Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • :) Já si schovávám jen první čísla ... Fifo , Bit i Score mám ... Level s opicí (myslím) jsem tehdá rozstříhal protože z počátku to byly pěkně tenké noviny ...
  • K těm prodejům.
    Pokud se nepletu, Levelu vycházelo 60 000 ks, Score 30 000 ks a Gamestaru taky 30 000 ks. Jestli dobře počítám tak se každý měsíc vydávalo 120 000 výtisků, nepočítám Game4U a další. Ostatně později, už během krize, ukončili vydávání časopisu Doupě, když prodeje klesly pod 10 000 (bez záruky, jen jsem to četl). A redakce Levelu prý měla slíbené, že jestli překonají hranici 100 000 prodaných ks, tak je majitelé vezmou zdarma na 14 dni na dovolenou do tropů.
    Teď už se do těch tropů nepodívají.
  • Level už není to co býval, kupoval jsem ho 10 let ( 2 roky předplatné ) a za tu dobu se strašně změnil. Zejména se po odchodu staré party jako je Poláček, Grygar a další snížila úroveň článků. Recenze již nejsou to co bývaly, což je škoda.
    Stačí se podívat, pár let zpátky, kdy Level dosahoval desítek tisíc prodaných kusů, a dnes to je sotva pět tisíc. Myslím, že to už o něčem svědčí.
    Level TV je kapitola sama pro sebe, její vtipnost a další aspekty, proč jsem se na ní díval dávno zmizely. Pak přišlo zdražení na 260 Kč, to mně také dostalo, zejména když už poslední rok, tam byly přidávány hry, jejichž hodnota byla více než nízká. V tomto musím prohlásit, že v tomto mám rád SCORE jenž dokázalo si udržet určitou úroveň a minimálně jedna z jejich her, je vždy pro mne jako hráče zajímavá.
    Co se týče kvality papíru, tak ta šla rapidně dolů, když tu srovnám rok starý Level ( který je mimochodem o pár palců větší a je tlustý jako dvě čísla která vycházejí nyní ), tak se my vždy stalo, že se papír při jakékoliv manipulaci na minimálně jedná stránce roztrhl.
    Proto jsem při konci předplatného resolutně prohlásil, že si už Level nekoupím, jelikož se to nevyplatí. Recenze si přečtu zde na Games, a co se týče plných her, ono se vždy narazí na nějakou akci na Steamu, a proto není potřeba vlastnit všechny Levely.
  • Ještě před 2 letma (než v podstatě všichni z LEVELu přešli na Games) bych ti řekl, že názory lidí, který jinde než v tom tištěným časáku neseženeš. Bohužel teď tam zůstali jenom Michal Rybka a Dan Vávra a kvůli nim si celej časák kupovat nebudu.
  • přesně jak píšeš i já kupoval Score,Level a Gamestar (trochu jsem to přeháněl ) dnes u to nema cenu , je to na druhou stranu škoda , ale dnes si všechno najdu na netu a je to aktualní :) jinak samozřejme do kina stale chodim kvalita je kvalita.
  • Sice máš mínuska, ale souhlasím s tebou, jen těžko si dovedu představit nějakej obsah kterej by nebyl na internetu k sehnání. Mám doma spoustu starých levelů a nějaký score na hromádce pod postelí, když mám chuť podívám se tak trochu z nostalgie a tak trochu abych se podíval jak se recenzent rozplývá nad pěknou grafikou čtverečků a pobavím se, ale novej časopis už bych nekoupil, to radši přidám další dvě kila a vemu mladou na film do kina. Tady, ale vyvstává otázka, proč chodit v době internetu do kina?? :)
    No samozřejmě proto, že je ráda, když ji vemu někam ven, jinak bych už ani za to neutrácel
  • 13_11
    Když dáváš do lisovny 500 kusů a pak čekáš, jestli se prodají (a ony se prodají), a pak zadáš lisovně zakázku na dalších 500 kusů... no, pochopitelně se ti to prodraží, než kdybys jednorázově objednal 1 000 kopií časáku. Množstevní sériová výroba je vždycky levnější, než výroba jednoho kusu.
    Nevím, jestli je cena do 100 korun v dnešní době pro videoherní časopis reálná, s ohledem na počet lidí, již by si časopis každý měsíc skutečně koupili. V takovém roce 2000 byla cena za samotnej časák 60 korun, s CD za 170 – ale to se s dnešním stavem nedá srovnávat, poněvadž byl mnohonásobně větší odběr! Je pochopitelně několik variant, jak by to muselo fungovat:

    Kdyby se zítra probudilo takových 100 000 lidí, již by okamžitě letěli do trafiky pro LEVEL, a každý měsíc by se toho drželi, troufám si tvrdit, že s cenou 100 korun za časopis by nebyl problém. Jenže pokud vstanou pouhé 4 000 lidí, tak to trošičku problém je. V takovém případě by se musel časopis osekat, snížit počet článků, velmi pravděpodobně i snížit redakci a počet externích spolupracovníků. Papír by nebyl tak pěkný, jak si pamatujeme, a barvy by taky byly nějaké vybledlé.

    Jedinou cestu, jakou vidím, je mít velmi dobré kontakty s těmi, co mi časopis reálně vyrobí (lisovna, grafici atd.), již mi dají i nejlepší ceny na trhu. To samé platí o samotných „redaktorech“, již se přetrhnou, aby psali nejlepší texty svého života a za to budou chtít minimální mzdu. (Ehm :-) A pak objednávky – aby se nevyrábělo ani víc, ani míň, než je reálná poptávka, a časák by se zasílal přímo konkrétním odběratelům. V tom lepším případě by se postupně navyšoval počet objednávek, lidé by občas za časák přihodili i víc než „sto“ kaček (kdyby chtěli) a čas by ukázal.

    Věřím tomu, že lačnost po dobrých věcech nikdy nevymře. Teď jde jen o to, jestli je o „dobrý časopis“ v naší zemi skutečně zájem? A samozřejmě: „novinky“/recenze by byla hloupost. Cestu bych viděl v dobře psaných preview, v článcích o videoherní historii, úvahách a obecně v intertextualitě článků – když chytrý čtenář vidí, že má autor načteno, že to dává smysl a je to třeba i vtipný, je to vždycky plus. A kdo ví? Za čas by časopis mohl doopravdy něco vydělávat a z jedné utopie by mohla vzniknout opravdová legenda.

    A že by noví autoři byli zpočátku příliš noví? O to přeci jde, ne? I taková naše malá celebrita Lukáš Grygar začínal támhle v prodejně s videohrama a strašil děti svým „nezvyklým“ úsměvem. A kde je dnes? Na tohle nezapomínejte.
  • To může dopadnout hůř než Drdův kalašnikov *1*
  • ja to pred rokem hodil na aukro od 1,- a kupodivu jsem nejakou tu stovku za nekolik casaku dostal
  • Level som viacmenej prestal pravidelne kupovať so zánikom mini formátu, keby že to stále vychádza tak za 2-3 eurá mesačne tak to by som bral bez problémov.
  • ahoj, taky bych měl zájem o Score 1-37; můžeš mě prosím napsat nějakou svou představu o cene na: mmaaee43@gmail.com ? dik
  • Jo taky jsem pár kompletních ročníků odnest do sběru. A musím říct že jsem se docela pronesl *1* I když já jsem kupce ani nehledal prostě jsem to položil ke kontajnerům. Ale v koutku duše jsem doufal že si to někdo vezme než to zmokne *13*
  • T.e.o
    Nejraději bych to prodal všechno. Cena za ty Score tak 10 Kč za kus, při odběru všeho dám slevu.
  • neviem, ked som bol mladsi som kupoval level, potom prisli internety
  • Ak myslis slovensky casak tak asi nie. Teda este par rokov spat vychadzal HRAC no uz som ho dlho nikde nevidel. Asi skoncil.
  • Akorát nechápu co tím modelem dělat level i bez přílohy za cenu do 100kč můžou ztratit. Například udělat nějakej měsíc limitovanou edici levelu bez přílohy v počtu cca 500 kusů a pokud se to prodá tak můžou přidávat. Kdo chce přílohu koupí si s přílohou a kdo nechce stejně nekoupí. Takhle by koupil možná aspon bez přílohy.
  • vela mojich kamaratok hry hra, je to uplne bezne. ked poznas len pipky s 40cm podpadkami co sa k*rvia na kazdom kroku tak je jasne ze sa asi nehravaju hry
  • Proto doufám, že tu nikdy nezavedem to šmejdský euro
  • No na aukru by se určitě zájemce našel a kolik chceš za ty score 1-37?
  • Je vůbec na slovensku nějakej podobnej časák s dvd přílohou zaměřenej na hry?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit