Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja si doteraz pamatam urputne boje v Mediavali 2 s Mongolskou risou. Ja som hral za Svatu risu rimsku a pri Instambule sme na seba prvy raz narazili. Ked sa na mna vyrutila ta ich lucisnicka jazda, tak som mal co robit, aby som ju vobec odrazil. A na boj o Instambul nezabudnem. Trvalo mi hadam 3 skutocne dni, kym som ho dobyl a na chvilu udrzal. Lebo aj sa mi ho podarilo dobyt, ale potom sa "dorutili" dalsie 3 plne armady Mongolov a musel som kvapne ustupovat. Kym sa mi podarilo zhromazdit dalsie silne armady, hlavne nemeckych rytierov na konoch, Mongoli uz stali pri Viedni.A tam som ich konecne na hlavu porazil, tu porazku uz "nerozdychali" a postupne som zabral celu ich risu. Ale, od vtedy mam pred nimi respekt, tie boje boli pekne flustrujuce
    • To mi připomnělo moji první zkušenost se Zlatou hordou. Začalo to celkem nevině. Papež, značně rozladěn úspěchy mého rytířstva ve Franci, se rozhodl uklidnit situaci v Evropě a poslal anglickému králi nabídku, která se neodmítá - dobýt Jeruzalém pro dobro všeho křesťanstva. Jelikož ze středu Evropy je to kus cesty, navíc ne vždy po území spřátelených národů byla sestavena doprovodná družina složená z výkvětu anglického jezdectva. Tak se tedy dala masa stovek jezdců do pohybu.

      Za nějaký čas dorazila armáda k cíli své cesty a město oblehla. Král zvolil taktiku vyhladovění obránců, nejen kvůli nabrání sil cestou unavené armády, ale i jasné nevýhody jezdectva - kůň na hradby nevyleze. Po pár měsících se vyhladovělí obránci rozhodli prorazit obklíčení a vyrazili v zoufalém útoku z bran města vstříc čekajícím rytířům. Do jednoho útočníci zemřeli pod kopyty válečných ořů a písek ten den nasákl krví.

      Oslavy vítězství však netrvaly dlouho. Záhy se dostavil posel se zvěstí o nesmírné síle jdoucí z východu a pustošící vše co jí přijde do cesty. Sotva dobyté město nemělo dostatek zásob ani mužů na obranu. Král se tedy vydal znovu na cestu s úmyslem střetnout se s nepřítelem tváří v tvář na bitevním poli. Ten den nakonec nadešel o měsíc později kdy došlo k bitvě, která změnila osud Anglie.

      Přestože byli rytíři dobře chráněni jejich plátovým brněním a jejich koně byli silní a rychlý nemohli se rovnat lehké a nesmírně rychlé kavalérii hordy, která místo čestného boje meči útočila luky. Toho dne na bitevním poli poblíž Jeruzaléma padl anglický král i se vším svým rytířstvem. Nikým nechráněné město bylo vypleněno a jako trest za toto selhání byla Anglie exkomunikována z církve a mocná Svatá říše římská začala sbírat síly, aby vyhnala bezbožné angličany pryč z kontinentu.
  • ales.smutny
    (díky všem za příspěvky o svých zážitcích, krásně se to čte, protože ty příběhy jsou prostě unikátní, zajímavé a krásně se do nich dá projekovat onen historický feeling)
  • Já asi nikdy nezapomenu na jatka v bitvě u Massily. Ve městě čekala armáda ve složení 6 kohort legionářů, dvě jednotky lučišníků a dva oddíly jízdy na příchod legie mající za úkol dobýt Narbo Martius. Galové však zahájili vlastní ofenzívu dříve než legie stačila dorazit. Dvě obří armády pochodovali od severu a jen řeka je dělila od města. Bránit město proti takové přesile by bylo nemožné. Armádu jsem tedy vyslal vstříc nepříteli a zaujal výhodnější postavení na mostě vedoucím přes řeku a tvořící jedinou cestu k městu a potažmo Itálii. Cílem bylo nepřítel zdržet a co nejvíce oslabit, aby přicházející legie měla šanci útočníky zastavit úplně a odvrátit invazi do Itálie.

    Samotná bitva o most byla ukázkou výcviku a morálky římských legionářů zocelených léty bojů. Nejen, že obě galské armády se přes most nedostaly. Byly dokonce téměř rozprášeny. Cenou za heroické vítězství ale byla ztráta více než 2/3 mužů z řad obránců. Jejich oběť však získala čas pro přicházející legii. Následoval tvrdý protiúder, který zastihl zdecimované Galy nepřipravené a oproti původnímu plánu na dobytí jediného města vedl k zabrání poloviny jejich území. Z této bitvy se už Galové nikdy nevzpamatovali a jejich odpor proti Římu byl už jen sporadický.

    Takhle to možná zní hloupě, ale řeknu Vám, že chvíle kdy jízda prorazila řady nepřítele, zlomila jeho bojovou morálku a hnala ho přes most zpět odkud přišel. Bylo pro mě obrovskou úlevou. Zvlášť když od opačného výsledku mě dělila jen nezlomná morálka mých legionářů. To byly nervy, nevědět kdy to vzdají, který mrtví legionář bude tím pověstným posledním hřebíčkem do rakve a ostatní utečou z boje.
  • Magister_Peditum
    Zrovna jsem zase rozehrál Shogun 2 Fall of the Samurai a i když mám Rome a období antiky hrozně rád, tak jsem si trochu posteskl, že není nějaký TW díl z druhé poloviny 19. století v Evropě. *4*

    Jinak se mi konkrétní pamětihodný okamžik z hraní zrovna nevybavuje, ale vzpomínám si, jak mě hrozně štvalo v modu Roma Surrectum, jak měli rebelové, respektive tzv. "svobodné národy", neustále obrovské armády a byli tak nejobávanějším protivníkem na mapě. Válka s Kartágem byla proti nim hračka. *15* Nebo byla dobrá hra za Řím v modu Invasio Barbarorum: Somnium Apostatae Juliani, kde jsem byl od začátku pod útokem všech možných nepřátel. Obrana na mostech byla jediným řešením. *5*
  • U prvniho Rome jsem stravil asi tri roky v kuse tady to bude asi podobne :D skoda ze nikdy nevysla modifikace Age of Hellas
  • ja chapu ze si games nemuze dovolit vyslat novinare s kamerou a pekne vostre je vyzpovidat ale tohle je fakt slabota clanek. ciste preklad nejakejch vyblitku co ten jejich PR borec (Kieran Brigden nebo jak se jmenuje ten vocas co kazdorocne vysvetluje ze pul roku patchovani a bude to z 90% takove jak slibovali). PS: AL Bockham říká: „Pokaždé, když jsme vydali nějakou hru Total War nebo DLC, lidé nám řekli – Jo, to je skvělý" Tak já když vidím na steamu nový dlc typu za 3 eura si odemči krev do Shoguna nebo za 3 eura si odemči konaka s jinou cepickou tak říkám....Jo to je skvělý! tak urcite
  • jezisi co to je zase za nic nerikajici preklad PR kecu. tak vsechno bude tentokrat lepsi..tak urcite. a hra pobezi vsem pekne...tak urcite. a AI tentokrat bude fakt promakana... fuuuuuuj
  • ta tomu ver ze sme to chceli :)
  • To chtěli... i lepší AI kluci věřím vám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit