Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To nevím, dvojku jsem nehrál, hrál jsem jedničku pár hodin, tak můžu posuzovat pouze dle ní. Hra je přístupná všem, pokud nejsi mamlas a umíš čist, hinty ti vše vysvětli, kdykoli si můžeš měnit obtížnost mezi normal a explorer. Hra má podbízivou grafiku, barevnou stylizaci ala Blizzard, čili směrovaní i tímto směrem, hra má velice jednoduchý až prostinký příběh, který pobere každý druhý, takže i v tomhle směru nepotřebuješ žádný doktorát. Proč by to jako nemělo být mainstream?

    Takže takové tahová strategie Heroes není mainstream? Nebo Final Fantasy Tactics? Tahové souboje jsou tu desítky let a vždy to patřilo ke střednímu proudu.
  • snorgrind
    No, behem tech 120 hodin co sme to hrali, sme to prakticky nevyuzili, protoze proc neco znackovat kdyz si to aspon jeden z nas pamatuje :) Co nas stvalo je, ze clovek nemuze na mape posunout kameru pripadne pohnout postavama tak jak to de ve vsech ostatnich hrach.
  • Popravdě, nemůžu nijak dokázat, že si pacient z ústavu pro duševně choré, ale všechny indicie k tomu směřují.
  • Rikam ze tomu nerozumis. 4 typy nepratel? J to ale neni rpg. Seovnani s bioshock infinite? No nema smysl se bavit s nekym kdo nerozezna zanry. Takze jsi porad nerekl hru ktera by byla v daně zanru lepsi vcetne pribehu nez tlou. Jmenujes hru ktera je fps s rpg prvky a srovnavas to s necim uplne odlisnym. Hezky.

    Uz mi jmenujes hru ktera tlou prekonava?
  • Morraw
    Možnost "značkování" zajímavých míst na mapě patří dle mého k povinným prvkům u velkých a komplexních RPG https://imgur.com/a/ezyYg

    Jsem rád, že v případě druhého dílu to už není omezeno. A co vy. Využíváte tuto možnost ?
  • Morraw
    Já ti nevím, ale iso pohled a souboje na tahy mi v dnešní době pořád nepřijdou jako mainstream. A stylizací to dle mého míří na velké trhy jako US/UK, což pořád nutně nemusí znamenat mainstream.

    EDIT. Co dle tebe dělá z D:OS 2 více mainstreamovou hru ?

    EDIT. Už první D:OS ukázal, jak může vypadat moderní iso CRPG. Takové PoE určitě přílákalo mnohem méně nových hráčů.
  • naopak tahle hra cíli na mainstream komunitu a mé zkušenosti z jedničky to potvrzují. Co necílí na mainstream je třeba UnderRail. Kdyby Original Sin necílil na mainstream, tak si myslím, že to poznáš hned třeba i ze stylizace a grafiky.

    Spíše to necílí na příležitostné hráče, kteří si zablbnou třeba jedno za 14 dní u CoD,BF, OW...
  • Morraw
    To souhlasím. Divinity je dost specifické. Lidi si všímají, jak to všude dostává maximální hodnocení a pak se na diskuzích ptají, "bude mě to bavit" ? Ptže, běžně tyhle typy her nehrají.
    D:OS 2 určitě necílí na mainstreamovou komunitu, ale myslím si, že právě coop a svoboda ve hře hru dělají více atraktivní i pro širší publikum.
  • toho znám, to je dobrá bedna přes hry

    píše že by si to nad těch 5 ještě 2-3 body přidal, tak jsme zase na těch 7-8 z 10

    ještě jsem teda zapomněl zmínit jen 4 typy nepřátel v celé hře (nakažený, clicker, bloater a člověk se zbraní) a 2 typy "puzzlu" (boost me up a shozený žebřík a dřevěná paleta ve vodě) co se dokola opakují celou hru, ke konci už je to fakt směšný. Naopak se mi líbil design map a detaily v nich. Ale musím se přiznat, že prolézání kanálů plných zombíků s divnýma hlavama mě kdysi víc bavilo v HL2 *7*
  • homeles8
    Nezahrál by jste si někdo se mnou coop jedničku ve vylepšený verzi od začátku? Po dohrání Pillars mě to samotnýho tolik nebaví, ale ve dvou to musí bejt paráda.
  • pro mě jsou hodnotné recenze profíku, hra má 95%, takže to bude pravděpodobné dost dobré. Jo, samozřejmě ne každý hraje tenhle typ her(jako já), ale pro lidi co tohle mají radí, tak určitě to bude pecka. Oni ty recenzenti nejsou všichni úplně mimo.
  • Morraw
    Člověk, který si dá práci, aby napsal takovou recenzi jen kvůli snížení skore, musí mít nějaký komplex. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

    Proto vůbec hodnocení na MT neberu v potaz. Směrodatnější jsou pro mě Steam recenze. Je více objektivní, když hru doporučí 90% lidí a je mi jedno jestli to vidí spíše 7/10 nebo 10/10. Z čísla v recenzi se nedozvíte nic, je třeba si tu recenzi přečíst a pak je konečné číslo k ničemu.
  • jak se uklidňuje nějakým klikáním, jestli jsou ty pluska naklikaný, tak jsou maximálně od tebe či někoho jiného. Popravdě nemůžu nijak dokázat, že ten troll na MT jsi ty, ale všechny indície k tobě směřuji. Popravdě Persona je mi u zadku stejně jako Divinity, kdybych si měl z těch dvou her nějakou zahrát, tak si zahraji Divinity, protože je mi to blíž k srdci, ale líbí se mi jak nezvládáš Sony hry, třeba dát Bloodborne 0 je hereze, ale tvůj boj...
  • takže 95 Divinity 2 a 90 Perzona? *1*
  • Tak to bylo slabší, už ani ten trolling nedáváš. Pokračuj radši v nákliku, to ti jde nejlíp.
  • Dave de Sade dal 5/10. ;D

    http://www.hernisnob.cz/2013/11/last-of-us.html?m=1

    A to je člověk, kterej hraje 25+ let, má doma snad všechny konzole, včetně handheldů, starých 8 bitů, amigy atd., dělá přednášky o hrách na univerzitách a byl i tady ve Fight Clubu. Takže má něco nahráno.
  • takový čtenář iso her a neumí ani pořádně anglicky...
  • Mám dojem, že si pleteš hloubku/originalitu/strukturu příběhu s prezentací (proto si byl mimo svojí nepochopenou reakcí na mě, kde sem tvrdil, že příběh je jednoduchý jako v CoD). Taky se mi líbí, jak sis vytvořil pravidlo "akčního žánru s prvky hororu", abys mohl silně omezit konkurenci na minimum - jó, potom to možná nebude mít konkuerenci. Nicméně když to vezmu obecně, tak každý druhý jrpg má mnohem promakanější příběh, jak LoU.
  • Každopádně, na hodnocení 75% trvám, neni to špatná hra, je docela ok, ale neskutečně přehypovaná. Ze zvědavosti jsem četl recenzi od Olejníka na tu remaster verzi, který dal 8/10 a musim říct, že mi ten kluk mluví z duše, prakticky se vším, co tam napsal, se ztotožňuji, včetně hodnocení
  • mrzí mě, že tě musím setřít jako lejno z podrážky, ale náhodou jsem si udělal fotku na konci hry před titulkama

    https://s25.postimg.org/7y70c1ngf/IMG_20170922_221403_1.jpg

    Celou hru ve stealthu fakt projít nemůžeš, minimálně celký Pittsburgh je skoro jen střílení, kdy musíš vykydlit všechny aby ses dostal do další lokace, hral si to vůbec? Mimochodem, ten stealth taky stojí pěkně za prd, emoce na mě vůbec nefungovaly, mám nakoukáno dost filmů abych se všem těm klišé v příběhu jenom vysmál, navíc nesmrtelná Ellie, protože ND neumí udělt pořádnou AI, což zabíjí celou pointu hry, tedy že ji máš jakože ochraňovat.

    Hru se zajímavým emotivním přiběhem která je celá eskort mise nesmrtelnýho parťáka, má prvky hororu ale samotná gameplay mezi animačkama za moc nestojí? Že by Bioshock: Infinite? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit