Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PLuto.petr
    Jsem hodně zvědavý, jak se tenhle remake povedl a hodně mě mrzí, že se k němu dřív než na přelomu listopadu a prosince nedostanu. Českým recenzentům obecně nesedí grafika od Phoenixů. Netvrdím, že grafika třeba v Moebiusu byla nějaký převratný zázrak, ale furt je to tisíckrát lepší, než všemožný pixel art. Zahraniční recenze jsou optimističtější, než ty české. Každopádně jako velký fanda celé série se na tohle dílko těším a pak dám vědět...
    • PLuto.petr
      Hra dohrána. Můžu říct, že vůbec nejsem zklamaný, spíš naopak. Je to důstojný remake původního Gabriela, za který se tvůrci nemají co stydět. A graficky mi to přijde mnohem lepší, než originál.
    • Sterilní grafika je vždy horší, než jakákoliv jiná grafika s kouzlem. Není to záležitost počtu polygonů, ale umělecké režie.
      • PLuto.petr
        Mě grafika v Gabrielovi fakt nepřijde tak hrozná, ani tak sterilní. Umělecká režie může klidně být, ale to neznamená, že když je něco uměleckého, že se to musí i líbit. Osobně jsem několik pixelartových záležitostí hrál a grafické zpracování byla jedna z věcí, která těm hrám určitě nepomohla. Spíš naopak. Teda alespoň v mém případě.
        • Sto lidí, sto chutí. Já kvalitní pixel-art rád.
  • A teď trochu jinak, recenzent původního Knighta nehrál: http://www.adventuregamers.com/articles/view/27478
    • hm ale to mi nepřijde moc košér hodnotit remake jako zbrusu novou hru
      • Po 20 letech ??? Jsi mimo, chce to studenou sprchu
  • Robotron3
    Už sem si zvykl, že hry co mě nezajímají, zde dostávají vysoké hodnocení, a co bych si chtěl zahrát, tak 6, 7 nejvíc. Takže jdu do toho! *3*
  • A na nové The Longest Journey se nikdo nepodívá?
    • maros.goc
      cakal som viac :)
    • sleepless
      Už se dívá, recenze vyjde v týdnu.
  • x_ander
    Jako člověk, který Gabriel Knighta nikdy nehrál (a nejsem tak oblbnutý nostalgií), mám jít spíše do téhle nebo do původní verze?
    • PLuto.petr
      Výběr je na tobě, obě dvě hry jsou zhruba na stejné úrovni. Původní verze hraje více na nostalgii, ale nová verze také není vůbec špatná.
    • yenda1
      Jednoznačně původní.
      • PLuto.petr
        Já bych to tak jednoznačně nebral. Nový remake vůbec není špatný. Mám obě hry a kvalitativně je dávám na stejnou úroveň.
      • Thorar
        I přes ten hroznej pixelhunting?
        • Jakýpak pixelhunting? Existují mnohem lepší příklady. Původní verzi jsem shodou okolností hrál znovu asi před třemi měsíci a musím poznamenat, že neztratila nic ze svého kouzla.
          • Thorar
            Ta hra je skvělá, nesnažim se ji poplivat, jen to pro mě byl před těmi x lety horror. A hrát to na velkém monitoru v dnešní době mě děsí. Takže bych si rád zahrál tenhle remake, jenže na to pořád čtu jen negativní názory.
            • Inquisitor
              To máš jedno, to je skoro na všechny remaky. Na to bych se moc neohlížel.
          • Robotron3
            Původní Gabriel Knight trpěl naprosto otřesným pixelhuntingem. Už jen na začátku v knihovně a pokoji Gabriela prohledávat ten bordel a hledat co je potřeba pixel po pixelu, to už bych dnes fakt nedoporučoval. Proto taky v těch dobách to málo kdo dohrál bez návodu.
            • Hral jsem GK1 nekdy pred rokem a pul a s pixelhntingem tedy problem nebyl, mel jsem tam jiny typ zakysu.
            • V době vydání budiž, ale dnes na gigantických displejích? Obzvláště když ta hra běží v rozlišení 320x200? Člověk by musel být naprosto slepý.
  • Do ( )!( ) , toto ma byt jako co? Recenze? Mozna by opravdu tiscalli prospelo, kdyby udelal cistku mezi redaktory, zjevne nejenom Jensenová je už kreativně za zenitem.
    • maros.goc
      a co by to malo byt? je to nahdou velmi podarena recenzia:)
    • Trefa do cerneho, ale kladny reakce zde necekej. Ritolezci pravdu neprijmou ...
  • Dogkiller
    "Možná to znáte. Kapela, na kterou jste v roce iks ypsilon přísahali, vám dneska přijde nebezpečně pitomá."

    Tak to teda neznám, svůj styl a vkus neměním. Kdyžtak, recenzente, uveď nějaký příklad, docela by mě to zajímalo... dík. *4*
    • vonTossis
      Jelikož jsem vždy poslouchal jen kvalitní hudbu, nemusím se tímto trápit. *1* Ale vážně. Myslím, že s tou větou z recenze se dá souhlasit tak napůl. To, co jsem kdysi poslouchal, mi nepřijde dneska pitomé. Akorát to pro mě už nemá to kouzlo jako kdysi. Když to však někde uslyším, nebudu obracet uši v sloup. Jako puberťák jsem poslouchal Coldplay a Linkin park. Dneska poslouchám Arcade Fire, Modest Mouse, Arctic Monkeys, Zrní, Priessnitz, Lenku Dusilovou atd.
      • Mato1987
        Pôvodne som nemal v úmysle reagovať na tento komentár ale po tej grcke čo si dokázal vyprodukovať v predošlom vlákne v reakcii na mňa, tak mi to nedá a musím poznamenať, že máš vážne mizerný hudobný vkus. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale počúvať linkinkské párky a COLDPLAY? veď to mohol tak maximálne puberťák bez akéhokoľvek hudobného vkusu a ty sám sa staviaš do pozície, kde si myslíš, že si vždy poćúval "kvalitnú hudbu" no nenechaj sa vysmiať. Keď k tomu eśte pripočítam nejaké zrní, lenku dusilovou, priznic a tie ostatné nezávislé muzikálne grupy tak mi je jasné, že ty nie si nič iné len obyčajný samoľúby hipster a preto by som ti rád odporúčil kapely ako Senzus, Dušana Grúň‎a, Karola Duchoň‎a, ak by ti avšak ani títo nezávislí speváci neboli po chuti tak ti odporúčam absolútny slovneský underground v podobne Deža Ursinyho, Braňa Mojseja a Mariána Greksu.
        • vonTossis
          Ty jsi fakt neskutečný kus lofasa *1*
          • Mato1987
            Ani ma to neprekvapuje, že to je tak asi všetko na čo si sa zmohol, apropo három, három, három – nem tudom magyárom.
            • Mato1987
              ále čo, ono sa nám to aj urazilo, no tak ťa pekne poprosím aby si sa znova odrazil, ak to dokážeš. Nebudem reagovať na túto tvoju adolescentnú grcku, čo si bol schopný teraz vygrciať, ale zamerám sa len na dve jabĺčka sváru.
              Tým prvým je tvrdenie a to citujem "Ty se dokonce stavíš do role určovatele vkusu a budeš mi tu kázat, co je kvalitní a není kvalitní hudba. Nenech se vysmát."
              Nech sa páči prečítaj si ešte raz tvoju prvotnú reakciu na užívateľa "dogkiller" kde si sa vyjadril, že a to tiež musím citovať, aby som zanechal faktografickú správnosť "Jelikož jsem vždy poslouchal jen kvalitní hudbu, nemusím se tímto trápit. "
              Takže ty si nielenže absolútny pokrytec ale ešte si aj sám sebe protirečíś a sám seba sa chlácholíš. Je to skôr smutné ako úsmevné, keď mám byť úprimný

              No a to druhé jabĺčko sváru je práve tá tvoja záverečná blamáž a tzv. vykypenie papiňáka v priamom prenose kde píšeš a to opäť musím citovať "Nechám Ježíše, ať tady s tebou pracuje, jelikož zatím tě ničí docela dobře. Já už se tebou tady zabývat nebudu. Smrade. "

              To je jednoducho typický priklad za všetky, kde si jednoducho nezvládol situáciu a odkojil si si až príliš veľký krajec chelba aký si dokázal prehĺtnuť. Ale ako sa hovorí, kto s čím zachádza, s tým tiež schádza.
              Howgh.
            • vonTossis
              OK .. ano myslím si, že Coldplay v době, kdy jsem je poslouchal, byla kvalitní hudba. V té době bylo na světě Parachutes a Rush of Blood to the Head. Opravdu nevím, co je hipsterského na tom, co jsi vyjmenoval. To, že nejsou střední proud ze mě automaticky dělá hipstera? Máš asi obrovské komplexy. Veškerá tvoje argumentace se smrskla na různé výkřiky do tmy a naprosto nekonstruktivní narážky. A kdo s čím zachází .... Opravdu nevím, jakou reakci jsi čekal na ten svůj blábol. A že kus sebestředného vola jako ty mě označí slovem "samolúby", to je opravdu směsné. Ty se dokonce stavíš do role určovatele vkusu a budeš mi tu kázat, co je kvalitní a není kvalitní hudba. Nenech se vysmát. Nechám Ježíše, ať tady s tebou pracuje, jelikož zatím tě ničí docela dobře. Já už se tebou tady zabývat nebudu. Smrade.
            • Mato1987
              Nechám ťa teda naďalej hádať a tápať v temnote, som naozaj zvedavý, čo všetko možné, aké iné výmysly a žvásty z teba ešte vylezú, na základe tej tvojej vysoko konfabulatórnej tendencie, nechám sa teda prekvapiť. Budem späť asi tak o dve hoďky, maj sa.
            • Jaká je tedy tvá definice hudební kapely? Nic proti gustu, ale to co jsi zmínil ve svém příspěvku, páchne bolševickou popmusic na sto honů. Inu, i podle hudebního (ne)vkusu poznáš člověka.
            • Mato1987
              Kvôli čomu tá umelá pompéznosť a odudosť, odpoveď je predsa jednoduchá, sú to hudobné kapely Ježiši Kriste.
            • Má řečnická replika v sobě nesla dotaz samotný, ale budiž. Táži se tedy, které kapely lahodí tvému uchu.
            • Mato1987
              Samorejme spýtať sa môžeš.
            • Můžu být tak smělý a zeptat se na tvé oblíbené žánry či kapely?
    • maros.goc
      zmena vkusu a stylu prichadza so zvysovanim inteligencie a zrelostou veku :) ...ako pracant som pocuval black metal, dnes nedam dopustit na Beatles, či Belindu Carlise :) Black Metal samozrejme stale rad pocuvam, ale uz pomenej ...cim som starsi, tym viac si uvedomujem aky je to povrchny zaner :) rovnako ako Cannibal Corpse, ta ich najnovsia deska A Skeleton Domain je asi to najnudnejsie co som pocul za posledne roky
      • On není black metal jako black metal. Jasně, ten dřevní, ve kterém jde víc než o hudbu o image, je dnes už záležitost spíše úsměvná. Existují však dnes i BM kapely, které se nebojí žánrově přesahovat na jednu či druhou stranu a hrají ji lidé bez zbytečného líčení a té trapné pózy. Ze současné české scény bych rozhodně vypíchnul ██████.
        http://wedonthaveaname.bandcamp.com/
      • Mato1987
        po prečítaní tej prvej duchaplnej vety som spadol z kancerlárskeho kresla a šúlal som sa na zemi v záchvate smiechu ešte dobrú pol hodinu. Ty si taký slovenský džek :D
        • Vtipné je, že zrovna to samé, bylo vyčítáno o diskuzi dále tobě.
          • Mato1987
            Ježiši kriste na nebesiach, si si ale vedomý toho, že je rozdiel keď niekto zadelí takúto exotickú humoresku ako tu tvoj kolega, teda zaostalý goc a je rozdiel keď si len vyjadrím svoj názor na hru, kde následne na mňa hneď nejaký trotl/troll reaguje inkoherentnými žvástami pod troma rôznymi anonymnými pseudonymami. *3*
            • Mato1987
              Čo to stále dokolečka omielaš ty pomýlený turista, veď keď ukončíš 6 ročné štúdium na lekárskej fakulte, tak po štátniciach obdržíš doktorandský titul MUDr. a ideš si robiť špecializáciu formou atestačných prác. Veď ty nemáš čo i len tú najmenšiu šajnu o čom to teraz táraš. Ale je to fakt humorné sledovať ako sa v tej sieti trepoceš ako taká ryba na suchu.
              Ako sa to hovorí v športovej terminológií?
              Toto je Game, set & match respektíve šach mat.
            • Jeden odkaz někdy vydá za tisíc slov. http://www.lf1.cuni.cz/doktorske-studijni-programy
              Ano, tradičně se studium na lékařské a stejně tak na právnické fakultě zakončuje tzv. "malým doktorátem". Je však nasnadě zmínit, že se jedná o přežitek z Rakouska-Uherska. To je to co se mi snažíš naznačit? Jsi MUDr? Ale jdi ty jeden kulišáku. Nic to však nemění na tom, že i na lékařské fakultě (jako na jakékoliv jiné) existují doktorandské studijní programy.
              Tak už se netrap a ulev svému svědomí. Že máš (možná) vystudovanou ekonomickou fakultu na některé ze soukromých vysokých škol?

              Skutečně nerozumíš fundamentálnímu rozdílu mezi malým a velkým doktorátem či jen záměrně mlžíš? (jsem přesvědčen o druhé z možností, ale čert ví).

              Nejen diskuzí zde jest člověk živ. Víš ty co? Jsi vítěz, o to ti přece jde, ne? Jsi vítěz a vyhráváš královskou korunu a žezlo. Tvé varlata se nyní tetelí blahem. Famfára pro krále Maťa Velikého, již 27 let s vámi. Je to dostatečně podle tvého přání? Jen si představ tu slávu. Dobrou noc příteli. Možná tě navštívím v tvých snech a užijeme si mnohem, mnohem více, než jen tady.
              http://s13.postimg.org/41tltu06f/15980015.jpg

              EDIT: Pokud na tenhle nepořádek někdo z redakce narazí, nechť nám po právu vypráší kožich.
            • Mato1987
              Je čím ďalej tým viacej zrejmé, že ty si nikdy nebol členom akademickej obce, ináč by si takýto nezmysel nikdy ani nenapísal. Vieš vôbec čo znamená dokorát z medicíny, prečo sa vôbec takto vedome strapňujeś čím ďalej tým viac? Si masochista? Či máš rád verejné ponižovanie, či ako to mám chápať?
            • Světe div se, ale i na lékařské fakultě si můžeš udělat velký doktorát (Ph.D.). Ale to by přeci někdo, kdo ji absolvoval, věděl.
              Kruh se uzavírá? Opět ona známá balada o myšičkách a kočičkách? Nechci zmiňovat zaseknutý kolovrátek, ale je to to první, co člověka napadne.
              Shrňme si tedy co o tobě víme. Miluješ normalizační pop, máš atestaci z neurologie a psychologie, sleduješ fotbal, dopouštíš se základních gramatických chyb, sleduješ fotbal, miluješ kočky a myši, polovinu dne trávíš komentáři na fóru o počítačových hrách a přitom všem flatuluješ. Zajímavá směsice, velice zajímavá. Buď je tu někdo škaredý a tlustý lhář anebo jsme narazili na přírodní anomálii.
            • Mato1987
              Ale kdeže, dizertačné práce v medicíne takmer neexistujú, ale ani ma to neprekvapuje, že neovládaš ani tieto základne rozdiely a vedmosti medzi dizertačnou a atestačnou prácou.
              Ale aby som sa vrátil k jadru diskutovanej veci, tak nie, nezbieram žiadne materiály pre "dizertačnú prácu". Ja sa tu v podstate teraz s tebou len hrám ako taký kocúrik s malou bezvýznamnou myšičkou, Len tak si tu spokojne sedím, poprdkávam a pradiem si a medzitým sa pozerám na futbalový zápas a len tak sa usmievam ako si sa znova lapil do vlastnej myšacej pastičky.
            • Jistě, a zde na fóru vlastně sbíráš výzkumná data pro svou disertační práci. Slovy klasika: "dobře pro tebe".

              (Synonymem aprobace je kvalifikace či způsobilost, víme?)
            • Mato1987
              Vyjadrím sa len k poslednému odsatvcu, lebo za prvé nemám čas na čítanie inkoherentných vysoko konfabulatívnych žvástov od niekoho, čo si myslí, že je akási diskusná reinkarnácia samotného Ježiša Krista a za druhé mám aj iné povinnosti.
              Tak snáď len v skratke k tomu poslednému odstavcu. Ja na to "aprobáciu z klinickej psychiatrie" ani nepotrebujem, pretože za prvé nič také neexistuje a za druhé ja niečo podobné totižto už niekoľko rokov mám a to atestáciu prvého stupňa neurológie a druhého stupňa všeobecnej psychopatológie.
              Howgh.
            • Někdo si po večerech přečetl Obecnou psychologii od Plhákové a hned se s nově nabitými vědomostmi vrhl směle do světa.
              Takže inkoherence je psychologický jev, ve kterém objekt (v tomto případě snad já) neudrží logickou souvislost své rozpravy (v tomto případě v písemné formě). U dospělých se považuje za kognitivní poruchu. Považuj mě za nepříliš bystrého, drahý Maťo, ale cituj prosím (a to přesně) případy, ve kterých jsem v naší soukromé diskuzi odbíhal od tématu? Možná řekneš že jsme zaujatý a proto můj názor nemá žádnou váhu, ale naopak bych z tohoto problému nařkl tebe. Tvůj problém je, že každý svůj výrok považuješ automaticky za axiom. Možná že máš pravdu, nicméně je na tobě, abys tuto svou pravdu podložil nějakým konkrétním důkazem či tvrzením. Předvedu ti diskuzi mezi námi:
              A: Já jsem Maťo a jsem bůh.
              B: Na základě čeho si to myslíš?
              A: Si sprostý vidlák, zalez do blázince.
              Nemohu si pomoci, ale toto se za civilizovanou diskuzi považovat skutečně nedá. Dokonce ani za diskuzi necivilizovanou. A věř mi, že bych s tebou velmi rád diskutoval. Pro tebe jsou tyto otázky snad nesmyslné, neznamená však, že skutečně nesmyslné jsou.
              Možná jsou mé metody, ve kterých jsem dal na obdiv světu tvou fotografii poněkud nečestné a dětinské, ano připouštím. Nicméně tvé kopání do všech kolem sebe a poukazování na jejich inteligenci (ať už máš či nemáš pravdu), je učebnicovým příkladem osobní nejistoty.
              Paranoidní schizofrenie. Můžeš prosím více rozvinout svou tezi o tom, kterak proces nalezení tvé fotografie a vystavení je, jako útoku na tvou osobu, lze považovat za proces stihomamu?
              Je nadmíru nádherné, že Maťo, dokáže stanovit na dálku diagnózu nemoci, k jejíž stanovení je nutné míti potřebnou aprobaci z klinické psychiatrie. Já měnil vodu ve víno, ale toto je mnohem užitečnější. Založ si na tom živnost příteli, do roka a do dne zbohatneš.
            • Mato1987
              Ty mi vždy vieš tak krásne nahrať na smeč, ale podme pekne poporiadku, ty prispievaš na tejto stránke pod prezývkou Ježiš Kristus a prispievaš často naozaj len inkoherentné vysoko konfabulatívne žvásty, ktoré častokrát s hrami a témou do ktorej prispievaš nemajú vôbec nič spoločné, snažíš sa teda na seba umelo upútať pozornosť, čo sa ti do určitej miery aj darí, ale tam táto celá tvoja kratochvíľa aj končí.
              Teraz konkrétne tu zase niečo splietaš o argumentovaní a vypisávaní svojich "jedinečných" vlastností a odpovediach na nejaké inkohernenté tebou položené otázky, na tom by nebolo nič neobyčajné, avšak to sa mení práve vtedy keď začneš do toho zakomponovávať nejaké absolútne nezmyselné bezpredmenté tlachanice.
              Páči sa mi, že sa cítiš byť natoľko v obave, neistote a v pomykove, že hľadáš potrebu akosi zdiskretitovať tvojho protivníka v diskusii takouto detinskou formou, že cez strýčka gogoľa vyhládavaš nejaké dôkazy skutočných fotiek daného diskutujúceho, nie preto, že ti došli pádne argumenty, ty si v podstate ani žiadne nemal, ale najmä preto, že z psychologického hľadiska sa tomuto hovorí stihomam, resp. paranoidná schizofrénia. Odporúčal by som ti preto navšťíviť psychológa, alebo lepšie rovno nejakého psychiatra, lebo to je s tebou naozaj vážne. *3*
            • Příteli, nevím jestli jsi o tom slyšel, ale argumentovat skutečně neznamená psát do úmoru výpis svých "jedinečných" vlastností. Vpravdě jsi vlastně neřekl nic. Neber to jako urážku. Na otázku A: Kolik je hodin, odpovíš odpovědí Z: Mám se dobře, jmenuji se Maťo. Opravdu to nevylepší ani to, když do jedné věty násilím propašuješ slůvko inkoherence.

              A malá rada na závěr. Když už musíš mít profil na internetové seznamce, vyber si prosím fotografii, na které nevypadáš jako Tóna Hluchoněmec. goo.gl/qsnbgs
              PS: ta kravata je vážně faux pas (vidíš, taky to umím).
            • Mato1987
              V čom, že ma má? Ale netáraj, veď celý čas som ho za nos viedol ako takého malého pištinka čo sa sám zaplietol do vlastnej siete a nevedel sa z nej vymotať. Neviem či si slepý alebo odmietaš vidieť pravdu, ktorú máš pred očami, ale každopádne mi ťa je ľúto, keď si sa už rozhodol takto verejne sa ponížiť a strápniť, a najmä ak si to čo si napísal aj v skutočnosti myslíš, tak amen tma priateľu.
            • vonTossis
              Mato1987: Všiml sis, že tě má naprosto v hrsti? Místo abys to radši zabalil hned v zárodku, tak ses ponížil a ztrapnil. Samozřejmě, že toto je jen nějaká diskuze na internetu. Ale pokud takto "tvrďácky argumentuješ" i ve skutečnosti, tak potěš koště. A to tady s Ježíšem opravdu nejsem na stejné lodi.
            • Mato1987
              A stále tápeš v temnote spolu so svojími inkoherentnými žvástami a s pocitom neistoty. Porozmýšlaj len trošička ako by si sa z toho kúta vedel celkom jednoducho dostať, existuje predsa len jedna možnosť.
            • Rozhodl jsem se užít pouze tvých vlastních zbraní. Je mi to sic nesmírně líto, ale na hrubý pytel...
              Nastavil jsem ti zrcadlo. Dle tvých reakcí to však stejně nechápeš.
              Odpověz mi však na jednu poslední otázku. Kde se v tobě bere ta samolibost a opájení se vlastní dokonalostí?
            • Mato1987
              Nejako zaostaváš za očakávaniami, či už ťa omrzelo hrať mesiáša? Alebo čo konkrétne ťa vyprovokovalo do takej miery, že si vykypel ako taký papiňák a stratil si akékoľvek zábrany slušného chovania? Veľmi ťa to musí štvať, že si sa v podstate so svojím vlastným primitívnym konaním a správaním zahnal do kúta, z ktorého nevieš nájsť úniku, všakže?
            • Příteli, opět se vracím na samotný začátek. Šikanovali tě? Jinak nedovedu pochopit, jak z tebe mohl vyrůst takový egomaniak.
              Ó mistře úskoků, markýzi plánování. Která je tvá oblíbená postava ze třech mušketýrů? Že je to kardinál Richelieu.
            • Mato1987
              Ale ti to trvalo, to nie je Déjà vu, ale krutá realita, vieš ako sa to hovorí, kto s čím zachádza, s tým tiež schádza. Tak si dávaj pozor, aby si sa nabudúce viacej nepopálil.
            • Už zase? Příběh o kočce a myši? Ó skláním se před tebou mistře klamu a přetvářky.
              (a je to tady zase)
            • Mato1987
              Ja sa tu s tebou hrám ako mačička s myšičkou a ty tu len takto agresívne, plný vnútorného hnevu a podráždene reaguješ na každý jeden môj inteligentný príspevok. Že ťa hanba nefackuje, ja byť na mieste tvojho otca tak ti všetky tie tvoje zázraky, internety a zmŕtvychvstania zarazím.
            • Příteli, šikanovali tě? Neměla tě maminka dostatečně ráda, protože jsi škaredý? Zneužíval tě vedoucí kroužku amatérského rádia? Kde se nachází prapůvod tvé chronické agresivity? Přijmi do svého života mě a nalezneš konečně mír o kterém v hloubi duše stojíš.

              Ve 27 letech bys mohl mít jistou dávku soudnosti, to ti říkám jako dva tisíce let stará zombie, která jí zcela postrádá.
    • Mato1987
      Som na tom rovnako, počúvam stále to čo som počúval, keď som bol mladý a nemám rád prezliekačov kabátov, alá janchor.
      • "Jen hlupák nikdy nemění názor" - lidová moudrost.
        • Mato1987
          čo má názor spoločný s tým akú hudbu počúvam, či len ty ten frazeologický slovník nepoužívaš len preto, že ti dal k nemu ošetrovateľ v blázinci prístup.
          • Hudební vkus je součástí osobního názoru.
            • Mato1987
              Ok tak teda poďme pracovať za predpokladu, že neviem, čo to slovo teda znamená, budem sa v skratke teraz hrať na diskutujúceho Ježiša Krista, tak nech sa páči, spusť, čo že ťa to ťaží na tom tvojom mumifikovanom srdiečku.
            • Pokud si děláš či neděláš legraci nic nemění na faktu, že nemáš nejmenší tušení, co ten výraz přesně znamená.
            • Mato1987
              Je mi jasné, že v písomnej forme sa sarkazmus a irónia dajú rozpoznať len s veľkou námahou, no že by si to ty sám Veľký Ježíš Kristus nevedel odhaliť, to mi príde viacej ako podozrivé. Ale som rád, že aj bez môjho pričinenia dokážeš zo seba urobiť blbca raz dva *5*
            • Maťo, že ty nemáš nejmenší páru co to egocentrismus doopravdy je? Tak proč používáš cizí slůvka bez jejich znalosti. Člověk pak ze sebe udělá, třeba i nechtěně, pitomce raz dva.
            • Mato1987
              x, helomítkohe, c-bean a neviem aký ďalší anonymný nick si ešte vymyslíš, za mňou zaostáva skoro každý, nikto nevie prekonať moju internetovú genialitu a akúsi auru egocentrizmu podmienenú vysokou inteligenciou mojej roztopašnej a neviazanej osobnosti a skvelého charakteru.
            • ...křupan
            • Mato, ty jsi takový hňup, to snad ani není pravda. I ten Jack za tebou místy zaostává.
            • Mato1987
              Ale ty stále točiš dokolečka o nejakých argumentoch ako taký neštastný chlapec trpciaci downovým syndrómom.
              To tvoje p.s. si môžeš vieš kam strčiť :) Obaja vieme, že to z teba v žiadnom prípade nehovorí tvoja sebareflexia, ale že som ťa opať nachytal na hruškách a ty sa snažíš celé toto tvoje bipolárno afektívne vyčínanie zahaliť a ututlať, aby sa aj ostatní nedozvedeli o tom, čo si ty v podstate za mániodepresívneho mrzáčika.
            • Máš tedy na skladě i nějaký validní argument? Ty "politiku"? Jaké je tvé vzdělání v sociálních vědách? Magisterský titul z psychologie zjevně nevlastníš.

              EDIT: Redakce nechť ráčí naší malou disputaci smazat a dát nám oběma ban, na jak dlouho si bude přát. Oba jsme se totiž dopustili porušení pravidel slušné diskuze a zasloužíme si po zásluze potrestat. Děkuji mnohokrát.
            • Mato1987
              Za prvé nie som tvoj priateľ, za druhé ak osobne poznáš nejakého vyskopostaveného politika tak by si takú táraninu ako je tá prvá veta ani nenapísal a máš to bohužial úplne popletené, racionálne argumentujem tu bohužial len ja, ty si zatial nič argumentačné alebo racionálne ani len nevypotil, zatial sa tu len snažíš nabudiť akýsi mesiášky dojem, mali by ti tie internety v tom blázinci vážne zatrhnúť, aby ti zabránili v prispievaní takých totálnych sprostostí aké si bol schopný vypustiť na svetlo sveta napr. v tej tvojej poslednej vete.
            • A charakter a povaha člověka nemá snad vliv na osobní názory? Příteli, to že nedokážeš racionálně argumentovat, proč posloucháš takovou hudbu, kterou posloucháš, ještě neznamená, že se jedná o úkol vpravdě nadlidský.
            • Mato1987
              Ale pletieš a opäť nemáš pravdu Ježiši Kriste na nebesiach, kedže veľmi záleží na povahe a charakteru človeka.
            • Ne, nepletu. Obojí lze postupem času formovat a podrobovat novým skutečnostem/objevům.
            • Mato1987
              Ale kdeže, osobný názor a hudobný vkus sú dve absolútne nezávislé a odlišné veci, nepleť si jabĺčka s hruštičkami Ježiši Kriste.
    • janchor
      Učebnicovej? Placebo.
      • Placebo jsou satanisté. Stačí si pustit jejich skladby pozpátku.
        • Mato1987
          Ježiši kriste na nebesiach, mohol si mu dať aspoň pokánie, ale je to fakt sranda, že v blázinci máte prístup na internet.
          • Jste si docela se svým avatarem podobní, příteli. Nevím však, zda-li se to dá považovat za pozitivum.
            http://goo.gl/qsnbgs
            • Mato1987
              Nejako ti dochádzajú frázy, neviem čo mala konkrétne znamenať tá posledná, ale je pravda, že ty si asi rád tam kde sa momentálne nachádzaš, sedatíva ti kedy príde podať ošetrovateľ?
            • Inu, vrána k vráně sedá... a dál to myslím znáš.
            • Mato1987
              ty si vážne vyšinutý jedinec *15*
            • Jen jsem chtěl ukázat své nekonečné milosrdenství a prozradit ti, že se s tím ještě dá něco dělat, dítě mé. Anebo je snad něco jiného, než nevábný fyzický vzhled příčinou tvé frustrace a osobních útoků, kam se podívám?
            • Mato1987
              Ty si už musíš cítiť ako neisto a ohrozene v tom blázinci sám takto uzavretý, keď máš za potrebu vyhladávať moje fotky na internete *14* Ale je to sranda sledovať ježíša krista ako tápa v pochybnostiach a neistote :)
        • Dogkiller
          Pro tebe jsou satanisté snad všichni kromě vánočních koled. Před pár dny jsi tady hnětl, že Törr jsou satanisti... *7*
          • Törr jsou v prvé řadě zkrachovalí knedlíkovo-pivní rockeři.
            A pokud neuznáš, že si minimálně v albu Kladivo na čarodějnice, nepohrávali s tehdy "módní satanistickou image", kterou odkoukali od skandinávských kapel, tak
            a) lžeš
            b) jsi chudý duchem

            A ve skutečnosti jsou pro mě opravdoví satanisté pouze Placebo. Pusť si je pozpátku a uslyšíš citovat Necronomicon šíleného Araba Abdula Alhazreda.
            • Matouš byl vždycky trochu rebel.
            • MickeyMutant
              Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské.
      • Ted myslis jako rozdil mezi starym Placebem a tim, co hraji dneska nebo jakoze ted na tu jejich rannou tvorbu nahlizis s opovrzenim? :)
        • janchor
          První tři alba, dál už mě to začalo míjet. Opovržení je příliš silný slovo, ale minimálně texty písniček, který jsem ve dvaceti miloval, mi zpětně přijdou zoufalý.
      • Dogkiller
        Sice je to známý název kapely, ale jinak neznám, pustil jsem si 30 vteřin na youtube a stačilo *15* ...ale dík za odpověď.
    • yenda1
      Vkus neměníš? To je škoda ne? Ustrnout na místě. I tříbení vkusu je určitý pohyb, tj. změna.
      • Dogkiller
        Neustrnul jsem na místě, rád si poslechnu i něco nového. Zároveň však nezavrhuji ani to staré. Prostě co jsem měl rád kdysi, to mám rád i dnes. Bez sebemenšího náznaku opovržení...
        • Coffin.Corner
          Samozřejmě si mohl být geniální dítě, které už v pubertě disponovalo vynikajícím přehledem a vybíralo si jen nadčasovou hudbu, ale věz, že pokud disponuješ alespoň trochou sebereflexe a minimálním vkusem, tak jednou ten facepalm, za to, co všechno jsi poslouchal v naivních letech života, přijde. *3*
          • Já poslouchal v mládí Beatles a poslouchám je dodnes. Ne každý je v mládí vylízanec poslouchající techno nebo metal.
            • Neber to jako provokaci, ale to je Beatles jediná kapela, kterou posloucháš?
        • No v tom případě bych jednou rád viděl, jak v důchodovém věku budeš poslouchat svůj oblíbený death metal. *1*
  • yenda1
    Dalo se to čekat. Já nemůžu přijít na chuť žádné hře po GK 3.I ta Grey Matter mne nijak neoslovila. Naštěstí ta Gabrielova trilogie je doufám uzavřená. Lepší bude, když se Jane do ničeho dalšího pouštět nebude. Své si už asi splnila. Já hrál všechny díly po roce 2000 a jsou výborné, extraordinérní s atmosférou řádně hutnou a postupně gradující.
  • Je v redakci nekdo, kdo to vidi jinak, nez Lukas?
    • sleepless
      Konkretne treba ja to vidim jinak :)
      • Neprekvapil, potesil ..... dik *3* A ta debata v podcastu je super napad.
      • Cosi
        Kdo tedy vezme druhý pohled do LEVELu?
        • sleepless
          Do Levelu to píšu já, můžeme se o tom s Lukášem pobavit v některém z dalších podcastů.
          • To by bylo fajn.
      • Také mě to zajímá :)
      • Thorar
        Poděl se o svůj pohled na věc, zajímalo by to jistě nejen mě a vonTossise :-)
      • vonTossis
        a jak? *4*
  • Skoda...holt original je zrejme original, podobne jako u Monkey Islandu ...i kdyz Malia (dle screnshotu) vypada v novem grafickem kabatku fakt moc pekne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit