Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • nejradeji bych zpet svy penize, kterejma jsem je podporil. Vazne zrada.
    Nejkomictejsi na cely situaci je ale fakt, ze Carmack ted de facto pracuje pro facebook *1*
    • Taky nejsem nadseny, ze je koupil zrovna fb :(
      Alespon ze teda budou mit dost penez na vyvoj no.. Kazdopadne si koupi dvakrat rozmyslim, protoze facebook podporovat teda nechci. Snad se co nejrychleji objevi k Occulu nejake rozumne alternativy.
  • Jestli Zuckerberg ublíží Oculusu, tak si hodím mašli:)
    • Tak už si jí nasazuj...
  • Snad už konečně obě ty dementní firmy zkrachují.... *9* *13* *10*
    • wenceslaus
      Rybář: "Zlatá rybko, soused chová pár Arabských plnokrevníků!"
      Zlatá rybka: "A ty si přeješ taky takové?"
      Rybář: "Co bych s nimi dělal? Já si přeju aby mu chcípli!"
      • wenceslaus@tiscali.cz - máš to v hlavě v pořádku? Nějaký Oculus Rift je dle mě naprosto zbytečné zařízení které nechci ani náhodou a Facebook? Ten už mě nezajímá vůbec. Takže tvůj rádoby vtipný příspěvek je úplně mimo...
        • wenceslaus
          No a co říkala anekdota? Že rybář koně nechtěl, jen si přál, aby sousedovi chcípli.
          Jako ty nechceš Oculus/Facebook, ale přeješ si, aby zkrachovali.
          • Neverim, ze v tomhle vesmiru existuje bytost, ktere by se podarilo neco vysvetlit tomuhle cloveku:-)
        • seprah
          on ale svět není plnej tvých klonů, ale lidi s různým vkusem a názorem, takže to, že tě to vůbec nezajímá, nejspíš vůbec nikoho nezajímá.
          • Zalez kašpárku, věkem můžu bejt tvuj fotr tak zmlkni...
            • Nebul! :)
            • seprah
              o to smutnější jsi případ
            • Ano ano teď si mi to nandal, pašák... Ale už zalez... *11*
            • walltar
              Tak potom možná nějaká psychická porucha? Protože u vyjadřování bych to tak na těch 11 viděl. *3*
          • a tvoje bláboly někoho zajímají ?
            • seprah
              věřím tomu, že rozhodně víc lidí, než tvoje neustálý stížnosti, hate a brečení, jako od pětiletýho rozmazlenýho děcka, kterýmu se věčně něco nelíbí, protože "prostě proto." nevím, co jsi za člověka, že tě neustále baví krmit diskuze tím odpadem, kterýmu bys chtěl vznešeně říkat "názory," ale od srdce ti přeju, abys z toho jednou vyrostl (nebo ti konečně začali psát prášky, který fungujou) howgh.
        • walltar
          Zajímavé ... vůbec tě to nezajímá, ale chceš aby zkrachovali.

          No nevím, ale to spíš vypadá, jako že tě to zajímá. A že jim něco závidíš. Protože když člověka něco nezajímá, tak nemá potřebu psát "Snad už konečně obě ty dementní firmy zkrachují"

          No myslím, že by si neměl všem tady lhát a říkat, že tě to nezajímá, když tě to očividně zajímá. Tak se prosím omluv a je to. *3*
          • Btw, mily slavny Waltar. Z tvojich prispevkov je uz DAVNO jasne, ze si skratka na cely "absolutne uzasny VR system" totalne nadrzany. Staci citat vsetky tvoje komentare vsade, kde sa NEDAJ LUCIFER zaser raz v nejakom clanku pise o OR. Dla tvojich reakcii mi to pomaly, ale iste pripada, ako keby ta za tie tvoje kydy niekto celkom slusne platil. Nie, netvrdim, ze je to prave tak. Zial, nic to nemeni na tom, ze tu o "mega uzasnom OR" nepises nic ine, len same pozitiva, v zasade som nemal moznost vidiet, ze by si pri nejakom clanku "ultra uzasny vynalez OR" nebodaj nejakym sposobom zabudol vychvalit az do nebies.
            Ale ved pohoda... Takych ako ty uz bolo, je, aj bude... Pokojne si tie zadrb4ne bryle kup, su to tvoje prachy a ked si mozes dovolit len tak vycalovat za totalnu tzv. VR (od ktorej ma konkretne OR stale na mile daleko, no je mi jasne, ze mi na tento prispevok zase raz odpovies tvojim UZASNE FUNDOVANYM sposobom... Tym skor, ze tu cely cas, odkedy sa kona hype okolo debilnych 3D bryli (pretoze v zaklade to ani nic ine skratka NIE JE!!!), vypisujes cele romany od vymyslu sveta. Osobne tipujem, ze prave ty VELMI RYCHLO vytriezves, len co ti tento vskutku "uuuuuuuzasny" produkt dorazi k tebe domov. Myslim, ze ked absolvujes co len niekolko "nablitych zazitkov", budes este napokon rad, ked tento najsamlepsejsi produkt (teraz skutocne uplne IDEALNE v rukach magora typu Zuckenberg) vobec strelis napr. na ebayi............ Hmmm, akurat neviem, ci tebou pozvracane "Raftacke Okulare", bude niekto ochotny realne od teba zakupit.
            A btw, ano, aj ja patrim ku generacii hracov, ktori v plnej miere ficali na PCckach od zaciatku 90. rokov tzv. "minuleho storocia". Zazil som kedysi VFX1 a bez ohladu na to, ze cela technologia postupila odvtedy o VELKY krok vpred, z mojho pohladu je cely OR v podstate stale len kvazi "vylepsena" verzia povodnej VR helmy VFX1. Skratka, len upravene na dnesne pomery, nic viac, nic menej....
            Ale ano, chapem... napr. clovek ako si ty nic podobne neuzna, ani keby ti koleno vrtali. Ale nevadi, len do toho... Rozhodne si OR zakup, pretoze ked sa to tak vezme, tak my......... vsetci ostatni....... praveze potrebujeme doslova POKUSNYCH KRALIKOV ako si ty a mnohi dalsi, ktori si tuto trapnu nahrazku tzv. "Virtualnej Reality" nenechaju ujst a kludne za to vyhodia dobrych 400 EUR (prinajmensom... pri objednavke zo zahranicia). Takze v podstate ano............ len veselo chod do OR, vysol za to prachy (ocividne mas take financne prostriedky, ze ti nerobi problem minut len tak mirnix dirnix cca 10.000 Kc za p1covinu, ktora je vlastne stale VYHRADNE vo vyvoji...).
            Mno... tak sup, sup... objednavku mas uz iste davno zadanu, teraz sa uz len vytesuj, co za vskutku absolutne uzasny produkt k tebe dorazi........ Jo....... a ked sa prvy raz poriadne doblijes, nezabudni nam tu o tom podat spravu, ked uz sa tak velmi hras na "Pana Objektivneho Pozorovatela" *7*
            • wenceslaus
              Těžko uvěřit, že v takovém příspěvku někomu vyčítáš zaujatost. Vždyť tvoje ironické "uuuuuuzasne" zdobí snad každý řádek. Navíc mám pocit, že nejsilnější argumenty jsou pro tebe vlastní přesvědčení a CAPSLOCK.

              VFX1 jsem zkoušel taky a nechápu, jak to můžete porovnávat.
            • C-BEAM
              Degen: napísal si dlhý prispevok svojim vlastným retardovaným spôsobom ale povedal si iba jedno veľké nič. Prakticky všetko čo máš okolo seba je vylepšením starších technológií, prečo by to malo byť u VR okuliarov inak ? Si jeden z tých čo zažili VFX1 a ktorý na základe jednej negatívnej skúsenosti principiálne odsudzujú celú technológiu... a to je naprosto na hlavu padlé.
            • Mart9
              Přečetl jsem sice jen 1,5 řádku, ale musel jsem dát +1
            • walltar
              Tak z tvého příspěvku je zase poznat, že si přesvědčený že to bude to nejhorší na světě. Já jsem osobně neslyšel ještě o nikom, kdo by se z toho pozvracel. A dost lidem se nedělá špatně ani z toho prvního nedodělaného zařízení.

              Já za to ty peníze klidně utratím ... a potom to budu moct zhodnotit, subjektivně. Protože já vždy hodnotím subjektivně, nejsem robot. A pokud mě z toho bude nějak moc blbě, tak to někomu střelím.

              Ano objednávku už mám co to oznámili ... nevím co ke mě dorazí, a může to být klidně sh*t. Ale to nějak nemůžu zhodnotit před tím, než to zkusím. Ne?
            • On má jen spoustu času, takže se může věnovat obraně toho, o čem je přesvědčen, že bude dobré. Akorát já teda moc nevěřím tomu, čemu věří on - OR, TESO. On narozdíl ode mě má dost peněz, aby si mohl dovolit takto experimentovat a předobjednávat kdeco. Přejme mu to a doufejme, že nebude zklamán. *3*

              Jak už jsem psal dříve ve svém velmi ceněném příspěvku, bylo by vhodné, aby si fanboys prošli historii VR a trochu se z ní poučili a umírnili své nadšení. Jak dlouho se už vyvíjí OR? Není to zase tak krátce a jak dlouho se ještě bude vyvíjet, že? I přes velké výdaje a obrovskou snahu a mnoho desítek let zkoušení VR pořád není ono a to o něčem vypovídá.
          • walltar tiscali.cz - jasně, ty taky nemáš všech pět pohromadě... *11*
  • Tak. A myslim si, ze tymto padom pomaly moze KONECNE utichnut hype okolo slavneho OR... Nepochybujem, ze "slavny" Zuckerberg rozhodne nevyhodil 2 miliardy len tak pre nic za nic, avsak ked si subezne uvedomim, ze dany clovek stoji za tak dokurv3nou tzv. "socialnou sietou", akou je Fejkbook, zacinaju sa mi pred ocami zhmotnovat zive obrazy dokurv3nia i tohto "preuzasneho" VR zariadenia, ktore je primarne aj tak "stroj na zvratky". Tfuj! *11*
    • konzolista?
      • Predstav si, ze nie... To teraz cumis, vsak? *8*
  • schumicrast
    Nechápu proč tady všichni brečíte. Nevím proč by se do Oculusu měli zákonitě implementovat funkce facebooku a nemohla by to být samostatná platforma. Zuckenberg před nedávnem koupil WhatsApp a zatím jsem si nevšiml nějaké integrace facebooku (třeba se tak do budoucna stane, nevím). Buďme rádi za nového investora a rozšíření povědomí o VR.
    • Akvizice WhatsAppu proběhne až někdy koncem roku... A stejně jim jde akorát o data o uživatelích, takže nějaká větší integrace nebude potřeba - stačí když si je spárují pomocí čísla.
      • Hlavne nebudou udrzovat vic aplikaci, jednoduse si z toho vemou co se jim hodi a zbytek zrusej. Ten proces samo muze nakou dobu trvat - rekneme rok, nebo dva. Brejle od fuckbooku si rozhodne kupovat nehodlam, stejne jako trebas produkty sony ... (taky pekny zlodeji a podvodnici)
  • njn... tak bude to pro ně asi větší reklama... Tak chápu to... business neni o tom jestli někdo má rád nebo nemá rád facebook.. ale o tom jak se dostat k co nejvíce lidem...

    BTW Minecraft je asi tak stejný mainstream jako facebook.. jen se tváří jako že ne... Lol to je stejné jako popová hudební skupina a antipopová hudební skupina, jak jsou obě na MTV tak je to mainstream... To co se dnes vydává za underground je možná větší mainstream než populární. Protože dneska je cool bejt rebel a hipster, a nezávyslej a odmítat konzervativní společnost... *5* A nejlíp jsou na tom lidé co vydělávají na všech skupinách... I love capitalism :)
    • tonnymontana
      ale neni to krasna doba?:D misto vojaku v ulici potkavam deti se smesne velkou cepkou a co nejbarevnejsi bundou v podstate jsou to klauni nekdy i ten mejkap maji:D clovek se zasmeje a nemusi do cirkusu heh
  • Whoossain
    Už to vidim v barvách. Před připojením do hry se budu muset zalogovat na svůj FB účet. Začnu hrát, zabiju prvního nepřítele. Hra se zastaví: "Přeješ si sdílet svůj herní úspěch?" - odkliknu NE. "Skutečně si nepřeješ sdílet svůj herní úspěch?" - znovu odkliknu NE. Procházim temnou chodbou, slyšim kroky - najednou se hra zastaví: "Uživatel Xerxes si aktualizoval svůj status. Přeješ si navštívit profil uživatele Xerxes?". Otráveně odkliknu potvrzení, že informaci beru na vědomí, ale profil si navštívit nepřeju. Udělám další 2 kroky a hra se zastaví: "Právě jsi ve hře strávil svoji první hodinu, přeješ si změnit status a podělit se o svůj herní úspěch s přáteli?". Znovu odklikávám NE a pohybuju se dál temnou chodbou, když najednou na mě vyskočí potvora. Hra se zastaví "Líbí se ti tato hra? Olajkuj ji". Nas*aně zahazuju Oculus do kouta... Tenhle projekt mě celkem zaujal, ale po týhle transakci jsem o něj ztratil jakýkoliv zájem. Škoda...
    • C-BEAM
      toto určite nehrozí a pokial áno od toho je PC aby sa tieto fičurky obišli. PC nie je konzola.

      To z čoho mám strach je stagnácia, ak si cukrík uvedomí, že masám na ich jednoduché aplikácie a casual hry stačí 1080p a povedzme 4K display by zariadenie "neúmerne" predražil tak zase sa na dlhé roky zastaví vývoj. Ono ani nebude dôvod rozlíšenie zvyšovať keďže konkurencia od Sony teraz zamrzne na 1080p po celú životnosť súčasnej generácie (5-6 rokov).
      • tonnymontana
        beam: jasne offline vec jde ocesat ale ber to tak ze vznikne neco jako uplay,steam atd kde se musis pripojovat k serverum ala d3,simcity nebo jakakoliv mmorpg a to nikdo neocesa to je jasna vec. a fbook si urcite ohlida aby to vetsina lidi mela. Uz v the secret world bylo pripojeni na fbook + snad vsechny tablety maji fbook natvrdo a odinstalovat = rootnout, ztratit zaruku pokud se nepletu.
    • tonnymontana
      smutny je ze to tak dopadne:/
      waltar: fbook je takovej a podivej se kolik lidi ho pouziva:/
      jinak nikdo nevidel 2miliardy ale 400mega ostatni jsou jednicky a nuly:) urcite to ma v obchodu jinou cenu diky nestalosti trhu kor u fbook akcii
      • Lidi ho moc nepouziva 80% profilu jsou boti a fake ucty.
      • walltar
        Ale u facebook není zařízení na virtuální realitu ... *7*

        Tam to nikomu nevadí ... ale u zařízení na virtuální realitu potřebuješ vtažení do děje a to s popupama nejde. Navíc by tím FB nic nezískal. Neříkám, že tak nikdy nebude žádné propojení s FB, ale spíš myslím, že FB udělá vlastní aplikaci. Nějaké VR místo k setkávání.

        Možná dá lidem, kteří na OR budou dělat možnost dát do hry nějakou reklamu a pomůžou jim tak získat peníze a podobně.

        Ale prostě nejjednodušší bude počkat na recenze a ohlasy na finální produkt ... tam bude všechno řečeno jasně. Nebudou tam žádné věštby a pláč rozrušeného davu, dozvíš se fakta. A potom si to podle toho koupíš, nebo taky ne.
        • tonnymontana
          wall: tak to je jasna vec jak jinak ale myslim si ze clovek ma ted sanci vyjadrit nazor jak to nechce aby tam treba nebyla silena integrace fbook uctu. kdyby kazdej mlcel tak to dopadne asi strasne. jinak souhlasim ze ted toho moc nevime a firmy se kupujou porad nekdy se to ani nedozvime
    • walltar
      Pokud by tohle udělali, tak by to zařízení nebylo použitelné a nikdo by si ho nekoupil. U OR jde o vtažení do hry a s FB oznámeníma by tě to nikam nevtáhlo. Pochybuju, že by FB potopil produkt, který koupil za 2mld.
      • Prodejem HW nevydelas ani korunu, musis s tim HW lidem vnutit nejakou appku - tedy FB. Vem si, ze pokud by se to prodavalo za rekneme 5k do distribuce, a mels na tom marzi rekneme 20% => 1k = cca $50 ... takze JEN aby se ZAPLATILA investice, musel bys toho prodat 40M ks. A to bys na to nesmel poskytovat zadnou podporu, nesmel bys davat ani fn do dalsiho vyvoje ... Takze realne aby ses dostal na +- 0 musis prodat tak 100M ks. V tomhle ohledu jsou proste 2G naprostej nesmysl. Ty musis realizovat jeste dalsi prijmy jinde a jinak.
        • walltar
          FB ani nemá v plánu na tom vydělávat prodejem HW. Sám Cukr to řekl v tom konferenčním hovoru. Oni jsou SW společnost a mají zájem vytvořit virtuální prostředí, kde budou prodávat virtuální obsah a ano budou tam i reklamy (ale budou v tom virtuálním světě). Řekl bych, že něco jako Second Life ... ale FB edici.

          Každopádně vytvoření takové aplikace nemusí nijak omezit funkčnost Riftu (a pochybuju že by to stihli do CK1). A nutit lidi to používat by, si myslím, byla blbost ... stejně jak FB nikdo nikoho nenutí používat a má to kolik M uživatelů. Prostě těmhle lidem dám levný VR headset + Faceworld free a oni už ti vydělají miliony na blbinkách a reklamách. Zbytek lidí to bude používat na hraní her a u těch nevím jak by je mohlo FB otravovat ... protože reklama v riftu si myslím být nemůže. I pokud bude levný, pořád bude stát tisíce.

          A jako zdroj dat na prodej to taky moc nevidím (možná ten FaceWorld) protože to bude hodně okrajové zařízení. A Data o pár uživatelích riftu nebudou mít velkou hodnotu.
      • wenceslaus
        Přesně.
  • Vrook
    Údajně probíhá masové rušení objednávek Oculusu mezi zákazníky. Očividně nejen mezi běžnými uživateli: https://twitter.com/notch/status/448586381565390848 *15*
    • Vrook
      Dík za technický doplnění. Neměl by mít Oculus i nějakou 1080p verzi? To by PS4 ve 3D utáhlo?

      (edit: reakce na walltar, nevim proč se to postnulo sem *7* )
      • Ani konzole, ani současná průměrná herní PC neutáhnou dostatečně VR - pokud se bavíme u graf. náročnějších her, tedy přesně těch her, pro které má VR smysl. Kreslené hříčky jsou úplně na nic, pokud jde o smysl VR.
      • tonnymontana
        tak podobne nazory jsem slysel u kazde konzole kazde generace ze to neutahne a vzdy to skoncilo tak ze na konzole je sice identicka hra ktera si hraje na next gen ale grafika je hodne podobna pc pri nastaveni na stredni detail + par lepsich diky optimalizaci. Jasne ze kdyby sony mela neco jako oculus u ps4 budou na to hry kde se zase cast narocnosti osidi a to s precizni optimalizaci uzce zamereneho zarizeni jako je VR pro ps4 klidne muze dopadnout realne a neni to scifi. Ale o tom se muzeme leda bavit do kuchyne vyvojaru nevidime a offic zpravy se od reality casto hodne odklani at uz kvuli financim nebo mediim

        Me u toho odkoupeni napadly dva scenare bud slo ciste o penize nebo oculus potreboval velkej balik na vyreseni ne maleho procent lidi kterym je spatne tzn ze se dostal do slepe ulicky a proto obratil ale samozdrejme scenaru je mnoho. jen tyhle dva me napadly pri cteni newsky
        • walltar
          Jo akorát dřív bylo PC 1080p @ 60FPS a konzole 720p @ 30FPS .... možná ty hry vypadali podobně (pc většinou dostalo lepší textury) ale ten rozdíl v rozlyšení a FPS je dost markantní.

          U nových konzolí je to možná menší rozdíl ... ale pokud by to konzole utáhla, tak Sony nemá v headsetu to zařízení, které v něm měla ne?
          • tonnymontana
            vsak ja se stebou nepru isce specifikace mprfea mi prijdou spise jako nacrt planku co se teprve bude delat a par fotek HW poskladaneho do tvaru helmy me nepresvedci kazdopadne mas pravdu ze zacatku se to och*valo rozlisenim a ted urovni detailu popripade mnozstv FPS kd eu nekterych her na konzole se obraz seka coz mi prijde maximalne usmevne:D ale jak si myslim bud nejaky propracovany sw(proc koneckoncu ne) nebo nejaky pridavny hw v helme. asi nejspis kousek z kazdeho. dobrej sw a nejaky ty vypocetni jednotky v helme. Urcite i displeje v helme budou jine a i to rozliseni muzou teoreticky obejit s pouzitim nove techno kterou maji treba v dilnach uz roky jen jeste neuzral cas aby to slo do monitoru popripade televize. Treba ty 8mm ploche velke televize muzou mit klidne 4mm ale firma zjistila ze pri mensi tloustce nez 8mm popripade 7,5 maji lide pocit ze jim spadne tv ze steny. Pokud to nebyl jen PR kec maji 4mm k dobru i v aktualni techno pri "zachovani" rozmeru a mozna i podobne hmotnosti (tam zalezi na materialech)
      • walltar
        Pochybuju,k že by PS4 utáhlo 1080p 3D při 75FPS (to je Development kit 2) Ten sony headset má podobné vlastnosti a už ho právě museli doplnit o různé vychytávky aby to utáhnul.

        Navíc na VR potřebuješ optimálně tak 90 - 120 FPS, 60FPS je absolutní minimum. Prostě na tohle ta konzole nemá. Budou muset vymyslet SW řešení aby jim na tom to VR fungovalo.

        Ale ono to asi platí i pro Oculus, protože teď neexistuje HW, který by zvládnul líp vypadající hru na plné detaily, 1440p 3D, 120FPS. Na to bude muset vzniknout asi buď úplně nový a mnohem výkonější HW (a dost lidí to dlouho nebude mít), nebo OR bude muset zapojit SW + integrované HW řešení. A myslím, že to by bez FB nešlo ... Protože už to bude chtít vlastní HW a to by byl pro OR problém.
    • Kolik je "masové"? Pokud to nebude v řádech stovek tisíc, je to jedno. Facebook má dost velkou sílu to protlačit a prodat to milionům - to nějaký malý vývojářský tým sotva mohl. Dokonce ani Sony nemá podle mě sílu prodávat v tak velkých číslěch jako Facebook.
      • Vrook
        No nevim, záměrně jsem napsal "údajně". Ale třeba když si člověk proleze reakce na sociálních sítích, v diskuzích, na forech, popřípadě fourchanech a podobnejch zvrácenejch komunitních debatištích, tak na pozitivní reakce narazí opravdu dost zřídka. Rozhodně v poměru ke smršti těch negativních reakcí.
        Podotýkám, že je blbost z reakcí na internetu vyvozovat nějaký jasný predikce neúspěchu, ale rozhodně to alespoň o něčem vypovídá.
        • tonnymontana
          taky to tak ctu ale znas to zamesic se zapomene a objednaji si to fanousci fbooku stejne:/ bohuzel lidi co se vyhejbaj socialni pavucine zas tolik neni aby prerusili plany fbooku:( hold oculus s carmackem je pro me neco co si urcite nekoupim dokud to nejakej hacker neocese a ja si smirglem nesudam stitek fbooku:D
          • Vrook
            Já si hlavně myslim, že FB ač je to velká a bohatá společnost, tak nemá zkušenosti v čistě herní branži, kde nemá právě ani ty svoje zákazníky. Facebook se většinou prolíná s herním průmyslem jen v těch Farmvillech a podobnejch social network hrách, který ale v podstatě s herním průmyslem, kterej známe my, nemaj nic společnýho, nemluvě o tom, že v tý sféře Oculus naprosto nevyužiješ.
            Myslim si, že tady ani nehrajou tolik roli prachy, páč pokud se jedná o společnosti, který maj tak velký rozpočty, tak si to můžou dovolit v jejich rámcích i několikrát (od vývoje po distribuci). Tady bude hrát roli zkušenost a orientace na daný, tedy herní, trh. A v tom případě má třeba Sony hodně velkej náskok, má stálý zákazníky v herní branži, má zkušenosti (nejen s herním trhem, ale třeba i s distribucí elektroniky, což FB tuším nemá).
            Každopádně si myslim, že Sony má teď obří šanci a měla by jí využít.
            • tonnymontana
              vrook: asi tak nejak:/ sony ma ted docela sanci zabodovat u oparenych hracu a jak rikas konzole je hodne zajimavej trh pro bryle specializovane jen na nej. Otazkou je kolik mel oculus patentu a kolik necha dodatecne udelat FB. Jestli sony bude moct jen okopirovat bryle tak to udela ale jestli by muselo jit jinou cestou tak je to beh dlouhe trate. Sice nejake info o morpehu bylo ale snad kazdemu je jasne ze vetsina veci je na papire a i kdyby se ted do toho napumpovala financni injekce tak finali produkt je par let daleko. Podle me sony nechce jit s kuzi jako prni na trh a jednoduse si po uvedeni oculusu pronajme patenty a udela uzce specializovane bryle na jejich platformu dejme tomu PS4. HW problem vyresi dodatecnym boostem v samotnem zarizeni nebo dobrou optimalizaci. Podle me dira na trhu kterou by predstavovalo vytrzeni oculusu z ciste herni sceny do socialni a civilni site nezustane nezaplnena jen to bude trvat dele a bude to o mnoho drazsi diky patentum. I dnes si firmy ktere delaji hardware musi pronajimat patenty u firem ktere se zameruji ciste na tento bussines aneb kupovani a pronajimani patentu. sice i sony si porad neco patentuje ale zakladni kameny u hodne veci nema. Bude zalezet jen na tom kldo bude vlastnim oculus s patenty jestli je nekomu pronajme nebo bude tezit z hlavniho hrace na takovemto trhu. Osobne bych par let tezil tak jak se to dela a pak to pronajmul.
            • walltar
              Tak to sony nemusí nijak dělat ... Oculus nepojede na Playstationu. Playstation prostě není dost výkoný na to aby utáhnul 1440p 3D bez pomoci integrovaného HW v brýlích ... Třeba ten sony headset má integrovaný HW, který vyrovnává nedostatky PS. Ale jakákoliv interpolace a dopočítávání snímků a podobně nebude to samé jako rift.

              Pochybuju, že FB něco z OR udělá ... jak si už řekl, oni nemají znalosti. Můžou časem udělat nějaký derivát + už mluvili o nějaké VR sociální síti. Ale pochybuju že by nějak měnili směřování OR.
            • Vrook
              Jo, to je fakt dost možný, že FB udělá z Oculusu nějakej spíš entertaining nástroj pro rodiny, ještě vyhroceněji než třeba Kinect, možná si uškudlí pouštění filmů a podobně a v tom případě by nestály Sony v cestě žádný překážky k vytvoření čistě herního paralelního zařízení.
              Navíc Sony má Playstation, což je v tom uvedení virtuálních brýlí na herní trh docela trumf v ruce. Sice v těch technickejch oblastech se moc nevyznám, ale pokud by si dejme tomu na Playstation zavedli ty svoje brýle a znemožnili použití Oculusu, třeba by vývojáři optimalizovali hru raději na jejich brýle i na jejich platformách (pokud by se teda optimalizace nějak lišila) a Oculus by z herního průmyslu v podstatě vyšachovali. Ale to jsou prostě jen dohady.
            • tonnymontana
              tak to je urcite k zamysleni ale na druhou stranu fb si v podstate klidne vyvojarsky team muze koupit kdybych to prehnal tzn vlastne to uz udelal ted zejo. Kazdym padem podle me pro FB bude daleko vynosnejsi ze se bude realizovat na trhu mimo hry. preci jen herni trh a prachy z nej jsou daleko mensi nez masove rozsireni pro lidi kteri vyuzivaji ochotne fb a dobrovolne. Jak uz se to psalo v cestovnim ruchu, nemocnice, atd. je toho hodne. Pocitam ze behem roku budeme moudrejsi a FB rekne jasne na co to bude. Ale obavam se ze oculus tak jak ho zname to nebude. FB koupil nazev + patenty + nejakou firmu ktera to vlastni. Neudelal svoje zarizeni protoze o oculusu se uz rok v kuse pise. Nova klavesnice neni v telce ale oculus se dostal do mnoha púoradu a tak i do podvedomi lidi.
      • tonnymontana
        Ale ja nijak nehodnotim notche jen souhlasim stim co napsal osobne minecraft nehraju neni to muj salek kavy:) kazdopadne je otazka kdo ma vic penez a smrtelnik to nemuze vedet. Firma co ma jeden den miliardovej obrat ma druhej den bezcene akcia jinak Fbook hodne nakupuje v minulem roce mel z obratu 5miliard jen snad 1procentni zisk diky tomu ze porad skupuju ruzne spolecnosti jako jine velke firmy. Jen ber corporaci jako takovou trema malo kdo vi ze samsung dela nejvetsi lode na svete a ma z toho velke zisky, vetsina lidi na ulici ti rekne ze je to mrtva firma:D
      • walltar
        Tak v řádů stovek tisíc to být ani nemůže .... pochybuju, že by se objednalo několik set tisíc Development kitů. A objednávky CV1 nejsou, takže ty ani rušit nejde.
    • tonnymontana
      notch ma u me plus dobrej krok aspon malej odboj:)
      • Notchovi ujíždí vlak. Je to můž jednoho titulu a svůj úspěch už nikdy nezopakuje. Až skončí Minecraft, vzpomene si na něj bohužel už jen herní odborník.

        Je to bohužel tak, ale dneska se všechno propojuje s sociálníma službama. Mně se to taky nelíbí, ale trend je takový a já bych nečekal, že se během deseti let změní.
        • Coz plati o 100% vyvojaru, realne tem neljepsim vyjde jeden titul za celou karieru, o kterym se da rict ze byl opravdu dobrej. Ostatne prave proto nevychazi nic co by stalo za hovor - jen neustale kopie losnkych/predlonzkych/predpredlonskych her ...
  • tonnymontana
    bohuzel kazdej kdo zna facebook uz mas jasno:/ velka skoda a jsem rad ze jsem nekoupil ten posledni devkit. o virtualni facebook fakt nestojim stejne jako o pokemony co jsou na stejne urovni co se tyce zabavnosti. Projekt bud zkonci ve ztracenu nebo to bude napojeno pupecni snurou na projekty f*ckbooku. Ale co deti maji tendence psat jak se zrovna citi takze bryle s velkym napisem OculuBook si urcite koupej. Kdyz bude reklama pred vecernikem
    • tonnymontana
      jeste dodam ze pokud si na tom neco budete chtit zahrat automaticky pocitejtejte s prihlasenim na fbook ucet, par reklam a jede se..:)
  • Nač ta histerie? Velká firma ucítila výdělečný projekt, zainvestovala a pokud bude projekt dobrej a bude se prodávat, vrátí se jí investice zpátky a ještě něco vydělá. To nemusí nutně znamenat, že vám bude při každým použití skákat do ksichtu farmville. Až se tak bude dít, budu to nadávání chápat, ale zatím je to zbytečný.
    • Jak naivni ... spocitej si, kolik kusu musis prodat a dojde ti, ze prodejem HW se ty prachy nikdy vydelat nedaji. Daji se nasyslit jedine tak, ze to natvrdo provazes s FB.
      • Tilwaen
        A jakou obchodní strategii měl mít samotný OR ještě svého času bez FB, když by se pouze prodejem HW neuživili?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit