Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Sakra, nějakej problém se vkládáním komentářů...

    No, abych shrnul, co jsem sem předtím napsal: Ukazatel postoje není žádný cheat v porovnání se schopností vidět za sebe a koukat za roh, aniž bych se musel vyklonit, jako je tomu u pohledu z třetí osoby. Samozřejmě to realistické není, ale je to přijatelný kompromis - simulace vjemů vlastního těla, pokud to tak můžu nazvat. *4*
  • Já zase nechápu, jak někdo může srovnávat hru s realitou.Když hraju hru, tak za nějakého panáka, stát, civilizaci, auto atd. a chci na něho vidět.
    A tuto otázku nechápu: To jako real-life hrajete taky 3rd person?
    Já život žiju, ale jak tak koukám někdo ho hraje. *8*
  • A do té doby tady bude pořád místo pro 1st i 3rd person kamery.
  • Jinak, ten "hardcore" fanoušek by mi asi řekl, ať se pomocí ALT klávesy podíval ve hře na nohy a tím zjistím, jestli klečím, nebo stojím. Už vidím, jak se v reálu mám potřebu dívat na nohy, abych zjistil, co zrovna dělají (pokud zrovna neochrnu...).

    A takových "realism" keců je internet plný.
  • Magister_Peditum
    Vědomí, kde mám tělo, tak to vyřeší až Matrix. *4*
  • Já tady především narážím na tvrzení o realističtnosti při hraní z 1st person pohledu. Je to prostě kec a hotovo. Zbývá jen to, co každý osobně preferuje, takže 1st i 3rd jsou v pohodě.

    Ale třeba v Armě jsou tyhle problémy denní chleba. Například vysvětli dogmatickému "hardcore" fanouškovi, že ukazatel postoje není žádný cheat - že někdy prostě opravdu nejde poznat, jestli klečíš, nebo stojíš (hraju sérii od roku 2001, tedy OFP, nejsem žádná "lamka").
  • Magister_Peditum
    Tak se mi zdá, že hledáš problémy tam, kde je skoro nikdo nemá. Já teda nevím, ale s prostorovou orientací jsem při hraní v pohledu z první osoby problém nikdy neměl (maximálně u opravdu rychlých her, jako byl Unreal Turnament).
  • walltar
    Myslím, že mluví o prostorové orientaci ... prakticky v realitě pořád víš, kde máš nohy, kde máš ruce atd ... takže když jdeš tak můžeš okamžitě určit kde v prostoru jsi. V Prvním pohledu je s tímhle problém ... a ve třetí osobě se to vyřeší (částečně), protože vidíš celou postavu.
  • A nevyřeší ho ani dogmatické 3rd person hraní a ani kombinace 1st a 3rd person. Nicméně vhodná kombinace je asi to nejlepší, čeho člověk momentálně ve hrách může dosáhnout.
  • Výše.
  • Viz výše, ale trochu níže.

    Tvůj příspěvek se mě nedotkl. Tohle je internet.
  • To pak vypadá opravdu "nádherně" a "realisticky" (tunel).

    1st person pohled však nijak neřeší nervová zakončení ve svalech a s tím spojený přehled osoby o pohybu jeho těla a jeho koordinaci v prostoru, o místě, na/ve kterém se nachází. V kombinací s přirozeně zjednodušeným zvukovým modelem, který nám reprodukce (ve hrách, ale i hudbě a filmu) nabízí se ve virtuálním prostoru musíme vypořádávat s mnoha překážkami, které bychom v reálném světě vůbec neměli a nebo bychom je zcela instinktivně, automaticky a bez námahy řešili. Mozek je prostě příliš komplexní záležitost, kterou žádné dogmatické 1st person hraní nevyřeší.
  • Ok, pokud se tě můj příspěvek nějak dotkl tak sorry. Z větší části, jak jsem psal, je to "drda-style nadsázka". V každém případě ale prostě s tvou argumentací že 3rd person nebo přepínání mezi 1st a 3rd má blíž k realitě oproti čistému 1st... prostě ne.
  • Magister_Peditum
    Jaké další problémy? Periferní vidění zlepšíš větším FOV, a dál?
  • A nemluvím jen o koni, mimochodem.
  • Magister_Peditum
    Tak v pohledu z první osoby lze periferní vidění do značné míry simulovat nastavením většího FOV.
  • Pořád neřeší všechny problémy, které ti vyřeší jen možnost (!) 3rd person pohledu.
  • Také viz výše.
  • periferní vidění my ass... Říká ti něco hraní na třech monitorech? *2*
  • Viz výše.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit