Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nocs
    Poprvé jsem měl chuť dát FC na YT palec dolu, ale uvědomil jsem si, že pořad za to nemůže. To jen s hostem mám čím dál větší problém. Už ve dvoustovce mě načal tím, jak všechno kritizoval. Řekl jsem si OK, je to přeci člověk, který tomu rozumí. Ovšem poslední díl FC mě přesvědčil, že tomu tak není. Jakmile se stočila debata k soundtrackům, zjistil jsem, že je absolutně mimo. Mluvit (čti hádat se) o něčem o čem nemám páru (dokonce to i opět kritizovat) je už fakt příliš. Vypadá to, že s každým chvalným plácancem po zádech, kterých je určitě mnoho od komunity KC, Vávrovi roste ego raketovou rychlostí. Obě Mafie mám velmi rád, na KC se těším, vývoj sleduji. Ale Vávru, jako jednu z hlavních tváří projektu, už opravdu nemůžu vystát. Petra Poláčka jsem ze začátku dílu upřímně litoval. Nakonec jsem se slastně usmál, když mu řekl, ať drží hubu.
    • Mart9
      Vůbec si nezmínil, že i chválil. Stejně jako říká, že je něco s r a č k a, umí zároveň říct, že něco jiného je božíí.
      • Vojta_Ilavsky
        Problém je že když zaujmeš vyhraněný názor nemůžeš ho bez posměchu ostatních snadno změnit, znevážíš se. Kdyby uznal že ho hraní her přece jen baví, šel by sám proti sobě. Vzhledem k tomu hejtu na všechno možný se divím že pak v klidu řekne že si koupil AC: Unity.
        Pointou je že hraje hry, ale zároveň říká jak ho všechno nebaví a jak je to špatně udělaný, a jak to měli udělat a jak to udělá on, a jaký jsou to trapáci že to neudělali jak on chtěl.
        • Mart9
          A jak má zjistit, že AC:Unity (příklad) je sračka, aniž by si to koupil a zahrál?
          • Vojta_Ilavsky
            1. Princip AC se za posledních pár let nezměnil, v Unity byly nový akorát grafické glitche, doskakující lidé a cinematic 24 fps.
            2. Twitch - komentované gameplay.
            3. YT - Total Biscuit.
            • no spravne bys mel drzet tlamu, protože shlednuti videa na YT te k hejtovani taky moc neopravnuje.
            • Vojta_Ilavsky
              Takže říkáš že si mám koupit hru za 8 stovek, podpořit jedno z nejhorších a nejgenričtějších studií na světě, jenom abych to mohl potom “oprávněně“ hejtovat? Absurdní!
              EDIT: Kdyby jsi byl troll, pochopím... Nemá cenu dále reagovat. A že vytrhneš z kontextu YT a přeskočíš 1. řádek, to taky o tobě něco vypovídá.
            • to sou zase sraccky..vojto..achjo
        • "Problém je že když zaujmeš vyhraněný názor nemůžeš ho bez posměchu ostatních snadno změnit, znevážíš se."

          Stručné, jasné, výstižné.
          • zalezi na konkurenci, a moznosti udrzeni se nekde, ale fight club není myslim ten pripad. Dan si tam muze placat co chce, a nemyslim ze jeho přednášky na zivo mají ten samy styl.
            • Vzhledem k poctu prispevku nemam obavu o to ze by tohle vavrovi nebo games mohlo nejak ublížit, spis naopak :) Spis by byl problém kdyby tu byl příspěvek jeden kde by stalo ..vavra je c*r*ak..to by jiste problém byl..
            • Vojta_Ilavsky
              Ten obraz si lidé musí na něčem vytvořit, a vzhledem k tomu že cílí na užší spektrum hráčů, tak by ho sakra mělo zajímat co říká ve Fight Clubu, koneckonců je to 2. nejsledovanější český herní podcast.
    • to je prave ten danuv staly problem... mluvi suverenne o vecech, do kterych nevidi... a lidi mu to zerou jen proto, ze to podava prave s takovou suverenitou... smutne
      • zapominate na to ze to je jeho názor, na který ma pravo. A ano prezentuje ho sebevedome, protože si mysli ze to tak skutecne je. Navíc, na internetu obecne je suverenita v nazoru skoro jedina moznost aby takzvane lidi davali pozor, coz koneckonců dokazuji i vase příspěvky. Samo každý muze mit jiny názor, coz se uspesne deje celou dobu co diskuze na internetu existuji, ale to neznamena ze si třeba Dan nemůže myslet ze jeho názor je spravny. taky je problém v tom ze clovek nekdy dospeje do bodu kdy zjisti ze muze rozdávat rozumy, stane se to většinou ve chvili kdy se nejakemu oboru venuje dlouhe leta a zjisti ze mel v plno vecech milionkrat pravdu, takovy clovek si pak klidne muze dovolit placat cosi o soundracku nebo buhvi o cem, a porad bude jeho celkovy pojem o věci a jeho oboru validni. problém je ze lidi co toho vedi daleko min mají na internetu problém, protože je ve skutecnosti dost seere ze nevedi tolik, takze pripadneho suveréna z letitou praxi vidi jako nekoho kdo se jim snazi něco vnutit, místo toho aby peclive naslouchali. A ano i mistr tesar se utne, ale porad ma za sebou milion stolu který udelal spravne..a to je ten problém, plno lidem to vadi.
      • timhle stylem se prohlal zeman az na hrad, to na vetsinu lidi plati, protoze oni nepudou a nebudou si overovat fakta

        ale kdyz o nic nejde, jako ve fc, tak je to jen dobre, kdyz nekdo rika nahlas, co si mysli

        castokrat se stava, ze jini navstevnici fc rikaj jen na pul huby nebo vubec neco kontroverzniho
  • Radkaa
    ak jsem sledovala chvilku ten váš slavný podcast a dlužíte mi 5 minut života. "Vole" za každým slovem bych očekávala u pubert'áka v hospodě, ne u šéfredaktora webu před kamerou pro své čtenáře a diváky. Chování opravdu na úrovni a to vyjadřování jakbysmet. *9*
    • Poláček je bur@n. Není to tak dávno, co označoval některý lidi v diskuzích za idioty - vůbec nechápu, jak si něco takovýho může šéf herního webu dovolit. Asi nad sebou nemá žádnou kontrolu a může si dělat co se mu zamane nebo sází na to, že většina čtenářů je mladšího věku a nechá si to líbit. Pozvat si do podcastu hosta (navíc člověka jako je Vávra - kterej narozdíl od Poláčka už v životě něco dokázal) a pak s ním jednat jak kdyby to byl nějakej deb*lek s IQ tykve ... Poláčkovo jednání s lidma fakt nechápu.
      • Mart9
        Přesně jak píšeš - některý lidi označoval za idioty. Vztahuješ to na sebe? Tak potom asi seš...
        • Já si do diskuzí nechodím léčit mindráky, takže mě se to označení netýkalo. Ale přijde mi neuvěřitelný jakým způsobem jedná šéfredaktor se čtenáři. I když si to někteří třeba zaslouží, protože tady rozpoutají nesmyslný hádky, tak to není důvod je urážet. Na idnes když se podíváš do diskuzí, tak to tam vypadá podobně - nezaznamenal jsem ale, že by šéfredaktor idnes někde veřejně rozhlašoval, že mu do diskuzí chodí idioti.

          Normální šéfredaktor se buď do diskuze vyjádří přímo na adresu toho, kdo tam dělá nepořádek (ideálně slušným způsobem) nebo má na takový situace moderátory, kteří můžou lidi porušující pravidla třeba zabanovat.

          Někomu nadávat do idiotů je ten nejhorší možný způsob řešení.
          • taky mi to tak obcas prijde, a to s tim drz hubu, kdy mu dosly argumenty, me dostalo. Jak 12 ledtej fakan:)
    • fallanga
      Ale to, že pan Vávra říkal za každým druhým slovem "jako", to nikomu nevadí. Mně také ne, ale na druhou stranu mi nevadí ani Poláčkův mluvený projev. Když takhle mluví mezi přáteli (a fight club je takový přátelský pokec), tak je těžké si na to v živém vysílání odvyknout.
      • me to jako vadi vic nez vole, vole. trha to ty vole usi, jako.
      • Paulcz
        Kdyby vypustili: "jako", "prostě" a "vole" tak tam je 2h ticho :)
    • Mart9
      Bylo to jen na začátku a omluvil se za to. Takže za mě žádný problém.
    • No jo, ale co čekat, když si dnes na "šéfredaktora" nebo "novináře" hraje kdejaký neandrtálec.
      • Vojta_Ilavsky
        Skvělý kandidát na šéfredaktora Eurogameru.^
    • No vidíš, a ja zas třeba oceňuju ze kluci mluvi normalne tak jak jim zobak narostl. Preci jen nejedna se o porad na Ct 1. Ono to strojene predpisove televizní chovani je tak umele ze kolikrat taha za usi vic nez nejaky vole. Ale chápu ze třeba lidem z moravy to vadit muze, ale to bych radsi nerozebiral.

      PS: navíc se pan sefredaktor nize v diskuzi omluvil, takze bych to uz nehrotil.
      • Ja nemam problem kdyz mluvi nespisovne nebo kdyz jsou i obcas hruby nebo dokonce sprosty ale toho volovani tam bylo tolik ze se to prakticky nedalo poslouchat.
        • měli by jít příkladem, když chtějí omezit hulvátství v diskuzích, neměli by se tak sami chovat, to je dvojí metr
          • nemluvě o tom že, jak bylo už mnohokrát zmíněno, na games chodí i děti
      • Radkaa
        Já jsem z Moravy, ale to nehraje roli v tom, že mi to vadí. *4*
        • Lukass
          Sme borci z Moravy, sme borci ze Statlu, nananana.
          • Radkaa
            Nejsme borci a nejsme ze Statlu. *15*
            • Lukass
              Dobre, tak su borec z Moravy su borec ze Statlu *5*
        • To bylo první co me napadlo, ze jsi z Moravy ..a sorry tomu ze to nehraje roli neverim ani trochu..
          • Radkaa
            Lidi z Moravy nesmí kritizovat nebo co ? *7*
            • Lukass nedělej nám moravákům ostudu ty pablbe.
            • A presne pro tohle existuje takova ta nepsana nevrazivost mezi nama. Vzdycky se najde nejakej bezmozek at uz z Prahy nebo Ostravy kterej napise podobnej blabol jako ted ty a ještě prida videjko jak retardd.
            • Lukass
              Flash: Ja ma prazaky u otvurku, stejen jako vetsina hrdech Moravanu!!!
              A jako ukazku jaci sme borci pridavam odkaz na video, Moravia Patriot
              https://www.youtube.com/watch?v=MIuOJOFdVI8
            • Co? kritizuj si co chces..ja jen rikam ze kdyby jsi byla třeba z Prahy tak se nad tim tolik nepozastavis, a zrejme by jsi asi ani nic nepsala. Je obecne znamo ze ono prazske volovani moravakum vadi vic nez komukoliv jinému, takze proto jsem psal to co jsem psal.
              A taky jsem psal ze bych to radsi nerozebiral, protože jsem presne cekal ze se stane tohle co ted *7* *1*
      • ringmancz
        vadí nám to. o to víc, že Petr je z Moravy
    • Osazenstvo je občas hodně nevybíravé a někdy mi to také vadí, ale redakce pořad pojmenovala FIGHT Club (Klub rváčů), takže sám za sebe to v tomto případě beru.

      V recenzích, videorecenzích a rozhovorech bych pochopitelně podobné vyjadřování neuvítal.

      Aporopos - díky redakci za Fight Club a za Dana.
  • Thorar
    vole voe vole voe :-) Petr byl docela nabroušenej, ale aspoň to byl po dlouhé době Fight Club *1*
  • K tomu early accesu : Já osobně jsem kategoricky proti němu a neberu skoro žádnej argument na jeho obhajobu. Ani to, že to někomu vydělalo půl milionu dolarů nemusí bejt přece přesný. Lidi pak ty samý prachy už nezaplatí za full verzi, takže to akorát vydělalo peníze trochu dřív. Ale nejsou to peníze navíc. Nechápu proč bych měl chtít vykzoušet naprosto nehotovou část hry a ještě za to platit. Dřív to byl beta testing a firmy za něj platili testerům, teď tomu říkáme early acces a testeří za něj platěj firmám. Nevím, jestli existují nějaký jiný odvětví průmyslu, kde by se něco podobnýho dělo, jestli zaplatím za nedopsanou knihu, nebo nedodělanej stůl ale prostě s touhle filozofií nesouhlasím. Já chci bejt hrou překvapenej "na první dobrou". Chci si ji koupit a kulit oči jak to vypadá a jak dobře se to hraje a ne dopředu vědět, co mně čeká. A jelikož to dělá Vávra a hodně dobrejch lidí, až hra vyjde, půjdu a koupím ji a prostě budu věřit, že to nepodělali. Ale když už je to RPG, tak k němu prostě patří šarády s hromaděním a kombinováním výstroje a výzbroje a jestli tam tenhle faktor nebude, věřím, že to hodně lidí naštve. Podle mého to byl i jeden z velkých problémů jedničky zaklínače, kde člověk za celou hru našel tři meče a dvě brnění. Nechci po někom magiské brnění, ale chci mát možnost equip hromadit a vybírat.

    Jinak moderátorská úroveň pořadu stojí a padá s ne/přítomností Pavla Dobrovského. Poláčkovo "V zásadě" mně irituje o něco méně než Bachova nekonečná "jako, tak jako a jakoby" která dokáže použít desetkrát v jedné větě a ani o tom neví.

    Nakonec mi připadá, že to s Danem tak pěkně neodsejpá proto, že se nebojí mít negativní názor, ale proto, že se nebojí mít vůbec nějakej názor.
    • early access je neco jako kvantitativni uvolnovani. Ted se budem mit dobre, a potom se uvidi :)
    • Jen bych doplnil,, že možností kombinovat vybavení tam bude strašně moc, máš šestnáct slotů na různý vrstvy oblečení, prsteny a zbraně. To znamená, že pokud by do každýho slotu byly jen dva itemy, máš dvě na šestnáctou možností (což je nějakejch 65 tisíc možností). Takže i když budou mít míň předmětů než jiný hry možnost kombinovat bude stejně větší.
    • Pokud ti early access nevoní, nikdo tě nenutí jej využívat.
      • Tohle mam nejradši, lidi co prijdou do diskuze ostatním oznamovat ze něco nemusi delat/používat/využívat. Diskuze je hovor na nejake téma, tak co ti je kurrva divného na tom ze se tu někdo k necemu vyjadruje. To jestli to vyuziva nebo ne s tim nemá co delat.
    • Mart9
      Mám podobný názor na early acces, ale beru to pozitivně. Jen ať mi to ti testeři pěkně otestují a já si pak zahraju pěkně funkční a vyladěnou hru.
  • Mart9
    1) Nevděčnou roli moderátora oceníte, až když je trapné ticho *2*
    2) Fakt se mi na Danovi líbí, jak má na cokoliv jednoznačný názor
    3) Ani jsem moc nečekal, že mi odpoví na tu Mafii 2, ale dokonce to krásně rozvedl

    Takže za mě spokojenost, Fight začal hned od začátku a 2 hodiny utekly jako voda.
    • Me se libi nazory vyargumentovane necim vic nez volume projevu. Tech Dan nema mnoho, bohuzel.
      • Mart9
        To je pro ženský, mě se naopak víc líbí, když se někdo nebojí na rovinu říct svůj názor, že je to s r a č k a.
        • blby je kdyz ten nazor sam je s r a c k a...
          • Mart9
            Ale je to jeho názor, ty máš zase svůj názor a já mám zase svůj.
    • No a nedej boze aby někdo mel jednoznacnej názor tady v diskuzi, to je pak kecu a minusu, ale hlavne ze se ti to libi..
      • 0011
        Zaskroluj níž a uvidíš jak v komentářích "dostává sodu"*3* *1* ostatně jako vždycky když napíše nějaký článek na games, jestli promazali útočné provokativní komentáře, tak mě to nepálí, i kritika se dá vyjádřit i na úrovni
      • Mart9
        A co tím chceš říct?
        • No chci tim rict ze když ma jednoznacny názor vavra tak to je v poradku, ale jakmile ho ma někdo tady tak to je spatne:) takove jakoby pokrytectvi malinko, ale myslim to obecne, ne primo na tebe
          • Mart9
            Lidi tady v diskusi bohužel mění názory každý týden *2* Obecně jsem to ale myslel tak, že i v těch podcastech je to nezvyk, aby měl někdo takhle jednoznačné a nekompromisní názory.
  • Paulcz
    Škoda, že formát pořadu neposunujete někam dál. Stále mi to připomíná Ivánku, kamaráde můžeš mluvit? :) Lidi co mají velký ego, emoce a poslouchat se to nedá. Přitom všichni děláte zajímavý věci.
  • Pro Dana Vavru :)
    Elite dangerous byla na steamu několikrát v top ten, sleduju to.

    Jinak jak jste resili to obleceni a vybaveni v Kingdom Come, doporučuju se aspoň okrajove inspirovat hrou Dragons Dogma, tam je tohle dotazene skoro k dokonalosti. Prekryvani jednotlivých casti zbroje je tam udelano skvele. Vazne Dane..zahraj si to, nebo nekoho pover..urcite se tam mnohemu priuci:) Zda se to jako detail, ale ta variabilita co lze v dragons Dogma kombinovat v obleceni, je jednim z duvodu proc ta hra mela pomerne velky uspech, a přitom tam neslo o zadnou saskarnu, ale o pomerne realne vypadajici vybaveni, az na nejake výjimky.
  • No, takze Dada po dlouhe dobe prijde do FC, vysvetli jim hned v uvodu jaci sou to cchuraci a amateri, ze mu nenamalovali lihovkou kosoctverec na xicht a pak se dohaduje s Polackem, kterej ma alespon tu maturitu z marketingu a managementu (cili musi vedet, ze hodnota firmy se neurcuje cenou akcii). Bude z nej vybornej nastupce Zemana, se vsim vsudy...
    A Sleepless by priste nemel sedet vedle Dana, protoze jeho "vole" je zjevne prudce nakazlive *7*
    • fallanga
      Položím ti stejnou otázku jako Vávra Poláčkovi. A v čem se tedy určuje hodnota firmy?
      • Jak psal Celoush, tech metod ocenovani je hromada, ale akcie to nejsou. mas ruzny pocet a pomer akcii, ruzne naredeni atp. Kdyz se ocenuje firma, tak se bere cash flow, aktiva, potencionalni rust, penetrace trhu atd. Stejne tak se berou ceny akcii podle vyplacenych dividend, ale ty muze vyplacet firma bez zisku, stejne tak je naopak nemusi vyplacet firma, ktera je ziskova. Klidne si projdi materialy pro ekonomy, treba z nich neco pochopis ;)
        • del0
          Hlavně si tady nějak lidi neuvědomujou, že akcie vydává jen akciová společnost, což je menšina firem.
        • fallanga
          Samozřejmě, POUZE akcie neurčují hodnotu firmy, ale nemůžeš říci, že akcie neurčují hodnotu firmy. Je to dosti krkolomné vyjádření, ale je to tak.
          • Takze ty budes mit nejaky akcie, ktere budou mit nejakou cenu, dojde ke stepeni akcii, nebo vyplate dividend, coz ma obvykle za nasledek pokles ceny akcii a ty zacnes v nejakym podcastu vykrikovat ze firma jde do p!ce apod. stejne jako Hellba? To jakou ma akcie cenu neurcuje cenu firmy, ale hodnotu te akcie a z ni se da predvidat i castka vyplacena na dividendach
            • fallanga
              To nevylučuje to, co jsem napsal.
        • A když se kupuje firma, tak nekupují se náhodou akcie? A jejich cena tedy nevyjadřuje hodnotu nákupu té firmy? Aha!
          • http://www.eakcie.cz/akcie-a-akciova-spolecnost/
          • Cena =/= hodnota společnosti
      • celoush
        Záleží na metodě oceňování *5*
  • Na Gamesáckým podcastu je stejně nejlepší, že si tam můžou dovolit mluvit sprostě a že neprobíhá autocenzura :D
  • Llour
    Myslím, že ten začátek Petr trochu přehnal. Ano, Dana je potřeba trochu usměrňovat, ale být na svého host nabroušený od prvního slova je trochu síla. Ta snaha být v opozici za každou cenu (viz. debata o hodnotě firmy) byla někdy až moc okatá. Jinak ale super díl, děkuji za zodpovězení otázek a snad se vám podaří dostat do pořadu i další chlapce z Warhorse *3* *3*
    • Ona ta debata o hodnotě firmy není úplně jednoduchá a pravdu měli z části oba. Podle Dana Vávry vyjadřuje souhrnná cena akcií hodnotu firmy a opravdu by to tak mělo být... teoreticky...aspoň to tak bylo kdysi vymyšleno. V reálu to funguje jen někdy. Takovej Enron měl úžasně hodnotně akcie ještě pár dnů před kolapsem a přitom to byla fikce.

      Pavel podle mě mluvil o tom, co se dnes běžně děje na burze. Cena akcií lítat bez jakéhokoliv reálného podnětu a můžeme jen těžko tvrdit, že hodnota firmy se během několika dnů zvedne/klesne i o desítky %. To je jen mánie, panika a záměrné spekulace. Hodnota firmy vyjádřená majetkem je furt stejná... akcie jsou hra. Přečtěte si něco o tom jak umí rozhodit cenu akcií automatizované obchodovací systémy, které podle mě jen parazitují na drobných výkyvech cen akcií, dál tyhle výkyvy zesilují a generují zisk z ničeho. Moc mi hlava nebere jakto, že je to legální.

      Ale Dan má zase pravdu v tom smyslu, že totálně neschopnou firmu, klidně i s hromadou majetku vyrábějící děravej šmejd, můžem těžko ohodnotit nominální hodnout aktiv (budovy/stroje/patenty..) pokud o její produkty není zájem. V tom případě by reálnou cenu firmy měly vyjadřovat akcie, o které by neměl být zájem a cena by měla jít do kopru.
      • Základně se rozlišuje tržní a účetní hodnota (o které Pavel nic neříkal, ale asi ji měl na mysli). Tržní je asi nejpřesnějším vyjádřením hodnoty firmy velikosti Nintenda a odvozuje se mimochodem také od účetní hodnoty. Právě Enron vykazoval špatně účetnictví a tedy i účetní hodnotu firmy, jehož důsledkem byl pád ceny akcií až na dno. Když 11. září 2001 vrazily letadla do dvojčat, tak s tím zároveň pohřbila hodně důkazů.

        Takže Dan měl samozřejmě pravdu - tržní hodnota Nintenda ukazuje, jak na tom Nintendo je, zajímavé je, že od ledna vyskočila cena Nintenda o nějakých 40% nahoru. O 60% hodnoty akcií musel Vávra přijít tím, že akcie asi koupil někdy před 3-4 rokama, kdy stály 35dolarů. :) http://finance.yahoo.com/echarts?s=NTDOY+Interactive#{%22range%22:%225y%22,%22allowChartStacking%22:true}
        • Vojta_Ilavsky
          Zrovna jsem se koukal na MSN finance a před pěti léty byla hodnota nintendo akcií zhruba stejná jako dnes, tzn. okolo 22$.
          • Je to tak, dnešní hodnota akcie byla dosažena naposled v 29 srpna 2011.
      • Ono ťažko povedať prečo p. Poláček reagoval zo začiatku tak podráždene. Asi ho vykoľajil, ten úvodný Danov "humor" (mňa by teda nasral na jeho mieste). Škoda, práve s tým Nintendom to môhol dať Danovi "vyžrať" ;).
    • To byla právě ta nádhera - každý díl stejná nabroušenost... Zavedl bych, že by vedle sebe měli takovy ty LARPovský molitanový meče... A kdyby spolu nesouhlasili - už by se řezali. Stejně už takhle je to přehlídka toho kolikrát řekne Bach za sebou Ty voe v jedné větě + ani si nesundá čepici v místnosti. A pak paradoxem zminí foglarovky *2*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit