Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Omlouvám se za názor nerelevantní ke článku, ale budu reagovat na některé komentáře. Tahle nenávist k LoL je od hráčů DotA a spol. typická, přitom jen málokdy vidím opačné názory. Je jasně vidět, která komunita se jak chová... LoL hraju už pěkných pár let, mám pár skinů, občas narazím na hloupé hráče, co flamují chat kvůli každé hlouposti, ale jsou tu také fajn hráči, se kterými se dá vyjít a je jich dost na to, abych je potkával denně. DotA jsem zkousil, systém mě odradil (možná jsem zvyklý na LoL, takže to je nerelevantní). Toť vše *4*
    • hraju obě hry, to že si viděl nadávky jen ze strany doty a ostatních > na lol je subjektivní :) zrovna ikdyž to takle na těchto fórech nevypadá, dota má mnohem vřelejší komunitu, na nadávky narazím jednou za x her, v lol je to každá druhá a začíná se nadávat a ještě se ani nepicklo :) Takže ano, máš pravdu že jde krásně vidět jak se jaká komunita chová :)
    • Hale ja hral puvodni dotu, lol a v posledni dobe i dotu 2. U prvnich dvou jmenovanych jsem stravil srovnatelne casu a u doty 2 o poznani mene tim, ze je relativne novou hrou. Pravdou ale je, ze zatimco dota hraci z pro me neznameho duvodu neustale shazuji lol. Tak naopak v lol komunite clovek nenarazi na nejakou nenavist vuci dota 2 hracum. Popravde mi prijde, ze ti co jsou verni lol ani nijak neresi dotu 2 nebo ty co ji hraji. Nejsem nijak vyhraneny fanousek ani jedne hry, ale prijde mi proste, ze " lol players give a sh*t about dota 2".
    • Superman_z_pekla
      Za to Lolkaři mají nejlepší komunitu, co? LoL je hra, co má snad nejhorší komunitu a to včetně servrů, co jsou v pekle. Tolik děcek, nadávek, Poláků jsem nikde jinde nezažil. A nejsem lama, to ne. Jinak si někdy přečti fóra, LoLkaři nadávají absolutně všem. A je jedno jestli hraješ CoD, Dotu nebo Sc II.
    • V kazdy online hre narazis na kre*eny. A cim vic lidi hraje hru, tim vic kre*enu tam logicky bude. Plus skutecnost, ze kre*eni jsou dycky nejvic slyset...
    • To takto není. Hraju sice Dotu, ale proti LoL nic nemám. Ať si každý hraje co chce a myslím si, že určitě to není špatná hra. Mám takový pocit, že konkurenční hru vždycky napadají i ti co nadávají spoluhráčům, když něco nejde nejlíp. Prostě je všude ta horší a lepší část komunity a haters gonna hate. Zbytek lidí asi nemá potřebu psát komentáře stylu "Nic proti té hře nemám". Jediný kdo mi tam vadí je Riot, poněvadž na něj už několikrát vypluly nějaké škaredé zákulisní praktiky vůči konkurenci, ale to teď nechci teď rozebírat.
    • myslím, že žádná online hra nemá co vytýkat těm druhým. především moba hry jsou na tom nejhůře s lol v čele.
  • tak uz by konecne riot mohol spravit EUW,,,,inac som prekvapeny ze lolko zarobilo tolko na skinoch
    • Kr.Pa
      v Amsterdamu bude brzy nový server
    • Člověk si řekne, že jeden skin v slevě není moc a přeci jen toho champa hraje často. Řekne si to znova a znova a utratí třeba za půl roku 300kč na skiny. Nebo mám i kamaráda co hraje necelý měsíc Lolko a do něj dal přes 700 kč jen na skiny, aniž by věděl jestli bude hrát dál.
  • ajé, zas ta Dota pro noobíky (čti casual hráče) *3*
    • JJ pro strasné noobiky, ty by sis to dal jak nic, urcite by jsi se dostal jako druhej Čech do top zapasu a vydelaval sileny prachy ty nulo.
      • Oprava: Třetí - Freeze a Kazmitch jsou první dva, byť Kazmitch je teď na lavičce (neprávem, podle mě). BTW: Nemá to cenu se hádat. DOTA komunita je povětšinou naučená hejtovat a ponižovat lolkaře, protože prostě žárlí. Přitom ty hry mají podobný jen základ, jinak jsou dost odlišné. Lolkařům je DOTA ukradená. :-) Na jejich obranu jsem našel i několik dobrých dotařů, se kterýma se dá normálně bavit, porovnávat hry a vyměňovat zkušenosti. Ale takhle je to všude, i v LoL komunitě určitě najdeš silné hejtry.
        • ano, Lolkařům je DOTA ukradená, doslova, už od dob co Pendragon vykradl nápady z DOTA foŕa a vzal celý web sebou do pekla
          • Kr.Pa
            co by vykradl z fóra? tam jsou nějaké zdrojové data ke hře ? a ještě k tomu správce veřejného fora ?
            • XorxoxTalarius
              1. Jo dik, uz mam v tech Hearts peknej bordel

              2. To sice ano, ale dal tomu formu kterou vidame dodnes
            • 1. pleteš si Heartstorm (kartičky) a Heroes of the Storm (Moba od Blizzardu)

              2. každý někoho kopíruje, více či méně, i ten Tolkien si bral inspiraci ze starých evropských legend a folklóru
            • XorxoxTalarius
              Heroes of Storm je uplne to same jako milion dalsich karetnich her a co se lore tyce ... kdyz si udelas lore tak ze zkopirujes nekoho jineho, tak se o lore snad neda ani mluvit ne?
            • Drasťa: no a to je právě ta tenká hranice mezi inspirací a vykrádáním, kterou začla celá tahle diskuse. Heroes of the Storm používá hrdiny z Blizzardí lore, nepoužívá itemy, přidal na mapu plnění úkolů, různé mapy, sdíléní zkužeností.. zkrátka je tak odlišný, že by se to dalo nazvat inspirací. Lol, naproti tomu, vykradlo postavy i principy z Doty napřímo, tudíž jednoznačně vykradačka

              btw, byla to odpověď na otázku toho LOL maniaka "řekni mě, která jiná moba hra nemá podobné šampióny/předměty? " když jsem mu odpověděl, nelíbilo se mu že prohrává debatu tak to celé stočil jinam
            • XorxoxTalarius
              del:
              "Hack and Slash bylo součástí AD&D už dávno. Blizzard nic osekávat nemusel." - To my teda vysvetli, jak jsi delal hack&slash v AD&D. Vzhledem k tomu ze jsme je hraval a cetl veskera pravidla tak na tohle si teda nepamatuju.

              "Mimochodem, když už si zmínil AD&D, tak z toho kradl i Warhammer..." - oprava, obe dve univerza vychazi z Tolkiena. Za dalsi, pokud se podivas na svet AD&D a Warhammeru, tak sice uvidis ze maji stejneho otce ale jejich vyvoj sel uplne jinym smerem. A to tim myslim jako totalne. Podivej se na rasy, nabozenstvi i treba historii toho sveta. A to uz nemluvim o vizualu.
            • XorxoxTalarius@tiscali.cz:

              "Neco jako AD&D ale aby to nebylo moc slozite. No a tak vzniklo Diablo mile deti."

              Hack and Slash bylo součástí AD&D už dávno. Blizzard nic osekávat nemusel.

              "Inu vydali se do Games Workshopu ktery je poslal do zadele, respektive po nich chtel takovy baksis, ze by to nedali dohromady. A tak si udelali svoji Warhammer hru ale jelikoz nemeli licenci, tak ji nazvali Warcraft."

              Není pravda. Games Workshop s nima spolupracoval a teprv až když měl Blizzard část hry hotový, tak se na ně z nějakýho důvodu vykašlali. Rozhodli se hru dokončit a přejmenovat. Mimochodem, když už si zmínil AD&D, tak z toho kradl i Warhammer...
            • Ja bych jen poupravil tedy kdyz mluvis ciste a jenom o Moba hrach (i kdyz teda veta "ano, Blizzard nikoho nevykrádá, pouze sami sebe a občas Warhammer" vyzniva jako ze komentujes celou historii Blizzardu a ne jen tu jednu Moba hru ale to mas fuk) tak bych jen upresnil ze Blizzard nevykrada sebe ale vykrada modera ktery Dotu udelal ve W3 ale pro Blizzard nepracoval nikdy a vzala ho pokud vim Valve kde jel Dotu 2.

              Jinak to jak se tu porad nekdo ohani vykradanim je sice pekny ale je to neco co je v herni brandzi uplne ale uplne bezna praxe.
            • ovšem, jak jednoduché je vytrhnout kus věty ze souvislostí a překroutit její význam, možná že už ti v tvých stařeckých letech opravdu neslouží mozek tak jako dřív a máš problém s chápáním psaného textu, nebo jsi prostě jen líný čist nebo myslet, jinak bys samožrejmě chápal, že se bavíme čistě o oblasti MOBA her, v tomto případě o hře Heroes of the Storm, která si, narozdíl od LoL bere inspiraci pouze a jenom z jiných her od Blizzardu, nikoliv od konkurence tak jako to dělá LoL, v tom konkrétním případě tedy skutečně vykrádá Blizzard především sám sebe. Tak, doufám že už je ti to jasnější šmudlo *4*
            • Ja o heroes of stone netvrdim ze neco vykradaj. Ja o Heroes of Storm nic nevim a cely Heroes of Stone jsou mi uplne viskde. Moba hry uz nejakou dobu nehraju. Svoje dotacka a lolacka leta uz mam davno za sebou.

              Ty tu ale delas jako kdyby LOL byl osou vseho zla protoze bere napady z jinych her ale jednim dechem hajis blizzard ze nic takoveho nedela. No tak hlavne ze na kazdyho nemas jinej metr :D
            • teď jsi ale na řadě ty Drasťo, napiš mi prosím seznam zdrojů, které Heroes of the Storm vykrádá, jsem zvědavý
            • Drasťa: sorry, ale to že je Diablo vykradené AD&D už asi netrumfnu *1*
            • Johny prosim napis nam jeste neco o Blizzardu at se muzeme od srdce zasmat.
            • XorxoxTalarius
              Drahy Johny, na zacatku vseho byla skupina nadsencu co mela rada Warhammer a tak si rekli ze udelaji DUNU 2 z prostredi Warhammeru. Inu vydali se do Games Workshopu ktery je poslal do zadele, respektive po nich chtel takovy baksis, ze by to nedali dohromady. A tak si udelali svoji Warhammer hru ale jelikoz nemeli licenci, tak ji nazvali Warcraft. Kupodivu se hra stala velmi znamou a hodilo jim to nejakou tu skvaru. Tak premysleli a rekli si ze vemou dalsi veci z Warhammeru a udelaji Warcraft II. Inu ten se prodaval jeste lip a studio nevedelo co s penezma a tak se rozhodli ze zkusi neco noveho. Neco jako AD&D ale aby to nebylo moc slozite. No a tak vzniklo Diablo mile deti.
              A kdyz uz meli tech penez opravdu hodne a nevedeli do ceho pichnout, tak si rekli ze kdyz uz skopirovali Warhammer klasicky, tak by prece mohli obslehnout i Warhammer 40K.
              No a jak si rekli a tak i udelali.
              A to je vse mili Johny. A jelikoz si toho nikdo z jejich fanousku nevsiml a asi ani nevsimne, tak obslehavaji hry dodnes ... dobrou noc
            • je vidět, že toho víš o jejich úspěchu opravdu hodně, pověz mi víc moudrý hochu.
            • Tushan
              lolol blizní uspěch je postavenej na tom že vykrádajá naprosto vše, pak to osekají aby do zvládl každej dežo *7* *1*
            • "Blizzard nikoho nevykrádá" :D

              :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
            • XorxoxTalarius
              Chces rict v 99% pripadu vykrada Warhammer ne?
            • ano, Blizzard nikoho nevykrádá, pouze sami sebe a občas Warhammer
            • Kr.Pa
              Heroes of the Storm, které používá hrdiny z ostatních blizz her, nic nového, takže to je super, protoze blizzard ...
            • Heroes of the Storm

              ale o to vůbec nejde, každý někde bere inspiraci, jenže tohle nebyla inspirace ale sprostá krádež, provedená navíc tím nejvíc zm*dským způsobem, jasně že se LoL za těch 5 let posunulo a přidalo leccos svého (jestli dobrého nebo špatného je jiná věc) ale napsat že "Dota je LoLkařům ukradená" u hry co je postavená na věcech vykradených z Doty je poněkud úsměvné
            • Kr.Pa
              řekni mě, která jiná moba hra nemá podobné šampióny/předměty? dota prostě založila nový žánr, stejný jako třeba ARGP a hned je prostě další podobná hra kopírák ? podobně jako je vše kopie MC ?

              to že byl Pendragon parchant je jiná věc, i ted v riotu je uklizený pěkne v chládečku
            • on to fórum ukradl celé, zavřel to tam a místo toho dal jen odkaz co vedl na stránky LoL, teď po 5 letech milostivě zveřejnil zálohy co měl doma, ale vše dúkladně promazané, aby tam nebylo nic kompromitujícího. vykradl především koncepty postav do Doty, které se pak úplně náhodou skoro v nezměněné podobě objevili v LoL
      • a proč bych to proboha dělal?
  • To jsme jako lidskej druh selhali, když něco jako LoL dokáže vydělat tolik peněz?
    • Jack1947
      Jeste napis " Ta hra je blbost, pridejte mi minusy". Dostane se ti poradne porce spravedlnosti. *15*
    • Pomineme-li celkovou debilitu tveho komentu, stale se nabizi otazka, jak muzes z par milionu hracu udelat cely lidsky druh?! K tvoji postylce ty sudicky asi utekly z nejakeho ustavu;-)
      • Ale božínku, urazil jsem snad tvou oblíbenou hru, u které trávíš veškerý svůj volný čas? No tak to se moc neomlouvám, že mi je u řitě nějakej náhodnej salám, kterýho vůbec neznám;-)
        • Promin, posledni dobou se chovam skarede. Asi jsem snedl moc cukru...
  • InfidelBro
    Se ani nedivim, když ziskavani novych hrdinu je grind jako prase.
    • houby, za týden se dá úplně v pohodě koupit hrdina za 7800...
      • zatímco v Dotě jsou všichni hrdinové pěkně od začátku a nic odemykat nemusíš, všichni mají 100% rovné šance *3*
        • Matthew1J
          Já dotu ani LoL nehraju, ale co jsem slyšel, tak v LoLku sů postavy univerzálnější a přizpůsobitlenější. Kdežto v dotě špatný pick može znamenat skoro jistů prohru.
        • Tak ale i ten pocit že sis vidělal na champa a teď si ho konečně můžeš zahrát je taky hezký =)
          • vydělal chlape, vydělal
  • XorxoxTalarius
    Uprimne nemam rad MOBA hry a asi moc nechapu to ze to nekoho bavi a jeste mene pochopim to ze nekdo investuje takove prachy do F2P hry (jelikoz tam musi byt jedinci co solidne utraci).
    Jako chapu kdyz nekdo ma rad nejakou hru a ta se mu libi a tak posle vyvojarum nejaky prachy, sam to delam a kdyz nejakou FB hru hraju dlouho (treba pul roku) tak jim poslu tu petistovku (ovsem jenom tu petistovku). Ale kolik se tam musi objevit lidi a co si mus koupit aby se k sakru dostali k takove castce, to je silene.
    Jako jeste jsem schopen akceptovat kdyz chce nekdo mit kompletni train simulator, ale i tak ... vzdyt je to na palici. Je to same jako kdyz tady byl kdysi clanek ze v Dark Orbit prodavali jeden virtualni predmet za 10K Euro a za jedinej den jich prodali nekolik tisic ...
    Proste tohle jde mimo muj ramec chapani ...
    • Ale vzdyt sis ve druhem odstavci vlastne sam odpovedel. Kdyz to cloveka bavi;-).....
      • XorxoxTalarius
        No jenze poslat jednou za zivot 500 a nechat tam treba 10k Euro je docela rozdil ...
        • Pro nekoho je 10k euro nic vid.
        • Ano, pro člověka je lepší dát do do cigaret, alkoholu, drog a... Bitchees.
          • přesně, někdo utratí 10k euro za skiny do her, někdo za kokain, šampaňský a děfky... hlavně že se u toho oba dobře baví
            • Ale zase muzes sjetej vpalit hlavou do zdi, bo to neboli:-)
            • XorxoxTalarius
              No jo ... jenze ten skin je vec kterou muzes kopirovat do nekonecna, ten kokain nenamnozis za pomoci F5.
  • LoL je naprosta degenerace dnesnich hracu a nebyt F2P, ani po tom nestekne pes. Je to takovej videoherni pokemon, kterej akorat nici potencionalni kvalitni kompetitivni hry. Neverim, ze nejakej hrac, kterej toho hral vice jak CoD u tohohle vydrzi dele jak par dni. Minusy mi nevadi, tak to vidim ja. MOBA mela chcipnout spolecne s W3.
    • Mohl by jsi dat priklad toho jak nici potencionalne kvalitni kompetitivni hry? Je smutne, ze jsi schopny vyvinout snahu shodit hru kterou jsi zrejme ani nehral, protoze proc by jsi u ni mel vydrzel dele nez par dni na to aby tvoje odusevnela recenze fenomenu lol davala nejaky smysl... Hral jsem vetsinu z vyse uvedenych her a nevidim jediny duvod proc by snad league of legends mela byt jakkoliv menecennou hrou. A vzhledem k tomu ze moba hry jsou aktualne nehranejsim odvetvim videoherniho prumyslu, tak tvoje posledni veta znaci ze jsi tak trochu herni dinosaurus co? :) Jen by me skutecne zajimalo jakymi argumenty jsi schopny podporit svuj prispevek.
  • MidnighT91
    K čemu jsou tam dobré placené skiny? Pamatuju se, že když jsem to kdysi zkoušel tak jsem si z netu mohl stáhnot jakejkoli skin. Pamatuju že jsem si jeden charakter předělal na Laru Croft...
    • restore
      Ved to aj stale este mozes spravit. Ale je tu ten drobny paradox, ked ta nenutia platit, mas ztoho tak dobry pocit ze im tie peniaze casom das dobrovolne :D
    • Lidem jde o pocit, o to že ho vidí ostatní. Je to uvnitř člověka.
      • Prirozeny exhibicionismus:-)
  • je to jasné, lol goty 2013 zdejší redakce
    • Ja porad nepochopil ty narazky... Ano redakce zvolila za nejlepsi online hru 2013 lol. A copak je to tak nepochopitelne? Vzdyt to lol v roce 2013 dotahla tak daleko, ze dokonce zmenila zakony USA a legalne zaradila sebe sama mezi regulerni sporty. Vlastne mas pravdu, lol by nemela byt online hra roku 2013... lol by mela byt online hrou desetileti.
      • Coze? Hru ktera vysla v roce 2009 zvolili jako hru roku 2013? To tak to jsme na tom bud hodne spatne(nepravdepodobne), nebo to samo o sobe vypovida o kvalitach zebricku.

        A k te tve posledni vete; Jsou tu mnohem kvalitnejsi tituly nez LoL.
  • co mě nejvíce překvapilo je, že na prvním místě je crossfire??? *8* lolko až druhé co se týče tržeb.....nechápu koukal jsem na videa a vypada to dost obyčejně ta hratelnost musí bejt asi špičková *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit