakt pvp největšího kalibru, protože staci aby jeden něco zmrsil, tim padem všichni chcipnou a jede se nanovo. Kuprikladu progres jednoho takového těžšího raid dungu nam zabral skoro rok, a když padnul poslední boss tak to pomalu bylo pro kazdyho jako kdyby vykonal první cestu na mesic..o tomhle je pve v mmo, ne o grindu nebo dalších pitomostech.)
  • Za těch pár let už jsem si zvykl že bude Drda vždycky novou onlajnovku zbožňovat. Prostě je má rád, všechny. *15*
    • walltar
      Tak ony nový MMO jsou dobrý ... na měsíc, nebo na dva. Spíš to chce dojmy po půl roce ... a myslím, že už by Drda článek nenapsal. *1*
    • Keyz
      Tak když ho ten žánr tak baví... Navíc zde je opravu těžké poznat jak to je, když se hra mění a je to dlouhé jako nudle.
  • Už zase zatím dobrý? *2*
    • flash789
      presne tohle jsem chtěl podotknout, ale predbehl jsi me *1*
      PS. nic ve zlem, pane Drda:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit