Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pěkně se to četlo, napsáno bez spoilerů .. Ale těch 10 z 10 mě trošku šokovalo, to se tu moc často nevídá, tak jsem byl skeptik .. Ale na IGN stejný výsledek .. Asi nás čeká opravdu perfektní zážitek *8* *8* ..
  • Zajímalo by mě, kdyby mi někdo z těch, kterým se hra tolik líbila, napsal, kdy je to doopravdy chytlo. Já jsem zatím došel kjezeru a druhému trpaslíkovi a moc se nebavím. Nejde mi o to, že hra je špatná - prostě dost možná není pro mě. Takže mě zajímá, jestli se hra ještě rozjede nějakým novým směrem, nebo jestli to bude až do konce víceméně to samé, co v prvních cca 5 hodinách
    • Jack1947
      Tak to je dobrej for zjistit po 5 hodinách u hry kterou jsem si koupil že není pro mě! ono to totiž asi už lepší nebude.
      • Ptal jsem se tě na něco? Ty jsi hrál God of War? Máš k tomu co říct? Hru jsem si nekoupil, mám jí půjčenou od kamaráda. Na hru čekají dva další lidi, proto se ptám na zkušenost ostatních, jestli pro mě má cenu pokračovat.

        Slušně se zeptám a ze všech lidí, co mi mohli odpovědět, se ozve tenhle...
        • Jack1947
          Tak aspon že tak - Já třeba napíšu rovnou jestli je to podobné minulým dílům tak tenhle styl mě moc nebaví... Nojo tak já se zas na chvíly vzdálím -
  • 10/10? *1* *1*
    • bukrr
      Nesouhlasíš? Jaké hodnocení bys udělil ty? Kolik hodin máš odehráno?
    • Na metacritic z 52 recenzí průměr zatím 94/100
      • michaliuz18
        ano ,redaktorske recenzie, uzivatelske klesnu o par bodov :D
        • jamar28
          Uživatelské recenze na Metacritic se nedají brát moc vážně. Celkem často je to jen soutěž mezi nekritickými fandy 10/10 a hejtry 0/10.
          • jindra.veliky
            horizon - 8.3
            the last of us - 9.1
            Uncharted 4 - 8.3

            tak to s tema hejtrama neni tak strasny
            • jinak součet všech recenzí je tedy 7324 a počet recenzí je 78. 93,91%. Dobrej trolling tu jedeš kámo.
            • takže jsem to spočítal, sedí to, opencritic dokonce 95%, gamerankings pak 94,40%. Všude +- stejné.

              https://www.gamerankings.com/ps4/191627-god-of-war/index.html

              takže ještě jednou, hezký pokus, hezký trolling, zkus to na aeronetu..
            • http://www.metacritic.com/game/playstation-4/god-of-war/critic-reviews

              Hezkej pokus, ale smůla. Bavme se o GoD4, otravný trolíku. Průměr 92.6. Ukazuje 94. 76 recenzí. To znamená, že tvůj "důkaz" (z pouhých 10 recenzí) je k ničemu. Příště si udělej větší průzkum, než začneš dělat chytráka.

              Mimochodem, nikde sem netvrdil, že trolling v user score není (jen sem se smál fanatikům, kteří tvrdí, že to dělaj jen PC a XBOX hráči). Doporučuju příště dvakrát přečíst, na co reaguješ.
            • + nikdo neví, jak funguje algoritmus Metacriticu. Není to totiž aritmetický průměr, ale některé weby mají vyšší váhu. K tomu si připočtěme fakt, že to všechno vypouští týden+ před vydáním hry a vyjde nám, že je to celý jeden velký marketingový trik...
            • Mě vždycky pobaví, jak nižší hodnocení v user score je chyba XBOX a PC naklikávačů, ale obráceně to neplatí. :) Dokonce, když se to PS fanboys hodí, tak se sami opíraj o user score.

              Přiznejme si, průměry z "pro" recenzí jsou zkreslené desítkami z korporátních neherních webů typu WaPost nebo "domácích klak" typu PS Hobby, PS online atd. Je třeba ten průměr brát s rezervou a nejenom u PS recenzí AAA her.
            • Se podívej u Uncharted na poměr pozitivních a negativních recenzi a pak celkové červené čísla, stejne je napr proklikana zelda
          • owny
            Což se pěkně zprůměruje a vyjde reálné hodnocení. *3*
            • ucho
              Petr: zase tak jednoducha matika to neni, tech desitek potrebujes devet, ne deset ;)
            • Ani howno, když tam navrhnou PC a Xbox trollové, tak to proste nevyrovnas nikdy, jedna 0 a musíš mít 10 desítek, abys dostal 9, jednoduchá matika
        • O tom nepochybuji, když tam naběhne stádo s 0/10, že? Však zde jsem jinou reakci ani nečekal. Pár takových chytrolínu tu je.
  • Koupil jsem 4K sonku, teď už zbývá poslední krok a to vzít PS4 od monitoru k televizi, tož to bude ale na dyl, jsem proste zvyklý hrát na monitoru
  • Včera dohráno a je to pecka. Recenzentům u této hry nezávidím jejich práci. je velice těžké popsat, co vše je na té hře super, aniž by člověk nespoileroval hromadu překvapení. Pokud nechce lidem hru zkazit, musíte to popsat jako klon Tomb Raidera... a pak doufat, že to lidi stejně zkusí a užijí si to sami :-D
    Ale stručně - hodně rozsáhlé, technicky bravurní, zábavné, souboje docela těžké, příběh super napsaný i zrežírovaný. Ale hlavně je to starý dobrý GoW a Kratos. Oproti předchozím dílům to není úplně jiná hra, jádro je tam pořád stejné, jen je na to nabaleno víc věcí. Takže velice vydařený reboot série.
  • maros.goc
    jedno nechápem, čo je zlé na backtrackingu? prečo hráčo robí problém prejsť určitou lokalitou dvakrát aby sa dostal do predtým neprístupnej úrovne? ...backtracking je skvelá vec pridávajúca dizajnu sveta na komplexnosti :)
    • Nejspis starej zakysovej komplex, kde se treba 20x prosla mapa kvuli jednomu tlacitku.
      • maros.goc
        lenze v takom pripade to uz nie je problem hry ako takej
  • Vypadá to jako naprostá paráda. A to je jen dobře! Doufám, že vyjde kvalitní předělávka na PC. Teď otázka pro PS hráče. Jak se stou věcí na palec míří? Dělá to za vás nebo musíte natočit aspoň tim směrem? *7* Ale neberte to jako nějakou urážku, opravdu to neznám. V pc hrách, online tuplovaně, si nedokážu představit udělat rychleji a přesněji (zaměřovač) než myší. Díky!
    • Není to holt jak na myši, že se otočíš a vystřelíš bez nějakého přemýšlení a trefíš se. Na gamepadu už musíš zamířit. Tam se prostě netrefíš hned, ale zvykneš si :)
    • Střílečky moc nehraju, ale je to o zvyku. Quake 3 Aréna bych na tom hrát nechtěl, ale třeba Killzone, Deus Ex nebo Order 1886 byly úplně v pohodě, ani jsem při hraní nevnímal, čím to ovládám.
    • ucho
      představ si, že většina her žádnou asistenci v míření nemá :) prostě to chce cit.
      • Fakt jsem to měl v ruce snad 2x tak si to nedokážu představit. Ale věřím, že tomu jde přijít na chuť a být v tom opravdu dobrý. díky za reakci ;)
        • ucho
          hele v reálu taky během pár milisekund nenamíříš a nedáš headshot, dokonce můžeš i snadno minout na blízkou vzdálenost. jasně že se střílečky ovládají mnohem lépe klávesnicí a myší, ale to vlastně není žádná výzva.
          • Headshot sice během milisekundy nedáš, ale to nemění nic na faktu, že má míření v reálu mnohem blíž myši, než gamepadu. Doporučuju zajít na střelnici nebo airsoft. Vlastně ani není třeba. Zkus se zvednout ze židle a otáčet se. Gamepadový pohyb je absolutně nerealistický. Mimochodem, opomijíš, že záleží na mechanismu míření. Hra může kurzorem simulovat zamíření, takže headshot během milisekundy nedáš, pak je to, co tvrdíš, irelevantní.

            Jinak argument, že to není žádná výzva samozřejmě nefunguje, protože záleží na obtížnosti, popř. jestli hraju proti AI nebo lidem.
            • "Nikz: ty jsi toho asi moc na konzoli s ovladačem nehrál, že? jasně že jde pohled směru měnit rychle. a některé hry ti dokonce umožní nastavit senzitivitu."

              Ty si toho moc na PC nehrál viď? KAŽDÁ hra na PC umožnuje nastavit sensitivitu a AKCELERACI, tzn. mnohem preciznější kontrola míření. Fakt, že profi hraní FPS je doménou myší, rozbijí to, co tu tvrdíš. Nechápu, že máš pořád potřebu se pouštět do bojů, který jsou předem prohraný.
            • Nope. Pohyb myši bude vždycky reálnější. SAMOZŘEJMĚ myšleno rozhlížení a míření, ne analog vs digital CHŮZE (je řeč o myši proboha, ne o klávesnici, takže naprosto mimo). To, jakým způsobem ten ovladač pracuje, tj. naprosto irelevantní. Obojí držím v ruce a nemířím tím, obojí je nerealistický, takže tohle řešit je nesmysl - opět ucho a jeho kličkování mimo pointu debaty. Bavíme se o tom, jak se to přenáší do hry, jak realisticky se to to chová ve hře. Rozhlížení a míření gamepadem je robotický a nepřirozený. Stačí si pustit jakýkoliv video ze střelby nebo airsoftu, kde má člověk kameru umístěnou z pohledu. Sakra, stačí si vzít do ruku pušku a rychle se otáčet a mířit do různých míst. Myš je mnohem věrohodnější, co se týče responzivity a preciznosti. Popírat tohle může fakt jen fanatik jako tady ucho.

              Co se týče chůze, tak ano, analog má plynulou změnu rychlosti oproti klávesám, nicméně tohle zrovna u FPS moc negunguje a nikdy nefungovalo, protože je to často zbytečný, obzvlášť u onlinovek. Prostě buď jdu nebo běžím. Nemám důvod chodit poloviční rychlostí. Nepřináší to nic.moc navíc. Efekt to má spíš v single 3rd person hrách a stealth.
            • ucho
              Nikz: ty jsi toho asi moc na konzoli s ovladačem nehrál, že? jasně že jde pohled směru měnit rychle. a některé hry ti dokonce umožní nastavit senzitivitu.
            • reakce na ucho: Je docela dobre si uvedomit, ze at uz predvedes argument jakykoliv, tak gamepad je oproti mysi mnohem min realny ne co do zpusobu mireni, ale spis je problem, ze ti nedovoluje rychle menit smer pohledu, coz v realu muzes. U tps to neni uplne problem, protoze i tak toho vidis hodne, ale u tech fps je to prave to nejvetsi minus (+ male fov na konzolich). Jednoducha situace, kdy potrebujes zkontrolovat rychle levou i pravou stranu zpoza dveri, se proste na konzoli resi blbe, to me osobne urcite ubira na imerzi. Da se to resit VR headsetem, ale na tehle generaci konzoli to zdaleka neni ono.
            • ucho
              "Gamepadový pohyb je absolutně nerealistický.", zato pohyb myší po stole pojezdem je megarealistický. no teď jsi to rozsekl :)

              edit: jinak ještě k té realističnosti. je reálné se otočit dejme tomu o 40 % a zaseknout se na jednom místě (tedy rychlý pohyb myší se zaměřením na cíl)? ne, není v tom setrvačnost jako ve skutečnosti. gamepad ti ale jistý druh setrvačnosti poskytuje.
              pohyb myši po stole posune kurzor libovolným směrem. to samé docílíš na gamepadu páčkou, jen je pro to potřeba mít trochu citu v palci, prostě to chce praxi, abys ten jemný pohyb udělal.
              u klávesnice a myši máš jen dvě rychlosti: chůze/běh. na gamepadu ovládáš jednou páčkou pohyb (klávesnice) a druhou míříš (myš), ale oproti té klávesnici ti páčka nabízí různý stupeň rychlosti, tedy sám si dodáváš rychlost chůze. běh pak bývá ještě něco extra pomocí dalšího tlačítka.

              nechci tu tvrdit, že je něco lepší. klávesnice a myš je super způsob ovládání, určitě je to jednodušší a lidi s tím budou mít míň problémů. ale vše má své pro a proti. i na gamepadu jsou fps slušně hratelné a kdo chce, hru si na tom užije.
    • Eeee ne, nevyjde *3*
  • SalemCZ
    Tak vypadá to že Sony se touhle hrou snaží dohnat Nintendo v kvalitě.
    • Netahej sem trapný Nintento, Mario pro dětičky po stoprvé už nikoho nezajímá...
      • Blue.Shark
        Nemáš pravdu, technicky vzato. Další Mariové by nevznikali, pokud by značka umírala.
  • Odulin
    Ok, tak je asi čas se začít oficiálně těšit či co.:) Recenze všude po světě dávají tušit moc pěkný zážitek. Teď musím ještě rychle dojet rozehraný remaster trojky a může se pokračovat. Bravo Sony, předobjednáno.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit