Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ales.smutny
    "Jestli se FOIP objeví již v alfa verzi 3.0 v půlce září" - hovoří se o další verzi alfy
  • Blue.Shark
    Ale jistě, nikdo z těch stovek lidí se nezabývá ničím jiným, než kosmetickými prvky, a nedělají v jádru hry žádný pokrok, přičemž kontinuálně vydávané vývojářské deníky jsou jen ohromný podvod. V nějakém vesmíru máš určitě pravdu *15*

    Jsi ochoten říct, vývojem čeho se zabýváš a jak velký je tvůj tým? Hrozně by mě zajímalo, jestli se to dá aspoň částečně porovnávat.
  • prohlidni si vnitrek lodi a na ovladani zapomenes *1*
  • Me by pro zacatek stacilo kdyby snesitelne odladily ovladani pro Joystik na to co furt pridavaj se tohle od zacatku nezlepsilo :P
  • Jinak je docela sranda sledovat, jak ubejvaj minuskari ... asi nekde v koutku bijou hlavou o zed .... Kdyz sem tu pred par lety napsal, ze tohle bude nejvetsi pu.er herni historie, tak sem jich nasbiral nejmin sto. A vzdycky me dojima nejvic, kdyz tu nekdo vykrikoval, jak nechapu vyvoj ... kterym se z casti zivim. Kdyby tohle chtel nekdo ted dostat do podoby hry, tak ma pred sebou (kdyby se vykaslal na vsechny podobny kravince kolem) nejmin 5 let vyvoje.

    Pricemz oni se nijak nechystaj tu hru delat, ale naopak se zaobiraj prave tema kravincema.
  • Hra co nikdy nevyjde, haha. Těším se na ten outrage až to ovečkám konečně dojde.
  • Na SQ 42 pracuje asi polovina CIG. Proč nic neukazují? Protože je to zbytečné. Lítání, FPS a design můžeš vidět v alfa verzi PU. Co bys chtěl vlastně vidět? Jiné základny, víc Garyho Oldmana, nějaký kus příběhu, nascriptovanou animaci? Nemusím z SQ42 vidět ani frame, abych si udělal obrázek o tom jak to bude vypadat a co mě +- čeká po stránce herních mechanik. Příběhem se rád nechám překvapit. Sice jsem původně podpořil Singleplayer, ale rozmach SC mě spíš potěšil než zklamal. Konečně má někdo vizi a touhu udělat něco komplexního. Moje maličkost a dalších x stovek tisíc lidí si na to rádo počká. *3*
  • Ten Con není financovanej z CF, ani z kapsy CIG. Platíš za něj vstupný. :) A ne úplně malý. Takže neboj, na Con nemusíš být multimiliardovej Blizzard. Stačí být multimilionové CIG. :)
  • To mě baví. Lidi chtějí... Asi takhle. Vyjádření "Lidi chtějí" lze použít v případě, že většina, což je minimálně 51%,něco chce. Tak si napiš do památníčku k dnešnímu dni, že valná většina SC bakerů a subscriberů podporuje dokončení a naplnění hry v celém rozsahu. Přesné číslo ti nedám, ale je to tuším kolem 73% lidí. Zbytek kafrá hodně nebo málo. Takže správně je "Lidi chtějí SC tak jak ji chce Roberts" :)
  • Tím, že to sleduješ zběžně, dokazuješ jen jednu věc, asice, že o tom víš něco jen zběžně. Sleduj to pořádně ať můžeš mít relevantní názor. Tohle tu nikdy nebylo už jen proto, že SC je nejúspěšnější KS projekt, po kterém přišly desítky dalších, které klekly. SC nejen, že drží, ale posunuje se. Pomaleji, ale přeci kupředu. Lidé se neměli jak poučit, SC je první a stále běžící projekt, který se už během KS kampaně rozhodl být obří. To je celé.
  • Kdyz jsem financoval SC, o nicem mensim jsem nepremyslel. Za par mesicu mozna vyjde X4 a tam si muzes zablbnout. Nicmene Alfa 3.0 SC by ti mela i tak nabidnout slusnou davku zabavy. A verim, ze ji budeme mit do konce roku. A to nemluvim o Squadron 42, ktera bude podstatne jednodussi nez SC Persistent universe. Neco mi rika, ze na SitizenConu letos oznami datum vydani a budou to Vanoce.
  • Názor je názor. Chápu, že se kdekomu zdá tahle věc jako pitomost, ale například hlas přenášený do 3D, který se správně chová v prostoru, je příspěvěk k zážitku vcelku slušný. Možnost křiknout na nepřítele nebo na sebe hulákat v prázdém doku může být příjemné a zábavné zpestření. Víc to člověka vtáhne. Ta věc s mimikou taky neni od věci. Otázka je jaký jste typ hráče. Chcete hře propadnout, naprosto s ní splynout, trávit v ní volný čas, protože váš život a vše co vám nabízí svět je pro vás málo lákavé. Odmalička ste chtěli do vesmíru, ale na astronauta jste to nedotáhli? Pak zvolíte SC. Pokud si chcete jen zablbnout a odreagovat se, můžete, ale nejste cílovka hry. SC chce být něco jako Second Life, ale ve vesmíru. Sociální aspekt je zde neméně důležitý. Jasně, má to být především SpaceSim a mohli to nechat na později. Ale jak už bylo řečeno, takhle mechanika se nabízela v podstatě sama. Rigy ksichtů mají tak jako tak. Doplní či vylepší asi 30 animací úst pro hlásky. Doladí se kalibrace se řídícím softem a je hotovo. Většinu toho složitého na této technologii už vyřešili nebo řeší lidé z FaceWare. CIG to příliš nezdrží a přitom získají do své hry něco navíc.
    Například to umí i detekovat natočení hlavy v rozsahu cca 60-90 stupňů, což jde hezky využít při rozhlížení se po panelech v kokpitu lodi. Jen abych to shrnul, nikomu neberu názor, že je to pitomost. Mě osobně se to docela líbí a rád to vyzkouším. Ale ten prostorový zvuk mi přijde, především pro FPS, hodně fajn.
  • Uz i blbej descent freespace mel pri komunikaci mezi lodema oblicej druhyho pilota na HUDu
  • Mas tam spojeni pres vysilacku, kde ten oblicej vidis celkem velkej.
  • Doufám, že v příštím patchi implementují simulaci zubních kazů a růstu nehtů
  • V SC ani nepůjde craftit a farmit tak jak jsou lidi zvyklí z jiných MMO...
  • Blue.Shark
    Tak postupně. Při startu kampaně existovaly stretch goaly a každý viděl, kam to povede. S přibývajícími financemi přibývaly nové stretch goaly (což s sebou nese i delší vývoj) a v jednom bodu dokonce proběhlo hlasování, jestli má CIG vybírat další peníze. Hlasování skončilo odsouhlasením dalších stretch goalů a ty se zastavily na 65 milionech, přičemž tam už tvůrci řekli, že v tomto bodě mají ve hře všechno, co plánovali. Sem tam sice něco přidají, ale 95 % toho, na čem se pracuje, je v rámci původního plánu.

    To, co vidíš, jsou alfa verze, kde se pořád pracuje na páteři hry. Když nebude hotový základ, nelze pokračovat v plnění obsahem, který bude pořádně vidět. A pozor, ta "tech dema" se spojí, už se to reálně děje. Do měsíce (snad) vyjde alpha 3.0 a tam budou všechny ty nespojitelné věci funkční (lodě, FPS, planety). Žádné arény ale kontinuální obrovský vesmír, který částečně funguje už teď, jen v malém měřítku.

    Hardware - od počátku CIG hlásali, že hra bude náročná a že nehodlají dělat kompromisy. Hra směřuje na další generaci grafických karet a podle toho je náročná; podle toho taky vypadá. A jak tváře přenesou z VR? Hned pod příspěvkem, který zmiňuješ, je reakce, která ti na to odpovídá.

    Kdybys sledoval vývoj, moc dobře víš, že s těmi featurami dělají kontinuální pokrok. A ano, jsou statisíce lidí, kteří věří, že ta hra vyjde a proto ji finančně nadále podporují. Dělá mi radost, že existuje spousta lidí, která nadšeně cpe peníze do něčeho, co ještě nikdo neudělal a nekouká na to, aby to honem měli v rukách. Chtějí, aby to uzrálo a výsledek byl dokonalý. Nevěříš - nepodporuj. Jednoduché.
  • Nevím, jak přišel autor článku na to, že hra vyjde v půlce září. Je to nějaké datum, kdy se člověk možná dozví co dále. To zhruba vše
  • No ja ti nevim, mozna ziju v jinem vesmiru, ale pokud vim, Chris ma na svedomi jeden jediny film a byl to docela trapnej propadák, kterej si na sebe zdaleka nevydelal, to bych jako obrovsky benefit vazne nebral *6*
  • Uvedom jsi jednu vec. Pri startu zadali penize a slibovali bude tam tohle. Doted jenom ukazuji tech dema a pridavaji veci, ktere sice vypadaji "ohromne", hodne lidi na to slysi a tesi se ale nikdy to nevydaji. Protoze ty tech dema nikdy spolu nespoji v hratelny podobe. Budes mit 20 aren, v kazde jine featury a 20 instalaci na disku. Radsi meli udelat to co slibili a pak at si vybiraji penize na vylepseni, ktere budou valne hromade lidi stejne k nicemu, protoze to na svych PC nerozbehnou diky hardware.
    Jak tady nahore spravne poznamenal jak si ty vyrazy tvari prenesou z VR? To zas budou mit co vyvijet dalsich 10 let coz jim jak to vypada jenom vyhovuje. A takhle je to se vsemi featurami, ktere pridavaji do hry a prohlasuji za progres ve hre a donekonecna oddaluji vydani. To fakt jeste nekdo veri, ze to nekdy vyjde se vsemi temi vychytavkami co za ty roky postupne naslibovali?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit