Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • >>Zároveň je odklon od pravidel D&D, které vývojáři používali v předchozích hrách, k dobru věci, protože si mohli vymyslet vlastní svět, jazyky (!), bestiář a pravidla podle vlastního gusta.<<

    S pravidly D&D můžeš mít vlastní svět, jazyky (!) i bestiář dle libosti. A i ta pravidla si můžeš měnit, i když pak je samozřejmě otázka, kdy nastane ten moment, že se tomu už nedá říct hra založená na pravidlech D&D.
    • Můžeš, ale v PnP. V komerčním projektu ne, pokud teda stavíš hru na jejich licenci, což není případ PoE.
      • Pravidla D&D jako taková prakticky nemůžeš chránit copyrightem. Resp. je velice snadné je napsat tak, že na ně existující copyright dopadat nebude. Duševní vlastnictví téhle značky leží hlavně v ochranných známkách (čili vytvořit hru, která na sobě bude mít napsáno Dungeons and Dragons je mnohem složitější, než vytvořit hru, kde se bude - virtuálně - házet dvacetistěnnou kostkou atd).
        • Tvrdíš prakticky to samé, co já. Komerčně nemůžeš hru vyvíjet se štemplem D&D, pokud nemáš licenci. WotC jsou na tohle dost hákliví. Můžeš to samozřejmě obejít úpravou pravidel / lore a vyvíjet to jako d20 kompatibilní systém, který by měl mít open licenci.
          • No a řeč byla celou dobu o tech pravidlech, ne o tom stemplu. Jinak ta open licence je trochu podvod, ve skutečnosti vůbec žádná licence na pravidla DnD potřeba není. Právě proto, že házení kostkou copyrightem chránit nejde.
    • Lotr
      Hlavním problémem je copyright. Wizards si to hlídají. I když mají mnohem vstřícnější přístup než Games Workshop tak nevidí rádi nelicenční hry. A jejich licence není levná.
      Dokonce vývojáři Eternity to zpočátku s nimi museli řešit. Nakonec došlo k dohodě ve které co jsem tak vyčetl jde v zásadě o tohle "můžou se inspirovat ale nesmí kopírovat".

      proto se všude uvádí fakt že nejde o D&D base hru.
      • nj stejne nemam pravidla DnD rad, nicmene vzhledem k tomu, ze i tak to kazdy vicemene tak nejak okopiruje, tak je to prast jako uhod
        • To jsme dva, nemůžů si pomoct, ale i když jsem třeba Baldurs Gate apod miloval, tak nebýt těch D&D pravidel, užil bych si tu hru daleko více. Nevím proč, ale hrozně mě v těch pravidlech vadí ten systém fungování zbraní a zbrojí.
          • Pokud máš na mysli mínusové hodnoty armoru, THAC0, nemožnost nosit zraně a brnění u mága nebo nutnost každé kouzlo memorizovat, tak to tam fakt nebude. :D
          • Lotr
            Jak? Co ti na nich přesně vadí?
            • me treba u brneni vadi, zpusob jakym funguje...proste armor by mel fungovat na principu rezistu a ne na principu...vlastne uhybu tak jak to je v DnD (nevim jestli to v nejakych novych pravidlech nezmenili)

              sice chapu jak to mysleli...neubere mi HP protoze me diky me obratnosti netrefi vs neubere mi HP protoze neprorazil skrz platove brneni, ale me se proste ten system nelibi
  • Keyz
    To jsme zvědav. Měli by zazářit příběhem, postavami a rozhodováním hráče, když ostatní omezí (dabing apod.)
    Hlavně jsem zvědav na svět. Zda bude uvěřitelný a nebude to vypadat levně jako v betě Wastelandu 2 (jedna z prvích verzí), kde NPC prostě stojí a stojí... žádný pohyb ani náznak života.
    U Shadowrunu to také nebylo moc slavné. Bohužel :(

    Škoda toho dabingu. Jestliže, je kvalitní je radost to poslouchat.
    • Jako suhlasim.

      Jednoducho zobrat stary koncept a doplnit ho.

      Takisto dynamicke prvky, interakcia s prostredim, strelim fireball do skaly a zruti sa nanich lavina kamenov apod. Skryjem sa do hmly a kopec zivych interaktivnych prvkov.

      Dufam ze podobne myslia aj autori.
    • No, já když si vybavim starý rpgčka a jakej byl občas porod někoho najít, a pak si představim, že se ty postavy budou ještě hejbat... Ne, raději knihu.
    • to, ze NPC budu stat na mieste takpovediac "bez zivota" je zamer, nie chyba.....aspon tak to prezentoval Chris Avellone v rozhovore v najnovsom Leveli...teda ak som to ja spravne pochopil :D
      • Keyz
        Tak to prezentoval blbě.
        Tohle bylo ve starých RPG protože to tak šlo. Dnes to vidíš jinak a vypadá to blbě, když tam stojí jak šašek a nereaguje na denní dobu apod.Minimálně, by se mohl pohnout a pár metrů :)
        Jestli to opravu udělají kompletně staře, tak to bude jako pěst na oko. Mnoho věci se změnilo a již jdou snadno udělat.
        Vem si, že v době kdy ty RPG vyšly, nešlo o technicky zaostalé hry. Bylo by divné, kdyby to dnes uměle udělali.
        • No, teď jsi mi nasadil brouka do hlavy. Jakpak by asi vypadal BG, kdyby všechna NPC prováděla nějakou, byť jednoduchou denní rutinu. Lákavá představa, ale co si budeme nalhávat, já budu spokojený i s těmi kůly v plotě.
  • Nadhera! Tak neuveritelne sa na toto tesim - este viac ako na Wasteland. Fallouty su sice fajn, ale fantasy to je moje a Baldur's Gate, Planescape ci Icewind Dale (aj ked teda z tvorcov Baldurs Gate v Obsidiane moc lud nie je, ci..?) to je to najlepsie - osobne by som pridal este Greyhawk, ktory podla mna mal najdokonalejsi subojovy system zo vsetkych tych RPG, len skoda neuveritelnej zabugovanosti (a je od Troiky, odkial je aj kopa vyvojarov Obsidianu).

    Kazdopadne jedna z tych hier kvoli ktorym sa mi oplati stale mat aj herne PC, aj ked primarne uz hram hlavne na 3DS a PS3.
    • Myslíš Temple of Elemental Evil? Sakra ten sem ještě nikdy nezkusil... takže asi hurá na GOG ;)
      • jojo presne to. Ale skutocne si vygoogli a nainstaluj ten community patch - nielenze je bez neho hra v podstate nehratelna (a nedohratelna), ale jeho sucastou je napr. aj neoficialny datadisk a kopa dalsieho skveleho contentu. Inak odporucam, podla mna je to hra ktora najlepsie previedla DnD pravidla do pocitacovej hry.
    • na Greyhawk naštěstí existuje naprosto ultimátní komunitní patch :)
  • pillars of eternity si troufnu hodnotit teprve v okamžiku, až mi na monitoru pojedou závěrečné credits, protože pro mě obsidiáni nejsou žádnou továrnou na zázraky a většinou jim jdou hry, které po někom přebírají a ani to někdy nedopadne, čest vyjímkám NWN2 a KOTOR2
    • Fallout New Vegas nic? Ani ten DS3 a Alpha Protocol nebyly tak špatné hry... Rozhodně jsou na poli RPG větší zárukou kvalitního a inteligentního zážitku, než Bethesda a Bioware.
      • fallout new vegas beru - ale zas jak říkám, přebrali po někom engine a je to pokračování již hotové hry, alpha protocol je pro mě velké zklamání, ale rozhodně ne takové jako Dungeon Siege 3. Od Bioware jsem nehrál akorát shattered steel a zatím mě bavily všechny hry co kdy vydali a i ten shattered steel by mě určitě bavil. Obsidian nikdy neudělal takovou epickou pecku ze které bych se posadil na zadek jako z baldur's gate, alpha protocol pro mě tak 6-7/10, dungeon siege tak 3/10 ano nehrál jsem to na gamepadu, ale tohle rozhodně není hra, kvůli které bych si ho pořizoval a ano mám originálku na steamu, škoda že nejde prodat, ale neznám nikoho, komu bych se chtěl tak pomstít
        • Je třeba si uvědomit, že za prvé, tohle není ten samý Obsidian, který dělal tebou uvedené hry a za druhé, jde o crowdfunding, takže trochu jiný přístup a jiné priority.
    • deridon
      South Park se velmi povedl si myslim, i když tam není moc co kazit.. u Alpha Protocolu byla škoda technické stránky, jinak to byla hra s velkým potenciálem
      • no pro mě byla technická stránka prostě nepřekousnutelná, dungeon siege 3 a alpha protocol jsou jedny z mála her co jsem nedohrál. South park jsem nezkoušel, nemůžu hodnotit
  • yenda1
    ....a život je zase krásnej.
  • „Budeš se divit, ale ty čtyři milióny dolarů jsou skutečně vše, co na vývoj potřebujeme,“ tvrdil před první veřejnou prezentací hry na E3 Adam Brennecke z Obsidianu. „Neutrácíme peníze za špičkové efekty nebo dabingová studia, neděláme hru pro konzole a nemusíme vyvíjet nové technologie, na rozdíl od ostatních studií. Děláme to tak, jak jsme byli zvyklí, tím snižujeme náklady. Snad se ti hratelnost bude líbit.“

    Tohle je nejkrásnější věc, jakou jsem za poslední týdny na Games četl
  • Khanemis
    Vypadá to úžasně a podle popisu se to zřejmě i stejně úžasně hraje. Není nad starou dobrou školu. Je fajn, že s dneska ještě dají udělat takové klasické hry a to bez nějakých (jak se zdá) kompromisů. Už se těším na ty dlouhé, rozsáhlé a především kvalitně napsané dialogy...hmm:) Jsem zvědavý s jakým světem kluci z Obsidianu přijdou, když si ho vytvořili celý sami. To budou zase hodiny objevování.

    Jinak se mi líbí ten nápad, že buď člověk může plnit hádanky nebo to obejít za cenu větších obtíží. Někdy prostě člověk má chuť bojovat, jindy zase se zastavit a zamyslet nad něčím, takže si to bude moct každý navolit dle libosti:)
    • Mohol by tam byt system pauzovania ako v bg. Nevite ci bude ??

      To mam najradsej, zapauzovat zhodnotit situaciu rozdat prikazy a hura do boja
      • Khanemis
        V článku se jasně píše, že pauza ve hře bude:)

        "Souboj díky tomu působí přehledně a v případě chaosu, kdy je toho na bojišti zkrátka moc, lze hru zastavit a předat nové rozkazy k pohybu a útoku."
  • Inquisitor
    Nádhera
  • Na tohle se až nezdravě těším.
    Zároveň se i bojím, přeci jen člověk už musí být skeptický, když vidí ty prů*ery (zdravím Aliens Colonial marines).
    Ale věřím jim.
    • MrSanta
      Já jsem klidný. Určitě to prů*er nebude. Maximálně klasická Obsidiánská zabugovanost, ale teď jim, na rozdíl od Alpha Protocol, vydavatel nezatrhne práci na opravách.
      Možná u některých nekritických hráčů s velkými očekáváními dojde k jisté nespokojenosti s výsledným produktem.
      Já mám akorát obavy, jestli si zase zvyknu na RPG se 'starou' hratelností. Přece jen jsem již starší pán a novější hry zanechaly své stopy *1*
    • Po zkouknuti toho traileru a obrazku me az zamrazilo, kdyz jsem si vzpomnel na prvni objevovani BG a BG2.
  • Na tohle se těšim hrozně moc, ale bojim se, že bez češtiny si to neužiju, tak doufám, že ji někdo uplácá :)))
    • Lotr
      Na tom s už pracuje. Existuje malá šance že hra bude mít českou lokalizaci. (velmi malá - nejsou prachy)
      Ale hned po vydání BETY vývojáři uvolní texty a nástroje k lokalizaci. S tím že pokud se překlad zvládne před oficiálním vydáním vývojáři to budou distribuovat jako lokalizační balíček nebo dokonce jako implementovanou lokalizaci. Čeština bude.
      • BTW. Ty se kolem toho nějak více pohybuješ? Dá se někde zjistit další info?
        • Lotr
          Ofi forum vlákno lokalizace. Tak je zpráva o tom že uvolní nástroje a texty. Plus oznámení že když se fan překlady stihnou do určitého data bude možný si je stáhnout ze ofi stránky.

          Tak to svatý trojice Wasteland - Enternity a Numenera jsem strčil celkem nechutnou částku. Zajímám se.
      • Tak to by bylo super :) To bych si pak koupil :) To bude náročnej příští herní rok :-D Witcher a PoE mi sežerou asi milion hodin času :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit