Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zrovna ty Jacku pis neco o narocich *15*
  • To dava fakt smysl. Uzila si si DAI protoze mel perfektni scenar, a MEA kterej je kritizovanej ze je stejnej jak DAI ti za namahu nestoji? *15*
    A EA neni charita, CZ je proste malej trh a preklad se nezaplati.
    Az si toho buou lidi vic kupovat, tak budou prekladat.
  • Tyvole, to je taky křehká květinka. Bůů, bůů, strašně bolí, když mi lidi řikaj mym původnim jménem. Pak si z takovejch lidí nemáme dělat srandu, když nám sami dávaj munici svojí přecitlivělostí. Mně lidi například oslovujou "ty kundo" a taky se z toho nerozbrečim.
  • Dobře jim tak, nejen, že plevelej hru politickou agitací, ale ještě to dělají špatně - tak, že skutečnému transsexuálovi se to nelíbí. Mnohem lepší, jak to tady čtu, je v tom Zelda nebo Horizon, kde se něco podobného halasně neřeší.
  • neni
  • "Která tak nějak splňovala..."
    Myslím, že Andromeda to také tak nějak splňuje už z podstaty věci, takže podle tebe vlastně OK, ne? Na 3 všichni nadávali a teď zase říkají, že byla vlastně fajn a rozhodně lepší než hra, kterou ještě nehráli. Geniální.
  • Vzhledem k tomu, že si použil sarkasmu "hodný" pedofil, tak si asi myslíš, že je automaticky zlej. Ale to jen tak logicky uvažuju, do hlavy ti nevidim.
  • Asi mě spíš omlouvá, že nic takový nikde netvrdim, ne? Podstatou je, že tyhle lidi potřebujou terapii a výzkum, ne glorifikaci a nálepku kulturního obohacení a kdo ví s čím dalším jsou schopný ty hlavy pomatený přijít.

    Nevyžaduju od filmů a her aby byly, apolitický a bez sdělení, ale preferuju plochou zábavu s nadhledem před propagandou zvrácenosti, relativizací morálky, hodnot apod. Pokud se k těmhle věcem koncovej spotřebitel nevyjádří a to předevšim tim, že od něj nevidí ani vindru, situace se může jedině zhoršit.
  • +1, ale s tím pedem si trochu přestřelil. Pedofil =/= násilník. Ale nevadí, i v médiích běžně píšou o pedofilech mystifikující bláboly, kterým se každý sexuolog musí smát, takže to tě asi omlouvá.
  • Fordzy
    Tvůj první příspěvek působí jako by si chtěl hejtem na ME2 odklonit hejt na Andromedu. A protože představuješ minoritní názor tak schytáváš mínuska. Mimika z dvojky už dnes samozřejmě není ideální, ale v době vzniku to nebyl takový problém jako dnešní Andromeda. Jedničku už taky neglorifikuji jako dřív. Nudné a stereotypní vedlejší mise. Zbytečně moc lootu a věčně plný inventář a čas strávený rozkládáním věcí na omnigel, kostrbatý systém krytí, občas divný level design atd... Každý díl má své mínusy a plusy a všechny jsou dobré. Z dnešního pohledu je vtipné, že se nikdy nepoučili a každý díl má problémy úplně jinde. :D Hratelně je nejlepší trojka
    s dobře vyváženým lootem a krycím systémem, ale zase má problémy ve scénáři a v osekaných volbách. Ale při pohledu na Andromedu jsou problémy v trilogii naprosto neviditelné. :D
  • To za tebe ale nemuzou udelat druzi
  • DwaR
    čisto za seba: kandidáta na hru roku som čakal lebo:
    a) bioware vie pracovať aj s tuctovým príbehom a podať ho skvelo
    b) bioware má povesť skvelého štúdia, ktoré proste hry roku tvorí (i keď prešľapy sa množia, ale to má každý).
    c) mass effect je proste veľká značka a zaujímavé univerzum, kde sa dá vymyslieť kvalitný príbeh
    d) mass effect je značka, kde sa predpokladá 120% odovzdanosť vývoju hry. niečo ako uncharted, alebo last of us u sony. proste tú hru nepokazíš, lebo je to vlajková loď.

    finálne teda andromeda môže a asi aj je skvelá hra, ale stále na mňa pôsobí tuctovo. proste len ďalší sandbox, akých tu máme plno. a to mne momentálne nestojí za tú cenu času a peňazí.
  • DwaR
    no, ja som bol informovaný až dosť. práve preto hru nekupujem a som rozčarovaný. v skratke - od firmy ako je bioware, od giganta ako EA proste čakám, že si hru ošéfujú poriadne o to viac, ak ide o značku ako mass effect. ale ako prichádzali informácie, videá obrázky, stále viac som sa obával a teraz reakcie recenzentov a gameplaye ma úplne zlomili. vedel som, že to nebude epic ako pôvodná trilógia, ale stále som dúfal v ničo nadpriemerné po všetkých stránkach, čo vo výsledku odskočí o krok vpred pred ostatných. v ME:A vidím generický sandbox akých je tu mrte a nič ma neláka hru kúpiť. kupovať kvôli značke to nebudem. u wildlands ma zlomil kamarát s coop hrou a peniaze neľutujem, užívame si hru dostatočne. tu nevidím dôvod ku kúpe.
  • Neni jednodussi se za ten rok, cva naucit nejaky ten svetovy jazyk? Nejen kvuli hram.
  • DwaR
    tak minoritný trh asi budeme. oni potrebujú predaje v státisícoch, aby pohli tabuľkami a na o sa 15 miliónov obyvateľov proste nevzoprie ani pri značke akou je ME (aspoň myslím, možno sa mýlim)
    o kvalite dialógov neviem, od kúpi som sa nechal odradiť a vlastne ti odpovedám nižšie :)
  • DwaR
    nj, niečo som počul, ale priznám sa, že dianie okolo prekladu DA:I veľmi nesledujem. viem, že tam boli nejaké technické problémy s tým, ako dostať texty z hry, ale nič viac a aj toto je info z čias tesne po vydaní. ak je pravda, že vydavateľ preklad úmyselne brzdí, tak mi to nejak nedáva logiku. fan preklad nič nestojí a je tu výrazná šanca na zvýšenie predajov. na druhej strane, záleží ako je text kódovaný do hry. dať niekomu prístup k súborom hry nemusí byť vydavateľovi po chuti.

    CD projekt môže byť príkladom pre značnú časť herného sveta vo viacerých smeroch, o tom žiadna, ale bojím sa, že tu porovnávame neporovnateľné. pre CDPR sme relevantný trh, predsalen sú voči EA a bioware trochu inde + zaklínač bol primárne cielený na európu (i keď trojka dosiahla úspech masový).
    sama to poslednou vetou potvrdzuješ - náš trh proste nestačí na pokrytie nákladov na preklad ani u menších RPG/hier (viď sony alebo rockstar. čeština je skôr výnimka, ako pravidlo). a keď sa pozrieme do minulosti, tak drvivá väčšina prekladov bola a)fanúšikovská b) sponzorovaná domácim trho/firmou (ak sa nemýlim aj CDPR začínali tak, že robili preklady a predaje pre náš región). v skratke = sú to prachy
  • Zdá se mi to nebo byl starý ME víc dospělý? Tohle je prostě teenage něco jak swtor. Ještě jak jsou všichni trans a mají praštěné účesy... nechápu
  • Mno pokud to je pravda tak teda potěš. Už Dragon age inquisition byl pro mě v rámci příběhu jedno velké zklamání. Ano grafika výborná ale příběh dost chabý, nudný a nezajímavý. Nechci tu znít jako kňučkin ale od této značky jsem si zvykl na silné a epické příběhy plné zvratů, napětí a hlavně nesmírnou chutí příběh odkrývat, ovlivňovat a vžít se do něj.

    Za dragon age jedničku jsem z toho příběhu měl totální hráčský orgasmus. Bohužel Trojka už byla jen ruina slávy jedničky. Jestli je Mass effect stejný tak nevidím rozdíl mezi tím pařit nudně příběhovou hru nebo Overwatch kde příběh není třeba a užiju si to víc. Nechci aby to znělo zle, ale je to právě ten příběh který mě na hrách baví a proč si je kupuji.
  • Nekoupil jsem si kvůli tomu už datadisk k Baldur's Gate: EE a koukam, že bych si měl začít dělat databázi perverzních her, kterým se obloukem vyhnout. Vzhledem k tomu, že v seriálech a filmech už normalizujou kanibalismus (The Santa Clarita Diet, Raw), máme se připravit na další Dragon Age s "hodnýma" pedofilama?

    Btw dostal jsem 3 denní ban za vtip o feministkách. High five hive mind.
  • Ale mame prece jetpack jako Bobba Fett...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit