Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blue.Shark
    Sorry, ale Vávra vede svůj projekt, a ač třeba jeho vystupování na někoho může působit namachrovaně, je to spíš rys jeho osobnosti v kombinaci s tím, že jako vedoucí projektu ví on nejlépe, co v něm chce mít a co ne.

    Pokud jde o děti, osobně je mi naprosto buřt, jestli tam budou nebo ne. V kontextu realismu je to samozřejmě hloupé, v kontextu hratelnosti mi ale děti přijdou naprosto zbytečná součást, což se nedá říct o dalších prvcích jako třeba míchání lektvarů, šermování nebo cykly AI. Prostě bylo třeba udělat kompromis a odnesl to jeden z nejzbytečnějších prvků. Nemám s tím problém, zas taková rána to není.
  • Pro Hovnouska *14*
  • Nejhorší je že košťata jako ty jsou uplne mimo realitu a ještě se považujou za strašně moudrý a vzdělaný
  • Já Dana moc neznám, neznám jeho (asi legendární) výroky o Skyrimu atd. takže budu mluvit čistě nezaujatě. Vidím protstě týpka, kterej povídá o vývoji hry. Povídá o problémech, který se s vývojem objevujou a jak se je snaží řešit. Uznává vlastní chyby a nemožnost nějaké věci udlat. Dokonce přiznává, že má ego jak h*vado. Já nevím jak vy, ale já když vidím vývojářský denníčky a prezentace jiných studií, tak je to jen o tom, co se jim strašně povedlo, jak to celý skvěle funguje a vypadá, ale negativ 0. Což právě tohle pojetí je absurdní, Vávrovo naopak věcné a realistické. Stačí se opravdu podívat třeba na hry ot Bethesdy, kdy jedna vypadá jak druhá v rozmezí desetiletí, kdy se vyskytujou absolutně stejné kraviny, omyly a chyby stále dokola, kdy na to vývojíři totálně kašlou. Jak říkám, já Vávru ani jeho výroky neznám, jen se dívám na jeho prezentaci. Mimo to, ano, pokud chci udělat realistickou hru, ale chybí v populaci děti, tak je to divný, to bych jim doporučil spravit. Ale jinak jim fandím, potýkají se spoustou problémů a já jsem nakonec zvědavej, jak to celý dopadne. Rozhodně držím palce a přeju úspěšný vývoj hry.
  • Ano, samozrejme o tom vim, neni to poprve, kdy Vávra můj příspěvek predhodil svým fanboyum. Facebook nemám a beztak nemá moc smysl tam reagovat na osobni invektivy a nepodlozene výpady vůči mně. Mohu donekonecna opakovat, ze proti Vavrovi osobne nic nemám, Skyrim a TES lore obecne já osobně nesnáším. Jenze Vávra sel s kuzi na trh, cpe se na vselijake prednasky o vyvoji her coby nejvetsi expert a slibuje nerealne prvky, proto se snažím působit jako dabluv advokat Vavrove kultu osobnosti, ktery tak rad kolem sebe pestuje, ac toho z herniho hlediska příliš nedokazal (mafia je nanejvys prumernou serii). Problemem paskvildomich fanboys je, ze zcela nekriticky prijimaji kazde Vavrovo osekani herniho systemu. Viz napriklad zminena otazka ohledne (ne)pritomnosti deti ve hre. Namisto opravneneho pozadavku hracu starteru na pritomnost deti v realisticke hre se ozyvaji hlasy, ze deti nejsou treba, ze i bez nich zustane hra realisticka. At uz ve finalni verzi deti budou nebo ne, i na tomto příkladě je videt, jak osemetne je naslouchat fanatickym priznivcum, kteri vam jako vyvojari sezerou proste vsechno. Kdyby Vavra dal jen na ne, tak s trochou nadsazky staci, kdyz vydá černou obrazovku s popisky "predstavte si ze vidite nesmirne realisticky podanou stredovekpu vesnici kypici zivotem...." a hraci budou nadseni. A to prece nikdo normalni nechce.
  • Nebavilo by mě zabíjet děti. Ostatně, stejně jako mě ve hrách nebaví zabíjet zcela obecně naprosto kohokoliv - proto už hraju v podstatě jenom adventury typu Telltale a proto třeba nejnovější Bioshock považuju za kus lejna - s výborným příběhem, ale naprosto nesmyslným a nudným zabíjením všeho okolo.
    Jen nevidím jedinej rozdíl v tom, jestli ve hře zabiju chlapa, emzáka, ženskou, nebo děcko. Je to jen pár pitomejch textur a nemám sebemenší výčitky svědomí, že jsem je vymazal z operační paměti. Proč? Protože je to jenom pitomá hra a pokud má nějakej humanista potřebu mi tvrdit, že je špatný VE HŘE dělat tohle, nebo támhle to, tak mám zcela logicky potřebu mu ukázat, co si o jeho názoru myslím.
  • HOVnousku Hovnousku .tedy nekde sem slysel ze by se mel tolerovat kazdy nazor at je sebevic blbej ..ale ty ses teda fakt material *7* *1*
  • Kritika Kingdom Come ála Vávra nepochybně vznikne a řekl bych, že bude podobně vtipná, jako originál (u kterého jsem se dobře pobavil). *4*
  • Sranda je, že se mu tam začínají ozývat lidi, jak je možný, že tam ty děcka nebudou. *4* Že by "nenormální" lidi byli i jinde, než na Games.cz? Jsou všichni blázni? Je Kingdom Come letadlo? A co na to Jan Tleskač?

    Dneska jsem se navíc dozvěděl, že ve hře nepůjde plavat, protože tam nikde nebude dost hluboká voda... Jářku... ale ne, raději nic neřku. *4*
  • Já bych to s těma dětma neviděl tak tragicky. V Zaklínači je samozřejmě hezké, když poskakují kolem, zpívají písničky atd., zlepšuje to atmosféru. Ale na druhou stranu si myslím, že zrovna nějaký voják/rytíř/žoldák ve středověku děti moc neřešil (kromě těch vlastních), byla to prostě jen taková drobotina, co se mu pletla pod nohama. A lidi, co tady naříkají, že ve středověku byly většina populace děti, to ví jen proto, že Vávra to sám několikrát říkal.

    Samozřejmě, pokud tuhle kritiku myslíte jako pomstu Vávrovi za kritiku Skyrimu (záchody atd.), tak jen do něj! *3*
  • Vavra uz si te probira na fb :-D :-D
  • Tak to mě hodně pobavilo *1* Sedí to přesně.
  • Ve spoustě her takovou věc najdeš. Zaměřovač se ti při ukázání na přátelskou postavu změní třeba na červenej terčík. Nebo ti hra zbraň v určitých situacích sama sklopí/schová a taky s tím nemůžeš nic udělat. Mně to tak omezující nepřijde. Záleží na tom, jak se to udělá.
  • iSpirit
    nejlepší story asi dvojka, pak jednička, trojka poslední bez špetky originality a nějakého překvapeni.
  • Nema smysl se tady kasat, jak dobrym ze jsem to byl prorokem. Preci jen nejsem Vavra, ze. Samozrejme, ze mi je jako konzumentovi liti, ze se me prognozy naplnuji, ackoli rpg+ hracska obec zaziva nebyvale kvalitni zne (pillars, divinity, zaklinac, bloodborne, dark souls a mozna i nejake dalsi), coz je pro Paskvildom dalsi neprijemna situace, protoze konkurence je skutecne velmi velmi daleko. Ale abych to shrnul, nejde ani tak o to, ze vyvojari maji nejake problemy, kdyby je nemeli, bylo by to velmi podezrele. Problem je opet v postoji Dana Vavry, ktery, ac se pasuje do role vseznaleho a velezkuseneho guru, ve sve prednasce opet pusobi jako vykuleny prostacek, ktery ma na stredni skole pred spoluzaky prednasku o vyvoji sve skvele vymyslene videohry. Opet se prokazuje, ze nejvetsim skodicem Paskvildomu je prave Vavra, jeho naboptnale ego jiz proste musi projekt dotahnout za kazdou cenu. Zaroven ovsem je evidentni, ze chte nechte musi zacit osekavat slibene a evidentne nerealne sliby. Zfanatizovana ceska obec mu odpusti asi vsechno (kdyz jim nevadi absence deti ve hre - wtf), ale ve svete ceka ostuda nejen jeho, ale i nadejny tym (mozna i cesko jako takove, ale to vem cert, nastesti mame spoustu jinych schopnych tymu). Je to skoda, velky potencial, ale zustane nevyuzit a promarnen kvuli Vavrove megalomanstvi. Paskvildomu by nejvic prospela vymena lead designera, ale to spis pokvetou hrabe, nez aby se Vavra sbalil... Skoda
  • Normálně s Drizztem nesouhlasím skoro v ničem, ale Zaklínač 1 i podle mě má nejlepší příběh ze všech tří dílů. Rozhodně to není jen "recyklát" knížek.

    Jinak, pokud ti v soubojích naskakuje červený mečík, tak hraješ na nízkou obtížnost. Je to myšleno tak, že se to mačká podle ucha a to je pak o dost lepší i originálnější.
  • Tobě by chlapče hlavně prospělo proběhnout se dvakrát okolo bloku a pokud by to nestačilo, tak sehnat dobrýho psychologa, i když u tebe raději rovnou psychiatra.
  • *bavily

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit