Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč taháš do sexismu a harašení týkajících se herních vývojářek herní postavy v plavkách? Chceš definovat sexismus a harašení? WTF? Tvůj post je slepenec nějakých vět, které jednotlivě jakoby s tématem souvisí, ale dohromady to vůbec nedává smysl a vůbec nereaguje na to, co jsem napsal. Tímto tady definitivně končím, sorry.
  • Kein
    Ale definuj sexismus a harašení. To co je zviditelňování sexismu pro jednoho, nemusí být zviditelňování sexismu pro druhého a o to, tu jde. Někdo uvidí ve hře ženskou s kozama v plavkách a řekne, že to je sexismus, a někomu se to líbí, a nevidí na tom nic závadného. A kdo má právo, v tomto, koho soudit proboha?

    O žádném konfliktu není řeč, naopak píšu o tom, že ideály, žen a mužů se liší a jejich vzájemné kritizování je hloupost. Takže si zameť před vlastním prahem, než se začneš ohánět bujnou fantazií. Sex ve městě je možná jeden, ale obrazů dokonalých mužů v romantických filmech je spousta.

    A chtít vymazat sexismus ženských postav u mužských ideálů z her, mi příjde jako stejná pitomost, jako chtít vymazat přehnanou "sladkost" mužů u ženských ideálů v romantických filmech (například). Jsou to prostě vlastnosti, které se těmto skupinám líbí.
  • rancor1223
    4. Já myslím, že potřebujeme kvóty na počty programátorek. Alespoň 50:50. Vsadím se, že sehnat takové nebude vůbec žádný problém, IT školy jsou jich přeci plné! (sarcasm over)
    Takhle to přeci nejde, každé pohlaví má vlohy pro něco jiného. Proto ženy jsou často právě scénáristky. Naopak muži pak zastávají programátorské pozice. Neříkám, že by větší poměr žen ve vedení nebyl prospěšný, ale takovéhle vynucování není správné a nikomu kromě neúspěšných feministek to neprospěje. Diskriminace se sice potlačit musí, ale určitě to půjde i jinak než diskriminací ostatních.
  • Tvy rozumy ti tady nikdo nezere feministo. A nezapomen me zase dat ban jo ? Dik
  • Sex ve městě je 1 seriál, kdyby takových bylo třeba 80 % veškeré filmové tvorby tak ano, je to pr*ser.

    S tím 1 reason why jsi mimo, je to o zviditelňování sexismu a harašení v herním průmyslu. Zavádění norem a přikazování je tvoje bujná fantasie a knee jerk reaction na slovo feminismus.

    Nevím proč je to v této diskusi stavěno jako konflikt ženy vs muži, tyhle věci vadí i mužům (i když beztak se akorát dočkám názoru, že to jsou nějací trapní impotenti).
  • Jak to vis? Ty ses ho ptal? A jestli me nesali pamet, Lukas nebyl sefredaktorem Levelu...
  • Kein
    http://videogamewriters.com/wp-content/uploads/2011/01/lara-croft-and-duke-nukem-spoof.jpg

    Jedna z obálek staršího levelu, nebo plakát, už nevím, tenkrát to asi lukášovi nevadilo :D
  • Paulcz
    Ano, to je dost chladná kalkulace a nechápu co tím chceš říct - bez souvislostí to nemá význam. Firma vydělá více peněz, investuje je a pak prodá více nových produktů. To už asi všichni víme.
  • x_ander
    Opravdu bych rád znal ten rozdíl mezi prsatou Larou a svalnatým Dukem....
  • Kein
    Myslím si, že romantické knihy píše málo mužů. Chci aby se to změnilo. Štve mě, že se v romantických příbězích vyskytuje málo hlavních mužských hrdinů. Prosím Lukáši, udělejme s tím něco. Nelíbí se mi, seriál Sex ve Městě, protože mi příjde, že je zaměřený jen na ženské publikum a nelíbí se mi, jak se tam , ženy sexisticky vyjadřují o mužském penisu a mužích. Nejvíce mě ovšem uráží jak se v romantických filmech/knihách stylizuje ideál dokonalého muže.

    Co s tím uděláme? Uděláme si šovinsitickou analýzu, ve které třeba zjistíme, že opravdu romantické knihy píše málo mužu, co dál? Uděláme normy pro to, aby psali muži a jak mají ženské autorky psát romantické příběhy? A, že místo objektu touhy ženské hrdinky, nebude Hugh Grant, ale Miloš zeman?

    To je ta správná cesta. Toliko asi k tvému 1reasonwhy.

    Mimojiné, pokud existuje druh zábavy (hra, film, whatever), kde se vyskytuje postava, která má, ať už jakkoli, symbolizovat dokonalou ženu, je to proto, protože je po tom poptávka mužů. Pokud existuje druh zábavy, kde se vyskytuje dokonalý muž, opět stvárněn jakkoli, je to proto, že je po tom poptávka žen. Přijde mi pokrytectví kritizovat tyto druhy zábavy s jejich idoly.

    Dokonalá žena, je pro většinu mužů žena určitých proporcí a vlastností, je to přirozené. Stejně tak, jako je dokonalý muž pro ženy, muž určitých proporcí a vlastností.
    Dokonalá žena je pro většinu mužů třeba kozatka s pěkným zadkem. Dokonalý muž je pro většinu žen třeba hezounek co jim nosí květiny. Kde je kur*a problém? Snad necheš lidem nutit a přikazovat to, po čem mají toužit... (?) Pokud, jsou konkrétně hry takový problém, nech to na ženách, pokud je to orpavdu v jejích očích takový problém a je jich opravdu tolik, kterým to vadí, jistě se utvoří nějaké studio, které jejich požadavky naplní.
  • Kein
    "Mají úspěch..." Co to znamená?
  • Kein
    Chceš říci, že pro ženy nenůže být sexuální symbol svalnatý geroj v úplém trikotu?
  • ale houby. Postav ve hre je POSTAVA ve hre. Nevim co pro tebe znamena "degradace na sexialni symbol", ale ja ani o zenske hrdince, ani muzskemu hrdinovi, nezacnu smyslet jako o nekom zivem. Jestli ty jo, nehraj hry a neplet se do nich. A vyhni se televizi a kniham, to je to same.

    Jestli je cloveku prijemnejsi hrat muzske nebo zenske postavy neni v NICEM jine, nez jestli chce hrat RPG nebo zavodni hry. Krome toho, ze neexistuje fanaticke hnuti s oficialnim jmenem, ktere by vysvetlovalo, proc jsou RPG hry spatne a proc by vsichni mely hrat formule.

    Taky by to chtelo poradnou uderku, ktera by vysvetlovala, proc je na emiminu tolik zenskych a skoro zadny muzsky. Bez toho se totiz spolecnost dal nepohne. A jestli si myslis, ze jen chlapy hodnoti zensky jako sexualni symboly, tak se probud, nebo zensky alespon nekdy poslouchouchej kdyz si maji mezi sebou co rict.
  • Díky moc *4* Dnes už si člověk nemůže být jistý ničím...
  • smejki
    ad 2. dovolím si nesouhlasit. svalnatý hrdina je ekvivalentem kozaté bábovky. Zásadní je, že mužské postavy se hojně vyskytují i v jiných formách, ženy mnohem mnohem méně.

    se zbytkem nemám sebemenší problém.
  • Jenze tady neni vubec rec o estetice, ale o podbizeni se muzskym pudum a degradaci zen na sexualni objekty... coz je spatne nejenom ve hrach.

    K doporucene cetbe bych doplnil fatuglyorslutty.com -- treba z toho zdejsi borci pochopi, proc se hrajicim holkam moc nechce projevovat se...
  • Tikov
    samozřejmě že je
  • Viktor_H
    "There are deep-rooted issues that go far beyond the gaming world, for example the pressures that result in girls trending away from the more maths- and science-oriented subjects that they excel at in their early age but more rarely pursue professionally. It's one of the things that makes this problem hard to grapple with - its causes are distributed across all kinds of sectors." - Pardon, ale čí že je tenhle partikulární problém chyba?? *8*

    ad 2) Tam je zavádějící to slovo dekorace a ty to moc dobře víš. Z hlediska estetiky existuje ideál mužské a ženské krásy, nevidím v tom rozdíl.
  • 2. zamysli se ty, kozatá a krásná dekorace je stejně ideál krásy (nebo dokonalosti), jako svalnatej borec. Je sice paráda, že se tak vcítíš do ženských, že za ně dokážeš mluvit, ale vciť se do nich v tom, že se jim líbí chlapi a chlapům ženský. Většinou..bez urážky.
  • Ten web jsem viděl poprvé. Potvrďte mi někdo, že je to celé jeden velký vtip. Prosím? *13*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit