Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No a v tomhle autě, abysme se báli potkávat takový, jako je tady Recenzent (pokud má teda vůbec papíry). Já bych možná rovnou bral teleport :) Stejně 99% těhle pomlouvačů, to dělají jen proto, že si to prostě z nějakýho důvodu nebudou moc pořídit a tak štěkaj, ale nekoušou :D
  • C-BEAM
    *1* čo je to prirodzené svetlo ? takže svetlo emitované diodami v LCD nie je prirodzené ale svetlo emitované diodami v holografickom projektore už je prirodzené ? *1*

    a v čom je 120 Hz málo ? 120 Hz je hranica ludských možností kedy mozog ešte dokáže vnímať či je obraz plynulý alebo nie. Myslíš, že u holografie to bude inak ? takisto budeš musieť renderovať snímky frekvenciou 120 takže i keď budeš mať stabilné svetlo (rovnaké ako u LCD) tak stále všetko závysí od framerate.

    Neporovnávaj prácu na 5 monitoroch kde je obraz statický s VR kde sa obraz pohybuje. Ak sa ti robí zle pri používaní OR bude ti zle aj zo 360st pohyblivom obraze okolo teba.

    To že vidíš svoje telo pri holografii nie je výhoda ale bude to nevýhoda ! Pri VR sa chceš ponoriť do hry, do iného prostredia a do virtuálneho tela hrdinu ! to sa u OR postupne vyrieši kamerou snímajúcou telo a jeho pohyby.
  • C-BEAM
    v 99 roku sme so spolužiakmi na gymply fantazírovali o tom ako o 15-20 rokov budeme mať mozgy prepojené priamo s počítačom *1* dokonca o tom vychádzali články tuším v PC revue *1*, takže nie keby vtedy niekdo povedal, že o 15 rokov budú 12 jadrové procesory nikomu by to neprišlo zvláštné.

    Stále ti nedochádza o čom sa tu bavíme, ide o hrubý výpočtový výkon ktorý stúpa predvídatelým tempom. Za poslednú dekádu sme sa čo sa týka rozlíšenia posunuli iba minimálne, na PC bolo 1080p rozlíšenie bežné už v roku 2004, o 10 rokov sme stále na tom istom rozlíšení. A ty čakáš, že v priebehu niekolkých rokov sa dostaneme z 1080p na 16 000p ktoré bude na ako tak slušnú holografickú VR potrebné a pri snímkovaní aspoň 120 ? sorry ale o tom môžu snívať tvoje deti alebo tvoje vnúčence, nie my.
  • tonnymontana
    hele ja bych rekl ze asi ne i kdyz je mozne ze maji nejaky system v kreslech samotne kresla jsou promakane a v dnesni dobe uz jde napojit mozek i bez invazivni metody jen elektrodou napriklad v helme. Ja si myslim ze letadlo se hejbe trosku jinak nez kdyz se otoci s helmou a zameruje tzn je to do jin eho smeru ale treba maji poucky v manualu jak to udelat presne preci jenom neni to hra ale zamerovani a kontrolky pred okem. Urcite zajimave se na to mrknout zkusim zagooglit jak to maji piloti s nevolnostma i kdyz vetsinou se mluvi jen o pretizeni, tlaku atd. samo taky nejsem expert a snazim se na to prijit logicky zejo:) ale co vim treba u stihacek samotne kreslo obsahuje hromadu elektroniky ktera se ze stihacky vytahne pri katapultu aby nepadla do rukou lidem co to sestreli. namatkou pokud delaji nejakej zaznam tak vsechny hdd nebo jeho podoby jsou v kresle tzn nedivil bych se kdyby to melo nejaky zajimavej vyrovnavaci system popripade tu elektrodu v helme. s elektrodou bez zasahu do mozku jsem videl ovladani techniky pomoci myslenky a prekladani impulzu v hlave na pokyny + telepatickou vymenu informaci o bludisti u mysi ovsem jen tak to civilni sektor nedostane na testovani primatu hold takove techno si nechava necivilni sektor z logickych duvodu
  • Teda nejsem žádnej expert ale nebude fakt, že se pilotům s podobnýma systémama nedělá špatně, danej spíš tim, že jejich tělo se skutečně hýbe a odolává přetížení adekvátně k tomu, co ve svých brýlích vidí?
    Takže jejich střední úcho dostává takové podněty, které očekává a tudíž neříká tělu že je něco špatně a tomu se na oplátku nedělá blbě? Narozdíl od nás, sedících si v křesílku u PC, zatímco naše F16 dělá loopingy jak o život *1*
  • walltar
    Proč si kupovat auto, když si můžu počkat na antigravitační vznášedlo?

    Proč si kupovat normální počítač, když si můžu počkat na quantum computing?

    To že někdy někde něco bude je sice super ... ale pokud budeš pořád na něco čekat, tak nebudeš mít nikdy nic. Já jsem zbyklej pracovat na 3 monitorech ... ale monitor 2d zařízení u kterého mozek pozná, že to je prostě jen obraz před tebou.

    Ať už u OR, nebo u zázračného hologramu pokud je kolem tebe pohyb (a mozek si myslí že se tělo pohybuje ... což u monitoru není) tak se z toho bude někomu dělat blbě. Tyhle hologramy to můžou posunout zase trochu dál, ale pochybuju, že to bude mít použitelnou cenu.

    Takže ona to není otázka peněz ... ona je to otázka, jestli chceš sedět na zadku a čekat na něco co nikdy nemusí přijít, nebo chceš mít VR doma. Já osobně hrozně moc chci antigravitační vznášedlo, ale i tak mám před domem auto.
  • Recenzent
    Otázka dekád?

    Zkusil bych říct "12 jádrovej single unit procesor" inženýrům v 99. roce. Málo by se ti vysmáli že je to "otázka dekád". Těch dekád nakonec tolik nebylo, což? Vývoj jde dopředu, pravda, pomalu, ale přeci jen jde.
  • Recenzent
    Rift má monitory. To je hlavní problém. Mít před očima dva monitory s pochybnou frekvencí (120 Hz je fakt malinko) je úplně něco jinýho než přirozeně vyzařovaný světlo po místnosti. Navíc další výhoda je v náročnosti na HW - vyzařovaný světlo (hologram) funguje jako 3D promítačka inputu, čili to bude něco jinýho než renderovat do každýho oka obraz v 4K atd.

    Představ si 360 stupňovej Eyevision/finity bez rámečků. Bude se ti dělat blbě? Pokud jsi zvyklej pracovat na 5 a více monitorech, asi ne. Další věc - ovladač budeš mít stále na očích, ne jako u Riftu kdy čumíš na obrazovky v brejlích a nevidíš si na ruce, což je pro mozek další záhul, když musí synchronizovat co vlastně fyzicky děláš a neděláš, kam se chceš hýbat a kam se hýbeš.

    Však uvidíte sami. Tohle je budoucnost.OR je, jak jsem již napsal, jen slepá vývojovka. Kdo chce tohle pseudo 3D hned, koupí si OR, jak píše ten týpek s Quake III avatarem, OR prostě "není pro každýho". Tak bych to viděl já a už vás nechám se tu rozplývat nad projektem který "odstartoval Carmack se strýcovými lyžařskými brýlemi."
  • GlaDOS
    Nejvíc mě rozesměje tvrzení, že někdo zkoušel VR před dvaceti lety a dovede si to tedy představit. Když jsi před dvaceti lety hrál hry, dokázal sis představit, na jaké úrovni budou dnes?
  • tonnymontana
    waltar: ahoj ja te nejak neznam prosimte nemohl by jsi mi napsat na tonnnymontana@outlook.com jsem tayke z moravy a velice rad bych mel prilezitost devkit2 zkusit. bejvala doba kdy jsem mel problemy i jet v aute ale od doby co ridim je to passe. strasne by me zajimalo zda ta nevolnost bude tak strasna a samozdrejme take pohled na par kusu sw v prilbe. diky moc a supp za odvahu to objednat doufam ze se na tebe dostane:) v tomhle si chci moc zkusit i vyvojarske nastroje:)
  • tonnymontana
    Tak ja se na toto urcite strasne moc tesim a verim ze final verze bude neco jineho nez aktualni devkity. Preci jen ve stihackach maji neco podobneho uz dlouho (videl jsem par videjek sew zamerovanim u vrtulniku take) a samozdrejme ze pilot musi mit spickovej prehled + spickove schopnosti, kdyby se mu delalo blbe po 5min kdy to nemuze sundat asi by to nebylo. Takze doufam ze i OR si bude moci nasadit co nejvice lidi s tim ze plaseni bude podobne jako u aktivniho 3d zobrazeni filmu kde je to procento lidi minimalni. Sleduju projekt uz od zacatku a kazdy mesic me to utvrzuje v tom ze to jen tak neumre, massivni zajem medii, webu, televize a lidi kteri na tom pracuji je podle me prinejmensim solidni zaruka konecneho produktu do 10k u nas

    Osobne mam doma 3d passiv a muzu rict ze nadavani na 3d je zpusobeno po prvnich dost kvalitnich dilech nekolika opravdu zdimackama penez. ted se to zase srovnava a kazdy rok najdete par filmu kde 3d opravdu dela z filmu jnej zazitek ale musite vedet co od toho cekat. Uprimne treba doporucuju dokumenty o vesmiru, penely stihacek a planety to umi opravdu uzasne:) je to dost levna technologie diky filmovemu prumyslu a moniotor s 3d si poradi i s hrama ktere jsou v par pripadech uzasne:)
  • C-BEAM
    *1* preboha skús si už iba predstaviť základnú vec, koľko bodov v priestore bude musieť byť takto prekleslených, k tomu nebude stačiť ani 8K rozlíšenie, VR ako si ju predstavuješ ty je otázkou dekád. Holografické displaye ešte ani len nezačali nahrádzať tie dnešné, je u nich navyše problém s farbami a presvitom pozadia a o rade ďalších problémov nehovoriac.

    A potom je tu problém pohybu ako spomýna walltar kde budeš čeliť ešte väčším výzvam ako u VR typu oculus. Takisto budeš musieť riešiť pohyb v danom priestore, buď cez nejaké zariadenie typu omni kde budeš pripútaný a pohybovať sa končatinami, čo vydržíš pár desiatok minút a aj tak napokon skončíš v kresle s ovládačom v ruke, takže prostredie sa bude musieť točiť okolo teba a nie ty v ňom a vzhľadom na holografický princíp a vysoké rozlíšenie budú nároky na výpočtový výkon enormné.
  • walltar
    Já jsem ty projekty viděl ... ale pro bude to mýt úplně stejný problémy jako VR.

    Protože se nebudeš pohybovat dopředu a dozadu při pohybu okolí, nebudeš se naklánět, nebude na tebe působit zrychlení. Tím pádem budou problémy úplně stejné.

    Pokud teda nebudeš sedět ve speciálním 6dof křesle za pár set K (které si můžeš pořídit i k riftu)

    Ten hologram vůbec nic nevyřeší. Jen to, že nebudeš muset mít na hlavně helmu.
  • Jo je to uplne nekde jinde nez VR protoze je to uplne neco jinyho. Na neco co bude fungovat alespon jako Oculus si jeste pockas.
  • Recenzent
    jsi trošku mimo:). Být tebou jdu se podívat na ty projekty a neplácal tu nesmysly.

    Hologram funguje úplně jinak než jako ty ze Star Wars, to že budou hologramy už brzo v brýlích je taky jasný, ale to je úplně jinde.

    Tyhle hologramy budou vyzařovat obraz kolem sebe a ty se budeš nacházet v centru, tzn. budeš obklopenej prostorem, kde se budeš moci svou hlavou a očima normálně rozhlížet. Tím pádem mozek bude zpracovávat normální informace. Něco jako Illumiroom či jak se to jmenovalo, akorát nebudeš potřebovat vyhrazovat speciální místnost, bude to fungovat všude.

    Do té doby si klidně hrajte na VR, znovu zdůrazňuji - vaše peníze.

    Vážně jste si nevšimli že v Japonsku už 3D promítačkou normálně promítaj obraz na vodu? A mezitim se tu bastlí nějakej headset z 90. let. Neskutečné..
  • Nevieš o čom hovoríš. Motion Blur a menší lag spôsoboval to, že ľuďom bolo z toho nevoľno. A za 1.) po veľmi krátkom čase to ustúpi úplne a za 2.) Dvelopment Kit 2 ma vyriešenú stabilitu obrazu takže ak bude z tohoto niekomu zle, tak bude patriť k fakt malému percentu ľudí. A čas na prispôsobenie bude ešte kratší ako pri Development Kite 1 (hovorím o pár skúškach, behom pár dní pri Dev Kit1 po ktorých už nemám žiadne problémy).Imerzia a zážitok sú ale ďaleko inde ako nejaké okuliare pre 3D TV (mám tiež takže môžem zrovnávať). Porovnávaš proste niečo o čom nič nevieš.
  • nerozbaleny
  • wenceslaus
    Tak tu jsem zkusil taky. Jenze tohle je jiné... a ne jen v rozlišení. Zkus si o tom něco najít. Ideálně ještě než sem něco napíšeš.
  • walltar
    Na Moravě ... Já potom jak ho budu mít, tak Budu mít na našich stránkách (star-citizen.cz a http://elderscrolls-online.tiscali.cz) thready a bude se domlouvat s lidma co by si to chtěli vyzkoušet.
  • C-BEAM
    ja už v týchto diskusiách fakt prestávam rozlišovať kto je troll a kto to myslí vážne. To čo si napísal predsa nemôže napísať nikdo kdo má o VR aspoň nejakú základnú vedomosť.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit